Dr. Vernon Coleman stručně popisuje, jak se konopí dostalo na seznam kontrolovaných drog. Příběh začíná v roce 1895 doktorem Johnem Warnockem, lékařským ředitelem egyptské nemocnice pro duševně nemocné v egyptské Káhiře.
Nelogičnost našich současných zákonů snad nejlépe ilustruje skutečnost, že konopí (marihuana) je klasifikováno jako nebezpečná, nelegální droga. Bizarní příběh o tom, jak konopí získalo svou falešnou pověst, stojí za vyprávění.
V 19. století se konopí v Británii používalo na pomoc konzumentům opia zbavit se jejich zlozvyku a je pravděpodobné, že by konopí zůstalo docela obskurní drogou, kdyby Dr. Warnock, tehdejší superintendent káhirského azylu v Egyptě, nenapsal zprávu, že by mohlo být příčinou šílenství.
Dr. Warnock napsal svou zprávu v roce 1895 a zdá se pravděpodobné, že ke svému závěru došel proto, že mnoho vězňů v jeho blázinci byli nadšení uživatelé konopí. Zdá se, že Dr. Warnock přehlédl, že konopí bylo extrémně populární i mimo azylový dům.
Dr. Warnock byl hodně mimo, když psal svou zprávu. Ostatní odborníci, kteří konopí studovali, došli všichni k jinému závěru. Indická komise pro pomoc drogám v letech 1893-4 byla založena, aby prozkoumala obchod s konopnými drogami (konopím) a jejich vliv na sociální a morální stav lidí v Indii. Komise měla za úkol rozhodnout, zda by konopí mělo být nezákonné, či nikoli. Jeho závěr byl, že fyzické, duševní a morální účinky konopí nebyly nepříznivé a že neexistují žádné důkazy o tom, že by konopí vedlo k závislosti. Všechny dostupné důkazy naznačovaly, že konopí neškodí o nic víc než čaj nebo káva.
Ale izolovaný a výstřední pohled Dr. Warnocka se stal důležitým, když v roce 1925 Británie spolu s řadou dalších zemí podepsala Mezinárodní úmluvu o opiu.
Úmluva byla navržena tak, aby zavedla závazné mezinárodní kontroly prodeje opia a konopí bylo zahrnuto spolu s mnohem nebezpečnějšími opiáty v důsledku tlaku z Egypta, kde se stále věřilo, že pravidelné užívání konopí může vést k duševním chorobám.
Británie a ostatní signatáři přijali žádost Egypta o zařazení konopí na seznam kontrolovaných drog, protože se to v té době zdálo jako poměrně skromný a téměř irelevantní ústupek. Postavení konopí jako neškodné drogy mimo zákon bylo považováno za malou cenu za to, že přesvědčili Egypt, aby podepsal zákaz opia.
Od roku 1925 zůstává konopí ve velké části světa na „kontrolovaném“ seznamu drog.
Poznámka: Výše uvedené je převzato z „One Thing After Another“ od Vernona Colemana. Můžete si koupit výtisk „Jedna věc za druhým“ v knihkupectví na jeho webových stránkách . Nebo KLIKNĚTE ZDE a kupte si kopii.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/02/FtFeb13b.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2025-02-14 09:49:012025-02-14 09:49:01Bizarní příběh o tom, jak se konopí stalo nelegální drogou
Na konci minulého měsíce recenzovaný dokument podrobně popsal více než 81 000 lékařů, vědců, výzkumníků a dotčených občanů, 240 volených vládních úředníků, 17 profesionálních organizací veřejného zdraví a lékařů, 2 republikánské strany státu USA, 17 výborů okresu republikánské strany USA a 6 vědeckých studií z celého světa, které vyzývaly ke stažení vakcín proti covidu z trhu.
„Očekáváme, že výzvy k okamžitému moratoriu na vakcíny proti covid-19 budou nadále narůstat, dokud nebude dosaženo kritického množství a produkty budou konečně staženy z trhu,“ poznamenali autoři.
Výzkumníci, jejichž autory jsou Nicolas Hulscher, Mary T. Bowden a Peter A. McCullough, přezkoumali úmrtí způsobená vakcínami proti covidu, jak byla hlášena americkému systému hlášení nežádoucích příhod vakcín (“VAERS”) a poznamenali, že 37 544 zaznamenaných úmrtí překročilo kritéria pro třídu I, kterou si FDA připomíná, až o 375 340 %.
Kromě údajů VAERS autoři poznamenali, že v lékařské literatuře je „více než 3 400 recenzovaných rukopisů týkajících se smrtelných a nefatálních poškození vakcínou covid-19“. Patří mezi ně myokarditida, neurologická poranění, trombóza a imunologické syndromy, které byly regulačními orgány po celém světě uznány jako nežádoucí účinky vakcín.
Objevují se také důkazy z různých globálních datových souborů, které naznačují vzorce souvisejících nežádoucích příhod a trendy úmrtnosti spojené s očkovacími kampaněmi proti covid-19, poznamenal dokument.
„Vzhledem k těmto významným obavám,“ napsali autoři, „jsme prozkoumali literaturu ohledně nadměrné úmrtnosti, kontaminace DNA a negativní účinnosti vakcín proti covid-19 spolu se sestavením komplexního seznamu všech výzev k okamžitému moratoriu.“
„Nadměrná úmrtnost, negativní účinnost, rozšířená kontaminace DNA a nedostatek prokázaného snížení přenosu, hospitalizace nebo úmrtnosti podkopaly důvod pro pokračující podávání,“ poznamenali autoři. „Okamžité odstranění vakcín proti covid-19 z trhu je nezbytné, aby se předešlo dalším ztrátám na životech a zajistilo se, že budou podniknuty další kroky k odpovědnosti za způsobené škody.
Dokument obsahuje části pro každou z oblastí, které zkoumali: nadměrná úmrtnost, náznaky, že kritéria pro stažení produktů FDA byla překročena, negativní účinnost, kontaminace DNA a výzvy k odstranění „vakcín“ proti covid-19 z trhu.
Níže je část dokumentu týkající se výzev k zastavení používání covidových injekcí, která pro nás, kteří jsme si toho byli od začátku vědomi, slouží jako připomínka toho, jak dlouho se lékaři, vědci a další výzkumníci snažili varovat svět před nebezpečími spojenými s „vakcínami“ covid a přestat je používat. Provedli jsme několik drobných úprav formátování, jako je změna „COVID“ na „covid“, formáty data a převod americké angličtiny na britskou angličtinu, aby odpovídala vlastnímu „house stylu“ RW. Článek obsahuje odkazy na zdroje, které jsme níže neuvedli.
Samozřejmě se objevily výzvy k zastavení používání injekcí covidem a další výzvy k jejich stažení z trhu, které nesplňují výběrová kritéria pro zahrnutí do dokumentu. Například na The Exposé jsme se poprvé dozvěděli od Dr. Mikea Yeadona a Dr. Wolfganga Wodarga, kteří podali žádost u Evropské lékové agentury („EMA“) o pozastavení všech studií vakcíny covid. Tato žádost byla EMA podána dne 1. prosince 2020. První program hromadného očkování proti covidu na světě začal ve Spojeném království dne 8. prosince 2020 poté, co byla injekce Covid společnosti Pfizer-BioNTech udělena dočasné povolení ve Spojeném království podle nařízení 174 méně než týden předtím, 2. prosince.
Více než 81 000 lékařů, vědců, výzkumníků a dotčených občanů, 240 volených vládních úředníků, 17 profesionálních organizací veřejného zdraví a lékařů (obrázek 3), 2 státní republikánské strany, 17 krajských výborů republikánské strany a 6 vědeckých studií z celého světa vyzvalo ke stažení vakcín proti covid-19 z trhu (tabulka 3).
1. Lékaři pro etiku Covid vyzvali ke globálnímu stažení vakcín proti Covid-19 dne 10. března 2021.
2. V květnu 2021 Bruno a kol . (50 autorů) vyzvalo k pozastavení programu hromadného očkování, pokud očkovací programy na celém světě nezavedou nezávislé výbory pro sledování bezpečnosti dat, výbory pro posuzování událostí a neuzákoní zmírňování rizik.
3. Světová rada pro zdraví dne 29. listopadu 2021 vydala prohlášení „požadující, aby vlády a korporace přestaly a upustily od přímé nebo nepřímé účasti na výrobě, distribuci, administraci nebo propagaci experimentálních injekcí covid-19“ na základě vážných bezpečnostních obav.
