mRNA vakcíny u hospodářských zvířat: vepřové maso, hovězí maso, krevety. Samoamplifikační mRNA vakcíny pro hospodářská zvířata
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
Ohniska skotu a prasat „očekávána“, Austrálie buduje kapacitu mRNA, 9 recenzovaných článků
26.9.
Recenzované články:
- 5. září 2023 – Orální mRNA vakcíny pro použití u krevet
- 12. července 2023 – CBC – Musíme si promluvit o mRNA vakcínách v mase
- 16. června 2023 – TriState Livestock News – mRNA vakcíny u masných zvířat
- 8. června 2023 – Scientific American – vakcíny mRNA (David Verhoeven)
- 7. června 2023 – Canadian Cattlemen – mRNA vakcíny u skotu
- 2. května 2023 – Austrálie financuje 5letý projekt na nouzové vpichy mRNA dobytka
- 19. 4. 2023 – Vepřový magazín – dezinformace o mRNA vakcíně
- 9. srpna 2022 – Genvax Tech News o samoamplifikačních mRNA vakcínách pro prasata
- Merck’s SEQUIVITY RNA Vaccine u prasat
5. září 2023 – Orální mRNA vakcíny pro použití u krevet
- Izraelská společnost získala 8,25 milionu dolarů rizikového kapitálu na vakcinaci krevet mRNA
- „ Orální podávání je svatým grálem rozvoje zdraví akvakultury kvůli nemožnosti očkovat jednotlivé krevety“
- Krevety, jeden z celosvětově nejkonzumovanějších produktů z mořských plodů, jsou velmi náchylné k nemocem kvůli nedostatku adaptivního imunitního systému a v současnosti nejsou k dispozici žádné produkty, které by se zabývaly nemocí krevet.
- Prvním produktem společnosti mRNA je doplněk krmiva pro zvýšení odolnosti krevet proti virovým infekcím, s počáteční aplikací zaměřenou na virus White Spot Virus (WSSV), který způsobuje roční ztrátu kolem 3 miliard USD a 15procentní snížení celosvětové produkce krevet.
- „Akvakultura je zásadní pro udržitelné dodávky mořských bílkovin“
- „Technologie platformy ViAqua umožní společnosti posunout se za hranice WSSV a řešit řadu dalších chorob v akvakultuře. „
- „ViAqua vyrábí své kapslové produkty pomocí komerčních, průmyslových procesů a rozšiřuje výrobu, aby uvedl svůj první produkt na trh. S plánem zahájit výrobu v Indii na začátku roku 2024 .
12. července 2023 – CBC
- “ Neexistují studie o vedlejších účincích lidí, kteří jedí zvířata, která byla očkována vakcínou mRNA , ale neexistují žádné důkazy, které by prokazovaly, že by nějaké existovaly.“ – Shayan Sharif, Ontario Veterinary College, Guelph
- Mike McMorris, výkonný ředitel společnosti Livestock Research Innovation Corporation, vysvětlil, že svět bez vakcín pro hospodářská zvířata by ohrozil naši potravinovou bezpečnost : znamenalo by to více úhynů dobytka, což by mělo za následek nižší nabídku a vyšší ceny v obchodě s potravinami.
16. června 2023 – Tri-State Livestock News
- Spojené státy neschválily injekce mRNA u skotu, ale v omezené míře se používají u prasat .
- dilema pro hovězí maso je, že U.S. dováží stále více hovězího masa z mnoha různých zemí , z nichž některé již používají nebo plánují začít používat mRNA u skotu pro taková onemocnění skotu, jako je slintavka a kulhavka a nodulární kožní onemocnění.
- Tisková zpráva US Cattlemen’s Association: „ V současné době nejsou v USA licencovány žádné mRNA vakcíny pro masný skot . Vzhledem k tomu, že se o této technologii ví jen málo, naše organizace vytvoří pracovní skupinu, která vypracuje posouzení problému založené na faktech a vědeckých poznatcích.
- USDA uvádí: „ Smyslem ochranné lhůty je zajistit, aby maso, mléko nebo jiné produkty pro lidskou spotřebu z očkovaného zvířete nebyly kontaminovány adjuvans nebo vakcinačními organismy. To znamená, že se provádějí testy k určení doby po podání vakcíny, kdy nelze v žádné části zvířete identifikovat žádné stopy vakcíny.
