volnyblog
  • AKTUALITY
  • DOMÁCÍ
  • ZAHRANIČÍ
    • UKRAJINA
  • KORONAVIRUS
  • VIDEO ARCHÍV
  • ZDRAVÍ
    • Vitamín C
    • Koronavirus
    • Žlutá voda
  • KONTAKTY A SOC.SÍTĚ
  • RUBRIKY
    • Zahraničí
    • Stalo se
    • Akce
    • Slider aktuality
    • aktuality
    • Ukrajina
    • Koronavirus
    • mRNA GT
    • Domácí
    • Rusko
    • Zdraví
    • Žoldáci na Ukrajině
    • Politické kauzy
    • NÁŠ TÝM
  • PODPOŘTE NÁS ZDE >
  • VIDEA
  • Hledat
  • Menu Menu

Archive for category: Video

Jste zde: Domů1 / Domácí2 / Video

Ladislav Větvička : Úterní větičky 09.06.2026 – Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno

9 června, 2026/v Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Ladislav Větvička : Úterní větičky 09.06.2026 – Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno

Větičky Ladika Větvičky

 

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

 

IDNES: Obchodní řetězec Penny Market dostal od České obchodní inspekce maximální pokutu ve výši jednoho milionu korun za to, že opakovaně porušoval zákaz prodeje alkoholu mladším 18 let. Obchod v sedmi případech alkohol prodal figurantům ve věku 15 a 16 let.

Tuž mě by enem zajimalo,

1) kaj bere čojka ty mlade bonzaky

2) kolik jim za to udavačstvi platí

3) jestli si pak tu kupenu flašku možu ponechat a vylopat ju před Penis marketem.

 

Dan Vávra: Zdeňka Svěráka považuji bez jakékoliv diskuze za největšího českého filmaře a scénáristu 20 století. Je to takový náš Woody Allen, nebo Jude Apatow, který dokáže odhalovat s vtipem hlubiny (a mělčiny) české duše.

Taky je jeden z nejproduktivnějších. Napsal víc než 30 filmů, hrál ve více než 40. A díky němu máme skvělý obraz doby, ve které vznikaly. Jeho filmy mají až dokumentární hodnotu. Tím, jak skvěle vždy vystihly dobu, reálie a nejrůznější typy českého člověka a jeho problémy a strasti, nám vytvořil kolektivní paměť, která by jinak nebyla. Když budete chtít dětem ukázat, jaká byla tahle země, když jste vyrůstali, stačí jim pustit Svěrákův film.

Jeho syn Jan není tak produktivní, za to je jeden z mála Čechů, kteří získali Oscara.

Zdeňkovi vděčíme za geniální pohádky, skvělé filmy vykreslující život ve městech i vesnicích za normalizace, v době druhoválečné i poválečné a jako bonus stvořil i největšího českého velikána všech dob. To je obdivuhodný výkon. A dařilo se mu tu laťku udržet víc než 40 let. Bez Svěráka by prakticky neexistoval dobrý český film druhé poloviny dvacátého století. V top 25 filmech z let 1970 až 1990 je 10 filmů od Svěráka!!! A je děsivé, že na něj nikdo nenavazuje. Ze země, kde se točily geniální a inteligentní komedie jako Obecná škola, Kulový blesk, Vesničko má středisková, Vrchní prchni, či Na samotě u lesa a ze země milovníků humoru Járy Cimrmana, se stala země naprosto vypatlaných product placement komedií a sračkoidních telenovel. Jak se to přihodilo, je mi záhadou, ale je to tak.

Asi to je tím, že nejsme země sofistikovaných fajnšmekrů, kteří mají vytříbený smysl pro humor, ale země, která měla štěstí, že se v ní narodil Svěrák a napsal pro nás (a o nás) geniální věci, které dokázal podat tak dobře, že se v nich poznal (a přijal je za své) dělňas i intelektuál. A které ovšem nikdo jiný už po něm nedokázal napsat.

 

Lidovky: Když čtyři policisté dorazili na místo, pobodaný Nowak ležel na zemi celý od krve. Krev měl taky v ústech, na což policii dokonce – v ojedinělém vnuknutí pravdomluvnosti – upozornil vrahův bratr.

Ta pravá absurdní tragédie však začala vzápětí. Místo aby se britští policisté zachovali jako strážci zákona – to jest zavolali ambulanci člověku, který má pusu plnou krve a opakovaně jim říká, že „nemůže dýchat“ a že „byl pobodán“ – jali se oběť vraždy zatýkat. Proč? Spáchala přece zločin z nenávisti – pověstný hate crime –, když na vraha měla křičet blíže neurčené urážky. Policistům ani nepřipadalo zvláštní, že na zemi leží celý od krve údajný rasista, ale pět členů Digwovy rodiny stojí v perfektním stavu kolem něj.

Scény, které následovaly, je bolestivé sledovat, a v ničem si nezadají s nechvalně proslulým videem úmrtí George Floyda v Minnesotě v květnu 2020. Nowak celkem čtrnáctkrát upozorní zasahující policisty, že nemůže dýchat. Jednou policisty dokonce úpěnlivě prosí slovy „prosím, brácho“. Muži zákona ale Nowaka obrátí břichem na zem a nasadí mu želízka. Nejen že mu nepomohou, ale ještě tak uspíší jeho smrt, která přijde pár minut na to.

Britská veřejnost měla vágní představy o tom, co se oné prosincové noci odehrálo. Teprve před týdnem ale britská policie zveřejnila takzvané bodycam video zasahujícího policisty. Na něm se hrůzná scéna odvíjí se všemi konturami a britský divák je nutně konfrontován s nepříjemnou myšlenkou: „Je cosi shnilého ve státě dánském“.

Už je pozdě, soudruzi, už není cesty zpět. Ani ve druhé, ani ve třetí generaci nedojde k asimilaci – Zapad se stal Bangladéší. Netušil jsem, že to řeknu… zlatá železná opona… je čas se od Germanistánu odstřihnout…

 

Vidlák: Mimochodem, asi jste si nevšimli, že spolu s Hollanem stávkovalo prý na čtyřicet adiktologických zařízení… Nevšiml si toho nikdo!

Stejně tak mě potěšilo, že ezonom Tomáš Sedláček během krátké doby tak dojebal Knihovu Václava Havla, že končí. Penízky přestaly proudit. Zdeněk Bakala buď usoudil, že už se na to může vykašlat a nebo zjistil, že mu to stejně jeho morální profil nezlepší a žádná protihodnota z toho nebude. Inu, ani Havlův kult už není, co býval.

Má to jednoduchý důvod, Havla si berou do huby čím dál horší kreatury. Nositelé jeho odkazu jsou jeden vedle druhého samý válečný štváč, proněmecký kolaborant, smiřovatel s nacisty, sprosťák, hulvát, Rakušan nebo Šarapatka. Ať byl Venca Flaška jaký byl, jeho odkaz se jaksi zmaterializoval do Foltýnovských sviní, Rakušanových pytlů na mrtvoly, Ondráčkovského rusožroutství říznutého Timurem Mindičem, tuposti Danuše Nerudové a zbrojařského lobbingu Kolářova Nývlta. Z Havla se stala taková svastika. Kdysi symbol slunce je dnes zakázán, protože si ho také zprivatizovaly ty nejhorší kreatury a díky Dolfimu dostal tento prastarý symbol úplně nový rozměr. Stejně tak dostává úplně nový rozměr i Václav Havel… inu, berou si ho na tričko ti nejhorší z nás. A tak Bakala usoudil, že sponzorovat to, jsou vyhozené peníze.

Stejně tak prakticky nikdo neřeší stávkovou pohotovost České televize. Nikoho jejich strasti nezvedají ze židle, tedy, kromě Mikuláše Mináře, ale ten se protestováním živí a nic jiného neumí. Sice slibuje, že nebude mlčet a Milion chvilek skutečně nemlčí, ale větší půlka národa doufá, že televizní pracovníci svou výhružku splní a fakt přestanou výstražně vysírat… totiž vysílat.

Svým způsobem, poslední záchranou pro Českou televizi byl Klempířův mediální zákon. Jednak veřejnoprávním médiím přiznával nějaký status v nové nekoncesionářské době a jednak se dal připomínkovat. Ale aktivisti řekli: „NE!“ a místo nás, dezolátů, bojovali proti tomu zákonu sami. Tohle jsem si užíval několik týdnů a nemohl jsem uvěřit, jak jsou libtardi blbí! Díky jejich vlastní práci žádný nový zákon nebude, jen prostě skončí koncesionářské poplatky… Česká televize bude mít stále současné povinnosti, ale nebude mít současné prachy… Ne fakt se nezlobím.

 

Tímto navrhuji, abychom u Andreje všichni lobovali za to, aby stát vůbec Českou televizi neplatil. Aby prostě jen udělal koncesionářské poplatky dobrovolnými. Hotovo. Ať si pravda s láskou svoje oblíbené mééédium platí sama.

 

Thomas Paukner: Resort vnitra pod Vítem Rakušanem nakoupil těsně před volbami nové vrtulníky pro policii a letecké hašení za 3,85 miliardy korun. Firma Jaroslava Strnada uspěla z pozice překupníka, přičemž budou stroje proti konkurenci dražší o bezmála 700 milionů.

 

Parlamentní Listy: Pro tuto chvíli se nás mechanismus solidarity netýká. Česko kvůli velké migraci z válkou zasažené Ukrajiny momentálně spadá do kategorie zemí s „významnou migrační situací“ a má od Evropské komise výjimku na další přijímání migrantů. Nejde o trvalé řešení migračního problému, je to pouze dočasná úleva, závislá na schválení Evropskou komisí. Komise se na podzim usnese, které země dál zůstávají pod migračním tlakem a bude jim udělena výjimka i pro příští rok. Česko je jednou ze zemí, které údajně splňují kritéria pro udělení výjimky i pro rok 2027. Nic však nezaručuje, že ji Česko opravdu získá.

 

Petr Zuska pro Parlamentní Listy: Nejde o folklórní krajanský festival, jak někteří tvrdili, nejde o akt smíření. Jde jednoznačně o politickou akci. Doposavad bohatě stačila česko-německá deklarace z roku 1997 a mezi Čechy a Němci žádná vzájemná nevraživost nepanovala ani předtím. Dle mého jde o salámovou metodu, či postupné otevírání tzv. Overtonova okna, což souvisí i s tím, co jsem výše vytýkal Petru Pavlovi a zapadá to do sebe jako ozubená kolečka ve stroji. Je to v zásadě jako v té pohádce O Smolíčkovi Pacholíčkovi, jak ho Jeskyňky prosí, aby pootevřel dveře, že si jen ohřejí dva prstíčky a hned zase půjdou… A víme, jak to dopadlo… A jak zmiňujete, úplně nejhorší je však skutečnost, že ten Landsmanšaft se sem nenasáčkoval sám od sebe, ale pozval ho sem festival Meeting Brno, tedy naši občané. A posvětila to jak většina zastupitelů města Brna, tak prezident, a i současná politická opozice za to kopala o sto šest. To samotné svědčí o zásadním rozkolu ne mezi Českem a Německem, ale uvnitř naší země.