4. V květnu 2022 Global Covid Summit, který zahrnoval více než 17 000 lékařů a vědců, prohlásil, že „injekce experimentální genetické terapie covid-19 musí skončit.“
5. V říjnu 2022 zaslala Asociace zdravotnických profesionálů a nezávislých výzkumných pracovníků (“APSIIN”) dopis ministerstvu zdravotnictví v Chile s žádostí o okamžité pozastavení inokulace platforem mRNA.
6. Dr. McCullough se souhlasem panelů odborníků dospěl k závěru, že úplné odstranění všech vakcín covid-19 z trhu bylo oprávněné na základě nadměrného rizika úmrtí, a to dne 7. prosince 2022 v Senátu USA a dne 13. září 2023 v Evropském parlamentu.
7. Dne 21. března 2023 vydala Asociace amerických lékařů a chirurgů faktické, vědecky podložené a konsensuální prohlášení, které požaduje, aby byly všechny vakcíny proti covidu-19 odstraněny z trhu na základě nedostatečné bezpečnosti a účinnosti.
8. National Citizens Inquiry, kanadská občansky vedená a občany financovaná organizace pověřená prošetřením vládních politik ohledně covid-19, dne 14. září 2023 vyzvala k odstranění všech vakcín proti covid-19 z trhu.
9. Koncem roku 2023 vytvořili Americans for Health Freedom signifikantní závazek požadující stažení injekcí covid-19 z trhu.
10. K 1. prosinci 2024 podepsalo 228 volených představitelů, 17 krajských politických výborů, 2 státní politické strany a několik lékařských organizací závazek požadující stažení vakcín proti covid-19 z trhu, včetně senátora Rona Johnsona, zástupkyně Marjorie Taylor Greeneové, zástupkyně Thomase Massie, Americké strany Frontline, Covid-19, Frontline, Covid-19. Critical Care Alliance, Health Advisory and Recovery Team, Global Health Project a Global Covid Summit.
11. Dne 4. ledna 2024 floridský generální chirurg vyzval k odstranění všech mRNA vakcín proti covid-19 z humánního použití kvůli kontaminaci fragmenty cDNA a riziku genotoxicity.
12. Dne 12. ledna 2024 opět Dr. McCullough vyzval k odstranění všech posilovacích přípravků covid-19 z trhu v panelu Sněmovny reprezentantů USA pro zranění způsobená vakcínou Covid-19.
13. Dne 29. února 2024 členové Novozélandské organizace Doctors Speaking Out with Science (“NZDSOS”) předložili parlamentu obsáhlý dopis vyzývající k okamžitému stažení vakcín proti covid-19 z důvodu závažných bezpečnostních obav.
14. V roce 2024 vydala McCulloughova nadace několik prohlášení na platformách sociálních médií vyzývajících k okamžitému moratoriu na vakcíny proti covid-19 kvůli obavám z nadměrné smrti a kontaminace DNA.
15. V červenci 2024 Mead a kol . zveřejnila dvojici široce odkazovaných, recenzovaných rukopisů se závěrem, že vakcíny covid-19 nejsou bezpečné pro použití u lidí a měly by být odstraněny z trhu.
16. HOPE Accord, mezinárodní skupina zdravotnických profesionálů, vědců, akademiků a dotčených občanů, vyzvala k okamžitému pozastavení mRNA vakcín proti covid-19 a komplexnímu přehodnocení jejich bezpečnosti a účinnosti dne 3. července 2024. Dohoda shromáždila 64 168 podpisů od předních lékařských odborníků, výzkumníků a dotčených občanů, kteří naznačují, že tyto nové vakcíny mohou přispívat k novým vakcínám. invalidita a nadměrná úmrtí.
17. Dne 11. října 2024 podala společnost VERITY France spolu s vědci, občany a oběťmi žalobu u správního soudu v Montreuil, ve které se domáhala zákazu předepisování a distribuce vakcíny Comirnaty společností Pfizer-BioNTech a vakcíny Spikevax společností Moderna, jakož i jejich stažení z trhu ze strany Národní agentury pro bezpečnost léčiv a léčivých přípravků ANSM.
18. Dne 1. listopadu 2024 Rogers a kol . zveřejnili studii, která zjistila významné porušení prahu bezpečnostního signálu týkajícího se nežádoucích účinků mozkové trombózy po vakcínách covid-19 a vyzvala k celosvětovému moratoriu.
19. Také v listopadu 2024 studie Oldfielda et al . doporučil moratorium na covid-19 mRNA vakcíny kvůli neúplným údajům, vážným obavám o bezpečnost a potenciálním dlouhodobým rizikům.
20. Dne 25. listopadu 2024 skupina NORTH, mezinárodní skupina politiků a předních lékařských a dalších odborníků, zaslala dopis „extrémního znepokojení“ hlavám států 11 evropských zemí (Dánsko, Estonsko, Finsko, Grónsko, Island, Lotyšsko, Litva, Norsko, Švédsko, Spojené království a Irsko), v němž zdůvodňují vážné zdravotní problémy.
21. Dne 3. prosince 2024 Kämmerer a spol . publikoval původní článek, který požadoval okamžité zastavení všech biologických látek RNA kvůli kontaminaci DNA [43].
22. Dne 4. prosince 2024 se nám podařilo získat e-mailové potvrzení, že 4 členové Evropského parlamentu chtějí, aby byly vakcíny covid-19 odstraněny z trhu: Christine Anderson (Německo), Cristian Terhes (Rumunsko), Virginie Joron (Francie) a Gerald Hauser (Rakousko).
23. Navíc jsme obdrželi potvrzení, že 8 současných a bývalých australských federálních senátorů a federálních členů parlamentu vyzvalo k odstranění vakcín proti covid-19, včetně Gerarda Rennicka, Alexe Antica, Malcolma Robertse, Ralpha Babeta, Matta Canavana, Pauline Hanson, Russella Broadbenta a Craiga Kellyho.
24. Získali jsme také potvrzení, že organizace Children’s Health Defense požaduje okamžité stažení vakcín proti covid-19 z trhu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/02/FtFeb12b.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2025-02-12 15:17:372025-02-12 15:17:37Od března 2021 oficiálně vyzvalo ke stažení kovidových „vakcín“ 81 000 lidí, 240 vládních úředníků a 17 odborných zdravotnických organizací.
Údaje z České republiky ukazují, že u žen očkovaných proti kovidu je o 66 % nižší pravděpodobnost, že porodí, než u žen neočkovaných.
V průběhu roku 2023, přestože byla neočkovaná jen asi třetina českých žen, se nejvíce porodů odehrálo mezi neočkovanými ženami. Počet porodů u očkovaných žen ve věku 18-39 let byl 42 na tisíc, zatímco u neočkovaných žen byl 114 na tisíc.
Navzdory tomuto výraznému rozdílu o něm česká korporátní média neinformovala a premiér jej označil za „konspirační teorii“.
„Mezitím naše CDC stále doporučuje očkování proti kovidům těhotným ženám zde v USA,“ píše Steve Kirsch.
Údaje z České republiky: Očkované ženy mají o 66 % nižší pravděpodobnost, že porodí, než ženy neočkované.
„V roce 2023 se na tisíc neočkovaných žen ve věku 18–39 let narodilo asi 114 dětí. Na tisíc očkovaných žen ve věku 18–39 let se očkovaným ženám narodilo jen asi 42 dětí.“—Pokles porodnosti: oprava chyb předsedou vlády ČR, SMIS (Asociace mikrobiologů, imunologů a statistiků), 31. října 2024
Zjednodušeně řečeno, v roce 2023 je v České republice (kde se pečlivě uchovávají údaje o bezpečnosti) pravděpodobnost, že očkované ženy porodí, o 66 % nižší než u neočkovaných žen (OR=0,341).
To je katastrofa.
Ale vláda za to nechce nést žádnou vinu, takže o tom nemluví a stará se o to, aby se o tom nepsalo v médiích. Tvrdili, že jde o normální trend poklesu porodnosti, a NEZMIŇUJÍ se o tom, že se porodnost mezi očkovanými a neočkovanými nadále liší.
Mezitím Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí („CDC“) stále doporučuje injekce kovidu těhotným ženám zde v USA.
Žádný americký senátor zřejmě neměl s těmito údaji problém, protože při schvalovacím slyšení Roberta F. Kennedyho Jr. se neřešilo, co udělá pro to, aby obskurní doporučení CDC omezil. Zajímalo by mě, jak by američtí senátoři vysvětlili rozdíly v porodnosti?