- Přirozená mRNA je degradována během minut až hodin
- Rizika mRNA vakcín u zvířat:
- Změněná mRNA vytvořená pro vakcíny : „Odhaduje se, že polovina mRNA z vakcíny je pryč asi za 20 hodin a zcela zničena během několika dní. “
- „Vaření masa a pasterizace mléka činí vysoce nepravděpodobné , že bychom byli vystaveni jakémukoli malému zbytku mRNA vakcíny pro hospodářská zvířata.“
- „Přidejme k tomu, že náš trávicí systém je také navržen tak, aby nás chránil před patogeny a možnost dále klesá.“
8. června 2023 – Scientific American (David Verhoeven)
- Idaho představilo návrh zákona , který by činil přestupkem podávání jakéhokoli typu mRNA vakcíny jakékoli osobě nebo savci, včetně vakcín COVID-19
- Missourský zákon by vyžadoval označování živočišných produktů pocházejících ze zvířat, kterým byly podány mRNA vakcíny, ale v dubnu se nepodařilo dostat z výboru
- Arizona a Tennessee také navrhly označování zákonů
- Tradiční vakcíny:
- inaktivované vakcíny obsahují usmrcenou verzi patogenu (často nevyvolávají dostatečně silnou imunitní odpověď)
- živé atenuované vakcíny obsahují oslabenou verzi patogenu (může se vrátit zpět do plné patogenní formy nebo se smísit s jinými patogeny a stát se novými odolnými vůči vakcínám)
- podjednotkové vakcíny , které obsahují jednu část patogenu (často nevyvolávají dostatečně silnou imunitní odpověď)
- vývoj vakcín pro zvířata trvá tři nebo více let od vývoje po udělení licence ministerstvem zemědělství USA
- Tvrdené výhody mRNA: lze rychle vyrobit
- Merck’s Sequivity je v současnosti jedinou RNA vakcínou licencovanou pro použití u zvířat a je dostupná na předpis k ochraně proti prasečí chřipce u prasat ( nepoužívá modifikované nukleotidy ani lipidové nanočástice ).
- Tvrzení o požití mRNA:
- výrobci vakcín pro zvířata musí určit ochrannou lhůtu , aby získali schválení USDA. To znamená, že žádná složka vakcíny nemůže být nalezena ve zvířeti před dojením nebo porážkou
- Mezi obdobím povinného stažení vakcíny, bleskovou pasterizací mléka, degradací na polici a procesem vaření potravinářských výrobků nemohly zůstat žádné zbytky vakcíny, které by lidé mohli konzumovat.
7. června 2023 – Canadian Cattlemen – mRNA vakcíny u skotu
- V Severní Americe dnes nejsou pro použití u hovězího dobytka schváleny žádné mRNA vakcíny
- Vakcíny mRNA se však testují na virová onemocnění, jako je slintavka a kulhavka a nodulární onemocnění
- hlavní výhodou mRNA vakcín je, že je lze rychle vyvinout
- zjevná rychlost vývoje vedla mnoho lidí k pochybnostem o jejich bezpečnosti, systémy dodávání vakcín mRNA, stejně jako jejich bezpečnost a účinnost, byly studovány již více než 30 let.
- V Kanadě jsou veterinární biologické přípravky (které zahrnují vakcíny) regulovány Kanadskou agenturou pro kontrolu potravin . Regulační program veterinární biologie spravuje Kanadské centrum pro veterinární biologickou medicínu , které dohlíží na výrobu, testování, označování, dovoz, vývoz, distribuci a použití vakcín pro domácí hospodářská zvířata.
- Ačkoli neexistují žádné mRNA vakcíny schválené pro použití u hovězího dobytka, v USA je nyní dostupná technologie vakcíny založená na RNA (SEQUIVITY®) pro použití u prasat.
- Stejně jako všechny vakcíny pro masný skot budou mít mRNA vakcíny před zpracováním požadovanou ochrannou lhůtu. Protože mRNA má krátký život, nezůstane v těle dlouho ani nevyvolá dlouhodobé účinky. mRNA vakcína zvíře geneticky nemodifikuje, ani nepřechází z jednoho zvířete na druhé. Vakcína mRNA neprochází do masa ani do jiného živočišného produktu.
2. května 2023 – Austrálie financuje 5letý projekt na nouzové vpichy zvířat mRNA
- Meat & Livestock Australia financovala projekt na výrobu mRNA vakcín , které lze rychle hromadně vyrábět v Austrálii v případě nodulární kožní choroby (LSD) nebo jiné exotické choroby u skotu.
- „To umožní kapacitu pro rychlou hromadnou výrobu vakcíny proti LSD v případě propuknutí.“
- „Konstrukt vakcíny LSD je nyní testován na účinnost na zvířatech. Do konce tohoto roku budeme vědět, zda tato vakcína bude fungovat u přežvýkavců.
