, , , ,

Mamutí krach kryptoměnové burzy FTX, podporované i WEF, byl zřejmě vyvolán za účelem zakrytí stop po praní špinavých peněz z vojenské pomoci amerického Kongresu pro Ukrajinu!

Mamutí krach kryptoměnové burzy FTX, podporované dokonce i Světovým ekonomickým fórem, byl zřejmě vyvolán za účelem zakrytí stop po praní špinavých peněz z vojenské pomoci amerického Kongresu pro Ukrajinu!

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi ZDE:

Mamutí krach kryptoměnové burzy FTX, podporované dokonce i Světovým ekonomickým fórem, byl zřejmě vyvolán za účelem zakrytí stop po praní špinavých peněz z vojenské pomoci amerického Kongresu pro Ukrajinu! Obrovské objemy válečné pomoci totiž Ukrajina namísto nákupu zbraní použila na investice do FTX burzy mladičkého a nezkušeného bankéře, ze které následně peníze zmizely a hned potom stopy zakryl vyhlášený bankrot! Stopy vedou k Demokratické straně! Demokraté si podle všeho poslali peníze sami sobě přes Ukrajinu!

Pokud se trochu zajímáte o kryptoměny, tak vám během týdne nemohl uniknout obrovský otřes na trzích se všemi digitálními aktivy a obrovský propad Bitcoinu a dalších měn, který byl způsoben krachem a právě před 2 dny vyhlášeným bankrotem jedné z největších kryptoměnových burz na světě, burzy FTX. Tato burza obchodovala své vlastní cenné papíry v podobě FTX tokenů a sloužila jako kryptoměnová burza ve stejné podobě jako třeba Binance nebo Coinbase.

Na rozdíl od těchto dvou zmíněných burz byla ale FTX úzce napojena na politiky Demokratické strany v USA a na Kongres, a rovněž v neposlední řadě na Ukrajinu, která přes tuto burzu obchodovala svá digitální aktiva. Vyšetřování nyní ukazuje, že z burzy zmizely beze stopy miliardy a miliardy dolarů, po kterých se slehla země v důsledku bankrotu FTX.

Samuel Bankman aka “Bankman-Fried” (30)

Šéfem FTX byl Sam Bankman-Fried, vlastním celým jménem Samuel Bankman, 30-letý americký židovský bankéř v oblasti digitálních aktiv a štědrý dárce Demokratické strany a bývalý generální ředitel nyní zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX, financoval kampaně členů Kongresu, kteří dohlížejí na Komisi pro obchodování s komoditními futures (CFTC), jeden z klíčových orgánů pověřených regulací kryptografického průmyslu, který je předmětem Bankman-Friedova agresivního lobbingu, panečku. Burza napojená přímo na burzovní kontrolní orgán, na velké hochy, kteří spolu mluví. A hádejte, kdo krach burzy teď vyšetřuje? No přece ti samí lidé z regulačního CTFC, u kterých celou dobu lobboval. Na svém Twitteru potom napsal: “Sorry, posral jsem to!

Mladičký americký bankéř z židovské rodiny vyvedl většinu klientských aktiv z burzy do své vlastní soukromé firmy

Bankman-Friedova FTX je v současné době vyšetřována [1] CFTC a Komisí pro cenné papíry (SEC) poté, co Bankman-Fried údajně přesunul 10 miliard dolarů klientských aktiv ze své krypto burzy FTX do své soukromé obchodní společnosti Alameda Research, a na jeho burze došlo vzápětí ke krizi likvidity, která přiměla společnost k podání návrhu na bankrot [2]. Před zahájením vyšetřování ze strany agentury se však Bankman-Fried agresivně ucházel o přízeň CFTC – a financoval několik klíčových zákonodárců pověřených dohledem nad touto agenturou a sypal jim peníze do jejich volebních pokladen.