Podle sčítání lidu v roce 2021 bylo přibližně 1 296 000 žen ve věku 18-39 let, tedy v plodném věku. Z tohoto počtu bylo do konce roku 2022 očkováno alespoň jednou dávkou vakcíny proti kovidům přibližně 875 000 žen (což je přibližně 68 % příslušné populace) a přibližně 421 000 (32 % populace) očkováno nebylo.Podle údajů Ústavu zdravotnické statistiky proběhlo v této věkové skupině v roce 2023 celkem 84 525 porodů, z toho 36 326 porodů proběhlo u žen očkovaných alespoň jednou dávkou vakcíny covid před datem porodu (43 %) a 48 199 porodů proběhlo u neočkovaných žen (57 %). Jedná se tedy o OR=0,57, což znamená, že u očkovaných žen byla pravděpodobnost porodu o 43 % nižší než u neočkovaných žen.
V roce 2023 to bylo ještě horší: OR=0,34, což je o 66 % nižší pravděpodobnost. Celou citaci naleznete ve shrnutí. Situace se tedy ještě zhoršila.
Podívejte se na tento komentář od Hany v České republice ( Zdroj ):
Jsem z České republiky (neočkovaná). Nejprve mám jen malé doplnění k vašemu článku.Rezervace na konkrétní „vakcínu“ byla možná prostřednictvím online rezervačního systému, který začal fungovat asi 2 měsíce po zahájení očkovací kampaně.
Mám pro vás ještě jednu studii z ČR, která se týká rekordně nízké porodnosti.
Studie ukazuje, že porodnost výrazně poklesla u očkovaných žen.
V České republice je očkováno 68 % žen ve věku 18 až 39 let, ale v roce 2023 se na porodnosti podílejí pouze 43 %.
Neočkovaných je 32 % žen ve věku 18 až 39 let, které se podílejí na 57 % porodů.
Přestože neočkovaných žen je jen asi třetina, nejvíce porodů proběhlo mezi neočkovanými ženami.
Počet porodů mezi očkovanými ženami velmi prudce poklesl.
Níže najdete odkazy na konkrétní články k tomuto tématu, je však nutné použít překladač (jsou v češtině):
Naši vládu to nezajímá, premiér řekl, že jde o „konspirační teorii“.
Současná česká vláda je něco jako demokraté v USA (odpadky).
Volby budou letos v září, ale příští vláda bude ta samá, která nás nutila do „vakcín“, takže má také zájem to nevyšetřovat.
Mainstreamová média, která propagovala „vakcíny“, samozřejmě také mlčí.
A nezávislá média jsou cenzurována EU, jsou diskriminována ve vyhledávačích a na sociálních sítích.
Proto doufám, že se díky RFK tyto informace dostanou do amerického mainstreamu, odkud se dostanou i do evropského mainstreamu.
Shrnutí
Pokles pravděpodobnosti porodu o 66 % je připravovanou existenční krizí . Toto jsou oficiální vládní údaje. Údaje nepopírají. Jen nás ujišťují, že se není čeho bát.
Podobně to budou ignorovat i členové amerického Kongresu, s výjimkou senátora Rona Johnsona, a propagují vakcíny jako bezpečné a účinné.
To je důvod, proč nutně potřebujeme potvrzení RFK Jr. Zdraví v USA nenapravíme tím, že budeme dělat stále stejné staré věci a očekávat jiný výsledek.
O autorovi
Steve Kirsch je podnikatel a filantrop ze Silicon Valley, který na začátku pandemie založil Fond včasné léčby Covid-19 („CETF“). Od května 2021, kdy začal od přátel slýchat znepokojivé příběhy o zraněních a úmrtích způsobených očkováním, neúnavně bádá a sdílí svůj výzkum týkající se „vakcín proti covidu“.
Nedávno založil nadaci Vaccine Safety Research Foundation , kde spolupracuje s více než 20 vědci, lékaři a statistiky, kteří zkoumají bezpečnost vakcín proti covid-19.
Publikuje články na stránce Substack s názvem ‚ Zpravodaj Steva Kirsche ‚, kterou můžete odebírat a sledovat ZDE .
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/02/FtFeb2.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2025-02-02 08:37:182025-02-02 09:40:44Česká republika: Očkované ženy mají o 66 % nižší pravděpodobnost, že porodí dítě.
Floridská senátorka Ileana Garciaová představila návrh zákona SB 56, jehož cílem je zakázat „aktivity upravující počasí“ ve státě.
Návrh zákona s názvem ‚ SB 56: Weather Modification Activities ‚ by zakazoval vstřikování, uvolňování nebo rozptylování jakékoli látky nebo zařízení do atmosféry v rámci hranic Floridy za výslovným účelem ovlivnění teploty, počasí nebo intenzity slunečního záření. Zahrnuje zákaz toho, co je hovorově známé jako chemtrails a formálně známé jako vstřikování stratosférického aerosolu z letadel.
Pokud by prošel, zrušil by téměř tucet ustanovení ve stanovách Floridy, které umožňují státem licencované modifikace počasí, jako je cloud-seed, a také by zakázal veškeré studium, výzkum nebo experimenty v oblasti modifikace počasí.
Senátorka Ileana Garcia (R) představila 20. listopadu 2024 na Floridě návrh zákona o aktivitách na úpravu počasí. Jeho zavedení následovalo po tvrzeních, že nedávné hurikány Helene a Milton, které zdevastovaly Floridu, byly úmyslně zmanipulovány.
Dne 15. ledna 2025 byl návrh zákona postoupen systému trestního soudnictví. Když je návrh zákona postoupen trestnímu soudnictví, znamená to, že byl přidělen výboru pro trestní soudnictví k posouzení a posouzení. Výbor zkoumá legislativu související s trestním právem, nápravami a prosazováním práva. Výbor může uspořádat slyšení, předkládat pozměňovací návrhy a rozhodnout, zda návrh zákona postoupí do dalších fází legislativního procesu.
Pokud bude zákon schválen a podepsán, vstoupí v platnost 1. července 2025.
Guvernér Tennessee Bill Lee (R) podepsal podobnou legislativu do zákona v dubnu 2024, ačkoli stát tvrdí , že zákon o čistém ovzduší prosazovaný Federální správou letectví jim bránil ve vymáhání zákona.
Vybraný obrázek: Chemtrails letadla na obloze nad Nottinghamshire, Anglie (vlevo). Chemtrails na obloze nad Bavorskem, Německo.
Britská vláda má politiku ignorování potřeb starších lidí a lékaři a sestry instruují, aby odmítali léčbu a nechali staré lidi zemřít, aby ušetřili nemocniční lůžka a snížili náklady.
Hraniční věk pro resuscitaci je často 55 nebo 50 let, přičemž kdokoli starší 60 let je považován za starého a za zátěž pro společnost.
Starší pacienti jsou často ponecháni v bolestech, ve špinavém ložním prádle a je jim odepřeno jídlo a voda, přičemž v nemocnicích a pečovatelských domech je hlášeno mnoho případů zanedbávání, zneužívání a nespravedlivého zacházení.
„Jediný -ismus, který nikoho nezajímá, je ageismus,“ píše Dr. Vernon Coleman.
V Británii je nyní oficiální vládní politikou ignorovat potřeby starších lidí. Tato politika je běžná po celém světě. Lékařům a zdravotním sestrám se říká, aby nechali staré lidi zemřít – a odmítali léčbu, která by jim mohla zachránit život. Nemocničnímu personálu je řečeno, aby odebíral starším lidem jídlo a vodu, aby raději zemřeli, než aby se usadili v nemocničním lůžku. Zaměstnanci pečovatelských domů dokonce dostali právo utišovat starší pacienty bez jejich vědomí. Jediný -ismus, který nikoho nezajímá, je ageismus.
Ale v jakém věku je pacientům jednoduše dovoleno zemřít? A jak starý je příliš starý na to, aby byl pacient resuscitován? V jakém okamžiku má společnost právo říci: „Žil jsi dost dlouho, teď musíš zemřít a uvolnit místo někomu jinému“? A proč by se o resuscitaci mělo rozhodovat podle věku? Je možné namítnout, že by mělo stejně smysl rozhodovat se podle bohatství nebo krásy. Ale ageismus je nyní oficiálně akceptován. Každý, kdo je starší 60 let, je nyní oficiálně starý, i když v rostoucím počtu nemocnic je hraniční věk pro resuscitaci 55 nebo dokonce 50 let.
Žijeme v politicky korektním světě, ale senioři se nepočítají – zvláště pokud jsou běloši a Angličané . Zpráva za zprávou za zprávou ukazuje, že starší pacienti jsou ponecháni v bolestech ve znečištěném ložním prádle. Starší pacienti v nemocnici jsou personálem ignorováni a ponecháni umřít hlady, přičemž jim je odepřena i voda, pokud nemohou vstát z postele a sami si ji přinést.