- „ Zřízení kapacity na výrobu vakcíny proti LSD je prioritou, která poskytne australskému dobytku a dalším přežvýkavcům pojištění proti bezprostřední hrozbě biologické bezpečnosti “
- „Zavedení schopnosti produkce mRNA a vývoj vakcíny LSD bude počáteční vlajkovou lodí, samostatným projektem v rámci většího programu: Přijetí technologie RNA pro rychlou výrobu vakcín pro akutní onemocnění zvířat.“
- „Navrhovaný zastřešující pětiletý program zajistí licencovanou technologii vakcín mRNA a aktivuje nezávislou cestu vývoje a výroby vakcín pro hospodářská zvířata založenou na nově vytvořené vědecké kapacitě a infrastruktuře. To nakonec povede k tomu, že skladované očkovací konstrukty vyrobené z tohoto projektu budou rychle reagovat na invazi mnoha nemocí prostřednictvím rychlé výroby vakcín.
19. 4. 2023 – Vepřový magazín – dezinformace o mRNA vakcíně
- Podle mluvčí USDA Marissa Perry říká: „ Neexistuje žádný požadavek ani mandát, aby producenti očkovali svá zvířata proti jakékoli nemoci . Je to osobní a obchodní rozhodnutí, které je ponecháno na výrobci a tak to zůstane
- „Vakcíny mRNA žádným způsobem nemění geny zvířete.“ – Dr. Kevin Folta, molekulární biolog na Floridské univerzitě
- Výhody mRNA vakcín: větší flexibilita a rychlejší reakce na nové onemocnění
- „Tradiční vakcíny vyžadují, aby bylo před aplikací injekcí vypěstováno a vyčištěno velké množství viru, aby vyvolala imunitní odpověď.“
- Konkrétně v produkci vepřového masa výzkumníci pracují s mRNA vakcínami , které budou tímto způsobem fungovat proti reprodukčnímu a respiračnímu syndromu prasat (PRRS), což je virové onemocnění, které v USA způsobuje celkové ekonomické ztráty kolem 664 milionů dolarů ročně.
- použití technologie mRNA přidává do sady nástrojů další nástroj, který může být užitečný v boji proti nemocem, jako je africký mor prasat (ASF), ptačí chřipka a další nemoci z potravin a zvířat.
- Rizika mRNA vakcín: „ Jak je vidět u vakcín proti COVID-19, ve vzácných případech lidé zaznamenali vedlejší účinky vakcíny . Folta je však povzbuzen počátečními výsledky v chovu hospodářských zvířat.“
- „ Pokud se podíváte na zvířata, kde byly tyto vakcíny použity, nebyly zaznamenány žádné neobvyklé účinky . Všechno má potenciálně riziko, ale je to monitorováno, a zvláště u velkých populací zvířat se na to můžeme velmi pečlivě dívat kvůli sledování,“ vysvětluje Folta.
9. srpna 2022 – Genvax Tech News
- Společnost GenVax Tech zajistila 6,5 milionu dolarů na výrobu vakcíny s vlastní amplifikací mRNA (saRNA) u prasat
- „Toto financování posouvá společnost o krok vpřed k USDA a mezinárodnímu regulačnímu schválení jejích vakcín v očekávání jakéhokoli propuknutí nákazy cizích zvířat,“ uvedl Genvax ve zprávě.
- Technologie Genvaxu zahrnuje vložení specifického transgenu nebo „zájmového genu“ shodného s variantním kmenem do platformy. SaRNA pak generuje protilátkovou odpověď, aniž by bylo nutné, aby celý patogen odpovídal cirkulujícímu kmeni.
- V dubnu 2022 společnost Genvax obdržela více než 145 000 USD ve formě grantu od USDA-Agricultural Research Services Plum Island Animal Disease Center a Foundation for Food and Agriculture Research (FFAR) na vývoj vakcíny saRNA proti viru afrického moru prasat (ASF) .
- ASF je smrtelný virus prasat, který může způsobit až 100% úmrtnost prasat a mohl by zdecimovat příjmy amerických producentů vepřového masa a vynutit si propouštění, což výrazně snižuje zaměstnanost na venkově.
- Ekonomické modely odhadují, že nejhorší možný scénář propuknutí ASF v USA by vedl ke ztrátě 50 miliard dolarů pro domácí průmysl prasat.
Vakcína SEQUIVITY RNA společnosti Merck ve vepřovém mase
- SEQUIVITY využívá elektronické sekvenování genů ke generování částic RNA , které po injekci do zvířete poskytnou pokyny imunitním buňkám, aby převedly sekvenci na proteiny, které působí jako antigeny.
- RNA je transportována uvnitř postiženého viru , který funguje jako kapsle. Tato kombinace RNA uvnitř tohoto virového pouzdra se nazývá RNA částice a je injikována do prasete. Tyto částice jsou vychytávány specifickými buňkami imunitního systému prasat známými jako dendritické buňky. Dendritické buňky převádějí RNA prasečí chřipky na protein prasečí chřipky, který pak zobrazují na svém povrchu
- Podle společnosti Merck umožňuje jejich technologie participia RNA vývoj „bezpečné a flexibilní“ vlastní vakcíny proti prasečí chřipce za pouhých 8 až 12 týdnů.