 

Petr Hampl: Z evropských zemí postupně mizí kouření, jak jsme ho znali. Tedy spojené se silnou závislostí na cigaretách. Desítky let tyranských opatření a dramatické omezování občanských svobod přineslo výsledky. Někdo se z toho může radovat (kvůli zdravotním dopadům), někdo jiný to může sledovat s nostalgií (protože tím mizí kus tradiční evropské kultury a spousta umu), ale tak to prostě je.

Proč vyvolává právě kouření takovou nenávist současných režimů? Protože se z toho postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí přece být zničeno. Ve chvíli, kdy se kouření stalo zábavou nižších tříd, bylo rozhodnuto o tom, že bude prohlášeno za smrtelně nebezpečné nejen pro kuřáka či jeho přátele, ale pro celý okres, celou zemi a celou planetu. To je ten hlavní důvod, proč je kouření zakazováno a golf dotován. O tom bylo napsáno víc než dost.

Michal&Petr: Žádné mírové rozhovory, ale bojující vojáci rozhodnou válku na Ukrajině, oznámil včera ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, a rázně tak z diplomatického stolu smetl nejnovější “mírové návrhy”, které tuto neděli do celého světa společně z Londýna vytroubili Zelenskyj, Starmer, Macron a Merz.

Pomineme-li 4 jejich nejvíce nehorázné, realitě vývoje války zcela odporující londýnské mírové požadavky, aby Rusko navrátilo území, které si nezákonně “osvobodilo”, a souhlasilo, že Ukrajině zaplatí válečné reparace, a souhlasilo s rozmístěním vojsk EU a NATO na Ukrajině, i se členstvím Ukrajiny v EU i NATO. Lavrov stejně striktně odmítl i poslední požadavek, aby se veškeré boje okamžitě zastavily na linii kontaktu obou znepřátelených armád, a začalo tak úplné obecné dočasné příměří.

Toto Lavrovovo odmítnutí příměří značí jediné. Rusko má spočítáno, že další pokračování války na současné plné obrátky hraje zcela v jeho prospěch. A proto v souladu s vojensko-strategickou teorií, že příměří se přijímá pouze, jsou-li obě strany konfliktu vyčerpané, je nasnadě, že Rusko vyčerpané není, a že už cítí vůni blížícího se vítězství, a nehodlá se o toto vítězství připravit nějakým hloupým dočasným příměřím, či dokonce potupným mírem.

2017 Pohyblivé obrázky z Ost Preussen

 
 

*****************

 

Ladik Větvička, Poruba, Knížectví slezské

 

*****************

 

Přátelé, děkuji vám všem za podporu.

Bez vás by Větičky nebyly.

Už i měsíc červen je zde.

Pokud vám pořád dělají „Větičky“ radost,

věřte, že každá koruna je důležitá.

 
 

 

číslo účtu Literárního klubu LV: 1030513055/5500

DĚKUJEME!

 

DALŠÍ VĚTIČKY ZDE

 

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

 
 
 
  • Větičky Ladika Větvičky
ZDROJ:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/09-06-2026

https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/06/516538736_10230888563702640_3589866212942108278_n.jpg 206 206 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-06-09 14:55:382026-06-09 14:55:38Ladislav Větvička : Úterní větičky 09.06.2026 – Z kouření se postupem let stala chudinská záležitost a všechno, co je potěšením obyčejných chudých lidí, musí být zničeno

Ostravský bard: Cesty tam a zase zpátky. Nevěřte Sudeťákům, chtějí pořád totéž! Polsko nás přeskočilo.

7 června, 2026/v Akce, Domácí, News, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Ostravský bard: Cesty tam a zase zpátky. Nevěřte Sudeťákům, chtějí pořád totéž! Polsko nás přeskočilo. Problémy s Ukrajinci teprve začnou. Podvod v Rumunsku. Podněstří a spol.? Války Západu na ruských hranicích jen tak neskončí

 4. 6. 2026

Protiproud TV uvádí rozhovor Petra Hájka se spisovatelem, blogerem a cestovatelem Ládikem Větvičkou, který jako jeden z mála vyráží neustále do míst, o nichž naše média soustavně lžou – což mu umožňuje nahlédnout jak svět, tak i naši domácí realitu úplně jinýma očima

 

 Rozhovor si můžete poslechnout zde :

https://protiproud.info/nepodvoleni-260604-ladislav-vetvicka/

 

 

https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/06/hqdefault-1.avif 188 336 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-06-07 08:40:532026-06-07 08:40:53Ostravský bard: Cesty tam a zase zpátky. Nevěřte Sudeťákům, chtějí pořád totéž! Polsko nás přeskočilo.

Rusko provedlo v odvetě za masakr ve Starobělsku mohutné údery na Kyjev a další města na Ukrajině raketami Zirkon a Iskander-M, které zasáhly sklady, velící centra a závody na výrobu dronů!

3 června, 2026/v Aeronet, Akce, Domácí, Rusko, Slider aktuality, Ukrajina, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Rusko provedlo v odvetě za masakr ve Starobělsku mohutné údery na Kyjev a další města na Ukrajině raketami Zirkon a Iskander-M, které zasáhly sklady, velící centra a závody na výrobu dronů! Svědek natočil epické záběry Zirkonů dopadajících na cíle v Kyjevě! Ukrajina je bez PVO raket, které došly a nové dodávky jsou v nedohlednu!

Čvn 2, 2026

Masivní vzdušný úder, který v noci na 2. června 2026 zasáhl Ukrajinu, definitivně obnažil nejcitlivější místa současného konfliktu. Nešlo pouze o další vlnu bombardování, tato noc ukázala novou taktickou a technologickou úroveň ze strany ruských ozbrojených sil, dramatické vyčerpání ukrajinských obranných kapacit a především absolutní, bezprecedentní závislost Kyjeva na dodávkách ze Západu.

Události této noci jasně demonstrují geopolitickou realitu. O tom, kdy a jak tento konflikt skončí, se již dávno nerozhoduje na bojištích u Doněcku nebo v budovách vládních úřadů v Kyjevě. Klíč k ukončení bojů a zahájení jakýchkoli mírových procesů drží pevně v rukou západní velmoci, které se však k diplomatickému řešení – k nelibosti unaveného ukrajinského obyvatelstva – prozatím vůbec nemají

Ruské velení útok oficiálně deklarovalo jako přímou a nekompromisní odvetu za ukrajinský úder z konce května, který zasáhl budovu a internát Luhanské státní pedagogické univerzity ve Starobělsku na území Luhanské lidové republiky. Tento incident vyvolal na obou stranách fronty i na mezinárodním poli bouřlivé reakce. Moskva útok na internát označila za „chladnokrevný teroristický čin namířený proti dětem a dospívajícím“.

Geografie úderů a selhání PVO

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja na mimořádném zasedání Rady bezpečnosti prohlásil, že v internátu spalo v době útoku 86 studentů ve věku od 14 do 19 let. Podle ruských úřadů si úder vyžádal 21 obětí, převážně mladých dívek, a více než 60 zraněných. Prezident Vladimir Putin prohlásil, že cílené útoky Kyjeva na mládež posouvají celý konflikt do „nové, nebezpečné dimenze“. Kyjev zásah Starobělska potvrdil, avšak popřel, že by cílil na civilní infrastrukturu nebo studenty. Prý tam měli být ruští vojáci a ne studenti.

Rozsah nočního odvetného ruského útoku ze 2. června šokoval i otrlé vojenské analytiky. Ruská armáda vypustila proti cílům na Ukrajině celkem 729 vzdušných prostředků, z toho 73 raket různých typů a rekordních 656 útočných dronů. Hlavním terčem se stal Kyjev, ale sirény a exploze duněly napříč celou zemí. Útoky zasáhly celkem 38 lokalit v mnoha ukrajinských regionech:

Region / MěstoHlavní následky a zasažené cíle
KyjevZasaženo 8 městských obvodů; 4 mrtví, 63 zraněných (včetně dětí ve věku 3, 11 a 17 let). Požáry obytných domů a zničená infrastruktura.
DniproNejkrvavější bilance: 12 mrtvých (včetně dvou dětí a záchranáře, který zahynul při opakovaném úderu Double Tap). Zasažena hasičská stanice a energetický podnik.
Charkov a ZáporožíÚdery na průmyslové zóny, sklady a logistické uzly kritické pro zásobování fronty.
Sumy a ČernihivPohraniční oblasti čelily masivnímu bombardování zaměřenému na ochromení vojenských záloh.
Poltavská oblastZásahy energetických rozvoden, což vedlo k okamžitým nouzovým odstávkám elektřiny.

Ukrajinská protivzdušná obrana (PVO) tentokrát zaznamenala dramatický a alarmující pokles úspěšnosti. Klíčovým faktorem bylo nasazení nejmodernějších ruských zbraní a nová taktika. Mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat v ranním televizním vysílání stanice Ranok.LIVE šokoval veřejnost přiznáním, že Rusko v první vlně vypustilo na Kyjev 8 hypersonických střel 3M22 Zirkon. Co je pro Ukrajinu nejhorší – ani jedna z těchto 8 raket nebyla sestřelena. Pro Kyjev naprostá katastrofa.

Noční můra nad Kyjevem. Ukrajině v podstatě došly rakety do PVO systémů

Všechny zasáhly své plánované cíle v hlavním městě. Ihnat upozornil na zásadní taktickou změnu: Rusové dříve Zirkony odpalovali výhradně z Krymu. Tentokrát však střely přiletěly ze severního směru ze vzdušného prostoru Běloruska. Minsk na toto obvinění nijak nereagoval. Ruská armáda totiž nepozorovaně přesunula mobilní pobřežní raketové systémy K-300P Bastion-P blíže k ukrajinským hranicím na severu, čímž drasticky zkrátila čas varování pro Kyjev na pouhé desítky sekund.