Staří lidé jsou zátěží, kterou si vláda nemůže dovolit, a proto budou politici nadále schvalovat jakékoli metody nezbytné k tomu, aby počet zatěžujících starých lidí byl co nejmenší. Existence absurdního lékařského oboru zvaného geriatrie se používá jako záminka k tomu, aby staré lidi zahnali do zapadlých oddělení a poskytli jim druhořadou lékařskou péči. V únoru 2011 oficiální zpráva odsoudila NHS za její „nelidské zacházení se staršími pacienty“ a uvedla, že nemocnice NHS „nesplňují ani ty nejzákladnější standardy péče“ o osoby starší 65 let. Bez nadsázky lze říci, že NHS zachází se staršími lidmi s despektem. (Dříve se říkalo, že civilizaci můžete posuzovat podle toho, jak se chová ke svým starším lidem.)
V únoru 2005 vyšlo najevo, že vláda doporučila nemocničním pacientům s malou nadějí na uzdravení nechat zemřít kvůli nákladům na jejich udržení naživu. Labouristická vláda navrhla, aby „starým lidem“ bylo odepřeno právo na jídlo a vodu, pokud upadnou do kómatu nebo nemohou mluvit sami za sebe. Tolik k jakékoli naději pro oběti mrtvice. Vláda navrhla, že potřeba snížit náklady předcházela potřebě chránit životy pacientů, a rozhodla, že má právo zrušit rozhodnutí o právu na život, které bylo vydáno, když soudce nařídil, že umělá výživa a hydratace by neměly být stažena, pokud život pacienta nelze popsat jako „nesnesitelný“. (Soudce dodal, že v případě jakýchkoli pochybností by měla mít přednost záchrana života.)
Samozřejmě, že zbavování starších lidí jídla a vody je někdy spíše důsledkem neschopnosti než oficiální politiky. Když byla moje matka v nemocnici v Exeteru, nemohla se sama najíst, ale personál ji nekrmil. Pokud se žádný příbuzný nemohl dostat do nemocnice, aby ji nakrmil, nejedla. Nápoje jí položili na tác a pak odnesli nedotčené. „Nemáš dnes žízeň?“ zeptal by se idiot vesele.
Vláda mezitím nalévá peníze do dotování životů líných a plachých lidí. Zdraví třicátníci sedí kolem rostoucích zadků a pivních bříšek, skloněni před svými digitálními televizory s vysokým rozlišením a sledují svou volbu státem dotované satelitní televize, otevírají okna, aby vypustili teplo, protože je to jednodušší než ztlumit ústřední topení.
Starší lidé jsou klasifikováni jako „nechtěná generace“: politická ostuda. Starším lidem, kteří trpí slepotou v důsledku makulárního onemocnění souvisejícího s věkem, jsou odepřeny léky, které mohly zabránit jejich slepotě. Starší lidé jsou považováni za drahé, zbytečné a postradatelné. Teorie je taková, že nepřispívají a hlasují jen zřídka, a proto mohou být ignorováni. Ale ti, kteří tomu věří, budou staří dříve, než si myslí. A definice „starého“ je rok od roku mladší.
Války nás naučily, že lidé se zdají být připraveni přijmout jako normální všechny druhy hrozných věcí. Ale jak neuvěřitelně strašné je, že lékaři a sestry akceptují, že starší lidé (oficiálně starší 60 let) musí mít možnost zemřít, protože udržovat je naživu není nákladově efektivní. Oficiální postoj se zdá být takový, že na starých lidech nezáleží a nemají práva jednoduše proto, že jsou staří. V polovině srpna 2007 užší výbor pro lidská práva složený z poslanců a kolegů oznámil, že 21 % nemocnic a pečovatelských domů nesplňuje ani minimální standardy důstojnosti a soukromí pro starší lidi. Výbor uvedl, že odhalil důkazy o zanedbávání, zneužívání, diskriminaci a nespravedlivém zacházení s křehkými staršími lidmi. (Jejich objev nebyl žádným překvapením pro ty z nás, kteří takové zneužívání po desetiletí odhalujeme.) Jak se nám podařilo zapomenout na to, že ve 30. letech nacisté záměrně hladověli a dehydratovali starší a zranitelné pacienty, protože byli považováni za zbytečnou zátěž společnost? To je přesně to, co dnes děláme.
Překvapivý (a děsivý) průzkum provedený mezi čtenáři časopisů Nursing Standard a Nursing Older People ukázal, že méně než jedna ze šesti sester uvedla, že jim nic nebrání v oznámení týrání starších lidí v jejich péči.
Jinými slovy, pět ze šesti zdravotních sester alespoň někdy nenahlásilo zneužívání starších lidí, za které byly placeny. Podle mého názoru tedy pět ze šesti zdravotních sester není způsobilých být zdravotními sestrami.
Ignorovaly by tytéž sestry zneužívání dětí tak snadno?
Mám podezření, že ne.
To je naprosto otřesné a obžaloba moderního ošetřovatelského povolání.
Stejný průzkum ukázal, že šest z deseti sester by přimhouřilo oči nad zneužíváním seniorů. Neřekli by nic, kdyby věděli, že starší pacient nebo obyvatel pečovatelského domu je bit, šikanován nebo okraden.
Proč sestry selhávají u svých pacientů?
Jedním z důvodů je zbabělost.
Je neuvěřitelné, že se sestry bojí nahlásit týrání v případě, že jsou samy zneužívány osobou, která týrání dělá.
Oh, prosím.
Dalším důvodem je zjevně „strach ze špatného výkladu situace“.
Co je to za politicky korektní odpad?
Nemocniční pacienti a obyvatelé pečovatelských domů nyní často trpí podvýživou a dehydratací, týráním a hrubým zacházením, nedostatkem soukromí, zanedbáváním, špatnou hygienou a šikanou. Tisíce a tisíce starších lidí jsou ponechány hodiny ve špinavém oblečení.
Že by to bylo proto, že příliš mnoho moderních sester je líných, hloupých a neschopných? Příliš mnoho z nich je příliš sebestředných na to, aby dělaly něco jiného než celý den zíraly do obrazovky počítače.
Podle mého názoru jsou sestry, které nic neřeknou, když vidí zneužívání, stejně vinné jako zneužívající osoby. Kdysi skvělá profese je dnes v horším stavu než za Dickense. Je ode mne tak staromódní věřit, že každá sestra by měla vždy hlásit každý případ zneužívání? Vždycky. Bez výjimky.
Ageismus je, jak se zdá, nyní ve zdravotnictví endemický. Jedna čtenářka mi napsala, že když navštívila svého lékaře a stěžovala si na bolestivá kolena, lékař jí velmi náhle řekl, že jejím problémem je, že žije příliš dlouho. Byla zničená. „Nebylo to řečeno jako vtip,“ řekla mi. „On to myslel vážně.“ V měsících před svou smrtí si můj otec opakovaně stěžoval: „Lidé se ke mně chovají jako k bláznovi, protože jsem starý. Jeden 79letý čtenář mi řekl: „Pokud je vám více než 55 let, chtějí vás mrtvého, protože jste naživu příliš drahý.“
Nyní žijeme ve světě, kde je považováno za přijatelné, aby muži a ženy museli sdílet oddělení; kde jsou nemocniční koupelny tak špinavé, že se je pacienti neodvažují používat; kde jsou zubaři tak vzácní a drahí, že se lidé musí uchýlit k trhání vlastních špatných zubů pomocí provázku přivázaného ke klice. Ale jsou to staří lidé, kteří jsou především ostatní považováni za jednorázové a nepodstatné. Jsou to senioři, kteří nemají žádná práva. Sexismus a rasismus jsou zakázány, ale ageismus nikoli. Skutečně se zdá jasné, že ageismus je nyní státem podporovaný předsudek. Násilní, zdivočelí mladíci, kteří jsou přistiženi při napadení starších občanů, kteří dodržují zákony, budou pravděpodobně „potrestáni“ hrstkou poukázek, které je opravňují k hrstce bezplatných CD (jejichž texty mohou vybízet k dalšímu násilí), ale poctiví starší občané, kteří si nemohou dovolit zaplatit svůj obecní daňový účet, skončí ve vězení.
Když jsou lékaři ve vlastnictví vlády, přebírají vládní priority. A tak senioři, kteří jsou považováni za drahé břemeno, jsou považováni za postradatelné.
Vernon Coleman MB ChB DSc praktikoval medicínu deset let. Více než 30 let je profesionálním autorem na plný úvazek . Je romanopisec a autor kampaní a napsal mnoho knih literatury faktu. Napsal přes 100 knih , které byly přeloženy do 22 jazyků. Na jeho webu ZDE jsou stovky článků, které jsou zdarma ke čtení.