 

FTX je totiž spojena s Ukrajinou. Deník Washington Post 3. března uvedl [3], že Ukrajina obchoduje s kryptoměnami. Podle blockchainové analytické firmy Elliptic ukrajinská vláda od soboty shromáždila více než 42 milionů dolarů v kryptoměnových darech a digitální umělecká díla včetně limitované edice v hodnotě zhruba 200 000 dolarů. Výzvou je, jak země tato aktiva zpeněží, aby mohla financovat své válečné potřeby. Uprostřed ruské invaze na Ukrajinu se přihlásil generální ředitel společnosti FTX Sam Bankman Fried, že pomůže [4] projektu krypto-dárcovství pro Ukrajinu. Skromně oznámil, že FTX bude podporovat ukrajinské ministerstvo financí a další komunity při sběru krypto-darů pro tuto zemi. Ukrajinská vláda obdržela více než 60 milionů dolarů v krypto-darech z celého světa.

FTX jako velkokapacitní průtoková pračka na praní peněz v pracím cyklu “tam a zase zpátky”

Generální ředitel FTX Sam Bankman Fried zdůraznil, že válka na Ukrajině se vleče. Země plně potřebuje humanitární pomoc a přístup ke globální finanční infrastruktuře. Upozornil také na sankce a krypto během takové situace. Naznačil, že krypto burzy by měly vážně prosazovat sankce vyhlášené vládou. FTX napříč všemi svými regulačními a politickými snahami zdůraznila, že aktivní koordinace a komunikace s regulačními orgány a tvůrci politik je zásadní pro zajištění toho, aby zákony a pravidla dosáhly zamýšleného výsledku, uvádí se v dopise FTX. Jenže, to všechno byly jen politické kecy, ale v zákulisí FTX se jel těžký organizovaný zločin.

Bankman obklopený svými právníky během vyšetřování před Komisí pro cenné papíry

Demokraté v Kongresu poslali na Ukrajinu na údajné nákupy zbraní pro ukrajinskou armádu desítky miliard dolarů, ale pak tyto peníze vyprali zpět do kapes a fondů demokratů v USA, a to právě přes burzu FTX a soukromou firmu Alameda Research. Bankman přitom daroval Demokratické straně do volební kampaně před Kongresovými volbami oficiálně 36 milionů USD [5], což je ale jen kapka v moři toho, co zmizelo z burzy FTX od více než 5 milionů investorů. Nyní společnost FTX zkrachovala, aby zametla stopy po praní peněz na trase USA -> Ukrajina -> FTX -> Alameda Research -> USA a prostředky tak nejsou k nalezení.

Kam byly tunelovány peníze z FTX? Do tzv. sifonových firem, které nic hodnotného negenerují, pouze inkasují peníze v podobě investic od FTX anebo Alameda Research, a tím vyvádějí a tunelují peníze z burzy FTX

Ukazuje se, že desítky miliard americké “vojenské pomoci” Ukrajině, které měly být údajně použity na boj proti Rusku, byly peníze, které Ukrajina NEPOUŽILA na boj proti Rusku, ale místo toho je investovala do FTX! A jak se můžete dohadovat podle podání žádosti o bankrot, nyní se zdá, že všechny peníze jsou pryč. Ano, čtete správně: Místo aby Ukrajina použila americkou vojenskou pomoc na boj proti Rusku, “investovala” část nebo všechny peníze do FTX, a nyní to vypadá, že všechny peníze zmizely.

Mladý Samuel byl štědrým sponzorem Demokratů a členů Kongresu

Vypadá to, že šéf FTX Sam Bankman-Fried byl dárcem č. 2 pro Demokraty. Překonal ho pouze sám George Soros! Ukrajina tak dostávala peníze z USA a Kyjev je obratem posílal zpátky do USA na burzu FTX a FTX je z burzy vyvedla do firmy Alameda Research a odtamtud je převedla demokratům, kteří původně hlasovali v Kongresu pro jejich poslání Ukrajině. Je to čisté,  zločinné praní špinavých peněz a zločinné spiknutí s cílem porušit zákony o financování volebních kampaní. Takže krach FTX je nyní spojen nejen s Ukrajinou, ale také s americkými demokratickými politiky, kteří dostali peníze od Sama Bankmana-Frieda na kampaň před právě skončenými volbami!