Střela letící rychlostí přesahující Mach 8 nedala obráncům šanci. Ukrajinští vojenští experti v televizi otevřeně varovali, že podle zpravodajských informací má Rusko v současnosti v zásobách minimálně 230 kusů raket Zirkon a jejich produkce v továrnách Tactical Missiles Corporation neklesá, naopak se stabilizovala, přestože Ihnat na ukrajinské televizi citoval informace ukrajinské GUR, že Rusové vyrábí jen 3 rakety Zirkon měsíčně.

Tato informace je zjevně zcela chybná anebo zastaralá. Situace nebyla o mnoho lepší ani u balistických střel Iskander-M. Z celkového počtu 33 odpálených kusů dokázala ukrajinská PVO zlikvidovat pouze 11 střel. Celých 22 balistických raket proniklo obranou a explodovalo v obydlených oblastech nebo v prostorech kritické infrastruktury.

Důvod tohoto selhání je prostý a na ukrajinských obrazovkách zazněl zcela bez obalu: Ukrajině fatálně dochází munice do západních systémů PVO. Rusko záměrně poslalo před raketami stovky levných dronů (typů Gerbera či Parodija), které fungují jako návnady. Ukrajinci, paralyzovaní strachem z devastace měst, byli nuceni na tyto klamné cíle vystřílet poslední cenné rakety ze systémů Patriot a NASAMS. Když pak přiletěla skutečná hrozba v podobě Iskanderů a Zirkonů, ukrajinská odpalovací zařízení byla prázdná.

Kdo drží klíč ke konci války?

Výsledky této pro Kyjev černé noci odhalily pravdu, kterou se ukrajinská politická reprezentace snaží maskovat hrdou rétorikou: Ukrajina je dnes ve stavu naprosto zoufalé, stoprocentní materiální a logistické závislosti na svých západních donorech. Bez finančních injekcí a bez nepřetržitého proudu západní munice by se ukrajinský odpor zhroutil během několika týdnů. Tento stav přenáší veškerou politickou i morální odpovědnost za pokračování nebo ukončení války z Kyjeva na západní metropole.

De facto to již dávno není prezident Zelenský, kdo má v rukách možnost rozhodnout o míru. O osudu Ukrajiny se rozhoduje ve Washingtonu, Berlíně, Bruselu, Londýně a Paříži.

Západ drží v rukou všechny 3 páky:

  1. Vojenskou páku: Pokud by západní země dodaly Ukrajině dostatek systémů PVO s dlouhým dosahem a povolily bezprecedentní údery hluboko v ruském vnitrozemí, mohly by teoreticky změnit kalkul Kremlu. Jenže, problém je v nedostatku zbraní v EU a rovněž v nedostatečných zásobách v USA.
  2. Diplomatickou páku: Pokud by naopak Západ podmínil další finanční a vojenskou pomoc zasednutím k jednacímu stolu, Kyjev by neměl jinou možnost než poslechnout.
  3. Teroristickou páku: Nedostatek zbraní a nedostatek diplomacie má nahradit terorismus uvnitř Ruska. Zabíjení civilistů a dokonce ruských dětí a studentů. A právě tuto páku Kyjev s požehnáním západních kurátorů začal hojně používat. Dokonce ani evropské země se nedrží pozadu a znovu oprášily pirátské řemeslo na moři a kradou Rusům ropné tankery přepadovými komandy z výsadkových helikoptér.

Jenže realita ukazuje, že ani jeden z těchto scénářů nemá dostatečnou sílu na ukončení války.

Londýn s přežitím Ukrajiny nepočítá, a když na to přijde, ani s přežitím EU

Nežádoucím problémem pro budoucnost Ukrajiny je postoj takzvané „Koalice ochotných“ – skupiny nejradikálnějších západních států, které verbálně i materiálně nejhlasitěji prosazují úplné vojenské vítězství nad Ruskem a odmítají jakékoli kompromisy. Patří sem zejména pobaltské státy, Německo, Polsko, Velká Británie a některé další evropské země.

Tyto státy se k zahájení mírových procesů nebo k diplomatickému dialogu s Moskvou rozhodně nemají. Jejich geopolitická strategie plná euronacismu je cynická, ale jasná: konflikt musí pokračovat jako dlouhodobá, opotřebovávací válka, která má za cíl ekonomicky, vojensky a demograficky vykrvácet Ruskou federaci. A klidně i Evropskou unii, protože ta už krvácí přes 4 roky a nikomu v Bruselu to nevadí, protože nikomu to nesmí vadit.

Jinak by Londýn zasáhl a politik v Bruselu by vypadl z okna výškové budovy. Oblíbená praktika MI-6 na ukončování nepohodlných politiků. Právě proto Petr Fiala šel na čajový dýchánek do sídla MI-6 v Londýně při své poslední návštěvě Británie ve funkci premiéra. Pánové zavolali a vrchní hopsal musel nahopsat na kobereček v budově na Vauxhall Cross v Londýně.

Dataset ruských úderů v Kyjevě, 2. června 2026

Proces řídí Londýn a tomu je jedno, co se stane s Evropskou unií. Sionistická moc sídlící v Londýně vidí v Evropě a v jejích národech jen kanónenfutr. Bylo tomu tak za Napoleonských válek, za I. a za II. sv. války. Jak řekla svého času Victoria Nulland: “Evropa ať jde do prdele!” Z pohledu Londýna je Ukrajina ideálním nástrojem k oslabení globálního rivala, aniž by musel riskovat životy vlastních vyčpělých a jakékoliv akce neschopných koloniálních vojáků.

A když to nebude fungovat, Londýn pošle do války přes 400 milionů obyvatel zemí EU. Že při této strategii dochází k postupné likvidaci ukrajinské slovanské populace, k totálnímu zničení tamního průmyslu a k tomu, že hypersonické rakety dělají paseku v Dnipru i Kyjevě, je vnímáno jako vyhlazovací a nutná daň za vyšší plán Londýna – přípravu Ukrajiny jako nástupní platformy pro evropský společný útok na Rusko jako kdysi. Jako v červnu 1941 před 85 lety. Určitě si všichni vzpomenou 22. června, co se stalo před 85 lety.

Válka na Ukrajině je pomstou Londýna Moskvě za porážky Napoleona, Trockého i Hitlera

Kyjev se tak ocitl v pasti. Nemá dostatek vlastních zbraní, aby se ubránil sám, a nemá ani politickou autonomii na to, aby vyhlásil příměří a pokusil se zachránit to, co z fragmentované země zbylo. Pokud Západ neukáže politickou vůli k diplomacii a bude nadále pouze dávkovat pomoc tak, aby Ukrajina „nezemřela, ale ani nezačala Ruskou armádu vážně vytlačovat“, budou se noci podobné té ze 2. června opakovat se stále děsivější pravidelností. Klíč k míru leží v Londýně – ten ale zámek zatím odemknout nechce, protože na Londýn ruské rakety zatím nepadají.

Lokaj Domu Sion a pohůnek z Ukrajiny se setkaly v bývalém vetešnictví na Downing Street 10 v Londýně

A proto britské námořnictvo má odvahu a pirátsky krade na otevřeném moři tankery pod ruskou vlajkou. Je to detail, ale odhaluje celý obraz. Putin nemá a nikdy neměl dovoleno, koneckonců, je to generální ředitel akciové společnosti Ruská federace. Nic víc. Oligarchové a majitelé Ruska stojící za Putinem, tedy RŽK a FŽO, mají v Británii obrovské majetky a vazby na Dům Sion, Londýn a Izrael.

Nebudou přece bombardovat své vlastní kutě-hutě. Ani na Ukrajině si je nechtějí bombardovat už více než 4 roky. Rusko i Ukrajina byly vehnány do zničující války, který započala v únoru 2014 státním převratem v Kyjevě, v centru ruské státnosti a bývalé Kyjevské Rusi. Sionističtí sáhli na ruské rodinné stříbro.

Likvidace dvou největších slovanských národů na světě – Ruska a Ukrajiny

Obě dvě země jsou slovanské. A jak je zničit? No přece tak, že Londýn prostě obě vžene do vzájemné zničující války. A pokud vzájemná válka nebude stačit na jejich vzájemné zničení, tak Londýn dá pokyn EU, aby do konfliktu vstoupila celá unie i s Francií a Británii jako s jadernými mocnostmi. A konflikt skončí jadernou výměnou. Tak jest dáno. Stačí se podívat na politiky, na ty pohůnky sloužící Londýnu a Izraeli. Zatím si testují genocidu jen na Palestincích v Gaze.

Kyjevská junta, která od roku 2014 po provedeném převratu ovládá Ukrajinu. Malým detailem je fakt, že všichni mají “shodou náhod” židovský původ, kterým se vůbec ani netají

Ale jestli Putin neodstane povolení zakročit, skončí to genocidou i Evropanů. Buď pomalu a zevnitř pomocí migrace, která bude spuštěna 12. června, anebo rychle a zvenčí, pomocí konfliktu EU a Ruska, který skončí jaderným armageddonem. Vidíte? Opět tu máme dvě varianty. Dvě tandemové varianty. Když nevyjde jeden variant, zkusíme druhý. To je důkaz, že jde o proces globálního prediktora.

Jeho poznávacím znamením je práce v tandemu a dosazování politiků s židovským původem do čela obou tandemových procesů. Ukrajinu řídí junta složená z politiků s židovským původem. Dům Sion vs. Dům Chabad. Západ vs. Východ. Kapitalismus vs. Komunismus. Globální Jih vs. Globální Sever. Všechny tyto tandemové koncepty byly a jsou z dílny globálního prediktora. Na to nesmíme nikdy zapomenout!

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
ZDROJ:
https://aeronet.news/rusko-provedlo-v-odvete-za-masakr-ve-starobelsku-mohutne-udery-na-kyjev-a-dalsi-mesta-na-ukrajine-raketami-zirkon-a-iskander-m-ktere-zasahly-sklady-velici-centra-a-zavody-na-vyrobu-dronu/
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/06/KievStrike02Jun26Feature-700x394-1.jpg 394 700 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-06-03 19:10:192026-06-03 19:10:19Rusko provedlo v odvetě za masakr ve Starobělsku mohutné údery na Kyjev a další města na Ukrajině raketami Zirkon a Iskander-M, které zasáhly sklady, velící centra a závody na výrobu dronů!

Slovanka:Jak se v České republice zatajují alarmující vedlejší účinky mRNA injekcí: Mnoho kolapsů v očkovacích centrech i výjezdy sanitek

1 června, 2026/v Akce, Domácí, mRNA GT, Očkování, Slider aktuality, Toxína, Twitter, Video/přidal Jana Černeková-Šiketová

Slovanka:Jak se v České republice zatajují alarmující vedlejší účinky mRNA injekcí: Mnoho kolapsů v očkovacích centrech i výjezdy sanitek

1 června, 2026

Nedávno se objevil na  stránkách infakta.cz zajímavý článek, který rozkrývá dlouho utajované informace o dopadech mRNA „vakcín.“

Dlouhodobí čtenáři jistě ví, že se tímto tématem zabývám celých 5 let, tedy od doby očkovací kampaně. Z českých zdrojů toho však zatím mnoho nebylo, snad vyjma studie, která prokázala snížení porodnosti u očkovaných žen.