Na webu nebo videích Dr. Colemana nejsou žádné reklamy, žádné poplatky a žádné žádosti o dary. Vše platí z prodeje knih. Pokud chcete pomoci financovat jeho práci, stačí si koupit knihu – na Amazonu je v tištěné podobě přes 100 knih od Vernona Colemana .
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/01/FtJan20a.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2025-01-20 19:22:122025-01-20 19:22:12Pokud je vám více než 50 let, vaše vláda vás chce zabít?
„[Nebudu] podávat nikomu jed, když jsem o to požádán, ani nebudu navrhovat takový postup.“ — Hippocratic Oath
Uvidíte, že Hippokratova přísaha zakazuje eutanazii, známou také jako „sebevražda asistovaná lékařem“.
Jaká je škoda, že Hippokratova přísaha již není pro lékaře povinná, říká Dr. Vernon Coleman.
I když ve Spojeném království neexistuje žádný zákonný požadavek, aby lékaři skládali Hippokratovu přísahu , mnoho lékařských škol ji nebo moderní variaci při promoci stále používá. Všeobecná lékařská rada („GMC“) nevyžaduje po lékařích složení přísahy, ale vyžaduje, aby dodržovali zásady uvedené v jejím dokumentu „Správná lékařská praxe“.
Mnoho základů moderní západní medicíny leží v klasickém Řecku a Hippokratova přísaha není výjimkou. Přísaha, napsaná před více než 2 400 lety, je připisována řeckému lékaři Hippokratovi. V roce 1964 sepsal Dr. Louis Lasagna, akademický děkan Lékařské fakulty na Tufts University, revidovanou verzi původní Hippokratovy přísahy známé jako Lasagnova přísaha nebo Moderní Hippokratova přísaha.
Ve Spojeném království lékařské fakulty nepoužívají stejnou přísahu . Někdo používá původní přísahu lasagní, někdo vlastní variantu založenou na verzi lasagní, někdo používá Ženevskou deklaraci a někdo prohlášení založené na kodexu správné lékařské praxe GMC
V následujícím textu poskytuje Dr. Vernon Coleman příslušná slova Hippokratovy přísahy.
Text Hippokratovy přísahy (asi 400 př. n. l.) přeložený z řečtiny Francisem Adamsem (1849) si můžete přečíst ZDE . A stručný průvodce k němu, který vydala BBC v roce 2008 ZDE .
Když jsem se kvalifikoval jako lékař, byl jsem pozván, abych složil Hippokratovu přísahu. Bylo to nepovinné. Někteří mladí lékaři řekli, že ano. Mnozí řekli, že nebudou. S radostí jsem složil přísahu. Dnes je Hippokratova přísaha považována za zastaralou lékařským zařízením a Všeobecnou lékařskou radou ve Spojeném království (orgán s úkolem udělovat licence lékařům).
Zde, abyste si mohli udělat vlastní názor, jsou principy a relevantní části Hippokratovy přísahy:
Přísahám, že podle svých schopností a úsudku splním tuto přísahu.
Budu používat dietní režimy, které prospějí mým pacientům podle svých nejlepších schopností a úsudku, a nezpůsobím jim žádnou škodu ani nespravedlnost. Nepodám nikomu jed, když mě o to požádá, ani nenavrhnu takový postup. Ale zachovám čistý a svatý jak svůj život, tak své umění. Nůž nepoužiji, dokonce ani ne, na trpící kamenem, ale dám místo těm, kteří jsou v něm řemeslníci.
Do kteréhokoli domu, do kterého vstoupím, vstoupím, abych pomáhal nemocným, a zdržím se všeho úmyslného špatného konání a škod, zvláště týrání mužských nebo ženských těl, svazkových nebo svobodných. A cokoli během své profese uvidím nebo uslyším, nikdy neprozradím, protože takové věci považuji za svatá tajemství.
Jestliže nyní splním tuto přísahu a neporuším ji, kéž si navždy získám pověst mezi všemi lidmi pro svůj život a pro své umění; ale když to poruším a odřeknu se, nechť mě potká opak.
Uvidíte, že Hippokratova přísaha zakazuje eutanazii / asistovanou sebevraždu lékařem. Jaká je škoda, že Hippokratova přísaha již není pro lékaře povinná. Zajímalo by mě, co je to s přísahou, kterou lékařské zařízení považuje za nepřijatelné.
Vernon Coleman MB ChB DSc praktikoval medicínu deset let. Více než 30 let je profesionálním autorem na plný úvazek . Je romanopisec a autor kampaní a napsal mnoho knih literatury faktu. Napsal přes 100 knih , které byly přeloženy do 22 jazyků. Na jeho webu ZDE jsou stovky článků, které jsou zdarma ke čtení.
Na webu nebo videích Dr. Colemana nejsou žádné reklamy, žádné poplatky a žádné žádosti o dary. Vše platí z prodeje knih. Pokud chcete pomoci financovat jeho práci, stačí si koupit knihu – na Amazonu je v tištěné podobě přes 100 knih od Vernona Colemana .
Mel Gibson spustil bombu na podcast Joea Rogana a odhalil, že tři z jeho přátel měli „rakovinu ve čtvrtém stádiu“ a nyní „všichni tři rakovinu právě teď vůbec nemají“.
Dr. William Makis, který léčil jednoho z Gibsonových přátel, během posledních dvou let důsledně zkoumal protirakovinný potenciál Ivermectinu a Fenbendazolu. Během té doby objevil: „Existuje více než 100 dokumentů o úspěchu Ivermectinu a rakoviny.“
„Ivermektin může skutečně zabíjet rakovinné kmenové buňky,“ vysvětlil Dr. Makis s tím, že se zaměřuje na buňky, „které chemoterapie nemůže zabít.“ Dodal: „Může také zvrátit rezistenci, kterou si rakovinné buňky vyvinou na určité typy chemoterapie.“
Výhody se dále rozšiřují. „[Ivermectin] činí rakovinné buňky náchylnými k radiační léčbě. A tak je to radiosenzibilizátor,“ řekl.
Výše uvedené je převzato z rozhovoru, který Maria Zeee vedla s Dr. Williamem Makisem v nedávné epizodě pořadu Vigilant News Network ‚Media Blackout‘ . V době psaní tohoto článku bylo video stále živé, takže jsme ho sem nemohli vložit. Na epizodu Media Blackout se můžete podívat ZDE . Část s Dr. Willaimem Makisem začíná asi 4 minuty po startu. Na příslušný klip z videa se můžete podívat i na Rumble na Twitteru (nyní X) ZDE .
Následuje epizoda Joe Rogan Experience, na kterou odkazuje Maria Zeee, kde Gibson shodil své bomby. Vložili jsme rozhovor s Roganem tak, aby začal v časovém razítku, ve kterém Gibson řekl: „Mám tři přátele. Všichni tři měli rakovinu ve čtvrtém stádiu. Všichni tři teď vůbec nemají rakovinu… [vzali] Ivermectin [a] Fenbendazol.“
Joe Rogan Experience #2254 – Mel Gibson, 9. ledna 2025 (141 minut)
Chief Nerd tweetoval klip Gibsonových poznámek výše z Joe Rogan Experience, na který kanadský radiolog, onkolog a výzkumník rakoviny Dr. Willilam Makis odpověděl a potvrdil, že jednoho z Gibsonových přátel léčil Ivermectinem a Fenbendazolem.
Uživatel Twitteru řekl, že Dr. Zywiecovi nevěří a požádal o recenzované studie na podporu svých tvrzení. Dr. Zywiec se zavázal a poskytl svému vyzyvateli několik studií ke zvážení. „Zde je dostatek literatury o bendazolových lécích a ivermectinu, abyste si je mohli prohlédnout.“ Nepište mi alespoň několik dní, jinak budu vědět, že jste nic z toho nečetli ani nerecenzovali,“ uvedl a připojil níže uvedené odkazy:
Zhou, Shican and Wu, Hang and Ning, Wenjuan and Wu, Xiao and Xu, Xiaoxiao and Ma, Yuanqiao and Li, Xingwang and Hu, Junhong and Wang, Chenyu and Wang, Junpeng: Ivermectin has New Application in Inhibiting Colorectal Cancer Cell Growth, Frontiers in Pharmacology, Volume 12, 2021, DOI: 10.3389/fphar.2021.717529.
Dr. Makis publishes articles on a Substack page titled ‘Covid Intel’. His articles are behind a paywall. However, at the beginning of an article last year, he published a table summarising dosages and reports of success stories using Ivermectin to treat cancer.