- Dostupné vakcíny: PCV2, PCV3, rotavirus, sapovirus, chřipka A, prasečí epidemický průjem (PED)
SOUHRN…
V současné době neexistují žádné mRNA vakcíny používané u hospodářských zvířat v Severní Americe.
Krevety – Izraelská společnost vyvíjí orální doplněk krmiva mRNA pro vakcinaci krevet a zahájí výrobu v Indii v roce 2024.
Skot – V USA nebo Kanadě nejsou schváleny žádné mRNA vakcíny.
- Austrálie zahájila 5letý projekt na vybudování kapacity pro rychlou mRNA vakcinaci veškerého skotu proti viru Lumpy kožní choroby (LSDV) nebo „propuknutí jiné exotické choroby“
- spuštěna v březnu 2022 a vládní tisková zpráva je zde
- Saúdská Arábie zkoumá mRNA vakcínu pro skot LSDV
Prasata – jeden schválený RNA produkt v Kanadě a USA – Merck’s SEQUIVITY – používá RNA transportovanou uvnitř zablokovaného virového pouzdra (žádné pseudouridinové modifikace, žádné lipidové nanočástice)
- Americká společnost Genvax Tech získala 6,5 milionu dolarů na vývoj „ samoamplifikující mRNA vakcíny“ proti prasečí chřipce
- Genvax předpokládá „ propuknutí nemoci cizích zvířat “, které by mohlo vést ke ztrátě 50 miliard dolarů pro domácí průmysl prasat “ (kupodivu specifické).
SAMOAMPLIFIKAČNÍ mRNA ( 14. června 2023, Comes et al )
- “ Dalším krokem v návrhu mRNA vakcíny je aplikace virových samoamplifikačních mRNA (replikonů), které poskytují dlouhotrvající humorální a buněčné imunitní reakce po jednorázové imunizaci nízkou dávkou.“
- “ Replikony kódují svůj vlastní replikační aparát, aby zvýšily počet jejich kopií přímo po podání v cílových buňkách , což dramaticky snižuje požadovanou počáteční dávku mRNA a může následně snížit nežádoucí účinky u jednotlivců.“
MŮJ TAK…
Současný stav mRNA vakcinace hospodářských zvířat má pět velmi znepokojivých aspektů:
- Vědci již lžou o bezpečnosti zvířat vakcinujících mRNA. Lžou o délce trvání pseudouridinové mRNA trvající jen několik dní (může trvat 4 týdny), lžou, že nemůže „změnit geny“ ani se integrovat do našeho genomu (může), lžou o přísné kontrole kvality (ne zmínky o rizicích kontaminace DNA plazmidy), lžou o bezpečnosti lipidových nanočástic, lžou o tom, že maso mRNA je bezpečné pro konzumaci, lžou o tom, že se nevylučuje, lžou o tom, že mRNA neskončí v mase nebo mléce. Zdá se, že lžou o všem.
- Australská vláda má velmi znepokojivý projekt – budování kapacity pro mRNA vakcinaci veškerého dobytka v případě „propuknutí“, kterou pravděpodobně sama plánují vytvořit. Toto je 5letý projekt a zjevně existuje nějaký plán na odstranění veškeré spotřeby hovězího v Austrálii.
- Vakcíny Replicon RNA (samoamplifikující mRNA) pro prasata jsou věcí nočních můr – s mRNA vakcínami COVID-19 jsme měli nekontrolovanou produkci spike proteinu, ale se samoamplifikující RNA získáte jak nekontrolovanou replikaci mRNA, tak nekontrolovanou produkci spike proteinu, a mnohem víc.
- Genvax předpokládá „ vzplanutí nákazy cizích zvířat “, které by mohlo vést ke ztrátě 50 miliard dolarů pro průmysl domácích prasat, zatímco australská vláda očekává vypuknutí dobytka „ (LSDV) nebo jiné exotické choroby“. Považuji to za zvláštní a znepokojivé, že existuje tak vroucí „očekávání“ takového propuknutí.
- Orální mRNA vakcinace našich mořských plodů prostřednictvím umělého „doplňku krmiva mRNA“ pro krevety a jiné mořské plody je velmi špatným znamením věcí příštích.
Tyto noční můry musí být zastaveny dříve, než budou vypuštěny na obyvatelstvo s neznámými následky.
Původním zdrojem tohoto článku je Covid Intel
Děkujeme za vaši podporu našeho zpravodajství, podpořit nás můžete ZDE:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“ : 27-1664400247/0100
Další zajímavé články najdete ZDE:
E-mail: podpora.volnyblog@protonmail.com