O této studii jsem zde psala opakovaně a informovala jsem o ní i Steva Kirsche, který s ní posléze seznámil celý svět.

Předpokládám, že i následující data by měla být sdílena se světem. Mohla by přispět k dalším statistikám tohoto druhu z jiných zemí. Jde o záznamy o tom, jak lidé reagovali na mRNA injekce záhy po jejich aplikaci.

 

🛑ŠARŽE FD6840 mRNA vakcíny Pfizer/BionTech
👉Nežádoucí účinky: 260 hlášení, 137 vážných, 2 úmrtí.
👉Ze SÚKL: anafylaktické reakce, poruchy vědomí,záchvaty, dušnost, stavy ohrožení života…
2 hlášení jako fatální.
▶️R.Chlíbek, Čs. vakcinologická společnost
▶️I.Storová, SÚKL👇 pic.twitter.com/I9V2SAqjiV

— inFAKTA (@infakta_cz) May 28, 2026

V článku na stránkách se mimo jiné uvádí:

Podle údajů poskytnutých Zdravotnickou záchrannou službou hl. m. Prahy bylo v Metropolitním očkovacím centru v Kongresovém centru Praha, zřízeném magistrátem a provozovaném společností Clinicum a.s., během roku 2021 provedeno celkem 444 výkonů zdravotnické záchranné služby u osob bezprostředně po mRNA očkování proti covidu-19.

Ve 28 případech skončil incident transportem pacienta do nemocnice.

Jen během června a července roku 2021 poskytli záchranáři v jediném očkovacím centru celkem 320 ošetření bezprostředně po očkování. Samotný 26. červen 2021 však z dostupných dat výrazně vyčnívá.

Podle údajů ÚZIS bylo toho dne v centru aplikováno 1 884 dávek vakcíny Comirnaty. Zdravotnická záchranná služba v tento den eviduje 22 ošetření, tedy v průměru jeden zásah každých 31 minut.

V průměru tak záchranáři zasahovali u každé 85. očkované osoby. Dva pacienti byli navíc během jediného dne transportováni z očkovacího centra přímo do nemocnice.

Dále bylo odhaleno, která z šarží Pfizeru podávaných v České republice byla nejhorší:

Šarže Comirnaty  FD6840: 260 hlášení, 137 vážných poškození a dvě evidovaná úmrtí

Další otázky vyvolává skutečnost, že šarže FD6840 byla uvedena do distribuce na základě mimořádné výjimky ministerstva zdravotnictví.

Podle dokumentů totiž nesplňovala některé požadavky zákona o léčivech týkající se ochranných prvků léčivého přípravku. Nešlo přitom o ojedinělý případ.

Redakce zjistila, že ministerstvo zdravotnictví obdobnou výjimku udělilo celkem 52 šaržím vakcíny Comirnaty distribuovaným v České republice.

Zde mne napadlo, zda nejde částečně o šarže, které již škodily v Německu, kde je záhy odmítli.

Proto by bylo dobré zjistit konkrétní čísla šarží a porovnat je s těmi, které již na jaře 2021 Německo odmítlo právě na základě příliš mnoha vedlejších účinků.

Čísla odmítnutých šarží byla zveřejněna v protokolech německého RKI (zde jsem se jimi také zabývala). Porovnáním by se dala zjistit případná souvislost.

Zajímavé je, že SÚKL nemá ŽÁDNÉ vzorky škodlivých šarží mRNA „vakcín.“

Dále mne velmi zaujalo následující:

V září roku 2022 zaslala tehdejší ředitelka SÚKL Irena Storová ministerstvu zdravotnictví interní dopis upozorňující na problematiku úmrtí po očkování proti covidu-19.

SÚKL v dokumentu uvádí, že během pandemie došlo k „nebývalému nárůstu počtu hlášení“ souvisejících s vakcínami proti covidu-19, mimo jiné i proto, že šlo o zcela nové vakcíny založené na mRNA a adenovirových platformách, podané během krátké doby mimořádně velkému množství osob.

Ústav současně potvrzuje, že v roce 2021 přijal celkem 10 633 hlášení podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu-19. Ve 149 případech hlášení uváděla úmrtí očkované osoby.

Právě případy podezření na úmrtí označuje SÚKL za nejzávažnější a upozorňuje, že bez znalosti přesné příčiny smrti není možné taková hlášení řádně vyhodnotit.

SÚKL současně upozorňuje, že ve vysokém procentu případů nebyla u náhlých úmrtí po očkování provedena pitva.

Tolik tedy to nejdůležitější z článku, který odhaluje roky zatajování a manipulací.

I když dnes už jen málokdo „dobu covidovou“ řeší, přece jen by se neměla „zametat pod koberec.“

Doufejme, že se podaří tyto a další informace dostat do širšího povědomí.

Ten, kdo čte jen mainstream, si totiž stále myslí, že mRNA „vakcíny“ byly bezpečné a účinné…

ZDROJ:

https://necenzurovanapravda.cz/2026/06/jak-se-v-ceske-republice-zatajuji-alarmujici-vedlejsi-ucinky-mrna-injekci-mnoho-kolapsu-v-ockovacich-centrech-i-vyjezdy-sanitek-video/

Jestli jsou pro Vás naše překlady přínosem, zvažte přispěním.
Děkujeme všem, kteří nám ekonomickou podporu pomáháte překládat další videa. – i 10 Kč za shlédnutí nám může pomoci.
Děkujeme, redakce VOLNÉHO blogu.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
  • SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/06/injekce256388-1170x774-1.jpg 774 1170 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-06-01 15:26:462026-06-01 15:26:46Slovanka:Jak se v České republice zatajují alarmující vedlejší účinky mRNA injekcí: Mnoho kolapsů v očkovacích centrech i výjezdy sanitek

Náčelník generálního štábu Bundeswehru prohlásil, že Německo chce být v roce 2029 připraveno na válku s Ruskem!

31 května, 2026/v Aeronet, Akce, Domácí, Slider aktuality, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Náčelník generálního štábu Bundeswehru prohlásil, že Německo chce být v roce 2029 připraveno na válku s Ruskem! Andrej Babiš přirovnal Evropskou unii k Římské říši v dobách jejího úpadku! A běloruský prezident reagoval na výroky Kyjeva, že už má seznam 500 cílů k úderům v Bělorusku! Podle Lukašenka má Bělorusko jenom jeden cíl nedaleko svých hranic – Kyjev!

Kvě 31, 2026

Německý náčelník generálního štábu Bundeswehru Carsten Breuer prohlásil [1], že podle jeho analýz může být Rusko připraveno zaútočit na území NATO do roku 2029, případně dokonce ještě dříve. Podle něj všechny ukazatele – zbrojení, mobilizace průmyslu i personální rozšiřování armády – směřují právě k tomuto horizontu. A zatímco v Bruselu a Berlíně se hovoří o budoucím střetu mezi NATO a Ruskem, na východní hranici Evropy již zaznívají výhrůžky, které připomínají přípravy na skutečnou válku.

Ukrajinské velení oznámilo [2], že má připraveno 500 cílů na území Běloruska pro případ, že by se Minsk aktivně zapojil do války po boku Ruska. Velitel ukrajinských bezpilotních sil Robert Brovdi, známý pod přezdívkou Magyar, uvedl, že první stovky cílů jsou již vytipovány.

Běloruský prezident Alexander Lukašenko odpověděl způsobem, který mnozí bezpečnostní analytici označili za mimořádně výmluvný. Na dotaz novinářů reagoval slovy, že Bělorusko má na Ukrajině také jeden důležitý cíl nedaleko hranic. Nebylo třeba dlouhého vysvětlování. Prakticky všichni pochopili, že narážel na Kyjev.

 

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://aeronet.news/nacelnik-generalniho-stabu-bundeswehru-prohlasil-ze-nemecko-chce-byt-v-roce-2029-pripraveno-na-valku-s-ruskem-andrej-babis-prirovnal-evropskou-unii-k-rimske-risi-v-dobach-jejiho-upadku/

 

 

 

https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/05/CarstenBreuer2029RedLine-700x394-1.jpg 394 700 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-31 19:01:052026-05-31 19:01:05Náčelník generálního štábu Bundeswehru prohlásil, že Německo chce být v roce 2029 připraveno na válku s Ruskem!

Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.

27 května, 2026/v Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.

Větičky Ladika Větvičky

 

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

 

Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora. Samopal jednoho útočníka selhal, bomba druhého útočníka vybuchla mimo vůz a znehybněného, zraněného protektora nebyl nikdo z útočníků schopen dorazit. Nebýt toho, že Mercedes měl plesnivou náplň sedadel, byla by z celé akce jen světová ostuda. Poděkujme tedy koňským žíním a připomeňme si, jak strávili útočníci večer před akcí:

„Kde tedy spali poslední noc před útokem? Čurda se vrátil do Lumírovy ulice. Opálka spal u paní Terezie Kasperové-Feiové ve Velvarské ulici č. 1630/75 v Dejvicích. Valčík na Hanspaulce. Bublík a Hrubý u Františka a Elišky Sahánkových v ulici Starodružiníků. Švarc u Albína Svatoně na Vinohradech. A hlavní aktéři – Gabčík spal u Václava Smrže, Kubiš u Khodlových. Večer před akcí přišli ke Smržovi Kubiš s Khodlem a synem Václavem na svíčkovou. Ráno Gabčíkovi uvařil černou kávu s rumem, zbytek rumu si vzal s sebou ke Khodlům.“

 

Jaroslav Štefec pro Radio Universum:  F-35 – to je omyl, obrovský omyl. A odstoupení by nás nestálo – podle mého názoru, dělal jsem si určité kalkulace – víc. Víte proč? Protože tady existují právní důvody, proč odstoupit. Jeden ze základních právních důvodů je například slyšení, které měl bývalý ministr obrany před Senátem Spojených států ve věci F-35, kdy musel přiznat, že F-35 jsou poruchové a že uvažují o snížení jejich životnosti. A řekl tam cenu, za kterou je nakupuje americká armáda, a bylo to, tuším, 100 miliónů dolarů za kus, pak to bylo, že se bude zkracovat životnost zhruba o 30 procent a že jim neskutečně narůstají náklady na údržbu. A my jsme při tom nákupu vycházeli z nějakých informací od firmy Lockheed, ale jak se ukazuje, tak tyto informace nebyly férové, takže jsme byli uvedeni v omyl.