„V žádném případě se nestarali o lidi.V žádném případě nechtěli použít metody, které by minimalizovaly škody.Je to přesně naopak.Chtěli aplikovat metody, aby utlačovali a byli dominantní a vnucovali svou vůli celým populacím.To byl jejich cíl,“řeklDenis Rancourtv nedávném rozhovoru o „pandemii covidu“.
Rancourt tvrdí, že věda stojící za pandemií byla zmanipulována a výsledky byly publikovány ve špičkových časopisech kontrolovaných těmi u moci, přičemž 99 % lékařských studií bylo nepravdivých a financovaných průmyslem. Jeho výzkum se zaměřuje na myšlenku „nepřenosné spontánní bakteriální pneumonie vyvolané biologickým stresem“, což je sebeinfekce způsobená stresem z prostředí, jako primárním aspektem pandemie.
Nabízí nový pohled na dynamiku teorie zárodečného terénu a její důsledky pro naše chápání pandemie covid.
V prvních 25 minutách hodinového a 45minutového rozhovoru s The Last American Vagabond diskutoval Rancourt o nadměrné úmrtnosti na začátku roku 2020, o tom, co ji způsobilo a proč. Náš text jsme omezili na tuto část rozhovoru, ale celý rozhovor jsme vložili na konec.
Obsah
Analýza úmrtnosti ze všech příčin a nepřítomnosti šířícího se patogenu
Rancourt zdůraznil, že jeho závěry jsou založeny na tvrdých datech, konkrétně na úmrtnosti ze všech příčin, které byly shromažďovány národy po více než století a jsou považovány za spolehlivé.
Podle údajů existovala nadměrná úmrtnost před zavedením vakcín, což je v rozporu s tvrzením, že úmrtnost začala teprve zavedením vakcíny. Po analýze časové a prostorové závislosti úmrtnosti ze všech příčin však Rancourt zjistil, že nedošlo k žádnému šíření patogenu, protože míra úmrtnosti se v sousedních oblastech po ohniscích smrti nezvýšila.
První článek, který Rancourt zveřejnil, byl 2. června 2020; dospěl k závěru, že nedošlo k šíření patogenu. Údaje ukázaly, že úmrtnost byla často omezená v rámci jurisdikčních hranic, jako jsou hranice okresů nebo zemí, což naznačuje, že při určování úmrtí hrají významnou roli místní vládní politiky a nemocniční prostředí.
„Toto jsou instituce a vlády zabíjející lidi opatřeními, která uplatňují, většinou v nemocnicích a tak dále. Měl jsem jasno. Okamžitě jsem to v té publikaci uvedl a ukázal data, která to prokazují,“ řekl.
Rancourt identifikoval severní Itálii, konkrétně oblast Milána, a New York City jako oblasti, kde bylo používání mechanických ventilátorů obzvláště těžké a pravděpodobně přispělo k vysoké úmrtnosti.
„V Miláně vlastně lidem řekli, nezůstávejte jen doma, pojďte rovnou do nemocnice, zachráníme vás,“ řekl. „A vyvinuli vylepšení, uvažovali, kde by mohli umístit dva lidi na jeden ventilátor. A právě nasazovali všechny na ventilátory.“
„Ventilátory jsou doprovázeny sedací. Sedace vaše dýchání ještě zhorší. A je známo, že ventilátory jsou silně spojeny s rozvojem zápalu plic. A zároveň se objevila váhavost léčit zápaly plic, protože všichni říkali: ‚Ach, to je virové, je to virové. Jste nezodpovědný jako [lékař] nebo nemocnice, pokud se přeléčíte antibiotiky. Takže došlo k vysazení antibiotik a těchto velmi nebezpečných technik a sedace a tak dále. A byly tam také některé experimentální drogy, které byly používány a které se ukázaly jako velmi, velmi smrtící.“
Naproti tomu Německo tyto léčebné metody nepřijalo a na začátku roku 2020 nezaznamenalo nadměrné úmrtí.
Během éry COVID existovalo mnoho různých příčin nadměrné smrti, ne všichni dělali totéž, řekl Rancourt. Jednou z důležitých příčin úmrtí je kruté zacházení se staršími a křehkými lidmi včetně izolace, narušení jejich rutiny a odebrání jejich obvyklé péče.
„Izolovat je je extrémně smrtící.“ A odstranění jejich obvyklé rutiny, jejich obvyklého způsobu, jakým jim poskytujete výživu a také je hydratujete, a péče, kterou by normálně měli. To vše bylo ohromně narušeno a byli izolováni a považováni za nebezpečí pro sebe, mezi sebou a tak dále. Takže by to jistě nesmírně přispělo k úmrtím [křehkých] lidí,“ řekl.
A dodal: „To, co se stalo v pečovatelských domech a nemocnicích starým a nemocným lidem, bylo naprosto strašné. V podstatě to byl stroj smrti.“
Rancourt věří, že akce provedené v pečovatelských domovech a nemocnicích nebyly jen nekalým jednáním, ale záměrným rozhodnutím zahájit „vojenskou kampaň“ za implementaci vakcín, bez ohledu na vědu nebo důsledky.
Motivace v pozadí reakce na pandemii Covid-19 a snahy o kontrolu
Rancourt diskutoval o motivaci reakce na pandemii covid-19. Primárním cílem nebylo zabránit šíření viru, ale spíše zavést kontrolu nad populací, řekl.
Primárním cílem pandemické reakce covidu bylo vstříknout každému vakcínu. Rancourt věří, že schopnost vstříknout něco do těla každého, ať už je to vakcína nebo jiná látka, je mocným nástrojem dominance a kontroly, který vládám umožňuje zavést dohled a vykonávat úplnou kontrolu nad populací.
K tomuto účelu byly použity nejen vakcíny. Schopnost přinutit obyvatelstvo nosit masky a izolovat se je také formou kontroly, která vládám umožňuje provádět úplný dohled nad obyvatelstvem. Věda za reakcí na pandemii byla irelevantní, protože skutečným motivem bylo utlačovat a ovládat, spíše než minimalizovat škody nebo chránit veřejné zdraví, řekl.
Vysvětlil, že účinky sociální izolace, stresu a nedostatku sociální interakce na respirační infekce jsou dobře známé, ale ignorovány ve prospěch politik, které by zvýšily kontrolu nad populací.
Rancourt uznává, že některé elity věří, že menší populace je pro jejich zájmy lepší, ale nemyslí si, že depopulace byla primární motivací reakce na pandemii covidu.
Podle Rancourtova názoru byly nemoc a smrt způsobená pandemickou reakcí spíše vedlejšími účinky než primárním cílem, kterým bylo ustavit hierarchii dominance a uplatňovat kontrolu nad populací, čímž byly vytvořeny paralely s historickými vzory hierarchií dominance.
„Myslím, že hlavní věcí zde bylo utlačovat a podávat injekce – a že všechno ostatní včetně smrti a nemoci je toho vedlejším efektem – to byla hlavní hnací síla. To je způsob, jakým hierarchie dominance vždy fungují, v průběhu historie a v sociálních skupinách zvířat nebo lidí. Dominujete, utlačujete, a to činí utlačované, lidi, podřízené, chcete-li, více nezdravé, a proto umírají dříve a umírají často,“ řekl.
„To je jen přírodní pravidlo, chcete-li, že pokud budete mít hierarchii dominance a pokud je to obzvláště agresivní, v závislosti na širším prostředí nebo v závislosti na své vlastní vnitřní dynamice, když se to stane obzvláště násilným.“ pak bude více smrti, bude více nemocí lidí, kteří jsou podřízeními, chcete-li, kteří jsou více kontrolováni. To je obecný historický rys. Takže tento aspekt není nový,“ dodal.
Vliv cenzury a hierarchií dominance na společenské zdraví a vzestup autoritářství
Rancourt zdůraznil, že když jsou instituce zajaty a cenzurovány, vede to ke ztrátě demokracie, práv a nakonec k útlaku a nemocem lidí.
„Kdykoli cenzurují nebo zajímají instituce ve svůj prospěch – aby mohli více kontrolovat, omezovat demokracii, odebírat vám práva – kdykoli udělají tyto věci, zabijí vás. Dělají z vás častěji utlačovaného a nemocného,“ řekl.
Vysvětlil, že hlavním mechanismem špatného zdraví u lidí je stres způsobený hierarchií dominance. Koncept hierarchie dominance, kde ti, kdo mají moc, ovládají a utlačují ostatní, je přirozeným jevem, který může vést ke zvýšené smrti, nemocem a stresu mezi „podřízenými“. Může také vést k nestabilitě a následně sklouznutí k fašismu nebo totalitním státům.