Burzu FTX propagoval i web Světového ekonomického fóra Klause Schwaba

Zkrachovalá firma FTX, která obchodovala s různými kryptoměnami, rovněž potvrdila, že došlo k “neoprávněnému přístupu” k jejím účtům, a to několik hodin poté, co společnost v pátek požádala o ochranu před bankrotem podle kapitoly 11 zákona o bankrotech. Nový generální ředitel zkrachovalé společnosti John Ray III v sobotu uvedl, že FTX vypíná možnost obchodovat nebo vybírat finanční prostředky a podniká kroky k zabezpečení majetku zákazníků, jak na Twitteru uvedl hlavní právní zástupce FTX Ryne Miller. FTX rovněž koordinuje své kroky s orgány činnými v trestním řízení a regulačními orgány, uvedla společnost.

Krach FTX vytvoří tlak na mohutnou regulaci krypto-assetových burz

O kolik peněz přesně jde, není jasné, ale analytická společnost Elliptic v sobotu odhadla, že na burze chybí účetně po bankrotu navíc 477 milionů dolarů. Dalších účetních 186 milionů dolarů bylo přesunuto z účtů FTX, ale mohlo jít o přesun aktiv FTX do privátních kryptopeněženek, uvedl spoluzakladatel a hlavní vědecký pracovník společnosti Elliptic Tom Robinson. Na sociálních sítích se vytvořila debata o tom, zda byla burza napadena hackery, nebo zda prostředky ukradl někdo ze zasvěcených pracovníků společnosti, což analytici kryptoměn nemohli vyloučit.

Tony Blair, Bill Clinton a Samuel Bankman

FTX byla donedávna jednou z největších kryptoměnových burz na světě. Když v pátek požádala o ochranu před bankrotem a její bývalý generální ředitel a zakladatel Sam Bankman-Fried odstoupil, chyběly jí už v té době miliardy dolarů, které jsou podle všeho mimoúčetní ztrátou. Společnost oceňovala svůj majetek na 10 až 50 miliard dolarů a podle žádosti o vyhlášení bankrotu uváděla více než 130 přidružených společností po celém světě.

Rozpad kdysi obří burzy vyvolává v odvětví šokové vlny, společnosti, které FTX podporovaly, odepisují investice a ceny Bitcoinu a dalších digitálních měn klesají. Politici a regulační orgány volají po přísnějším dohledu nad tímto těžkopádným odvětvím. Podle odborníků se sága stále vyvíjí. “Budeme muset počkat, jaké budou následky, ale myslím, že uvidíme padat další kostky domina a strašně moc lidí může přijít o své peníze a úspory,” řekla [6Frances Coppolová, nezávislá finanční a ekonomická komentátorka. “A to je opravdu tragické.”

Po bankrotu FTX začaly zůstávající zbytky aktiv mizet do privátních peněženek, ke kterým se likvidátor už nedostane

Načasování a rozsah přístupu, kterého předpokládaný hacker zřejmě dosáhl a odčerpal peníze z více částí společnosti, vedly Coppolovou a další analytiky k teorii, že mohlo jít o práci zevnitř. FTX v sobotu uvedla, že přesouvá co nejvíce digitálních aktiv, která lze identifikovat, do nového “správce privátní peněženky“, což je v podstatě způsob uložení aktiv offline bez možnosti vzdálené kontroly. “Vypadá to, jako by likvidátoři nejednali dostatečně rychle, aby zastavili nějaké odčerpávání prostředků z FTX poté, co vyhlásila bankrot, a to je špatné, ale jen to ukazuje, jak je tato věc složitá,” řekla Coppolová.

Zpočátku někteří lidé doufali, že snad všechny chybějící prostředky v účetnictví jsou dílem likvidátorů nebo konkurzních správců, kteří se snaží přesunout aktiva na bezpečnější místo. Bylo by však neobvyklé, kdyby se tak stalo v pátek večer, řekla Molly Whiteová, výzkumnice v oblasti kryptoměn a spolupracovnice Library Innovation Lab na Harvardově univerzitě. “Vypadalo to velmi odlišně od toho, co by mohl udělat likvidátor, kdyby se snažil zajistit finanční prostředky,” řekla. Whiteová také uvedla, že existují známky možného zapojení insiderů.