Neexistují nevypověditelné smlouvy. Když na to třeba nemáte, tak prostě od smlouvy odstoupíte. Řeknete: „Hele, nemáme na to prachy.“ Co to je nevypověditelná smlouva? V čem by byla tato nevypověditelnost? Koupit letadla znamená zaplatit určité množství peněz v určitém čase. Jenže si uvědomte, že tato letadla budou sloužit, dejme tomu, 25 let, a vy se dostanete do situace, že 25 let budete muset platit provoz, výcvik, logistiku, a tato logistika je u těchto letadel neskutečně drahá, jsou to obrovské náklady.

 

Existuje filozofie zbraní pro malé země, a pro velké země, a F-35 je letoun pro velkou zemi. Není to letoun pro Českou republiku, protože my jsme malá země. Jediný pravděpodobný důvod tohoto nákupu je snaha vytvořit na území České republiky servisní organizaci, nebo logistický uzel pro F-35 z jiných států, včetně Spojených států amerických. S čímž může souviset i vazalská smlouva o vojenské spolupráci mezi Spojenými státy a Českou republikou, kterou Spojené státy bleskurychle uzavřely s téměř veškerými zájmovými členy Severoatlantické aliance.

 

Jindřich Rajchl: Manuál “Agrofert” pro opoziční politiky, kteří v životě nepodnikali a nechápou základní ekonomické principy:

1) Zemědělské dotace z EU i z českého státního rozpočtu neinkasuje Babiš, nýbrž firmy z holdingu Agrofert.

2) Agrofert je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v ČR, jenž poskytuje přímo či nepřímo práci desetitisícům našich občanů.

3) Agrofert platí daně v České republice a každoročně přispívá do státního rozpočtu významnou částkou v řádech miliard korun

4) EU svým přebujelým systémem dotací natolik dokonale zprznila evropský zemědělský trh, že na něm bez nich žádný subjekt fakticky nemá šanci přežít

5) Pokud by Agrofert o dotace přišel, nebude to znamenat méně peněz pro Babiše, nýbrž méně práce pro naše lidi a méně peněz do státního rozpočtu.

6) Agrofert nepatří Babišovi a Babiš není členem žádného statutárního orgánu žádné firmy, která do holdingu patří. Tudíž neexistuje žádný střet zájmů.

7) Každý, kdo se vehementně snaží připravit Agrofert o dotace, na které má nárok, tudíž neškodí Babišovi, nýbrž celé České republice.

Kapišto?

Upřednostnit nenávist vůči Babišovi před zájmy našich občanů, může jen krátkozraký hlupák, kterému jde víc o vlastní politický prospěch než o budoucnost naší země.

Ani já se s Babišem neshodnu na všem. Klidně se s ním otevřeně pohádám o muniční iniciativu, o Národní očkovací strategii či o (ne)potřebnosti Ukrajinců pro naši ekonomiku.

Ale rozhodně nebudu při této konfrontaci zneužívat psychických problémů jeho syna, nebudu se snažit jej kriminalizovat přes vykonstruovanou kauzu Čapího hnízda a rozhodně nebudu destruovat jednu z nejvýznamnějších českých firem, jen proto, abych si do něj kopnul.

To totiž není reálná politika, to je typická pětiopoziční malost a čirá zoufalost.

P.S.: Než zase budete plácat svá moudra o střetu zájmů, tak si vzpomeňte, jak jste lifrovali desítky milionů firmě, kterou řídil bratr Mariana Jurečky, a všem jste tvrdili, že je to naprosto v pořádku a že přece nemůžete diskriminovat a fakticky likvidovat zemědělskou firmu jen proto, že její ředitel je příbuzným ministra.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/27-05-2026

Jestli jsou pro Vás naše překlady přínosem, zvažte přispěním.
Děkujeme všem, kteří nám ekonomickou podporu pomáháte překládat další videa. – i 10 Kč za shlédnutí nám může pomoci.
Děkujeme, redakce VOLNÉHO blogu.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
  • SWIFT: KOMBCZPP
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp 642 1000 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-27 18:48:012026-05-27 18:48:01Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.

Andrej Babiš pouhý den po oznámení francouzské prokuratury prohlásil, že je pro prodej státního zbrojaře Explosia, a že Macron již u něj loboval za francouzské zbrojovky, které mají o Explosii zájem!

23 května, 2026/v Aeronet, Akce, Domácí, Slider aktuality, Twitter, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Andrej Babiš pouhý den po oznámení francouzské prokuratury prohlásil, že je pro prodej státního zbrojaře Explosia, a že Macron již u něj loboval za francouzské zbrojovky, které mají o Explosii zájem! V roce 2017 bojoval Babiš za setrvání lithia z Cínovce ve státních rukách firmy Diamo, ale teď chce prodat nejziskovější státní podnik! Voliči netuší, co se vlastně děje!

Kvě 22, 2026

V politice se věci málokdy dějí bezdůvodně a stoprocentní shody náhod většinou neexistují. Existují však momenty, kdy časová souslednost, politické zájmy a osobní motivy vytvoří tak dokonale zapadající mozaiku, že z ní začíná mrazit. A děje se to zrovna v den začátku sjezdu Sudetoněmeckého landsmančaftu v Brně, kdy se očekává, že vlastenci se budou zajímat o sjezd a všechno ostatní půjde kolem nich.

A třeba si ničeho ani nevšimnou. Přesně takový moment zažívá česká veřejnost v těchto hodinách. Sledujeme totiž v přímém přenosu geopolitické drama, kde hlavní roli hraje současný český premiér Andrej Babiš, francouzská justice, prezident Emmanuel Macron a strategické státní klenoty naší republiky. Není jich mnoho. Budějovický Budvar, Explosia, Čepro a pár dalších. A právě Explosia může brzy zmizet z majetku státu.

Karel Havlíček a Andrej Babiš při návštěvě Explosie. Zdroj: Twitter/X/Karel Havlíček

Otázky, které se po uplynulých 48 hodinách vynořují, jsou natolik závažné, že by měly vyvolat hluboké znepokojení u každého občana – a především u Babišových vlastních voličů. Ale nejen jich. Pojďme si zrekonstruovat události posledních dní a zasadit je do širšího kontextu, protože obrázek, který z toho vyvstává, se až příliš nápadně podobá klasickému politickému obchodu typu „něco za něco“. Na počátku tohoto znepokojivého příběhu stojí zpráva z Paříže, která proťala český mediální prostor.

Den první: Francouzská smyčka se stahuje

Francouzská Národní finanční prokuratura (PNF) oficiálně ve čtvrtek oznámila [1], že po čtyřech letech intenzivního vyšetřování dospěla k závěru a do konce letošního roku definitivně rozhodne o možném stíhání českého premiéra Andreje Babiše. Vyšetřování se týká jeho luxusních nemovitostí na jihu Francie, včetně známého zámečku Château Bigaud, které Babiš nakoupil přes neprůhlednou strukturu firem v daňových rájích.

 

Francie očekává rozhodnutí ohledně stíhání Babiše do konce roku https://t.co/gel2uU6hBp pic.twitter.com/ZiTkzvvqaa

— ceskenoviny_cz (@ceskenoviny_cz) May 21, 2026

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://aeronet.news/andrej-babis-pouhy-den-po-oznameni-francouzske-prokuratury-prohlasil-ze-je-pro-prodej-statniho-zbrojare-explosia-a-ze-macron-jiz-u-nej-loboval-za-francouzske-zbrojovky-ktere-maji-o-explosii-zajem/

https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/05/BabisMacronExplosia-700x394-1.jpg 394 700 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-23 19:09:442026-05-23 19:09:44Andrej Babiš pouhý den po oznámení francouzské prokuratury prohlásil, že je pro prodej státního zbrojaře Explosia, a že Macron již u něj loboval za francouzské zbrojovky, které mají o Explosii zájem!

Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec

14 května, 2026/v Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video/přidal Jana Černeková-Šiketová

Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec.

Větičky Ladika Větvičky

 

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

Vidlák: Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.

 

Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.

 

První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.

 

Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.

 

IDNES: Nejmasivnější ruský útok na Zakarpatskou oblast, výbuchy hlásí i ze Lvova, hlasa titulek iDNES: V textu pak najdeme upřesnění – Kromě Užhorodu hlásí exploze i z největšího města západní Ukrajiny Lvova, Ivano-Frankivska, Rivne, Lucku nebo Černovic.

Tuž ja nevim, jestli si z nas robi ti presstituti srandu – Lvov, Ivano-Frankovsk, Rovno, Luck ani nebo Černivcy neleží v Zakarpatské oblasti.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/14-05-2026

https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp 642 1000 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-14 19:08:042026-05-14 19:08:04Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec

Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování

7 května, 2026/v Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování

7.5.2026

iDNES: Česko zasáhnou silné bouřky. Experti varují i před kroupami nebo požáry. Od jihozápadu, konkrétně z německého Bavorska, má dorazit rozsáhlejší bouřkový systém, který zasáhne oblast Šumavy.

Ti experti su srandovni. Keru oblast by asi ta buřka, kera ide z Bavorska, měla zasahnut, když ne Šumavu? Bo Beskydy ani Jeseniky na hranici s Bavorskem nesu…

 

Z FB: „Prezident Petr Pavel“:

Hradní kancléř 11:22: O těch fotkách v Polsku nic nevíme, je to fake.

Hradní kancléř 14:23: Víme o tom že Alpine udělala fotografie s panem prezidentem, ale souhlas jsme nedali.

Hradní kancléř 17:40: Pan prezident souhlasil, byla to propagace České republiky.

Hradní kancléř 21:33: Nejedná se o propagaci AlpinePro a pan prezident neobdržel žádnou částku.

Hradní kancléř 22:50: Vše co pan prezident obdržel za propagaci, věnuje na charitu.

Tuž jestli je toto pravda, tak to je ještě větši šašek, než zme doufali…

 

Tomáš Tureček pro Radio Universum: Když se na to podívám z hlediska své profese, když jsem začínal Mladé Frontě Dnes, a měl jsem na starosti Afriku, jak si zmiňovala, tak skutečně byl počátek 90. let, a já jsem tehdy přišel za šéfredaktorem a říkám mu: „Prosím tě, teď zlevnily letenky do Afriky“, Že „zlevnily“ v té době, kdy plat byl nějakých 3-4 tisíce korun, znamenalo, že letenka stála půlroční plat, a nám to přišlo tak, že zlevnily letenky, protože v té době takové relace prostě byly. „A já bych do Afriky, když o ní píšu, konečně chtěl jet.“ A šéfredaktor mi tehdy řekl: „Tak dobře. Víš co, tady máš 5 tisíc dolarů, a za měsíc ať jsi zpátky. Nemusíš nic psát, načerpej tam informace, ať se seznámíš s realitou, ať chápeš, jak Afrika vypadá. A až se vrátíš, tak něco napíšeš“.

Když toto vyprávím dnešnímu absolventu, nebo studentu žurnalistiky, tak na mě nevěřícně kouká, protože si myslí, že se dělám legraci, protože přece nic takového nemohlo existovat. Ale já mohu potvrdit, že existovalo. A to byl jen jeden případ. Běžně se jezdilo na velké reportážní cesty. Vzpomínám si na Honzu Šibíka z Reflexu – to byly velké reportáže na 15-20 stránek, které se financovaly tím, že tam člověk odjel, byl tam třeba měsíc, dva měsíce, byl účasten všech velkých konfliktů, nebo všech velkých událostí, které se v té době ve světě děly. A byli tam po boku opravdu novinářských es z ostatních zemí světa. Čili toto celkem normálně fungovalo, a nikomu nepřišlo divné, že když se někde něco děje, tak že tam člověk skutečně odjede, stráví tam několik dní, případně i týdnů, a že každý den nemusí dělat několik vstupů, nemusí dělat stand-up na letišti s tím, že už odlétá. Nemusí poslat dvě zprávy na web, a na sociální sítě, nemusí posílat žádné informace, a nemusí chrlit informace, které by z něho neustále padaly, protože tok informací musí být nepřetržitý. Nic takového v té době neexistovalo.

 

Deník TO: Příznivci větrných elektráren soustavně nemluví pravdu. Mohutné přesvědčování veřejnosti o potřebnosti a současně neškodnosti větrných elektráren pokračuje. O infrazvuku, uvolňování jedů do okolí a nevhodných místech na jejich stavbu však mainstreamová média nadále neinformují.

Veškerá debata o obnovitelných zdrojích energie je ze strany jejich prosazovatelů od samého začátku zatížená zamlčováním faktů, jejich ohýbáním, ale také nepravdivými informacemi. A nechybí ani čiré lži. To vše nekriticky přebírají redaktoři hlavních médií i blogeři, kteří se k tématu vyjadřují. Jako například na Seznam Médium.

U fosilních paliv se pravidelně poukazuje na prachové částice, jež při jejich spalování vznikají. Nemluví se však o tom, že vítr obrušuje lopatky rotorů VTE. Tyto mikročástečky se rozptylují po okolí. Obsahují přitom jedovaté sloučeniny, včetně ostře sledovaných FPAS a BPA. Podle odhadů by mohlo jít i o 100 kilogramů z jedné VTE za rok. V mainstreamu o tom ani zmínka, natož aby vlády či EU zadaly seriózní velkou studii.

Umisťování VTE v krajině, o kterém se nyní v tuzemsku vyjednává v souvislosti s akceleračními zónami, se neřídí zdravým rozumem, ani doporučením EU, ačkoliv dávají v tomto případě smysl. V rámci ochrany půdního fondu by se totiž měly tyto elektrárny stavět především na půdě s malou hodnotou. Jak ovšem ukazuje i současná mapa akceleračních zón, zdaleka ne vždy tomu tak je.

 

Vidlák: Má landsmanšaft ve stanovách, že chce zpátky majetky? Má! Měl landsmanšaft ve svých řadách bývalé nácky, hitlerjugendíky, příslušníky SS a podobně? Měl! Dával jim vyznamenání? Dával! Jak vypadá jejich současný předseda? Jako Hitler, kdyby vyhrál. V době, kdy vám vizážisté, stylisté a plastičtí chirurgové udělají jakoukoliv fazónu, předseda landsmanšaftu si dobrovolně češe patku a pěstuje si štětku pod nosem.

Jestli si někdo myslí, že se s takovými můžeme usmířit, tak je naivní blázen a doplatí na to. landsmanšaft je poslední organizace, která si chce vynutit nikoliv usmíření, ale revizi výsledků druhé světové. Hnát je bičem!

 

Jiří Šatánek: Dal bych Posseltovi čestné občanství, pod několika drobnými podmínkami

1. Že ho můžeme studovat, protože to je kurva Úkaz. Pamatuji si ho obludně vyžraného odjakživa a furt mrcha žije…to stojí za výzkum.

2. Stane se součástí naší PR kampaně! Musí skákat v malych plavečkàch a křičet:

„Kdcho neskcháče néní Čchech!“ To video necháme pouštět v japonské TV v hlavním vysílacím čase. Jawohl!

Skutečně nemůžu tu bandu frustrovaných někde v minulosti zasekaných stréců, co je vede žok sádla, brát vážně, ale je na pováženou, že před takovou partičkou srážej paty ti zmrdi, co to tady vedou.

 

Andrejko: Dnešní den jsem začal návštěvou OKD. Jako ministr financí jsem ho zachránil před bankrotem, za 70 milionů jsme ho získali pro stát, půjčili 2,5 miliardy a díky tomu se z OKD stala prosperující firma, která do státní kasy jen na dividendách odvedla 4,3 miliardy a na konci roku 2024, než začali těžbu utlumovat, měli na účtech 11 miliard korun.

Předchozí vláda se rozhodla těžbu definitivně ukončit, a tak 31. ledna letošního roku skončila po 250 letech těžba černého uhlí v Česku. V posledních letech před útlumem tu těžili zhruba 1,2 milionu tun ročně, jen v lokalitě těžby OKD je přitom zhruba 430 milionů tun, to znamená, že těžba tu teoreticky při stejném tempu mohla probíhat ještě téměř 360 let. A to nemluvím o celém regionu, kde jsou zásoby násobně větší. Neskutečné, jaké množství nerostného bohatství tu máme. Důležité ale je, že zásoby se určitě ničit a znehodnocovat nebudou a pro příští generace tak zůstává vše otevřené.

Tak musim přiznat, že mam z tebe synku radost.

 

Jan Zahradil: Poprvé v naší novodobé historii poštval prezident republiky na ministra zahraničí policii (NCOZ) kvůli smskám, odeslaným jemu poradci. Skončilo to, jak vidno, prezidentskou blamáž.

Nyní jiný jeho poradce vyhrožuje vládě kompetenční žalobou, která má vynutit prezidentovu účast ve vládní delegaci na summit NATO.

Zdá se, že už se z toho stává určitý styl, který naprosto trefně popsal můj kolega Jiří Weigl v článku, který sdílím v komentu.

Zde ukázka: “V těchto situacích se jasně ukazuje, že celoživotní voják Pavel, který s praktickou politikou začal až na samém jejím vrcholu, nechápe v demokratických poměrech její obsah a nerozumí smyslu dělby moci. Nerozumí tomu, že ve vrcholné demokratické politice neplatí jako na vojně vztahy nadřízenosti a podřízenosti, že jejím obsahem je diskuse a hledání kompromisu. Nevnímá, že vrcholné orgány státu jsou dělbou moci záměrně oddělené proto, aby se musely dohodnout, že jeden není nadřízen druhému. To je jeho vojenskému uvažování cizí. Problémy a střety vyhrocuje ad absurdum a potom nemůže najít exit bez ztráty tváře. Jako vrchní velitel rozkazuje, ale když zjistí, že nemůže svou vůli prosadit, nehledá kompromis, ale nějakou „vyšší šarži“ (Ústavní soud, demonstrace veřejnosti), která by mu dala za pravdu. To jasně předvedl při nezvládnutí jednání o vládě a předvádí v současném sporu o účast na nadcházejícím summitu NATO v Ankaře.”

 

Petra Rédová: Plánované jednání Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně vyvolává oprávněné obavy a odpor části veřejnosti. A není divu. Nejde jen o obyčejné setkání spolku. Pro mnoho Čechů je sudetoněmecká otázka stále symbolem okupace, rozbití Československa a utrpení statisíců lidí během druhé světové války.

Argument, že „dnešní generace už s válkou nemá nic společného“, sice zní smířlivě, ale zároveň nelze ignorovat, že část sudetoněmeckých organizací dlouhá léta zpochybňovala Benešovy dekrety a poválečné uspořádání. A právě to v české společnosti vyvolává nedůvěru. Benešovy dekrety nejsou jen právní dokument. Jsou součástí poválečného uspořádání Evropy a symbolickým potvrzením toho, že nacistická agrese měla své důsledky!

Brno navíc není náhodné místo. Jižní Morava nese historickou stopu dramatických událostí, odsunu i válečných traumat. Pořádat zde podobné setkání bez širší citlivosti vůči české historické zkušenosti může působit jako provokace a zbytečné otevírání starých ran. Nikdo soudný nechce šířit nenávist vůči dnešním Němcům. Česká republika a Německo jsou dnes partneři. Ale partnerství neznamená, že máme rezignovat na historickou paměť nebo bagatelizovat obavy lidí, kteří mají pocit, že se některé kapitoly dějin začínají vykládat jednostranně.

 

Vidlák: Shrneme si to. Do Brna, na pozvání naší skutečné a početné páté kolony přijede spolek, který vyznamenával esesáky a přijímal do svého středu kované nácky. Jeho předseda dobrovolně a schválně vypadá přesně jako Hitler, kdyby vyhrál. Landsmanšaft má ve stanovách zrušení Benešových dekretů a vrácení majetků. Samozřejmě tam nemá dlužné německé reparace a nemá tam ani slovo o Vladislavu Vančurovi, Josefu Čapkovi nebo Karlu Hašlerovi. Nemá tam ani slovo o Lidicích a Ležácích. Pořád omílá nepřípustnost kolektivní viny, ale PRÁVĚ ONI, sudetští Němci, jsou jednou z příčin, proč se kolektivní vina v moderních dějinách prostě uplatnila. Byli totiž ty největší svině na planetě, kteří zavraždili miliony Židů a desítky milionů Slovanů. Byli takové svině, že se kvůli nim princip kolektivní viny prostě musel použít.

Jestli Landsmanšaft přijede a postaví se mu jen hrstka osmdesátiletých babiček, které si ještě pamatují, proč všechny sudetské Němce odsunuli, tak si to prostě prožijeme znovu. Je úplně jedno, kolik lidí se na protest sejde v Praze. Záleží jen na jednom jediném – co uvidí účastníci sjezdu přímo v Brně!

 

Uvidí servilní čecháčky, kteří budou Berndtovi poklonkovat a ještě si to dávat na fejsbůk jako Matěj Ondřej Havel z Wishe? Nebo uvidí vzdor, vztek a bouři, kterou budou mít těžkooděnci co držet? Uvidí, že už mohou pokročit ve svém plánu a nebo uvidí, že si ještě pamatujeme naše umučené bratry a sestry?

Parlamentní Listy: Z veřejné debaty často unikají příčiny odsunu. Proč k němu vůbec došlo? Ano, bylo to rozhodnutí velmocí, ale faktem je, že kdyby to československá delegace nechtěla, tak by to asi nikdo neřešil. Proč českoslovenští představitelé na odsunu trvali? Důvodem nebyla žádná msta. Důvod byl, že se Češi museli zbavit smrtelného ohrožení, aby se něco takového už nikdy neopakovalo a nedostali jsme se opět do podobné situace. Mohli jsme se klidně ocitnout v pozici Srbů v 90. letech při rozpadu Jugoslávie, kteří byli obviňováni, jak drtili zbylé národy atd. Byli bychom ve stejné situaci. Odsun měl chránit především český národ, protože čeští Němci dokázali, že jsou schopni se spojit s jakoukoli zrůdnou ideologií, aby dosáhli svého cíle. Když to shrnu, odsun Němců byl pro ty samotné lidi skutečným neštěstím, ale zároveň se domnívám, že příčinou onoho neštěstí a katastrofy byli ti samí čeští Němci,“ dodal Michal Téra na semináři v Poslanecké sněmovně.

Richard Perman: Hlavní body prohlášení Marie Zacharovové:

V EU se hluboce mýlí, pokud si myslí, že se jim podaří zamlčet Zelenského veřejně vyslovené výhrůžky, že udeří na Moskvu ve dnech 8.-9. květnaři oslavách konce 2. WW. Na ty dva dny vyhlásilo Rusko příměří, které Kyjev odmítl s tím, že kvůli nějaké přehlídce příměří dodržovat nahodlá.

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace naléhavě vyzývá vlády zahraničních států, aby zajistily včasnou evakuaci svých diplomatů z Kyjeva. Varování ruského ministerstva obrany bylo vydáno právě jako reakce na Zelenského prohlášení.

Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování. Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace poukazuje na nevyhnutelnost odvetného úderu ozbrojených sil Ruské federace na Kyjev v případě realizace teroristických záměrů nacistického režimu. Ministerstvo zahraničních věcí zaslalo všem zahraničním diplomatickým misím výzvu, aby se zodpovědně postavily k prohlášení Ministerstva obrany Ruské federace v souvislosti s hrozbami Kyjeva.

Vsadil bych se, že Anglosasové se na to již těší. Celý ten útok, pokud přijde, stejně připravují oni. Ale odnese to Kyjev, a mám obavu, že z něj moc nezbyde…

2025 Pohyblivé obrázky z jižního Kavkazu

*****************

Ladik Větvička, Banja Luka, Republika srbská

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

FacebookTwitterWhatsAppTelegramMessengerVKEmailCopy LinkSdílet

Podpořte nás, prosím!

ZDROJ:
https://www.radiouniversum.cz/pokud-kyjev-uskutecni-sve-zlocinne-plany-v-dobe-oslav-velkeho-vitezstvi-uder-bude-namiren-mimo-jine-i-na-centra-rozhodovani/
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/06/Vetva-2-768x384-1.webp 384 768 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-07 18:57:272026-05-07 18:57:27Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování

Od srpna 2025 odešlo z Ukrajiny 400 000 ukrajinských mladíků se svými přítelkyněmi a už se nevrátili!

7 května, 2026/v Aeronet, Akce, Domácí, Putin, Rusko, Slider aktuality, Ukrajina, Video, Zahraničí/přidal Jana Černeková-Šiketová

Od srpna 2025 odešlo z Ukrajiny 400 000 ukrajinských mladíků se svými přítelkyněmi a už se nevrátili! Poslanci v Kyjevě chystají snížení mobilizačního věku ze 25 na 23 let a zákaz vycestování mladým lidem do 22 let! Cílem EU není záchrana Ukrajiny, ale prohloubení ukrajinizace EU! A proč na přehlídce v Moskvě nebude bojová technika? Kreml se prý bojí zopakování scénáře ze srpna 1991!

Kvě 6, 2026

Bývalý poradce volební kampaně Volodymyra Zelenského z roku 2019 vypustil na ukrajinské televizi číslo, o kterém se spekulovalo, ale teprve nyní zaznělo naplno. Dmytro Razumkov v rozhovoru prohlásil, že od loňského srpna 2025 na základě vládního rozhodnutí o otevření hranic pro Ukrajince ve věku od 18 do 22 let, o kterém jsme informovali v našem článku [1], opustilo Ukrajinu 400 000 mladých mužů a spolu s nimi asi 200 až 300 000 partnerek a přítelkyň. Už tehdy vloni v srpnu šlo o naprosto šokující rozhodnutí, které nedávalo smysl a spíš působilo jako evakuace ukrajinské mládeže před válkou směrem do EU.

A nyní s odstupem času a poté, co se začalo mluvit o Spojených státech evropských a o vzniku Evropských ozbrojených sil (EAF), to najednou celé začíná zpětně do sebe zapadat. Dnes je už naprosto jisté a nepochybné, že vloni v srpnu toto rozhodnutí Zelenského vlády bylo dohodnuto s Evropskou komisí a cílem je prohloubení ukrajinizace Evropy!

A spolu s tím příprava na vstup Ukrajiny do EU a do vojenského bloku EAF, kde Ukrajinci budou mít velitelské role. Jenže, na to je potřeba EU připravit a mladí Ukrajinci se snadněji naučí místní evropské jazyky, neboť i když Ukrajinci dostanou velení EAF, nebudou moci komunikovat v azbuce, budou muset prostě umět alespoň některé národní jazyky zemí EU a plus k tomu angličtinu.

Evakuace ukrajinských mladíků pro ukrajinizaci Nové Evropy

A jak to zařídit? Je potřeba vytvořit v EU mohutný ukrajinský předvoj složený z mladých dospělých Ukrajinců. Ne, že by Ukrajinců v EU bylo málo, ale problém je v tom, že většina z nich jsou Ukrajinci střední generace, maximálně s malými dětmi. A to není vhodný ukrajinský kontingent pro ukrajinizaci Evropské unie.

Pokud mají mít Ukrajinci roli “Američanů” v Evropě, tedy roli nejzkušenější armády, potom se musí jazykově a kádrově vyprofilovat z mladých Ukrajinců, kteří právě vyšli ze škol. Tedy ve věku 18 až 22 let. Co je to za Ukrajince v tomto věkovém rozsahu? No, to je přece každému jasné. Jde o věkové ročníky maturantů až absolventů vysokých škol. Tedy celkem 5 ročníků čerstvých absolventů či pořád ještě tvárných a flexibilních studentů. Aby bylo vše připraveno na Spojené státy evropské, jak o nich hovořil rozvědčík z Hradu.

A proč Zelenský těmto ročníkům vloni v srpnu otevřel hranice a nad tím vším doslova visel a křičel nápis “Utíkejte do EU,  dokud to jde!” a všichni se tvářili, že nic se neděje? Tohle by žádná země ve válečném stavu nikdy a za žádných okolnosti neudělala, aby se dobrovolně zbavila pěti nejmladších ročníků dospělých Ukrajinců, kteří představují mobilizační rezervy pro nadcházející roky války.

Jaký byl tedy leitmotiv tohoto vládního usnesení ze srpna loňského roku? Dnes už to víme s jistotou – je to příprava na ukrajinizaci Evropské unie a především Evropských ozbrojených sil, ve kterých budou muset být mladí ukrajinští lidé se znalostí evropských jazyků. Ukrajinci se musí naučit anglicky, německy a francouzsky, přičemž ostatní jazyky už budou jen volitelné.

Kvóta 500 000 mladých Ukrajinců určených jako kádrové prostředky pro ukotvení ukrajinizace ozbrojených sil a byrokratického aparátu 27 zemí EU

Toto evakuační okno pro mladé Ukrajince ale bude otevřeno jen do chvíle, než v EU bude naplněna potřebná kapacita mladých Ukrajinců pro tento vytyčený kádrový účel. Pokud je to pravda, co řekl Razumkov, že 400 000 ukrajinských mladíků odešlo z Ukrajiny od loňského srpna, tak do konce srpna tohoto roku by se to číslo mohlo zaokrouhlit na 500 000 ukrajinských kluků.

A v tom okamžiku bude vyhlášen stop stav a Zelenský dostane z Bruselu pokyn, aby hranice znovu pro mladé lidi uzavřel. A podle ukrajinské televize se o tom prý v Kyjevě již mluví mezi poslanci, že by výjezd do ciziny byl zakázán mladým lidem do 22 let, a navíc, že by mobilizační věk měl být snížen ze 25 let na 23 roků. Vidíte?

Přesně zhruba po roce se najednou znovu schyluje k uzavření hranic pro mladé Ukrajince. Ta kvóta 500 000 mladých kluků je podle mého názoru ta skutečná kvóta, kterou EU Reichstag potřebuje pro ukrajinizaci bruselského aparátu a všech 27 zemí EU a jejich národních aparátů. Brusel se možná tím chce pojistit, aby příchodem mladých kádrů se předešlo nejhoršímu.

Tedy tomu, že do systémů velení budoucí Evropské armády se dostanou indoktrinovaní Banderovci středního věku nebezpeční nejen pro Rusy, ale i pro celou EU, a nebo dokonce veteráni z fronty s nervovými poruchami a s epizodami PTSD apod. Evropa se skutečně připravuje na odchod USA z vedoucí úlohy v Evropě, a tím pádem se připravuje na válku s Ruskem, které bude velet spojené evropské velení řízené ukrajinskými generály nahoře a zhruba 500 000 Ukrajinců na nižších řídících pozicích moci v zemích EU.

Rudé náměstí bez tanků jako zlé znamení procesů v Kremlu

A aby to fungovalo, musí se Ukrajinci uvnitř armád a uvnitř státních aparátů zemí EU umět domluvit, musí mít jazyky a musí mít prověření. Právě proto chtějí rozvědky a tajné služby zemí EU právě nejmladší Ukrajince, protože spolehlivě a zaručeně ještě nebyli naverbování ruskou rozvědkou. U těch starších Ukrajinců tu jistotu už nemají. A jestli se něčeho Brusel bojí, tak to infiltrace nově vzniklé EAF ruskou GRU.

Protože bez ohledu na to, že jde o Ukrajince, tak stále platí, že jsou to v podstatě geneticky Rusové, tedy východní Slované, a ti prostě mají sklony se chovat rusky. Proto nejmenší riziko je právě u mladých Ukrajinců ve věku 18 až 22 let. Právě proto EU spolu se Zelenským vymysleli vloni v srpnu tento plán na nečekané otevření hranic pro tyto mladíky. A situace se podle všeho transformuje k přípravě na válku s EU i v Kremlu. A není to nic pěkného.

 

Pozemní technika na přehlídce letos nebude

Rusům na sociálních sítích stále vrtá hlavou, co se vlastně stalo, že letos 9. května nebude na Rudém náměstí přehlídka pozemní vojenské techniky. Oficiální vysvětlení ministerstva obrany, že se technika nezúčastní přehlídky kvůli “operační situaci” v souvislosti se SVO, je samozřejmě výmluva. Vyčlenit vojáky Suvorovského a Nachimovského válečného institutu a jejich přehlídkovou techniku na přehlídku je otázkou profesní prestiže Ruska a zrušení působí jako facka do tváře ruského národa a jeho hrdosti.

Kyjev je radostí bez sebe a tvrdí, samozřejmě lživě, že Rusům došla technika. Ne, nedošla. Na přehlídky se používají totiž tzv. přehlídkové stroje, které neslouží u vojenských útvarů, natož na frontě. Jedná se o stroje určené výhradně pro přehlídky, ne o techniku přidělenou k vojenským útvarům. Přesto se ale letos nemá tato technika přehlídky zúčastnit. Jediným vysvětlitelným důvodem je strach Kremlu z opakování scénáře ze srpna 1991.

Obraz událostí ze srpna 1991 je asi znovu na pořadu dne

Tehdy byla do Moskvy pod záminkou přivezena obrněná technika a tanky, konkrétně pod záminkou servisní prohlídky, ale tanky ve skutečnosti potom vjely do ulic Moskvy a došlo ke spuštění pokusu komunistů o vojenský převrat, který trval od 19. do 21. srpna 1991. Tanky tehdy zaútočily na budovu Nejvyššího sovětu, dnešní Dumy, a zahájily palbu. Těžká technika pro úspěšný převrat v Kremlu je totiž nezbytná.

A v celé Moskvě z bezpečnostních důvodů není ani jeden tank, všechny jsou umístěny u útvarů okolo Moskvy, ale v samotné Moskvě žádná posádka není vybavena těžkou technikou, a to právě jako opatření před náhlým vojenský převratem. Existuje jedna jediná výjimka, kdy přímo před Kremlem je nashromážděna bojová technika, tanky a bojová pěchota s obrněnými vozidly, a to právě během přehlídek 9. května.

Hořící budova Nejvyššího sovětu poté, co na budovu zaútočila tanková brigáda pod velením pučistů

Náhlé rozhodnutí, že přehlídky se nezúčastní pozemní bojová technika a její příslušníci, kteří ji obsluhují, lze vysvětlit v podstatě jen tak, že Kreml má zřejmě od tajné služby indicie, že by mohlo dojít k palácovému puči během nebo těsně před nebo po přehlídce. Putin začal provádět čistky v okolí armády a zatčení Ruslana Calikova, blízkého spolupracovníka Sergeje Šojgu, vyvolalo v ruské armádě velké pozdvižení.

Protože Calikov je považování za spojku Kremlu na některé ruské oligarchy ve vojensko-průmyslovém komplexu. Údajně přijímal úplatky, aby zbrojní zakázky dostaly právě některé podniky těchto oligarchů. Putinův krok lze vnímat jako vyhlášení války jedné skupině Moskevských kanceláří. A to je nebezpečná situace. Nedivil bych se proto, že Putin zrušil příjezd tanků před Kreml právě kvůli obavám z vojenského puče.

Proč Putin vyřadil tanky z přehlídky a čistí Šojguovo okolí?

Moskva se tak připravuje na 9. květen v atmosféře, která více než oslavu triumfu připomíná stav obležení. Rozhodnutí zrušit defilé pozemní techniky a vlna zatýkání mezi nejvyššími představiteli ministerstva obrany naznačují, že největší hrozba pro Vladimira Putina momentálně nečíhá na ukrajinské frontě, ale přímo v srdci jeho mocenského aparátu.

Oficiální zdroje Kremlu hovoří o „bezpečnostních hrozbách“ a nebezpečí útoku dronů. Ruští nezávislí novináři i západní analytici však toto vysvětlení zpochybňují. Pokud by šlo o drony, největším lákadlem by byla živá síla – tisíce pochodujících vojáků a tribuna s politickými špičkami, žádná technika a žádné tanky. To je prostě realita a logika věci.

Tanky pučistů na Rudém náměstí, 19. srpna 1991

Přesto vojáci na náměstí zůstávají, zatímco těžká technika zmizela. Podle ruských novinářů se v Kremlu začíná projevovat hluboký strach z vnitřního puče. Historická paralela se srpnem 1991, kdy tanky v ulicích Moskvy rozhodovaly o osudu SSSR, je pro Putina varovným mementem.

Přivést ozbrojené posádky s těžkou technikou přímo pod okna Kremlu v době rostoucí nervozity elit představuje riziko, které se Putin v květnu 2026 prostě rozhodl už nepodstoupit. Situace musí být podle všeho opravdu vážná. Putinovy červené čáry jsou podle všeho již nakresleny už přímo před vjezdem do Kremlu.

Pád Šojguova klanu a kauza Calikov

Atmosféru strachu umocňují bezprecedentní čistky v resortu obrany. Symbolem tohoto procesu se stalo březnové zatčení Ruslana Calikova, dlouholeté „pravé ruky“ bývalého ministra obrany Sergeje Šojgua. Calikov, který s Šojguem budoval svou kariéru od 90. let, čelí obvinění ze zpronevěry 7 miliard rublů a organizování zločineckého spolčení. Calikov není jediný.

Ve vězení již skončil „náměstek pro luxus“ Timur Ivanov a další generálové jako Pavel Popov či Dmitrij Bulgakov. Tyto kroky jsou interpretovány jako rozklad mocenské sítě Sergeje Šojgua. Putin se tak snaží preventivně eliminovat jakoukoli skupinu v armádě, která by měla dostatečný vliv a prostředky k vyvolání rebelie.

 

🇷🇺 Russia’s former Deputy Minister of Defense, Ruslan Tsalikov, has been detained on charges of bribery, corruption, misuse of budget funds, and abuse of official authority. pic.twitter.com/Ah7RNuaWuV

— Visioner (@visionergeo) March 5, 2026

Zatímco generálové končí v poutech, oligarchové napojení na armádní zakázky musí prokázat absolutní loajalitu. Postavy jako Sergej Čemezov (šéf Rostecu) nebo Arkadij Rotenberg nyní hrají klíčovou roli v udržení válečné mašiny v chodu. Státní tlak na vojensko-průmyslový sektor se zvyšuje a dochází k tzv. „měkkému znárodňování“ – majetky podnikatelů, kteří nejsou stoprocentně v souladu s linií Kremlu.

Majetky jsou předávány prověřeným Putinovým spojencům formou převodu 51+% akcií zadržených státem do dočasné správy výše uvedených korporací. Níže na fotografii je vlevo náčelník gen. štábu Valerij Gerasimov, vpravo Ruslan Calikov během vojenského plesu v Kremlu před pár lety. To jenom pro představu, jak vysoko postavené figury začal Putin odstraňovat.

 

🇷🇺 Court proceedings on the claim for recovery of property of the former first deputy head of the Ministry of Defense of the RF Ruslan Tsalikov for 7 billion rubles will begin on May 13 — „Interfax“ pic.twitter.com/LGhEyt9HGM

— RusWar (@ruswar) May 4, 2026

Nejde o znárodnění ve skutečném slova smyslu, ale o nucenou státní správu delegovanou “dočasně během vyšetřování” na třetí subjekty. Letošní 9. květen nebude o síle ruských zbraní, ale o schopnosti Putina udržet vnitřní disciplínu. Absence tanků na Rudém náměstí je vizuálním přiznáním, že Putinova moc se opírá o čím dál užší a paranoidnější okruh lidí a Chabadu dochází s generálním ředitelem Ruska trpělivost. Zatčením Calikova a odzbrojením přehlídky Putin vysílá jasný signál: nikdo není nedotknutelný a nikomu nelze věřit – zejména ne těm, kteří mají prst na spoušti těžkých zbraní.

Jak už jsem několikrát uváděl, letošní podzim může znamenat konec ve funkci nejen pro Donalda Trumpa, ale i pro Vladimira Putina, protože Chabad, kterému oba prezidenti slouží, je nespokojen s jejich prací. U každého z jiných příčin, ale všichni vědí, že válka na Ukrajině už měla skončit, a izraelský debakl v Perském zálivu neměl pro změnu vůbec začít. Právě proto je prakticky jisté, že na podzim může skončit ještě i třetí z party, a to Benjamin Netanjahu, třetí kádr Chabadu. Namísto oslabení Íránu totiž způsobil ve spolupráci s Trumpem jeho posílení v procesech světového řízení. A to Chabad neodpouští.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Print Friendly, PDF & Email
ZDROJ:
https://aeronet.news/od-srpna-2025-odeslo-z-ukrajiny-400-000-ukrajinskych-mladiku-se-svymi-pritelkynemi-a-uz-se-nevratili-poslanci-v-kyjeve-chystaji-snizeni-mobilizacniho-veku-ze-25-na-23-let-a-zakaz-vycestovani-mladym/
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/05/DmytroRazumkovFeature-700x394-1.jpg 394 700 Jana Černeková-Šiketová Jana Černeková-Šiketová2026-05-07 17:15:332026-05-07 17:15:33Od srpna 2025 odešlo z Ukrajiny 400 000 ukrajinských mladíků se svými přítelkyněmi a už se nevrátili!
Page 1 of 56123›»
Výše členského příspěvku
Kč
Frekvence platby

DŮVĚRNÝ: 107-1458980287/0100

TRANSPARENTNÍ: 115-4977920247/0100

„NA KAFE“ 27-1664400247/0100

Starší články

Červen 2026
PoÚtStČtPáSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
« Kvě    

Základní informace

  • Přihlásit se
  • Zdroj kanálů (příspěvky)
  • Kanál komentářů
  • Česká lokalizace

Na kafe

Transparentní

Důvěrný

Marian Bojko-boj za přímou demokracii nikdy nevzdám

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064131125142
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064131125142
© Copyright - volnyblog - Enfold WordPress Theme by Kriesi
Scroll to top