Rancourt zmínil, že existují teoretické články, které pojednávají o tom, jak vnitřně mohou společnosti sklouznout do totalitních států a jak se resetovat a odklonit se od této trajektorie.
Jak vysvětlil Rancourt, hrozba vnějšího nepřítele nebo patogenu může být použita jako nástroj k ovládání populace a její přivedení k autoritářství, což lze vidět ve způsobu, jakým vlády a instituce reagují na vnímané hrozby. Zmínil studii americké vlády, která zjistila, že hrozba patogenu, ať už skutečná nebo domnělá, může přimět obyvatelstvo k přijetí autoritářských vlád.
Zmínil také svou vlastní lékařskou hypotézu, ve které tvrdí, že nikdy nedošlo k pandemii ve smyslu šíření patogenu, ale že mnoho pandemií v historii spíše korelovalo s obrovskými kolapsy ve společnosti, jako jsou války, hladomory. a finanční zhroucení, často způsobené chamtivostí a nadměrným vykořisťováním samozvaných elit.
Poznamenal, že forenzní analýzy koster a další studie ukázaly, že velké pandemie jsou často spojeny s environmentálními faktory, jako jsou sucha a sopečné erupce, které mohou vést ke kolapsu společnosti a zvýšené úmrtnosti.
„Někdy je to ekologické v tom smyslu, že může být sucho, velmi dlouhé [sucho] … roky sucha. Někdy jsou tato sucha způsobena obrovskými sopečnými výbuchy, které jednoduše snižují množství slunečního světla, které dopadá na Zemi, a dávají vám [ ] mini dobu ledovou a podobné věci. Existuje tedy souvislost mezi velkými pandemiemi a velkými erupcemi sopek. Existuje mnoho pozorování, která naznačují, že pokud skutečně důležitým způsobem narušíte společnost jako celek, mnoho lidí zemře jen kvůli stresu z toho; biologický stres a nedostávají výživu, kterou potřebují, jsou obtěžováni, jsou vytlačováni ze zdrojů a umírají,“ řekl.
Dopad společenského narušení na lidské zdraví a úmrtnost, se zaměřením na pandemii Covid-19
Rancourt diskutoval o dopadu narušení společnosti na lidské zdraví a naznačil, že významné narušení může vést ke zvýšené úmrtnosti v důsledku stresu, nedostatku výživy a obtěžování.
Odkazoval na Černou smrt a citoval vědecké studie, které zjistily, že většina těch, kteří zemřeli, byla extrémně podvyživená, nevyvinutá a měla špatné fyzické zdraví, což naznačuje, že nejchudší členové společnosti byli neúměrně postiženi. „Bohatí nezemřeli na Černý mor,“ řekl.
Poznamenal, že tento trend je konzistentní napříč pandemiemi, včetně nedávné pandemie covid-19, kde byla zjištěna nejsilnější korelace s nadměrnou úmrtností chudoba, která také koreluje s obezitou, cukrovkou a zvýšeným předepisováním antibiotik.
Chudší lidé častěji umírali během pandemie covid-19 kvůli různým mechanismům, včetně odpírání antibiotik, která jsou často předepisována k léčbě respiračních onemocnění, která jsou častější u populace s nízkými příjmy.
Ivermektin známe pro jeho antiparazitické, antivirové a protirakovinné vlastnosti. Ale co je zajímavé, Rancourt zdůraznil antibakteriální vlastnosti ivermektinu.
„Jedním z bodů, které ve svých článcích uvádím, je, že ivermektin je extrémně účinné antibiotikum v tom smyslu, že je opravdu dobrý v boji proti bakteriálním infekcím plic. Mimořádně dobré. Existují o tom vědecké práce,“ řekl.
Řekl, že antibiotika, jako je ivermektin, by byla účinnou léčbou bakteriálních infekcí, jako je pneumonie, která mohla být chybně diagnostikována jako virová, a mohla by zachránit životy. Někteří lékaři mohli mylně léčit bakteriální infekce jako virové infekce, zdůrazňujíce potenciální výhody používání antibiotik, jako je ivermektin, k boji proti bakteriálním infekcím v plicích.
Výše uvedené bylo pokryto v prvních 25 minutách Rancourtova rozhovoru s The Last American Vagabond . Celý rozhovor jsme vložili níže.
YouTube kanál Mgr. Lubomír Volný https://www.youtube.com/@Mgr.LubomirVolny-xc6wx Prosím, klikněte na zvoneček na mém YouTube kanále Magistr Lubomír Volný a přihlaste si odběr.Děkuji.
Díky Vaší ekonomické podpoře pro Vás připravila redakce VOLNÉHO bloGu. Každá maličkost pomáhá, děkujeme všem, kteří částkami od 5Kč do 1000,- Kč měsíčně pomáhají našemu společnému boji proti cenzuře. Podpořit naši činnost můžete od 5 kč do libovolné částky na účet: DĚKUJEME. Transparentní účet: 115-4977920247/0100 Důvěrný účet: 107-1458980287/0100 Lubošovi „Na Kafe“: 27-1664400247/0100 IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247 SWIFT: KOMBCZPP DĚKUJEME 🌹👍🍀
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/01/Zrzut-ekranu-04-01-2025-23.45.23.png453798Jana HruškováJana Hrušková2025-01-04 22:49:392025-01-04 22:49:39Pandemie kokovidu 19 byla klamem; ti, kdo byli u moci, záměrně ignorovali vědu, aby vnutili populaci svou vůli a ovládli ji.
CIA a další zpravodajské agentury využívaly zvířata, jako jsou holubi, kočky, velryby a robotické sumce, jako špiony v průběhu historie.
CIA také vyvinula dron podobný ptákům nazvaný Project Aquiline a dron podobný hmyzu zvaný insectotopter, které byly předchůdci moderních dronů. Zpravodajské služby také používaly neživé předměty, jako jsou falešné kameny, k přenosu informací.
Lidská improvizace, jako například tajná těžba Olega Gordievského v roce 1985, se však ve špionážním umění často ukázala jako účinnější než drahé rozpočty na výzkum a technologický pokrok.
Smrt špióna je zřídkakdy zajímavá pro zprávy, kvůli tajemství, které ji obklopuje. Ale když byla v září v norských vodách nalezena mrtvá bílá velryba běluga podezřelá ze špionáže pro Moskvu , brzy se z ní stala menší celebrita .
Velryba byla odhalena jako špión v roce 2019 a je jedním z dlouhé řady zvířat, která byla používána zpravodajskými službami. Mezi nimi byl sovětský program výcviku mořských zvířat jako špionů a vrahů, který se v roce 1991 zhroutil .
Spojené státy prováděly podobné experimenty se zvířaty, některé pocházejí z 60. let 20. století. Jedním z neobvyklejších pokusů CIA využít zvířata jako špiony byla operace Akustická kočička .
Cílem bylo implantovat do kočky mikrofon a anténu a používat je k odposlouchávání potenciálně zajímavých rozhovorů. Test „prototypu“ dopadl strašně špatně, když se kočka zatoulala a přejelo ji taxi, což vedlo k rychlému opuštění programu.
Historie špionážních holubů
Úspěšnějším příkladem bylo použití špionážních holubů. Holubi, vybavení malými kamerami, se mohli snadno dostat do jinak omezených oblastí a „fotit“, aniž by vzbudili podezření, než se bezpečně vrátí na domovskou základnu pomocí své mimořádné schopnosti navádění .
To, co se během studené války stalo velmi úspěšným programem CIA, se inspirovalo britským úsilím během druhé světové války.
Postupem času technologie vytvořila příležitosti, jak využít utajení zvířat a zároveň odstranit jejich nepředvídatelnost. Projekt Aquiline si kladl za cíl vytvořit ptačí dron plně vybavený ve stylu tradičnějších špionážních letadel, ale menší a všestrannější, aby se mohl přiblížit svým cílům.
Další, ještě miniaturnější verzí byla hmyzotoptéra , kterou CIA vyvinula v 70. letech. I když se konstrukce orlí ani hmyzotoptéry nikdy nestaly plně funkčními, jsou uznávány jako předchůdci dnešních dronů.
Ale účinnost se ne vždy nejlépe měří úspěšností neobvyklé špionážní metody.
Britský plán z druhé světové války na použití těl krys naplněných výbušninami a jejich distribuci do kotelen v německých továrnách, kde by poté explodovaly, jakmile je strčí do kotle, se zdál být odsouzen k zániku, když Němci zadrželi první zásilku asi 100 mrtvých krys. .
Ale objev krys a naprostá vynalézavost za plánem vedly k takové paranoie , že „problémy, které jim byly způsobeny, měly mnohem větší úspěch… než kdyby byly krysy skutečně použity“.
Zatímco práce se zvířaty se často ukázala jako problematická, pokusy získat výhodu maskováním zařízení za neživé předměty se také ukázaly být zdrojem rozpaků. Jedno takové úsilí zahrnovalo stanici MI6 v Moskvě, která se snažila vylepšit techniku „mrtvého dopisu“ získávání tajných informací od špionů v Rusku.
Spíše než riskovat ponechání tajných informací na předem domluveném místě, verze Q Jamese Bonda od MI6 přišla s myšlenkou, že informace by mohly být přenášeny elektronicky do přijímače skrytého ve falešné skále umístěné poblíž příslušného ministerstva, které by pak bylo možné stáhnout. následnou procházkou kolem.
Soustředěná aktivita mnoha mužů v oblecích v jedné části tohoto parku však vedla k objevení skály. Odhalení operace v roce 2006 způsobilo obrovské rozpaky vládě Spojeného království. Že to nebyla nejlepší hodina MI6, naznačovaly titulky zesměšňující moskevský špionážní rock jako „více Johnny English než James Bond“.
Zatímco zpravodajské organizace neustále hledají inovativní prostředky, jak zlepšit své špionážní umění, pravděpodobně nejúspěšnější aplikace zpravodajství přichází ve formě lidské improvizace. Pozoruhodným příkladem toho byla tajná těžba Olega Gordievského v roce 1985 poté, co bylo odhaleno krytí jednoho z nejcennějších dvojitých agentů Západu pracujících pro britské zpravodajské služby .
Užitečný sáček na brambůrky
Tým dvou britských diplomatů a jejich manželek musel vyjednat tři sovětské a dva finské kontrolní body. Když se přiblížil první hlídací pes, jeden ze skupiny nabídl čichajícímu Alsasanovi křupavý sýr a cibuli, čímž Alsasana náležitě zbavil vůně Gordievského, který se schovával v kufru auta.
Když k botě začal očichávat další pes, byla uvedena do hry nejdůmyslnější a nejúspěšnější metoda špionážního řemesla. Manželka jednoho z diplomatů položila své 18měsíční miminko do kufru auta, vyměnila dítěti plenku a poté upustila čerstvě naplněnou a zapařující se depozit na zem, čímž úspěšně odvedla pozornost psa i jeho psovoda.
Tyto akce nebyly nikdy součástí plánu těžby Gordievského, ale byly stejně instinktivní a důmyslnou improvizací těch, kteří byli zvyklí operovat v nepřátelském prostředí a cvičili v oklamání nechtěné pozornosti nepřátelských agentů.
Drahé rozpočty na výzkum a slibné technologické pokroky poskytují za určitých okolností výhodu, ale nejúčinnější špionážní techniky mohou stále spoléhat na použití rychlého myšlení a odvážné, nebojácné akce.
O autorech
Stefan Wolff je v minulosti příjemcem grantového financování od Rady pro výzkum přírodního prostředí Spojeného království, Ústavu míru ve Spojených státech, Rady pro ekonomický a sociální výzkum Spojeného království, Britské akademie, Programu NATO Science for Peace, Rámce EU. Programy 6 a 7 a Horizont 2020 a také program EU Jean Monnet. Je členem správní rady a čestným pokladníkem Asociace politických studií Spojeného království a vědeckým pracovníkem Centra zahraniční politiky v Londýně.
David Hastings Dunn již dříve získal finanční prostředky od ESRC, Gerdy Henkel Foundation, Open Democracy Foundation a dříve byl jak členem NATO, tak Fulbrightovým členem.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2024/12/FeatDec28a.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2024-12-28 13:56:402024-12-28 13:56:40Stručný pohled na to, jak zpravodajské služby využívají zvířata a falešná zvířata jako špiony.
Konference a výstava finančních technologií IFINTEC se má konat v květnu 2025 v Istanbulu v Turecku. Tato celosvětová konference je považována za jednu z nejvýznamnějších a nejprestižnějších akcí v regionu Evropy, Středního východu a Afriky („EMEA“). Mezi témata, která mají být představena, patří digitální bankovnictví, umělá inteligence a biometrie.
IFINTEC je celosvětová konference, která je jednou z nejvýznamnějších a nejprestižnějších konferencí v regionu EMEA se zaměřením na retailové bankovnictví, digitální bankovnictví, základní bankovnictví, umělou inteligenci, digitální transformaci, platební systémy, bankovní technologie, bankovní IT řešení, bezpečné Banking and Finance Technologies,“ uvádí se na webové stránce určené k propagaci konference
Konference slouží jako platforma pro představení a demonstraci řešení bankovních a finančních technologií. Akce poskytuje příležitost pro sponzory akce vystavit a představit své produkty a služby návštěvníkům.
Postupem času přibývají sponzoři a řečníci. V době psaní tohoto článku je na webu konference uvedeno 13 řečníků a pouze jeden sponzor , společnost Enbiltek, která pořádá akci. Konference IFINTEC 2024 měla více než 40 řečníků a přilákala více než 240 účastníků.
Mezi hlavní témata, kterými se konference bude zabývat, patří digitální bankovnictví, umělá inteligence, biometrie pro internetové a mobilní bankovnictví a bankomaty, cloudové bankovnictví a bankovní „řešení nové generace“. Na konferenci se bude také diskutovat o souladu s Basilejí. Webová stránka poskytuje dlouhý seznam, ale žádné podrobnosti o tématech. Kompletní seznam témat konference si můžete prohlédnout ZDE .
Kromě digitálního bankovnictví, umělé inteligence a biometrie, které by mohly hrát důležitou roli v agendě digitální měny centrální banky („CBDC“), jaké technologie by nás mohly banky v budoucnu tlačit? Podle seznamu témat konference zahrnují bankovní „řešení“ nové generace:
Otevřete bankovnictví . Systém umožňující přístup a kontrolu spotřebitelských bankovních a finančních účtů prostřednictvím aplikací třetích stran. Umožňuje sdílet finanční data s poskytovateli třetích stran, což umožňuje agregaci účtů, iniciaci plateb, hodnocení kreditů a rozpočtování a financování. Otevřené bankovnictví zvyšuje potenciál slibných zisků i vážných rizik pro spotřebitele, protože více jejich dat je sdíleno v širším měřítku.
Základní bankovní platforma . Komplexní softwarový systém, který umožňuje bankám a finančním institucím řídit jejich každodenní bankovní operace, včetně zpracování transakcí, správy zákaznických dat a řízení rizik.
Cloudové bankovnictví , které poskytuje základní bankovní systémy , digitální bankovnictví, řízení rizik a dodržování předpisů, analýzu dat a reporting. Mezi poskytovatele řešení cloudového bankovnictví patří SAB (cloudové bankovnictví), Gemalto (cloudové ověřování identity a autentizace), Thales (cloudové zabezpečení) a nCino (cloudový bankovní operační systém).
Videobankovnictví . Technologie videokonferencí, kterou mohou banky a družstevní záložny používat k poskytování vzdáleného přístupu zákazníkům k odbornému poradenství, transakcím a konzultacím, překlenující propast mezi tradičním osobním bankovnictvím a pouze digitálními službami. (Ne, děkuji.)
Umělá inteligence „Řešení“. (Ne, děkuji.)
Chatbot „Řešení“. (Ne, děkuji.)
„Řešení“ strojového učení. Rychlé vyhledávání na internetu pro „strojové učení v bankovnictví“ přináší mnoho příkladů. Mezi „řešení“, která přímo ovlivňují zákazníky bank, patří kreditní skóring, doporučení produktů, onboarding a zpracování dokumentů a automatizovaný zákaznický servis (virtuální asistenti). Více čtěte ZDE a ZDE . (Ne, děkuji.)
Pokud se divíte, proč jsme v našem článku umístili slovo „řešení“ do uvozovek, je to proto, že nebudou zamýšlena jako řešení pro naše zákazníky, výhody (i když nám mohou přihodit pár útržků, aby nás nalákali na jejich systémy), ale spíše „řešení“ pro ně; stejně jako injekce covidu byly „řešením“ pro ně, ale ne pro nás. Vyplatí se sledovat, o čem se diskutuje na konferenci IFINTEC 2025, abyste viděli, co nám plánují uložit.
Prosím, klikněte na zvoneček na mém YouTube kanále Magistr Lubomír Volný a přihlaste si odběr.Děkuji.
Volný bloG podporuje MÍR
Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2024/12/FeatDec19a.webp432768Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2024-12-19 19:38:422024-12-19 19:38:42Konference IFINTEC 2025 na podporu bankovních „řešení“ nové generace