Zdá se nepravděpodobné, že by někdo, kdo není insider, mohl provést tak masivní hackerský útok s tak velkým přístupem do systémů FTX.” Kolaps FTX poukazuje na potřebu, aby byly kryptoměny regulovány více jako tradiční finance, řekla Coppolová. “Cyrpto už není v úplně rané fázi,” řekla. “Máme tu obyčejné lidi, kteří do něj vkládají své životní úspory.” A Samuel Bankman na to má jedinou reakci a omluvu: “Posral jsem to!

Bankman podle indicií vymyslel dvojitý tunel, jak vytunelovat v jednom systému dva subjekty naráz

Peníze nikdy ale nezmizí, pouze se přesouvají z kapes jedněch lidí do kapes jiných lidí. A v tomto obrovském podvodu se peníze určené původně pro Ukrajinu propraly přes FTX burzu a Alameda Research zpátky do kapes amerických demokratických kongresmanů a senátorů na jejich volební kampaň. Šéf burzy drze vyvede z burzy do své soukromé společnosti aktiva burzy, které z Alameda Research vyvede v “investicích” do desítek jalových tzv. sifonových firem kongresmanů a senátorů. Je to klasický tunel. A neuvěřitelné jsou vztahy mezi Bankmanem a Komisí pro cenné papíry. Obrázek níže to vysvětluje.

Bankman vystudoval M.I.T. a seznámil se tam s Caroline Ellison, ze které udělal šéfku firmy Alameda Research. Caroline je dcerou Glenna Ellisona, profesora ekonomie na M.I.T. a je to bývalý nadřízený Garryho Genslera, který v minulosti přednášel jako profesor na M.I.T. pod Ellisonem, ale v současné době je šéfem federální Komise pro cenné papíry. A Bankman je tak chráněný Genslerem a peníze se točí v kole. Všechno jedna rodina. Vytáhnout 16 miliard USD z burzy do soukromé firmy? No big deal!

Propojení Bankmana na šéfa Komise pro cenné papíry

A vlastně je to dvojitý tunel, to je novinka. Proč dvojitý? Protože Samuel Bankman tuneloval peníze hned skrze dva tunely. Prvním tunelem jsou peníze na vyzbrojení Ukrajiny, která peníze nasypala do Bankmanovy burzy FTX. A druhým tunelem je Alameda Research, přes kterou byla vytunelována samotná burza FTX. Takže došlo ke dvěma tunelům, k vytunelování peněz pro Ukrajinu a k vytunelování investic a majetků investorů na burze FTX, panečku. Dvojitý tunel!

A na konci celé operace už pouze insideři, kteří byli uvnitř FTX, vytahují ze zkrachovalé burzy do privátních peněženek, na které likvidátor nedosáhne, zbývající aktiva, de facto drobné v řádech stovek tisíc a nižších milionů dolarů. Takhle se to dělá dnes v Americe: Zfalšujeme znovu volby, zařídíme glitche a poruchy volebních mašin v Arizoně, v Pennsylvánii a v dalších klíčových státech, abychom si udrželi Senát a krok s republikány a celé volby si zaplatíme penězi, které jsme schválili pro Ukrajinu.

Takto a naráz se povedlo za pár dní vytunelovat burzu FTX

Jenom je musíme z Ukrajiny proprat zpátky do našich kapes. A pomůže nám Samuel z FTX a jeho firmička na výzkum. A po transakci se zametou stopy krachem burzy. Bankrot totiž vymazává pohledávky. Jako kdyby žádné peníze nikomu nezmizely. Jsou jen dvě věci, které všechno srovnají: Smrt a bankrot. Už je doufám jasné, proč americký Kongres jako šílený schvaloval peníze pro Ukrajinu. Schvalovali totiž peníze sami pro sebe. A vůbec bych se nedivil ani tomu, kdyby se teď Samuelovi stala, čistě náhodou, nějaká smrtelná “nehoda”, jako jsme viděli v roce 2009 po krachu Lehman Brothers v případě několika bankéřů napojených na tuto banku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ:Aeronet News https://aeronet.news/mamuti-krach-kryptomenove-burzy-ftx-podporovane-dokonce-i-svetovym-ekonomickym-forem-byl-zrejme-vyvolan-za-ucelem-zakryti-stop-po-prani-spinavych-penez-z-vojenske-pomoci-americkeho-kongresu/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *