Získejte členské výhody >>

  • AKTUALITY
  • DOMÁCÍ
  • ZAHRANIČÍ
    • UKRAJINA
  • KORONAVIRUS
  • VIDEO ARCHÍV
  • ZDRAVÍ
    • Vitamín C
    • Koronavirus
    • Žlutá voda
  • KONTAKTY A SOC.SÍTĚ
  • RUBRIKY
    • Zahraničí
    • Stalo se
    • Akce
    • Slider aktuality
    • aktuality
    • Ukrajina
    • Koronavirus
    • mRNA GT
    • Domácí
    • Rusko
    • Zdraví
    • Žoldáci na Ukrajině
    • Politické kauzy
    • NÁŠ TÝM
  • PODPOŘTE NÁS ZDE >
  • VIDEA
  • Hledat
  • Menu Menu
  • AKTUALITY
  • DOMÁCÍ
  • ZAHRANIČÍ
  • PODOPOŘTE NÁS ZDE>
  • KORONAVIRUS
  • VIDEO ARCHÍV
  • ZDRAVÍ
    • Žlutá voda
    • Koronavirus
    • Vitamín C
  • KONTAKTY A SOC.SÍTĚ
  • RUBRIKY
    • Zahraničí
    • Akce
    • Stalo se
    • Slider aktuality
    • aktuality
    • Ukrajina
    • Domácí
    • Rusko
    • Zdraví
    • Žoldáci na Ukrajině
    • Politické kauzy
  • VIDEA
  • —
  • NEZÁVISLÁ MÉDIA
  • NÁRODOVEČTÍ AKTIVISTÉ
  • NÁRODOVECKÁ POLITICKÁ SCÉNA
  • NEZÁVISLÍ BLOGEŘI
  • ZAHRANIČNÍ ZDROJE
  • KALENDÁŘ AKCÍ
  • NÁŠ TÝM
volnyblog
  • Twitter
  • Facebook
  • Vk
  • Rss
  • Mail
  • Youtube
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí

Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.

Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.

Větičky Ladika Větvičky

 

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

 

Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora. Samopal jednoho útočníka selhal, bomba druhého útočníka vybuchla mimo vůz a znehybněného, zraněného protektora nebyl nikdo z útočníků schopen dorazit. Nebýt toho, že Mercedes měl plesnivou náplň sedadel, byla by z celé akce jen světová ostuda. Poděkujme tedy koňským žíním a připomeňme si, jak strávili útočníci večer před akcí:

„Kde tedy spali poslední noc před útokem? Čurda se vrátil do Lumírovy ulice. Opálka spal u paní Terezie Kasperové-Feiové ve Velvarské ulici č. 1630/75 v Dejvicích. Valčík na Hanspaulce. Bublík a Hrubý u Františka a Elišky Sahánkových v ulici Starodružiníků. Švarc u Albína Svatoně na Vinohradech. A hlavní aktéři – Gabčík spal u Václava Smrže, Kubiš u Khodlových. Večer před akcí přišli ke Smržovi Kubiš s Khodlem a synem Václavem na svíčkovou. Ráno Gabčíkovi uvařil černou kávu s rumem, zbytek rumu si vzal s sebou ke Khodlům.“

 

Jaroslav Štefec pro Radio Universum:  F-35 – to je omyl, obrovský omyl. A odstoupení by nás nestálo – podle mého názoru, dělal jsem si určité kalkulace – víc. Víte proč? Protože tady existují právní důvody, proč odstoupit. Jeden ze základních právních důvodů je například slyšení, které měl bývalý ministr obrany před Senátem Spojených států ve věci F-35, kdy musel přiznat, že F-35 jsou poruchové a že uvažují o snížení jejich životnosti. A řekl tam cenu, za kterou je nakupuje americká armáda, a bylo to, tuším, 100 miliónů dolarů za kus, pak to bylo, že se bude zkracovat životnost zhruba o 30 procent a že jim neskutečně narůstají náklady na údržbu. A my jsme při tom nákupu vycházeli z nějakých informací od firmy Lockheed, ale jak se ukazuje, tak tyto informace nebyly férové, takže jsme byli uvedeni v omyl.

Neexistují nevypověditelné smlouvy. Když na to třeba nemáte, tak prostě od smlouvy odstoupíte. Řeknete: „Hele, nemáme na to prachy.“ Co to je nevypověditelná smlouva? V čem by byla tato nevypověditelnost? Koupit letadla znamená zaplatit určité množství peněz v určitém čase. Jenže si uvědomte, že tato letadla budou sloužit, dejme tomu, 25 let, a vy se dostanete do situace, že 25 let budete muset platit provoz, výcvik, logistiku, a tato logistika je u těchto letadel neskutečně drahá, jsou to obrovské náklady.

 

Existuje filozofie zbraní pro malé země, a pro velké země, a F-35 je letoun pro velkou zemi. Není to letoun pro Českou republiku, protože my jsme malá země. Jediný pravděpodobný důvod tohoto nákupu je snaha vytvořit na území České republiky servisní organizaci, nebo logistický uzel pro F-35 z jiných států, včetně Spojených států amerických. S čímž může souviset i vazalská smlouva o vojenské spolupráci mezi Spojenými státy a Českou republikou, kterou Spojené státy bleskurychle uzavřely s téměř veškerými zájmovými členy Severoatlantické aliance.

 

Jindřich Rajchl: Manuál “Agrofert” pro opoziční politiky, kteří v životě nepodnikali a nechápou základní ekonomické principy:

1) Zemědělské dotace z EU i z českého státního rozpočtu neinkasuje Babiš, nýbrž firmy z holdingu Agrofert.

2) Agrofert je jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v ČR, jenž poskytuje přímo či nepřímo práci desetitisícům našich občanů.

3) Agrofert platí daně v České republice a každoročně přispívá do státního rozpočtu významnou částkou v řádech miliard korun

4) EU svým přebujelým systémem dotací natolik dokonale zprznila evropský zemědělský trh, že na něm bez nich žádný subjekt fakticky nemá šanci přežít

5) Pokud by Agrofert o dotace přišel, nebude to znamenat méně peněz pro Babiše, nýbrž méně práce pro naše lidi a méně peněz do státního rozpočtu.

6) Agrofert nepatří Babišovi a Babiš není členem žádného statutárního orgánu žádné firmy, která do holdingu patří. Tudíž neexistuje žádný střet zájmů.

7) Každý, kdo se vehementně snaží připravit Agrofert o dotace, na které má nárok, tudíž neškodí Babišovi, nýbrž celé České republice.

Kapišto?

Upřednostnit nenávist vůči Babišovi před zájmy našich občanů, může jen krátkozraký hlupák, kterému jde víc o vlastní politický prospěch než o budoucnost naší země.

Ani já se s Babišem neshodnu na všem. Klidně se s ním otevřeně pohádám o muniční iniciativu, o Národní očkovací strategii či o (ne)potřebnosti Ukrajinců pro naši ekonomiku.

Ale rozhodně nebudu při této konfrontaci zneužívat psychických problémů jeho syna, nebudu se snažit jej kriminalizovat přes vykonstruovanou kauzu Čapího hnízda a rozhodně nebudu destruovat jednu z nejvýznamnějších českých firem, jen proto, abych si do něj kopnul.

To totiž není reálná politika, to je typická pětiopoziční malost a čirá zoufalost.

P.S.: Než zase budete plácat svá moudra o střetu zájmů, tak si vzpomeňte, jak jste lifrovali desítky milionů firmě, kterou řídil bratr Mariana Jurečky, a všem jste tvrdili, že je to naprosto v pořádku a že přece nemůžete diskriminovat a fakticky likvidovat zemědělskou firmu jen proto, že její ředitel je příbuzným ministra.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/27-05-2026

Jestli jsou pro Vás naše překlady přínosem, zvažte přispěním.
Děkujeme všem, kteří nám ekonomickou podporu pomáháte překládat další videa. – i 10 Kč za shlédnutí nám může pomoci.
Děkujeme, redakce VOLNÉHO blogu.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
  • SWIFT: KOMBCZPP
27 května, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp 642 1000 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-05-27 18:48:012026-05-27 18:48:01Ladislav Větvička:Středeční větičky 27.05.2026 – Dnes před 84 lety byl proveden zpackaný útok na zastupujícího říšského protektora.
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video

Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec

Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec.

Větičky Ladika Větvičky

 

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

Vidlák: Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.

 

Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.

 

První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.

 

Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.

 

IDNES: Nejmasivnější ruský útok na Zakarpatskou oblast, výbuchy hlásí i ze Lvova, hlasa titulek iDNES: V textu pak najdeme upřesnění – Kromě Užhorodu hlásí exploze i z největšího města západní Ukrajiny Lvova, Ivano-Frankivska, Rivne, Lucku nebo Černovic.

Tuž ja nevim, jestli si z nas robi ti presstituti srandu – Lvov, Ivano-Frankovsk, Rovno, Luck ani nebo Černivcy neleží v Zakarpatské oblasti.

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/14-05-2026

14 května, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp 642 1000 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-05-14 19:08:042026-05-14 19:08:04Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí

Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování

Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování

7.5.2026

iDNES: Česko zasáhnou silné bouřky. Experti varují i před kroupami nebo požáry. Od jihozápadu, konkrétně z německého Bavorska, má dorazit rozsáhlejší bouřkový systém, který zasáhne oblast Šumavy.

Ti experti su srandovni. Keru oblast by asi ta buřka, kera ide z Bavorska, měla zasahnut, když ne Šumavu? Bo Beskydy ani Jeseniky na hranici s Bavorskem nesu…

 

Z FB: „Prezident Petr Pavel“:

Hradní kancléř 11:22: O těch fotkách v Polsku nic nevíme, je to fake.

Hradní kancléř 14:23: Víme o tom že Alpine udělala fotografie s panem prezidentem, ale souhlas jsme nedali.

Hradní kancléř 17:40: Pan prezident souhlasil, byla to propagace České republiky.

Hradní kancléř 21:33: Nejedná se o propagaci AlpinePro a pan prezident neobdržel žádnou částku.

Hradní kancléř 22:50: Vše co pan prezident obdržel za propagaci, věnuje na charitu.

Tuž jestli je toto pravda, tak to je ještě větši šašek, než zme doufali…

 

Tomáš Tureček pro Radio Universum: Když se na to podívám z hlediska své profese, když jsem začínal Mladé Frontě Dnes, a měl jsem na starosti Afriku, jak si zmiňovala, tak skutečně byl počátek 90. let, a já jsem tehdy přišel za šéfredaktorem a říkám mu: „Prosím tě, teď zlevnily letenky do Afriky“, Že „zlevnily“ v té době, kdy plat byl nějakých 3-4 tisíce korun, znamenalo, že letenka stála půlroční plat, a nám to přišlo tak, že zlevnily letenky, protože v té době takové relace prostě byly. „A já bych do Afriky, když o ní píšu, konečně chtěl jet.“ A šéfredaktor mi tehdy řekl: „Tak dobře. Víš co, tady máš 5 tisíc dolarů, a za měsíc ať jsi zpátky. Nemusíš nic psát, načerpej tam informace, ať se seznámíš s realitou, ať chápeš, jak Afrika vypadá. A až se vrátíš, tak něco napíšeš“.

Když toto vyprávím dnešnímu absolventu, nebo studentu žurnalistiky, tak na mě nevěřícně kouká, protože si myslí, že se dělám legraci, protože přece nic takového nemohlo existovat. Ale já mohu potvrdit, že existovalo. A to byl jen jeden případ. Běžně se jezdilo na velké reportážní cesty. Vzpomínám si na Honzu Šibíka z Reflexu – to byly velké reportáže na 15-20 stránek, které se financovaly tím, že tam člověk odjel, byl tam třeba měsíc, dva měsíce, byl účasten všech velkých konfliktů, nebo všech velkých událostí, které se v té době ve světě děly. A byli tam po boku opravdu novinářských es z ostatních zemí světa. Čili toto celkem normálně fungovalo, a nikomu nepřišlo divné, že když se někde něco děje, tak že tam člověk skutečně odjede, stráví tam několik dní, případně i týdnů, a že každý den nemusí dělat několik vstupů, nemusí dělat stand-up na letišti s tím, že už odlétá. Nemusí poslat dvě zprávy na web, a na sociální sítě, nemusí posílat žádné informace, a nemusí chrlit informace, které by z něho neustále padaly, protože tok informací musí být nepřetržitý. Nic takového v té době neexistovalo.

 

Deník TO: Příznivci větrných elektráren soustavně nemluví pravdu. Mohutné přesvědčování veřejnosti o potřebnosti a současně neškodnosti větrných elektráren pokračuje. O infrazvuku, uvolňování jedů do okolí a nevhodných místech na jejich stavbu však mainstreamová média nadále neinformují.

Veškerá debata o obnovitelných zdrojích energie je ze strany jejich prosazovatelů od samého začátku zatížená zamlčováním faktů, jejich ohýbáním, ale také nepravdivými informacemi. A nechybí ani čiré lži. To vše nekriticky přebírají redaktoři hlavních médií i blogeři, kteří se k tématu vyjadřují. Jako například na Seznam Médium.

U fosilních paliv se pravidelně poukazuje na prachové částice, jež při jejich spalování vznikají. Nemluví se však o tom, že vítr obrušuje lopatky rotorů VTE. Tyto mikročástečky se rozptylují po okolí. Obsahují přitom jedovaté sloučeniny, včetně ostře sledovaných FPAS a BPA. Podle odhadů by mohlo jít i o 100 kilogramů z jedné VTE za rok. V mainstreamu o tom ani zmínka, natož aby vlády či EU zadaly seriózní velkou studii.

Umisťování VTE v krajině, o kterém se nyní v tuzemsku vyjednává v souvislosti s akceleračními zónami, se neřídí zdravým rozumem, ani doporučením EU, ačkoliv dávají v tomto případě smysl. V rámci ochrany půdního fondu by se totiž měly tyto elektrárny stavět především na půdě s malou hodnotou. Jak ovšem ukazuje i současná mapa akceleračních zón, zdaleka ne vždy tomu tak je.

 

Vidlák: Má landsmanšaft ve stanovách, že chce zpátky majetky? Má! Měl landsmanšaft ve svých řadách bývalé nácky, hitlerjugendíky, příslušníky SS a podobně? Měl! Dával jim vyznamenání? Dával! Jak vypadá jejich současný předseda? Jako Hitler, kdyby vyhrál. V době, kdy vám vizážisté, stylisté a plastičtí chirurgové udělají jakoukoliv fazónu, předseda landsmanšaftu si dobrovolně češe patku a pěstuje si štětku pod nosem.

Jestli si někdo myslí, že se s takovými můžeme usmířit, tak je naivní blázen a doplatí na to. landsmanšaft je poslední organizace, která si chce vynutit nikoliv usmíření, ale revizi výsledků druhé světové. Hnát je bičem!

 

Jiří Šatánek: Dal bych Posseltovi čestné občanství, pod několika drobnými podmínkami

1. Že ho můžeme studovat, protože to je kurva Úkaz. Pamatuji si ho obludně vyžraného odjakživa a furt mrcha žije…to stojí za výzkum.

2. Stane se součástí naší PR kampaně! Musí skákat v malych plavečkàch a křičet:

„Kdcho neskcháče néní Čchech!“ To video necháme pouštět v japonské TV v hlavním vysílacím čase. Jawohl!

Skutečně nemůžu tu bandu frustrovaných někde v minulosti zasekaných stréců, co je vede žok sádla, brát vážně, ale je na pováženou, že před takovou partičkou srážej paty ti zmrdi, co to tady vedou.

 

Andrejko: Dnešní den jsem začal návštěvou OKD. Jako ministr financí jsem ho zachránil před bankrotem, za 70 milionů jsme ho získali pro stát, půjčili 2,5 miliardy a díky tomu se z OKD stala prosperující firma, která do státní kasy jen na dividendách odvedla 4,3 miliardy a na konci roku 2024, než začali těžbu utlumovat, měli na účtech 11 miliard korun.

Předchozí vláda se rozhodla těžbu definitivně ukončit, a tak 31. ledna letošního roku skončila po 250 letech těžba černého uhlí v Česku. V posledních letech před útlumem tu těžili zhruba 1,2 milionu tun ročně, jen v lokalitě těžby OKD je přitom zhruba 430 milionů tun, to znamená, že těžba tu teoreticky při stejném tempu mohla probíhat ještě téměř 360 let. A to nemluvím o celém regionu, kde jsou zásoby násobně větší. Neskutečné, jaké množství nerostného bohatství tu máme. Důležité ale je, že zásoby se určitě ničit a znehodnocovat nebudou a pro příští generace tak zůstává vše otevřené.

Tak musim přiznat, že mam z tebe synku radost.

 

Jan Zahradil: Poprvé v naší novodobé historii poštval prezident republiky na ministra zahraničí policii (NCOZ) kvůli smskám, odeslaným jemu poradci. Skončilo to, jak vidno, prezidentskou blamáž.

Nyní jiný jeho poradce vyhrožuje vládě kompetenční žalobou, která má vynutit prezidentovu účast ve vládní delegaci na summit NATO.

Zdá se, že už se z toho stává určitý styl, který naprosto trefně popsal můj kolega Jiří Weigl v článku, který sdílím v komentu.

Zde ukázka: “V těchto situacích se jasně ukazuje, že celoživotní voják Pavel, který s praktickou politikou začal až na samém jejím vrcholu, nechápe v demokratických poměrech její obsah a nerozumí smyslu dělby moci. Nerozumí tomu, že ve vrcholné demokratické politice neplatí jako na vojně vztahy nadřízenosti a podřízenosti, že jejím obsahem je diskuse a hledání kompromisu. Nevnímá, že vrcholné orgány státu jsou dělbou moci záměrně oddělené proto, aby se musely dohodnout, že jeden není nadřízen druhému. To je jeho vojenskému uvažování cizí. Problémy a střety vyhrocuje ad absurdum a potom nemůže najít exit bez ztráty tváře. Jako vrchní velitel rozkazuje, ale když zjistí, že nemůže svou vůli prosadit, nehledá kompromis, ale nějakou „vyšší šarži“ (Ústavní soud, demonstrace veřejnosti), která by mu dala za pravdu. To jasně předvedl při nezvládnutí jednání o vládě a předvádí v současném sporu o účast na nadcházejícím summitu NATO v Ankaře.”

 

Petra Rédová: Plánované jednání Sudetoněmeckého landsmanšaftu v Brně vyvolává oprávněné obavy a odpor části veřejnosti. A není divu. Nejde jen o obyčejné setkání spolku. Pro mnoho Čechů je sudetoněmecká otázka stále symbolem okupace, rozbití Československa a utrpení statisíců lidí během druhé světové války.

Argument, že „dnešní generace už s válkou nemá nic společného“, sice zní smířlivě, ale zároveň nelze ignorovat, že část sudetoněmeckých organizací dlouhá léta zpochybňovala Benešovy dekrety a poválečné uspořádání. A právě to v české společnosti vyvolává nedůvěru. Benešovy dekrety nejsou jen právní dokument. Jsou součástí poválečného uspořádání Evropy a symbolickým potvrzením toho, že nacistická agrese měla své důsledky!

Brno navíc není náhodné místo. Jižní Morava nese historickou stopu dramatických událostí, odsunu i válečných traumat. Pořádat zde podobné setkání bez širší citlivosti vůči české historické zkušenosti může působit jako provokace a zbytečné otevírání starých ran. Nikdo soudný nechce šířit nenávist vůči dnešním Němcům. Česká republika a Německo jsou dnes partneři. Ale partnerství neznamená, že máme rezignovat na historickou paměť nebo bagatelizovat obavy lidí, kteří mají pocit, že se některé kapitoly dějin začínají vykládat jednostranně.

 

Vidlák: Shrneme si to. Do Brna, na pozvání naší skutečné a početné páté kolony přijede spolek, který vyznamenával esesáky a přijímal do svého středu kované nácky. Jeho předseda dobrovolně a schválně vypadá přesně jako Hitler, kdyby vyhrál. Landsmanšaft má ve stanovách zrušení Benešových dekretů a vrácení majetků. Samozřejmě tam nemá dlužné německé reparace a nemá tam ani slovo o Vladislavu Vančurovi, Josefu Čapkovi nebo Karlu Hašlerovi. Nemá tam ani slovo o Lidicích a Ležácích. Pořád omílá nepřípustnost kolektivní viny, ale PRÁVĚ ONI, sudetští Němci, jsou jednou z příčin, proč se kolektivní vina v moderních dějinách prostě uplatnila. Byli totiž ty největší svině na planetě, kteří zavraždili miliony Židů a desítky milionů Slovanů. Byli takové svině, že se kvůli nim princip kolektivní viny prostě musel použít.

Jestli Landsmanšaft přijede a postaví se mu jen hrstka osmdesátiletých babiček, které si ještě pamatují, proč všechny sudetské Němce odsunuli, tak si to prostě prožijeme znovu. Je úplně jedno, kolik lidí se na protest sejde v Praze. Záleží jen na jednom jediném – co uvidí účastníci sjezdu přímo v Brně!

 

Uvidí servilní čecháčky, kteří budou Berndtovi poklonkovat a ještě si to dávat na fejsbůk jako Matěj Ondřej Havel z Wishe? Nebo uvidí vzdor, vztek a bouři, kterou budou mít těžkooděnci co držet? Uvidí, že už mohou pokročit ve svém plánu a nebo uvidí, že si ještě pamatujeme naše umučené bratry a sestry?

Parlamentní Listy: Z veřejné debaty často unikají příčiny odsunu. Proč k němu vůbec došlo? Ano, bylo to rozhodnutí velmocí, ale faktem je, že kdyby to československá delegace nechtěla, tak by to asi nikdo neřešil. Proč českoslovenští představitelé na odsunu trvali? Důvodem nebyla žádná msta. Důvod byl, že se Češi museli zbavit smrtelného ohrožení, aby se něco takového už nikdy neopakovalo a nedostali jsme se opět do podobné situace. Mohli jsme se klidně ocitnout v pozici Srbů v 90. letech při rozpadu Jugoslávie, kteří byli obviňováni, jak drtili zbylé národy atd. Byli bychom ve stejné situaci. Odsun měl chránit především český národ, protože čeští Němci dokázali, že jsou schopni se spojit s jakoukoli zrůdnou ideologií, aby dosáhli svého cíle. Když to shrnu, odsun Němců byl pro ty samotné lidi skutečným neštěstím, ale zároveň se domnívám, že příčinou onoho neštěstí a katastrofy byli ti samí čeští Němci,“ dodal Michal Téra na semináři v Poslanecké sněmovně.

Richard Perman: Hlavní body prohlášení Marie Zacharovové:

V EU se hluboce mýlí, pokud si myslí, že se jim podaří zamlčet Zelenského veřejně vyslovené výhrůžky, že udeří na Moskvu ve dnech 8.-9. květnaři oslavách konce 2. WW. Na ty dva dny vyhlásilo Rusko příměří, které Kyjev odmítl s tím, že kvůli nějaké přehlídce příměří dodržovat nahodlá.

Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace naléhavě vyzývá vlády zahraničních států, aby zajistily včasnou evakuaci svých diplomatů z Kyjeva. Varování ruského ministerstva obrany bylo vydáno právě jako reakce na Zelenského prohlášení.

Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování. Ministerstvo zahraničních věcí Ruské federace poukazuje na nevyhnutelnost odvetného úderu ozbrojených sil Ruské federace na Kyjev v případě realizace teroristických záměrů nacistického režimu. Ministerstvo zahraničních věcí zaslalo všem zahraničním diplomatickým misím výzvu, aby se zodpovědně postavily k prohlášení Ministerstva obrany Ruské federace v souvislosti s hrozbami Kyjeva.

Vsadil bych se, že Anglosasové se na to již těší. Celý ten útok, pokud přijde, stejně připravují oni. Ale odnese to Kyjev, a mám obavu, že z něj moc nezbyde…

2025 Pohyblivé obrázky z jižního Kavkazu

*****************

Ladik Větvička, Banja Luka, Republika srbská

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

FacebookTwitterWhatsAppTelegramMessengerVKEmailCopy LinkSdílet

Podpořte nás, prosím!

ZDROJ:
https://www.radiouniversum.cz/pokud-kyjev-uskutecni-sve-zlocinne-plany-v-dobe-oslav-velkeho-vitezstvi-uder-bude-namiren-mimo-jine-i-na-centra-rozhodovani/
7 května, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/06/Vetva-2-768x384-1.webp 384 768 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-05-07 18:57:272026-05-07 18:57:27Ladislav Větvička:Pokud Kyjev uskuteční své zločinné plány v době oslav Velkého vítězství, úder bude namířen mimo jiné i na centra rozhodování
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video

Ladislav Větvička : Pondělní větičky 04.05.2026 – Summit NATO v Ankaře není žádné vojenské cvičení lampasáků v záloze

Ladislav Větvička : Pondělní větičky 04.05.2026 – Summit NATO v Ankaře není žádné vojenské cvičení lampasáků v záloze

 

Větičky Ladika Větvičky

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

Tuž další mikrovyprava je za nama, tentokrat to bylo do Bosny, kaj sem byl naposledy před „koronopodfuckem“. Už tenkrat to bylo nadherne a neuvěřitelne, jak Srbi a Chorvati maju neuvěřitelny vztah k životu. Možna to je tym, jake hruzy zažili ve valkach v devadesatkach, možna to je tym, že konflikt nebyl vyřešeny, ale enem utlumeny a Bosna není samostatnym statem, ale protektoratem EU. V čele statu je předsednictvo složene z Chorvata, Srba a Bosňaka (Bosňak je zase Chorvat nebo Srb, enem vyznavajici Islam) a střidavě jeden z nich robi hlavu statu. Centralni vlada sice existuje, ale jeji pravomoce su omezene, bo stat není řizeny z centra, ale z několika urovni, bo stat je rozděleny na dvě entyty – Republiku srbsku a Federaci Bosny a Hercegoviny. Ve Federaci žiju Chorvati a Bosňaci, keři se mezi sebu nemaju radi, v devadesatkach proti sobě bojovali a dohromady se dali enem proto, že je k temu přinutili ameryčti protektoři, aby mohli společně bojovat proti Srbum. V Republice srbske žiju Srbi a Bosňaci, keři se tež mezi sebu nemaju radi. A Chorvati a Srbi se tež mezi sebu nemaju radi.

Už v tem mate pořadny gulaš? Tak ještě přitlačim na pilu – Republika srbska a Srbska republika su naprosto rozdilne statni utvary. A Bosna a Hercegovina a Federace Bosny a Hercegoviny su tež naprosto rozdilne utvary. Mimochodem, současti statu BiH je eště region Brčko. Ten nepatři ani pod Republiku srbsku, ani pod Federaci Bosny a Hercegoviny, ale ma zvlaštni status, takže vlastně nepatři nikomu. Jak Republika srbska, tak Federace maju navíc vlastni vladu, parlament a instytuce. Federace BiH je navíc rozdělena na 10 kantonu, kere maju vlastni spravu.

Tuž jak? Už je gulaš dobře ochuceny? Tak eště cosik na zavěr.

Bosna a Hercegovina je protektoratem EU, bo kromě vyše uvedeneho existuje funkce „Vysokeho představitele“. Jak je vysoky, to nevim, ale jmenuje ho „Rada pro implementaci miru“. To su paradoxy, co? Tento „Vysoky představitel“ (nevim, čemu se EU boji slova řišsky protektor) ma mimořadne pravomoce, bo može rušit zakony, odvolavat zvolene polityky a prosadit jakekoliv rozhodnuti, kere ho napadne. Současnym protektorem je německy polityk Christian Schmidt. To je dobře. Mam rad, když se funkcim věnuju narody, kere s nima maju hystorycke zkušenosti.

Ale když přijedete do Bosny, nic z vyše uvedeneho nemusite vnimat, bo země, lidi, krajina, jidla, piva, gořalky su tak nadherne, že vam budu oči vypadavat z dulku. Doporučuju navštěvu tohoto krasneho kusu světa co nejdřive. Bo stat určeny k likvidaci se dřive nebo později zase stane sudem s petrolejem, kery kdosik zapali, až na to kyvne jakysik stryk z globalnich kruhu.

Zpatečni letenka z Bratislavy do Tuzly vyšla na 750,- Kč.

Mimochodem, přišti ponděli je na řadě mikrovyprava do Podněstři. Kdo ma chuť jet s nama, piště hned, bo ceny letenek rostu každu hodinu…

 

Extra: Herečka Štěpánka Decastelo trpí nevyléčitelnou nemocí. Zrzavá kráska doplatila na očkování proti Covidu, kvůli kterému trpí velkými záněty, které napadají nejen klouby ale i důležitě orgány v těle.

To je zajimave. Jak by mohlo neškodne očkovani v době koronopodfucku zpusobit jakesik nevylečitelne nemoci? Že by dostala režimni medyja nove notičky?

Ivan Hoffman pro Radio Universum: Válka USA-Izrael s Iránem nebude mít vítěze. To si málokdo uvědomuje. Ale pouze poražené. A těch bude hodně i mezi nezúčastněnými. Bez ohledu na to, jakou podobu bude mít eskalace konfliktu, tak neexistuje žádný reálný scénář, že by Hormuzským průlivem mohly proplouvat lodě s ropou, plynem a vlastně čímkoli, stejně jako před válkou. Obě strany konfliktu mají těžko splnitelné požadavky, a to není nejhorší. Nejhorší je, že nemají možnost z nich ustoupit. Američané chtějí po Iránu, aby kapituloval, stal se americkou kolonií, Irán požaduje po Spojených státech zrušení sankcí, reparace za to, co v Iránu zničily, no a nikdo teď neumí říct, co se ještě v Perském zálivu zničí.

IDNES: Ministr zahraničí a šéf Motoristů Petr Macinka v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS k odmítané cestě prezidenta Petra Pavla na summit NATO v Ankaře pronesl, že nejde o pomstu. „To není žádné vojenské cvičení lampasáků v záloze,“ pronesl ministr.

Richard Permann: WEF vyhlásilo válku dýchání: „Za vzduch, který dýcháte, budete platit“. Jeden z předních řečníků Světového ekonomického fóra otevřeně přiznal, že občané budou brzy nuceni platit za vzduch, který dýchají, jelikož se kyslík má v rámci programu „Přírodní kapitál“ Světového ekonomického fóra stát dalším zdrojem, který bude ve velké míře zpeněžen a regulován. Lindsey Hooperová, generální ředitelka Cambridge Institute for Sustainability Leadership, učinila toto šokující prohlášení během nedávné prezentace, v níž prosazovala finanční tržní ocenění přírody. Hooperová bez obalu uvedla, že voda, půda a zejména kyslík již nemohou být považovány za zdroje, které jsou lidstvu k dispozici zdarma. Rapidně rychle se blížíme k naplnění scénáře filmu „Vyměřený čas“. Jedinou měnou bude čas, který nám „elity“ vyměří k životu. 

Jiří Šatánek: Přijde mi naprosto nechutné, jakým způsobem se tu komentují ukrajinské kecy o potenciálním útoku Ukrajiny na vojenskou přehlídku v Moskvě na Den vítězství 9.5.

Předně, Sovětský svaz porazil fašistické Německo a vyhrál II.sv.v., tu válku, kterou pomáhal Západ Hitlerovi rozpoutat, tu válku, ve které se Hitler „utrhl“ Západu „ze řetězu“, protože to nebyl kretén a pochopil, jaký švindl to s ním Západ hraje.

Tzv. „spojenci“ se začínají vyloďovat v Normandii, když Sověti stojí na hranicí Polska, nechali Sověty krvácet, co možná nejdéle a pak se začali bát, že Sověti osvobodí celou Evropu. Dnes, poté, co většina pamětníku zemřela, je snaha historii úplně překrucovat a vydávat 9.5. za svátek, který je nějak speciálně důležitý jen pro Vóvu, ačkoliv je důležitý pro nás pro všechny, nezávisle od toho, že se tu trapně změnil den oslav na 8.5., dnes se oslavují Banderovci, Vlasovci a esesáci, dnes se znovu hajluje, dnes jsme tam, kde bylo Německo v 30.letech.

Chtít útočit, nebo schvalovat útoky, na podobné oslavy mohou jen teroristé, ale mezi teroristy a zapadními režimy už dnes nelze rozlišit. Chtít útočit na takové oslavy, mohou je úplní idioti, nebo Ukrajinci, protože je zřejmé, že potenciální útok bude tvrdě a násobně potrestán a na prohře Ukrajiny v proxy válce Západu proti Rusku nic nezmění. Ostatně soudím, że Evropa potřebuje být znova osvobozena od fašismu a denacifikována.

Echo24: V Evropě, nyní s výjimkou Francie, v obrovském počtu rostou vysoké větrné turbíny, které značně mění krajinu. Jejich výstavba nezřídka vyvolává odpor místních obyvatel. Pokud doslouží, měly by se demontovat. Demolice je pro jejich vlastníky ale příliš drahá. Němci přišli s řešením. Rezavé nefunkční větrníky začali vyhlašovat za technické památky. Jako první spolková země k takovému kroku přistoupilo Braniborsko, píše deník Bild.

Benjamin Kuras pro Deník TO: Málokdy si uvědomujeme, že demokracie postavená na svobodné a beztrestné výměně informací, bádání a názorů není ani samozřejmá, ani přirozená, ani všeobecně žádaná. Totalita je vždy jen pár let vzdálená a přichází setrvačností, když přestaneme svobodu denně praktikovat a bránit – připomínal Ronald Reagan.

Elisabeth Sabaditsch-Wolff, v roce 2010 odsouzená rakouským soudem za (do té doby v moderní demokracii neznámý) trestný čin „znevažování náboženské doktríny“. Tento trestný čin, žalovaný jako „projev nenávisti“ partou progresivních novinářských udavačů, spáchala přednáškou o dějinách islámu, jež měla důkladně nastudovány a zažity z diplomatických misí v islámských zemích. Během posluchačské diskuse zmínila, že Mohamed ve věku 54 let pohlavně obšťastňoval devítiletou manželku, jak je zaznamenáno v islámských posvátných spisech a všemi muslimy uznáváno, mnohými kopírováno. A že by tedy podle dnešních evropských zákonů byl klasifikován jako pedofil. Rakouský soud jí vyměřil pokutu 480 eur plus soudní výdaje.

Elisabeth (známá u svých fandů jako ESW) se odvolala k Evropskému soudu pro lidská práva. Ten v roce 2019 rozsudek potvrdil výnosem, že její sdělení „by mohlo budit náboženskou netoleranci“, mohlo by být vykládáno jako „úmysl demonstrovat, že Mohamed není hoden uctívání“, že tudíž „může být legitimně shledáváno nekompatibilní se svobodou myšlení, svědomí a víry a nebýt chráněno zákonem o svobodě projevu“. Prokázaný fakt byl soudem reklasifikován na „názorový exces“. Objektivní se stalo subjektivním, beztrestné trestným.

Nad moderním právem evropským převládlo středověké islámské právo šaria, které tentýž soud pro lidská práva před lety několikrát označil za nekompatibilní s právem evropským. Rozsudek byl konečný a neodvolatelný.

Případ ESW, prakticky nepovšimnutý a nenapadený mainstreamovými médii, která měla už tam řinčet na poplach, odstartoval trend umlčování, jak mocenské struktury zjišťovaly, že jim to prochází. Rozsudek nastoloval cosi středověkého: odsouzení navzdory prokázání neviny. Elisabeth svůj výrok dokumentovala islámskými texty, tedy prokázala jeho pravdivost. Nikdo se nepřihlásil jako poškozený jejím výrokem. (Není oběť, není zločin, pravívalo kdysi evropské právo.)

Trestným se stalo už jen něco, co „by mohlo budit“, „mohlo být vykládáno“, „může být shledáváno“. Po tomto precedentu může být odsouzen kdokoli za cokoli. Jak se to dělá, dokumentuje ESW ve svých dvou knihách The Truth is No Defense (Pravdou se neobhájíte) a Truth Was My Crime: A Life Fighting for Freedom (Pravda byl můj zločin: život v boji za svobodu). Aby váš projev byl trestný, nemusí už být lživý, pobuřující nebo hrozivý. Stačí, když narušuje nebo zpochybňuje oficiálně nastolený „narativ”, či dokonce jen klade „nevhodné“ otázky.

Petr Zuska pro Parlamentní Listy: Za covid se Andrej Babiš omluvil. Že prý byl „podveden těmi odborníky“. Odpouštíte mu?

Těch pár vět, které před časem pronesl v Poslanecké sněmovně, jsem vnímal velice pozitivně a myslím, že nás bylo mnoho, kteří jsme to kvitovali, a kdyby následovaly i reálné činy, tak mu všichni nejen odpustí, ale zatleskají mu. Bohužel mám obavy, že to byla jen slova. Respektive si nemyslím, že by v tu chvíli záměrně lhal, ale mám pocit, že jeho sebereflexi v rámci doby covidu vnímá on sám jako něco, co už je dávno za námi. Že je to skončená kapitola. Jenže není a v tom je ten problém. Na ministerstvu zdravotnictví teď sedí ten samý jako tehdy, na ministerstvu školství jakbysmet. Zrovna tito dva pánové razili v té době tolik nesmyslných a velice negativních direktiv, které se velice neblaze podepsaly ať už na samotném zdravotním stavu společnosti, tak psychice našich dětí. No, a Adamovi Vojtěchovi radí opět podobná skvadra jako i tehdy. Zde se však už jedná o osoby přímo napojené na farmaceutické firmy. A tito lidé by se měli z let 2020–2022 dnes plně zodpovídat.

Jindřich Rajchl: Sudetoněmecký landsmanšaft je nástupnickou organizací Sudetoněmecké strany Konrada Henleina, jež vyháněla naše předky z jejich domovů a výrazně přispěla k rozbití Československa.

Posseltova partička prosazuje cíle, jež jsou naprosto neslučitelné s naší Ústavou a našimi národními zájmy. Proto tady nemají co pohledávat. A každý, kdo jejich sjezd na našem území podporuje, či schvaluje, je čistý kolaborant srovnatelný s Emanuelem Moravcem.

Ivan Hoffman pro Parlamentní Listy: Vracet se do normálu znamená vracet se před křižovatku, kde lidstvo špatně odbočilo. Do sedmdesátých let minulého století! Před dobu, kdy jsme se stali zajatci globálních bank a největších finančních institucí, které ovládly stát, aby sloužil jejich zájmům, nikoli občanům.

V glose „Nepropásněme tuto krizi“ o tom chytře píše Zbyněk Fiala: „Nečekejme svobodu shora, větší šance je dole. Decentralizovaná energetika a finance, ekonomika krátkých vzdáleností, větší podíl daňových výnosů do obcí a regionů, družstevnictví, snižování tlaku zahraničního kapitálu, to jsou svobody nejen na papíře… Potřebujeme obnovu masového družstevnictví energetického, výrobního, stavebního, dopravního, finančního a nejrůznějšího dalšího. Malé podniky vlastněné zaměstnanci a obcemi…“

Recenze ZDE.

2025 Pohyblivé obrázky z jižního Kavkazu

*****************

Aktualizované výpravy Literárního & cestovatelského klubu ZDE.
Aktualizované výpravy Literárního & cestovatelského klubu ZDE.

Kdo má chuť se letos přidat k našim cestám, je třeba reagovat hned, bo

a) místa se rychle plní

b) situace s letenkama je nestabilni.

Volná místa jsou na mikrovýpravách:

4 Bosna

5 Podněstří

6 Giro Maďarsko

7 Střední Asie

9 Gruzie

12 Gambie

 

Ladik Větvička, Tuzla, Federace Bosny a Hercegoviny

*****************

Přátelé, mám vás rád, čtenost Větiček je vyšší,

než kdysi blogy na iDnes.

Už i měsíc duben je zde.

Pokud vám pořád dělají „Větičky“ radost,

podpoříte autora?

číslo účtu Literárního klubu LV: 1030513055/5500

DĚKUJEME!

DALŠÍ VĚTIČKY ZDE

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

  • Větičky Ladika Větvičky
ZDROJ:
https://www.ladikvetvicka.cz/blog/04-05-2026-1

 

4 května, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/08/stazeny-soubor.jpg 224 224 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-05-04 15:01:482026-05-04 15:01:48Ladislav Větvička : Pondělní větičky 04.05.2026 – Summit NATO v Ankaře není žádné vojenské cvičení lampasáků v záloze
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Video, Zahraničí

Ladislav Větvička:Pondělní větičky 27.04.2026 – Kolik lidí bylo popraveno v Kobylisích? V Mauthausenu? Konají se tam nějaké pochody?

Ladislav Větvička:Pondělní větičky 27.04.2026 – Kolik lidí bylo popraveno v Kobylisích? V Mauthausenu? Konají se tam nějaké pochody?

 

Větičky Ladika Větvičky

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

Jan Sedláček: Divím se, že ještě nikdo z příznivců ČT nevznesl požadavek na zanesení pořadu Star Dance do Ústavy ČR.

iDNES: Žádají o dávky pro válečné uprchlíky, o peníze na pomoc pro invalidy nebo o jednorázové finanční příspěvky pro lidi, kteří právě utekli z Ukrajiny. Tvrdí, že jsou bez práce a potřebují pomoc, protože zaměstnání zatím nemají. Ve skutečnosti přitom na nic z toho nemají nárok, v některých případech i žijí na Ukrajině a do Česka si pro dávky jen dojíždějí.

„Bydlela na Ukrajině, žádost o finanční pomoc podala elektronicky nepravidelně ve 14 měsících v průběhu let 2023 až 2025 pro ni samotnou a v počátečních měsících i pro svou dceru. Údajně byly v hmotné nouzi. Policisté ale prokázali, že se u nás nezdržovaly a na dávky neměly nárok. Žena podvodně získala téměř 145 000 korun, které si vybírala při nepravidelných návštěvách Česka,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Podobně z českých úřadů vylákaly dávky i další tři Ukrajinky na Vysočině. Ačkoliv nadále žily na Ukrajině, v České republice si vyřídily dočasnou ochranu a jezdily si ji do republiky vždy jen účelově prodloužit. Každá získala statisíce korun. Jedna z nich žádala téměř o 800 tisíc korun, které jí stát vyplatil.

Ale copak se to robi? V režimnim tisku hned dva negatyvni članky o Ukrajině. Asi dostali nove notičky…

Pedagožka Hana Košťálová pro iDNES: Více než třetina patnáctiletých za rok nepřečetla jedinou knihu, zatímco pětinu dětí pohltí online svět na víc než pět hodin denně, uvádějí statistiky v Česku. Podle Hany Košťálové, expertky na rozvoj kritického myšlení, čtenářské gramotnosti a psaní, děti přestávají rozumět hlubším knihám.

Čtení souvislých a náročných textů formuje mozek a buduje jiné neuronové dráhy než krátké příspěvky na sítích. Kritické myšlení nespočívá v tom, že si ověřím jednu informaci, ale v tom, že vidím, jak autor řazením pravdivých informací vytváří manipulativní celek. Pokud v populaci nerozvíjíme hluboké čtení, cesta ke kritickému myšlení zůstane neprošlapaná.

Hynek Kmoníček pro iDNES: Kdo si doteď třeba v takovém Benešově myslel, že se ho tisíce kilometrů vzdálený konflikt netýká, pochopil svůj omyl hned poté, co si zajel natankovat na místní čerpací stanici. Nebo když zavolal tetičce, která se už dávno měla vrátit z Dubaje. Rozrušení roky budovaných řetězců a větší lokalizace ale v podstatě znamenají, že se tak trochu budeme vracet do časů světa někdy před druhou světovou válkou.

Petr Drulák s Martinou Kociánovou pro Radio Universum: Když se podíváme na Landsmannschaft, tak co je hlavním tématem? Oni mají velké téma, a to: „Právo na vlast“, což je něco, co v mezinárodním právu neexistuje. V mezinárodním právu neexistuje nějaké právo na vlast. Ale právo na vlast znamená, že když se něčí předci někde narodili a žili tam, tak jejich potomkovi vznikají nějaká práva. A právo na vlast je něco, k čemu se sudetoněmecký Landsmannschaft stále hlásí, ale to samozřejmě ve vágní podobě.

Oni by řekli, že právo na vlast neznamená majetkový nárok. To je pravda, protože žádné právo na vlast ani neexistuje, tak nemůže nic znamenat. Ale v okamžiku, kdy se právo na vlast uzná, kdy Češi, česká vláda, česká společnost řeknou: „Ano, máte právo na vlast“, tak se otevírá Pandořina skřínka. Oni před těmi deseti, patnácti lety ze svých deklarací majetkový zájem vyndali, protože zjistili, že to je naprosto neprůchodné. Protože to byla situace, kdy viděli: „S tím se nikam nedostaneme, a když to budeme opakovat, tak nás to akorát bude připravovat o podporu. Ale když to přeformulujeme, tak „právo na vlast“ najednou bude vypadat jinak, může se vést úplně jiná debata, a pak se otevírá prostor pro další věci.“

V diplomacii je přece vždycky důležité vědět, že když se udělá jeden krok, tak jaký bude ten další. Když se udělá jeden ústupek, jaký bude další krok. Tam je potřeba počítat na dva, tři kroky dopředu, a ne prvoplánově říct: „Tak tohle vypadá celkem rozumně, beru.“ Tam se musí říct: „Dobře, a když tohle schválím, když na toto kývnu, co udělá můj partner, nebo oponent v druhém kroku?“ A toto v české reprezentaci naprosto chybí. A myslím, že krásný příklad je Havlova omluva z roku 1990, protože přesně na základě této omluvy se tady zaktivizovaly tyto sudetoněmecké struktury, a začaly říkat: „Tak konečně je tady rozumný prezident, který chápe. Chápe, co se nám stalo, a bude rozumět i našim nárokům.“

Martina: Myslíš, že to povede k tomu, že dojde ke zpochybnění Benešových dekretů, a možná i jejich faktickému zrušení?

Petr Drulák: Nevím, čeho všeho jsme schopni. Já si dokážu představit, že dostatečně indoktrinovaná politická reprezentace prohlásí Benešovy dekrety – nebo dekrety prezidenta republiky – za nějaký zločinný akt, a přijme nějaký ústavní zákon, který bude říkat, že to je něco, co nepatří do českého systému. A pak se samozřejmě najednou otevírá bitva před soudy.

A co z toho soudy udělají? Můžeme tady mít ústavní zákon, nebo zákon, který nemá ústavní sílu, a ten projde naší soustavou, a když tam bude prezident jako je Petr Pavel, tak to samozřejmě podepíše. A teď si někteří sudetští Němci, kteří majetkové nároky – na rozdíl od toho, co říkají – stále ještě mají, řeknou: „Ale tento zákon možná trochu mění situaci“, a tak se to začne testovat před soudy. A pak bude záležet na tom, jak se na to bude dívat soudce, jak se na to bude dívat Ústavní soud. V okamžiku, kdy by politická reprezentace přistoupila na nějakou normu, která by relativizovala dekrety prezidenta republiky, tak tím se samozřejmě otevírá prostor, aby se tyto věci začaly rozbíjet. Aby se řeklo: „Aha, takže to bylo bezpráví – tak tam jsou nějaké otázky odškodnění, a další.“ Myslím, že to je velmi nebezpečné.

Samozřejmě fascinující na tom je, že to není pod tlakem německé vlády. Není to tak, že by německá vláda říkala: „Tohle musíte.“ Dokonce mi přijde, že německá vláda nemá vůbec zájem, aby se tyto věci otevíraly, ale že toto udělají samotní Češi. A v okamžiku, když by pak začali přijímat nějaké protiakce, když by řekli: „Aha, tento zákon jsme přijali, a teď, když vidíme, co s tím dělají soudy, tak musíme říct, že jsme to tak nemysleli.“ Takže by do toho začala vstupovat vláda, ale ta německá by říkala: „Podívejte se, tak když už máte tento zákon, tak přece nebudete diskriminovat naše občany. Jste v Evropské unii, a tam platí nějaká rovnost před zákonem.

Já myslím, když se dívám na to, jak to tady matláme, že se toto klidně může stát, že v rámci nějakého morálního osvícení přijmou nesmyslný zákon, který bude inspirován různými Pitharty, a dalšími s tím, že se distancují od Beneše a všeho, co dělal. Tohoto zákona se pak zmocní advokáti a soudy, a začnou z toho vyvozovat důsledky, které ty, kteří pro tento zákon hlasovali, vůbec nenapadly, což je celkem pravděpodobné, protože když hlasují, tak je často vůbec nenapadá, jaké budou důsledky toho, pro co hlasují. A v té chvíli už se s tím nic neudělá, protože se řekne: „Jste součástí Evropy, a když přijmete zákon, tak to má nějaká pravidla, a má to nějaké důsledky.“ Takže si toto dokážu docela dobře představit. A sudetští Němci by byli hloupí, kdyby tohoto nevyužili.

Martina: Když se jim to nabízí.

Když jim to Češi takhle nabídnou.

Martina: Ale existuje tady námitka, že evropská integrace naší země činí tyto dekrety vlastně už zbytečnými a přežitými.

Tak tyto dekrety jsou výsledkem své doby, a myslím, že u toho je to potřeba nechat, a nechat je na pokoji. Nechat je na pokoji. Prostě ano, plnilo to nějakou historickou funkci, a následky té historické funkce trvají dodnes, a nechme je být. My jsme totiž měli s Němci velmi podobnou debatu o Mnichovské smlouvě. Měli jsme fakt docela velkou debatu na mezivládní úrovni, kdy se tehdy ještě československá reprezentace snažila na Němcích vynutit, aby v deklaracích, ve společných dokumentech uznali neplatnost Mnichovské smlouvy od samého počátku. Tomu se říká ex tunc.

A Němci vysvětlovali, že je to pro ně obrovský problém, protože na základě Mnichovské smlouvy vznikly určité vztahy – majetkové, rodinné, a další – a když si tímhle způsobem Mnichovská smlouva zneplatní, tak se některé tyto vztahy ocitnou ve vakuu, a může to mít dopad do současnosti. Takže jsme toto s nimi nevyjednali, takže tam byla neplatnost od chvíle okupace, kdy sami Němci Mnichovskou smlouvu porušili březnovou okupací v roce 1939. Takže si myslím, že tyto staré dokumenty, nebo dokumenty, které ve své době byly klíčovými dokumenty, o které se opírá řada právních vztahů, je potřeba nechat na pokoji, nesnažit se je nějak revidovat: „Toto je součást naší historie, našich dějin a nebudeme to otvírat.“ No a přesně na tomto se vlády dohodly v roce 1997 podle mě moudrou deklarací. Ale útokem na Beneše se tyto věci relativizují, a každý, kdo je opatrný, tam musí vidět, že se tím otevírá prostor nároků, které nechceme

(…)

Základem evropského uspořádání by měl být národní stát. Ale národní stát nemůže existovat sám. To znamená, že pokud se nějak chceme udržet ve středoevropském prostoru, tak se musíme propojovat cestou možná nějaké konfederace. Ale nikoliv bruselskou cestou, protože bruselská cesta ukázala, a dneska se to ukazuje každý den, že to je slepá ulička a že nás vede spíše do záhuby. To znamená, národní stát je určitě základní blok, ale nemůže zůstat jen u toho. To znamená, že skutečně musíme se sousedy hledat shodu, umět se sdružovat, a to třeba spíše cestou konfederace než federace. Je to na úrovni středoevropské spolupráce, kde je v podunajském prostoru i německý prvek v podobě Rakouska.

Marek Stoniš v Deníku TO: Milí studenti, viděl jsem, že jste tento týden vyšli do ulic, abyste bránili Českou televizi a Český rozhlas, protože vám někdo řekl, že je chtějí zrušit a že je ohrožena demokracie. Ani jedno není pravda. Vysvětlím vám stručně, proč.

Určitě jste se ve škole učili o zakladateli samostatného Československa, Tomáši Garrigue Masarykovi, a možná vám učitelé nebo rodiče řekli, že kromě výroku „nebát se a nekrást“ je první československý prezident také autorem citátu „demokracie je diskuze.“

Českou televizi ani Český rozhlas nikdo zrušit nechce, dokonce je nikdo nechce ani zestátnit. Děje se jen to, co je běžné v mnoha dalších zemích EU, kde jsou veřejnoprávní média financována ze státního rozpočtu, a demokracie v nich ohrožena není. Mnohé jsou pro nás dokonce demokratickými vzory (jako třeba Francie nebo Nizozemsko). Kromě toho, hospodaření obou médií bude kontrolováno Nejvyšším kontrolním úřadem, což je zcela běžné u všech institucí, které utrácí peníze daňových poplatníků.

Většina z vás se na pořady České televize nedívá a Český rozhlas neposlouchá (na YouTube nebo TikToku je opravdu nenajdete), proto se ptám: Víte, že koncesionářské daně musíte platit jen proto, že vlastníte „chytrý“ přístroj, který se umí připojit k internetu, a i když vás to pravděpodobně vůbec nezajímá, mohli byste se dívat třeba na pořady typu StarDance, Peče celá země nebo Události, komentáře? Já vím, že tento typ daně z internetu za vás platí rodiče, ale to na principu celé absurdity nic nemění. Platíte něco, co nesledujete, protože byste hypoteticky sledovat mohli

Ivan Šrámek pro Deník TO:

– „Vstupujeme do nové éry evropských dějin, kde hospodářsky padají hranice mezi státy a kde evropanství překlene všechny staré trpkosti mezi národy. Kontinentální vlastenectví vytlačí vlastenectví národní. Zítra rodnou zemí Čechů bude protektorát, státem Čechů bude Říše a českou vlastí Evropa.“

„Čím více nás půjde s pravdou nové Evropy, tím silnější bude náš národ a tím významnější sehraje úlohu v přestavbě světa. Jiné východisko jako dobrý Čech nevidím. Proto jdu za Adolfem Hitlerem cestou necestou.“ (Emanuel Moravec)

Takže komunista a rozvědčík ČSLA Petr Pavel je obalem tatíček Masaryk, myšlením však Emanuel Moravec.

Pavel P. Kopecký pro Deník TO: Prezident Petr Pavel, jehož politické jednání nezapře „generála v civilu“, zahájil na Hradě nebezpečně se prohlubující trend: „Kam vítr, tam flanel.“ Je to už dávno víc než jen kus látky imitující důvěřivým voličům lidovost potentáta. Jedná se o poselství hlubší Jeleního příkopu. O univerzální maskáčový stejnokroj, mundůr, co se přizpůsobí každému politickému vanutí. A křiklavě, někdy až hystericky – třeba těsně před prezidentovým odjezdem na dovolenou, kdy se řešily „vyděračské” esemesky – obráží ambice jeho „přátel po boku”. Zejména diplomata Petra Koláře, jenž již před lety vyslovil důrazné přání stát se hlavou České republiky. Není tudíž divu, že lidová tvořivost, reflektující také na národně-obrozeneckou tradici Kašpárka Matěje Kopeckého, vynesla prvnímu občanu Pavlovi přezdívku „Nývlt”.

Vidlák: Kolářův Nývlt ho nedávno představil. Evropská federalizace. Spojené státy evropské. Grýndýl zůstane, emisní povolenky zůstanou, válkychtivost zůstane, ale už to nebudeme moci vetovat. Všechna majnstrýmová mééédia už jedou narativ, že silná bude Česká republika jen tehdy, když odevzdá svou suverenitu. Odevzdá ji byrokratům, kteří se v posledních letech dokázali rozhádat s Ruskem, Čínou i Spojenými státy. Impozantní výkon, nikdy v dějinách ještě neviděný. Tihle lidé jsou ti praví, aby rozhodovali o nás bez nás.

V květnu si na sudetoněmeckém sjezdu v Brně naši Dojče Kameraden vyzkoušejí, jestli jsme pro to už zralí. Jestli tam proti sjezdu bude demonstrovat jen pár důchodců a komunistů, to budete koukat, jak náš Pávek přitvrdí a jak nám bude vysvětlovat výhody bruselské svrchovanosti.

Josef Mašín pro Parlamentní listy: Odsun sudetských Němců byl určen Postupimskou dohodou z 2. srpna 1945, podle níž mělo být německé obyvatelstvo z Československa, Polska a Maďarska odsunuto do Německa. Šlo o rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války. Češi u tohoto rozhodování nebyli.

V rámci první republiky Němci utlačováni nebyli. Naše hospodyně pocházející ze Sudet byla Němka Máňa Neubauerová. Chodila do školy, kde mluvila jenom německy. Horší věci dělá Zelenský rusky mluvícím Ukrajincům, on jim zakazuje mluvit rusky. Mají tam stanné právo.

Četl jsem současné stanovy a zprávy o činnosti sudetoněmeckého landsmanšaftu a nevidím na nich nic špatného. Kladou důraz na smíření s Čechy, spolupráci a zachování paměti. S tím žádný problém nemám. Snahy o nějaké odškodnění pro sudetské Němce projevuje pouze pár jedinců i v Čechách, kteří se snaží z mně neznámého důvodu Němcům zalíbit. S tím začal Václav Havel, který se omlouval Němcům, čemuž se nedivím, protože musíme vzít v potaz jeho minulost a historii jeho rodiny. V Koleji Jiřího z Poděbrad (Střední škola v Poděbradech, kam chodili Václav Havel, Miloš Forman, ale i bratři Mašínové. Poz. Red.) se vědělo, že pocházel z rodiny kolaborantů a také v roce 1948 byl jedním z prvních, který chodil v Poděbradech v modré svazácké košili.

Benešovy dekrety jsou minulostí. Co by dnes sudetští Němci chtěli za náhrady? Češi vyhnaní ze Sudet žádné odškodnění nedostali. Kdo nám nahradí život našeho tatínka? Tolik peněz v Německu nikdo ani nemá, nakolik si ho já cením, aby ho zaplatili.

V rámci festivalu Meeting Brno se bude konat sjezd sudetoněmeckého landsmanšaftu a bude organizována Pouť smíření.

Kdo to organizuje? Kdo to hecuje? Za to bych Němcům samotným vinu nedával, dával bych vinu organizátorům, kteří pořád toto téma oživují a připomínají pochod německy mluvících obyvatel. Kolik lidí bylo popraveno v Kobylisích? V Mauthausenu? Konají se tam nějaké pochody? Nevím o tom, že by tam Němci každý rok organizovali nějaké setkání. V Brně to organizují Češi. Proč to dělají? Oddaně slouží Německu. Česko se stalo slouhou Evropské unie, jejíž hlavou je Německo. Česko a Slovensko se staly novodobými protektoráty na hospodářském poli. Dopustily rozpad Československa a jsou pouze vazaly a montovnou Evropské unie. Ztratily národní identitu.

Michal&Petr: Rusko a Ukrajina si začaly tento týden masivně vyměňovat devastační údery proti svým velkoměstům. Moskva tyto ukrajinské útoky označuje za teroristické, Kyjev ty ruské jakbysmet. Ukrajinci včera zaútočili drony na Jekatěrinburg na Sibiři, a vypálili tam pár pater jedné modernější výškové budovy. Krátce před tím se jim údery proti ruské ropné infrastruktuře ve městě Tuapse na kavkazském černomořském pobřeží kousek od olympijské Soči podařilo rozpoutat ohromující ekologickou katastrofu, a zmařit tak naděje velké části Rusů na letošní plánovanou domácí letní dovolenou u moře. Rusové zase včera Ukraincům “na oplátku” vypálili jejich ropné nádrže ve Dněpropetrovsku, a zbořili tam pár domů jednou ranou nějakého většího kalibru, a dalšími ničivými údery proti Oděse a řadě západoukrajinských měst Zelenského přivedli až k srdceryvným nářkům ke svým západním “dobro-dárcům”, aby mu okamžitě poslali na obranu nějaké ty slibované anti-rakety. Válka na Ukrajině se tak stále více zvrhává v urputné ničení veškeré civilizace, zejména velkých průmyslových aglomerací. A tento vývoj bude podle všeho představovat pouze předstupeň konečného řešení celé ukrajinské otázky.

 

Recenze ZDE.

 
Aktualizované výpravy Literárního & cestovatelského klubu ZDE.
Aktualizované výpravy Literárního & cestovatelského klubu ZDE.

Kdo má chuť se letos přidat k našim cestám, je třeba reagovat hned, bo

a) místa se rychle plní

b) situace s letenkama je nestabilni.

Volná místa jsou na mikrovýpravách:

4 Bosna

5 Podněstří

6 Giro Maďarsko

7 Střední Asie

9 Gruzie

12 Gambie

Ladik Větvička, Tuzla, Federace Bosny a Hercegoviny

*****************

Přátelé, mám vás rád, čtenost Větiček je vyšší,

než kdysi blogy na iDnes.

Už i měsíc duben je zde.

Pokud vám pořád dělají „Větičky“ radost,

podpoříte autora?

číslo účtu Literárního klubu LV: 1030513055/5500

DĚKUJEME!

DALŠÍ VĚTIČKY ZDE

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

ZDROJ:
https://www.ladikvetvicka.cz/blog/27-04-2026
27 dubna, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp 642 1000 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-04-27 18:05:032026-04-27 18:05:03Ladislav Větvička:Pondělní větičky 27.04.2026 – Kolik lidí bylo popraveno v Kobylisích? V Mauthausenu? Konají se tam nějaké pochody?
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička, Zahraničí

Ladislav Větvička : Pondělní větičky 23.02.2026 – Není to naše válka. Na Ukrajině se za české zájmy neválčí a nikdy neválčilo.

Ladislav Větvička : Pondělní větičky 23.02.2026 – Není to naše válka. Na Ukrajině se za české zájmy neválčí a nikdy neválčilo.

Větičky Ladika Větvičky

PSÁNO PRO

RADIO UNIVERSUM

Mam taky dojem, že to pan prezident Kolař se svým Nývltem přehnal. Když přinutil Nývlta vyděsit se z esemesky a zrobit kvuliva temu medyjalni humbuk, zpusobil tym pravy opak než zamyšlal. Vojak, kery se zlekne esemesky, je co? Je směšny. A nasledne fotografie Nývlta vítězícího v curlingu a ve všech dyscyplinach to podtrhly. Stal se směšnym. Vudce može byt arogantni, blby, nemastny neslany, ale nemože byt směšny. A to se povedlo. Od roku 1990 sem neviděl tolik vtipu na jakehokoliv polityka. Až fčil… Zrobili ste z něho nevolitelneho kašparka. Kral je nahy, zjistil lid…

Parlamentní listy: I zvířátka poznala, jak je Pavel důležitý. Reportáži o prezidentovi se směje celý internet. Prezident Petr Pavel vyrazil na procházku a novináři byli u toho. Výsledkem je článek iDnes, který boduje na sociálních sítích. Ale asi trochu jinak, než by si autoři přáli. Lidé se stylizaci současné hlavy státu do podoby dobrotivého, lidového panovníka, kterého vítají i zvířata, spíše smějí.

Hned v úvodu se objevuje překvapivá informace, že prezident, o němž je všeobecně známo, že sídlí na Pražském hradě, „odpoledne zakončil dvoudenní návštěvu Prahy“.

Cestou Prokopským údolím potkal několik lidí, jednoho z kolemjdoucích dokonce pozval na pivo. Před výběhem koní prý zvířata přišla hlavu státu přivítat, „jako by tušila, o jak vzácnou návštěvu jde“.

Také spisovatel Stanislav Češka se vyjádřil ve značně ironickém duchu: „Někteří z vás by si mohli myslet, že naše nejjasnější slunéčko, náš Velký Bílý Otec na Hradě, jeho excelence, pan prezident Petr Pavel se jenom poflakuje na své motorce při dovolené ve Španělsku, nebo přijímá omluvy neúspěšných olympioniků a gratuluje těm úspěšným v Itálii. Není tomu tak. Pan prezident se tento týden vydal na dalekou cestu za svým lidem. Vyjel až do Prahy. A svoji pouť po matce našich měst zakončil u napěněných půllitrů po náročném šestikilometrovém výšlapu zablaceným!!! Prokopským údolím.“

Jindřich Rajchl: Ne, Petr Pavel nemá pravdu. Není to naše válka. Na Ukrajině se za české zájmy neválčí a nikdy neválčilo. Jako vždy jde jen o moc a o peníze. Měli bychom si to konečně otevřeně přiznat a namísto přilévání oleje do ohně přispět k co nejrychlejšímu dosažení mírové dohody.

Marián Magát: Muž je na tomto svete len z dvoch dôvodov. Aby plodil deti a bojoval za týchto potomkov, a ak je to nutné, v tomto boji položil i život. Biely muž sa ale od tejto v kameni tesanej pravdy vzdialil. V dôsledku zvrátenej devolúcie sa stal len karikatúrou našich predkov, ktorí v nedávnej minulosti tvorili najväčšiu európsku armádu, ktorá mohla našu civilizáciu a kultúru natrvalo zachrániť. Odvaha ako slovo zmizlo zo slovníka a nahradil ho všade prítomný strach a zbabelosť. Muž musí žiť tak, aby si ho dejiny pamätali, to je jeho povinnosť. Aspoň sa o to musí pokúsiť, inak jeho hrob zarastie a stane sa len bezmenným štatistom, ktorý žil zbytočne

iDnes: Kvůli cigaretám se tam zabíjí. Taky kvůli nim válčí gangy. Střílí se, vydírá a do obchodů se hážou zápalné bomby. Jen loni takhle hořelo asi dvěstěpadesátkrát. Žádný Honduras ani Somálsko. Tohle je Austrálie. Ta spořádaná země.

Možná až moc: stejně jako před sto lety měli Američané nápad, že zakážou alkohol, napadlo Australany, že zruší cigarety nasazením astronomických cen. V obou případech to dopadlo stejně.

Věci se s radostí ujal organizovaný zločin, který vydělává miliardy. Takže to v Austrálii vypadá jako kdysi v Chicagu.

A vláda má ještě jeden problém. Jelikož lidé nekouří její cigarety, ale ty pašované od gangsterů, málo na kouření vydělává.

Je vidět, že levičak se nikdy nepouči. Bude se snažit vychovavat sve spoluobčany, aji kdyby je to mělo stat život…

Deník TO: Dnes máme výročí 23. 2. 2014. Ukrajinský parlament zrušil mandát prezidentu Janukovyčovi a odhlasoval zrušení používání ruštiny jako úředního jazyka. Bylo to umožněno tím, že po útěku prezidenta rezignovali i poslanci jeho Strany regionů ve Verchovnaje radě. Striktně řečeno, odvolání prezidenta proběhlo neústavně, neboť podle článku 111 ústavy takový krok vyžaduje vyšetřování případu speciálně jmenovaným orgánem, projednání Ústavním soudem a ¾ většinu parlamentu, tedy 338 hlasů. K žádné z předepsaných ústavních procedur nedošlo, výsledek hlasování byl 328 ku 0.

SOSP: Aslıhan Bozatemurová, vídeňská radní z vládnoucí strany sociálních demokratů, tvrdí, že její strana bude i nadále blokovat výstavbu kdysi slíbené sochy krále Jana III. Sobieského, který vedl polské vojsko, jež v roce 1683 pomohlo porazit Osmany při obléhání Vídně. Na Instagramu napsala: „Ve Vídni není místo pro památník, který podněcuje xenofobii, islamofobii a protiturecké nálady.“

Tak se dnes staví vedení města Vídně k pomníku křesťanskému osvoboditeli v době, kdy mají ve Vídni významný voličský potenciál stoupenci islámu. Nechť je to mementem i pro nás, kteří mu také vděčíme za to, že islámská vojska tenkrát nepostoupila dál na naše území.

Jiří Šatánek: Všichni zaznamenali, že vyhodíme 350 miliard, pravděpodobně mnohem víc, za morálně úplně zastaralá letadla. Rovněž nám nemohlo uniknout, že smlouvu údajně nejde zrušit, protože bychom museli platit 30 miliard Kč pokutu, kdyby šlo jen o 30 miliard, potom je určitě na místě ztratit raději 30, než 350 miliard Kč. Objevují se rezignované hlasy, že ta smlouva prostě nejde zrušit.

V obou případech, v případě pokuty i v případě, že by smlouva nešla zrušit, je určitě na místě zahájit vyšetřování osob, které takto nevýhodnou smlouvu uzavřeli.

Nestane-li se tak, dostáváme jasný důkaz toho, že „vrána vráně oči nevyklove“, a že současná vláda je poskokem cizích zájmů stejně, jako byla ta minulá.

Je to spousta peněz, o které nejenže přijdeme, ale nebudeme je moci použít k tomu, abychom naši zemi udělali lepším místem k životu, jsou to peníze, které ztratíme v mimořádně těžkých časech.

Velmi podobným případem je schválený plán akceleračních zón a stavby větrníků, který nas má obrat o dalších 400 miliard a potom nás obírat dalších 20 let o další desítky až stovky miliard za předraženou elektřinu, podobně jako se to nyní děje prostřednictvím fotovoltaiky.

A ani v tomto případě nevidím rozhodnè kroky. Přestože rozhodně nejsme v situaci, kdybychom měli na rozhazování a navíc si nemůžeme dovolit další zcela nespolehlivé zdroje energie. Obě tyto masivní krádeže se dějí v časech, kdy budeme potřebovat každou miliardu, abychom byli schopni nalézt své místo v novém světě.

Jsem přesvědčen, že se v obou případech jedná o škody takového rozsahu na strategických zájmech ČR, že je lze charakterizovat jako vlastizradu

Ladik Větvička, Džidda, Saúdská Arábie

—————————————————-

Přátelé,

měsíc únor je zde.

Pokud vám pořád dělají „Větičky“ radost,

nezapomeňte podpořit autora.

číslo účtu Literárního klubu LV: 1030513055/5500

DĚKUJEME!

DALŠÍ VĚTIČKY ZDE

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

Větičky Ladika Větvičky
ZDROJ:
https://www.ladikvetvicka.cz/blog/23-02-2026?fbclid=IwY2xjawQJf0lleHRuA2FlbQIxMABicmlkETBJTTBiQTdzcGZzZXFyd0Vtc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHjon0BU1EDk57DAgRdh3Vs3iy7e-wGI9YHQAXrM0IY6S8Ulwl2bh5C6-QqIZ_aem_LRnu8eVwHqF-PqXbnNgYdA
23 února, 2026/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/02/images.jpg 168 300 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2026-02-23 18:59:512026-02-23 18:59:51Ladislav Větvička : Pondělní větičky 23.02.2026 – Není to naše válka. Na Ukrajině se za české zájmy neválčí a nikdy neválčilo.
Akce, Blog, Domácí, Větvička

Ladislav Větvička : Čtvrteční „Větičky 04.12.2025“ – O obou nevratných finančních operacích Bruselského komisariátu budou rozhodovat členové fialového politického volebního gangu

Čtvrteční „Větičky 04.12.2025“ – O obou nevratných finančních operacích Bruselského komisariátu budou rozhodovat členové fialového politického volebního gangu

Větičky Ladika Větvičky

PSANE PRO

RADIO UNIVERSUM

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

Vidlák pro Parlamentní listy: Otázkou ovšem je, proč se Andrej Babiš nebrání. Proč nejde do střetu? Proč prezidentovo zdržování téměř nekomentuje, proč vzorně plní uložené úlohy? Je skutečně nad věcí, má to pod kontrolou a prostě jen nespěchá, protože nemusí? Ještě čtrnáct dní jsem ochoten čekat a nedělat definitivní závěry. Ale pokud na Evropskou radu pojede Fiala a ne Babiš, tak nám byl Andreje čert dlužen. To říkám zcela natvrdo.

Vidlák: Mladý Landovský, bývalý český velvyslanec při NATO měl výživný rozhovor na Českém rozhlase. Kritizoval tam Evropu, že nemá žádný plán pro Ukrajinu, jen obecné proklamace, že za ní stojíme, dokud bude třeba… a to je prostě málo. Redaktorka opáčila, že přesně takové fráze říkal ještě nedávno i on a Landovský naprosto v pohodě oznámil, že tenkrát byl henten velvyslanec a musel přece dodržovat komunikační linku… teď už velvyslanec není a může si říkat, co si myslí…

Takových, jako Landovský, je všude plno. I Ukrajinci takového mají. Oleksije Arestoviče.

Kvůli této komunikační lince zemřely statisíce Ukrajinců. Komunikační linka, jak Ukrajina vítězí, jak se Rusko hroutí, jak mu dochází čipy i munice… a komunikovalo se to přesně do chvíle, kdy to Američany přestalo bavit, protože kromě válčení tam v Kyjevě ještě navíc docela fest kradli… Komunikační linka se pak na rozkaz shora změnila a správní loajální úředníci přešli na novou komunikaci.

Dozorci v koncentrácích se u soudů obhajovali přesně jako Landovský

A my riskovali soudy, posměch, vláčeli nás bahnem, přicházeli jsme o práci, ohrozili jsme rodiny, máme nadosmrti vypálený cejch… aby nakonec Landovský říkal to samé, co my. Ukrajina prohrává, Evropa nemá žádný plán a Rusko je silnější, než se zdálo. Ano, měli jsme tady v posledních čtyřech letech hodně propagandy… ale nebyla ruská. Fungovala skvěle. Demoblok dostal ve volbách ještě víc hlasů než v roce 2021…

Zůstala nám jenom čest. Že jsme se nezaprodali. Nemlčeli jsme ani když to bylo nevýhodné. Stáli jsme, i když nás to poškozovalo. Bojovali jsme, i když jsme proti globální mašinérii nemohli vyhrát.

SOSP: Prezident Václav Klaus ve své řeči zpochybnil, že existuje nějaká společná duše Evropy, protože Evropa je složena z jednotlivých suverénních zemí, které ale můžou mít nějaké společné zájmy. Zdůraznil ale, že důležitým pojítkem je svoboda. Svoboda ale znamená, že lidé nejsou manipulováni a nebo řízení státem, aby si mysleli nebo dělali to, co si stát přeje. Nebo v tomto případě Evropská unie. Na závěr svoji řeči zdůraznil, že základním klíčem k nápravě je svoboda slova.

Michal&Petr: V analýze MAP 2446 “Strhující tango Petra Pavla s Andrejem Babišem” jsme varovali, že ve dnech 18. a 19. prosince 2025 se bude v Bruselu rozhodovat o “zabavení 140 miliard ruských státních EUR zmražených v Belgii”, a o “několikaset miliardové nevratné povinné půjčce všech zemí EU pro úřadující kyjevské korupční aparátčíky”. A že je proto podivné, proč Petr Pavel odmítá jmenovat Andreje Babiše předsedou české vlády, protože tak hrozí, že o obou těchto nevratných finančních operacích Bruselského komisariátu budou stále rozhodovat členové fialového politického volebního gangu, a ti přeci říjnové volby drtivě prohráli, a mají proto sedět v opozici, a nikoli zastupovat ČR a její občany při jednáních v Bruselu. Natož při jednáních, která hrozí našim občanům mnohasetmiliardovými katastrofálními následky.

Pavel Kamas: Příkladný odpor proti digitálnímu gulagu ve Švýcarsku: Zákaz hotovosti pod nátlakem veřejnosti nakonec zrušen!

V Curychu zkusili lidi přiškrtit a narazili: Pořadatel tradičního vánočního trhu „Polarzauber“ na hlavním nádraží zakázal všem prodejcům prodávat oproti hotovosti. Dokonce pod pokutou 500 franků za to, když by byl prodejce načapán s bankovkami!

Jenže lidé si to nedali líbit a hajzlům, co to vymysleli, začalo peklíčko.

„Za posledních několik dní jsem odpověděl na více než 500 e-mailů a telefonátů,“ říká Stefan Miani, greatresetový dobytek ze společnosti Polarzauber AG, která trhy pořádá. S takovým ohlasem nepočítal: „Kdybychom od začátku věděli, že lidé budou reagovat takto, udělali bychom to jinak.“

Jak, to už neřekl, ale to není podstatné. Podstatné je, jak to udělali obyčejní Švýcaři – národ historicky alergický na despotické manýry – a ti si nenechali sr*t na hlavu a postavili se na odpor, který v plném rozsahu vyšel: Nejenže pořadatel z hovadského zákazu hotovosti vycouval, ale rozvířila se i debata v politice, která nyní intenzivněji diskutuje ukotvení práva na hotovost.

Ivo Toman: Jakmile vejdeme do autobusu, vlaku nebo metra, náš autopilot vytáhne mobil. Spousta lidí přijde domů a hned pustí rádio nebo televizi. Když se jich zeptáte, proč to dělají, řeknou: „Abych měl nějakou kulisu.“ Ve skutečnosti takto dávají mozku podněty zvenčí a nemusí sami myslet. Pasivně si zvenčí dodávají duševní potravu. Tito lidé většinou nečtou knihy. Čtení je totiž poměrně namáhavé na krátkodobé soustředění, což je opakem duševní lenosti.

Jana Marková: Více než 1000 učitelů z Hesenska v otevřeném dopise bije na poplach. Tvrdí, že úpadek dovedností žáků, kteří přicházejí do škol, je tragický a oni ve škole je nezvládají už učit těm nejzákladnějším dovednostem.

Poslechové dovednosti, schopnost držet tužku, stříhat a lepit již nejsou pro děti na základních školách samozřejmostí. Narůstají jazykové deficity a úzkostné poruchy.

Nedokážou naslouchat, přemýšlet a klást otázky. Už nedokážou správně držet tužky, neumí stříhat, lepit, delší dobu sedět vzpřímeně ani si zavazovat tkaničky. Některé děti nedokážou samostatně používat toaletu, nepoužívají toaletní papír a ani se sami obléct.

Čímpak to asi bude? Místo toho, aby si na rovinu řekli, že se z mladých Němců opravdu nestali negramoti přesně od té doby, co měla mama Merkel pocit, že to schaffnou, tak vymýšlí ještě více vzdělávání k demokracii, více digitalizace, více integrace a více inkluze. No tak hodně štěstí. Ale alespoň už nemusí řešit ty vyspělé technologie a průmysl.

A aby toho neměli učitelé málo, tak v příštím školním roce 2026/2027 vstoupí v platnost první fáze zákonného nároku na celodenní péči pro děti na základních školách. Taková velká školka. Upřímně mi je opravdu fuk, co dělají pošahaní Němci. Ale není mi fuk, že stejní pošahanci by toto chtěli i pro naše české děti. Tohle fakt musíme razantně odmítnout, protože už takhle je stav našeho školství tragický a blížíme se něčemu podobnému.

Jinak nebudeme řešit algebru, ale utírání pozadí. Jen elity si samozřejmě pro své děti zaplatí školy soukromé. Kvalitní vzdělání bude jen pro bohaté. Fakt to chceme?

Ladik Větvička, Poruba, Knížectví slezské

JESTLI JEŠTĚ FURT NEMATE DOST TYCH ABSURDYT OKOLO NAS,

PAK DALŠÍ VĚTIČKY NAJDETE TADY

Dyskutovat k textum možete aji na mojem fejsbučku TU

——————————-

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

  • Větičky Ladika Větvičky
ZDROJ:
https://www.ladikvetvicka.cz/blog/04-12-2025-1
4 prosince, 2025/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/12/images.jpg 183 275 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2025-12-04 17:38:072025-12-04 17:38:07Ladislav Větvička : Čtvrteční „Větičky 04.12.2025“ – O obou nevratných finančních operacích Bruselského komisariátu budou rozhodovat členové fialového politického volebního gangu
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička

Ladislav Větvička:Když sem viděl Pavka s Burešem klast ružičky k hrobu živeho Ružičky, tak to je stejné chucpe jak kdyby šel devateho května Hitler položit ružičky k mauzoleu…

Ladislav Větvička:Když sem viděl Pavka s Burešem klast ružičky k hrobu živeho Ružičky, tak to je stejné chucpe jak kdyby šel devateho května Hitler položit ružičky k mauzoleu…

18.11.2025

Tak jsme protrpěli další oslavu státního převratu. Helmut se probral ze spánku a povídá: „Ty vole, když sem viděl Pavka s Burešem klast ružičky k hrobu živeho Ružičky, tak to je stejné chucpe jak kdyby šel devateho května Hitler položit ružičky k mauzoleu…“

Většinová populace nemá ani tušení, co se děje, a nemá ani tušení, že nemá tušení. (Noam Chomsky)

iDnes: Předseda protipotratového Hnutí pro život Radim Ucháč přiznává, že i oni by do kategorie politických neziskovek mohli spadat. „Transparentnost a nezávislost financování považujeme za samozřejmou věc. Věnujeme se pomoci nečekaně těhotným a jejich rodinám nejen individuálně, ale i systémově prostřednictvím lobbingu,“ poukázal.

Ty vole, tak to je sila, jestli se davaju dotace takym neziskovkam. Enem by mě zajimalo, jak někdo može byt nečekaně těhotny?

 

15. 11. 1670 umírá v daleké cizině Jan Ámos Komenský, zmučený osudem odloučen od své vlasti a svého národa. Není nezajímavé, že jeho definice národa patří mezi vůbec nejstarší na světě.

Ve spisku Gentis felicitas napsal: „Národ jest množství lidí, zrozených z téhož kmene, bydlících na témž místě ve světě (jakoby ve společném domě, který nazývají vlastí), užívajících téhož zvláštního jazyka a tím spojených týmiž svazky společné lásky, svornosti a snahy o dobro obecné.“

Jak je vidět v jeho definici se objevuje jak etnické spříznění (téhož kmene) tak i shodné místo žití (vlast), jednotný jazyk (tedy i kultura) a společná vůle být národem a tento národ zušlechťovat. Ani za dalších 400 let nejsme schopni věc popsat lépe.

Pro Komenského byl základním prvkem národů jazyk, ten odlišuje jednotlivé národy, činí jejich kulturu zvláštní, mimořádnou, prostě jinou. Proto tak dbal na kultivaci jazyka. »Především však prohlašuji, že jsem nikdy neměl v úmyslu po latinsku něco psáti, natož vydávati. Brzy v mládí pojala mne touha, abych toliko pro svůj národ složil v mateřštině nějaké knihy a jenom tím prospěl a ta touha mne neopustila po celých těch padesát let; naproti tomu k jiným pokusům mne přiměla jenom vnější příležitost.“ (list Petru Montanovi)

 

Je zjevné, že potřeba psát česky byla u Komenského prostředkem k oslovení širokých vrstev národa pro jeho myšlenky. Na Komenském je krásně vidět, jak selhávají všechny ty konstrukce zužující otázku národa a nacionalismu (tedy lásky k národu) jen na moderní dobu a moderní společnost industriální. Jak sám Komenský uvedl „Jazykem svým píšeme, protože národu svému píšeme.“.

Komenský byl člověk, kterému je spojitost země a národa, tato nerozlučná a věky trvající spojitost tím, co nazývá vlastí, tím, co je cenné a mělo by být ku prospěchu celého lidstva zachováno.

Bohužel právě jemu bylo upřeno, aby ve své vlasti mohl klidně žít a v ní zemřít. Tak alespoň my dnes nezapomínejme na jeho odkaz. Jeho pravý odkaz.

Ivan Vyskočil: „17. listopad 1989? Mysleli si, že je to nějaká sametová revoluce, pak jsme zjistili, že je to veliký podvod. A tímhle podvodem jsme akorát umožnili a poslali nahoru takové politické zrůdy, jako je maminka Jiřina Pospíšil, případně Miroslava Němcová, Vít Rakušan a řadu dalších… nebo Nerudová, prázdná nádoba… a takovéto lidi, po tom našem počátečním nadšení, které jsme v sobě měli, ačkoliv jsme netušili, že to řídí někdo úplně jiný. To jsme tehdy nevěděli. Teď už to víme, že to nebyla žádná sametová revoluce, ale řízený převrat. A bohužel teda se nepovedl,“

Vidlák: Pamatujete, jak začal Majdan na Ukrajině? Zveřejněním luxusu uprchlého prezidenta Janukovyče. Považte, měl doma zlatý záchod. A tak začala na východě antiteroristická operace, v Oděse bylo upáleno v Domě odborů asi padesát lidí, došlo to až do plnotučné války a po čtyřech letech strašlivých obětí, šíleného utrpení a obrovských nákladů jsme se vrátili na začátek. Nechtěli jste zlatý záchod Viktora Janukovyče, dostali jste zlatý záchod Timura Mindiče… Dobro došli.

Jindřich Rajchl: Na Národní třídu jsem dnes nešel proto, že bych se bál lepševické lůzy, nýbrž proto, že odmítám být součástí cirkusu, kde se pod ukrajinskou vlajkou oslavuje pád komunistického režimu provoláváním slávy komunistickému rozvědčíkovi. Je to trapné absurdní divadlo.

iDnes: Uklizečka Jana se svlékla v nahé seznamce.

Je smutne, jak hluboko može klesnut kdysi seriozni zpravodajsky server…

Petr Štěpánek pro Deník TO: Jedna studentka se tuhle z televizní obrazovky dojímala, jak je to skvělé, že můžeme díky Evropské unii normálně cestovat. V zásadě je to to samé, jako když se oběti propagandy minulého režimu podobně dojímaly, jak se nám tu krásně žije díky straně a Sovětskému svazu. Indoktrinace komunistická se jen přeměnila na unijní.

iDnes: Influencerka Haley Baylee tvrdí, že se rozvedla kvůli velikosti manželova penisu.

No vidiš, Hajly Bajly. Kdyby ses na pero tvojeho chlopa podivala už před svatbou, nemusela ses zbytečně vdavat…

Vidlák: Tak mi na svátek svobody a demokracie fejsbůk zablokoval profil Vidlákovy kydy s pětapadesáti tisíci sledujícími. Založil jsem si novou stránku, ale celá historie příspěvků skončila v paměťové díře. Svoboda slova jak má být. Ani nevím, jaké pravidlo komunity jsem porušil a tak nějak tuším, že už se to ani nedozvím.

Deník: Více než 100 převážně mladých lidí se v sobotu 15. listopadu odpoledne sešlo na Masarykově náměstí v Ostravě na Antifašistické demonstraci za přírodu. Protestovali proti možnému jmenování Petra Macinky ministrem životního prostředí a účasti Filipa Turka (oba Motoristé) ve vládě. Demonstraci pořádala skupina Bludičky pro přírodu.

No tak to musim s těma mladyma souhlasit. Mi se tež nelibi, jak po lese v noci litaju ty bludičky s logem Waffen SS.

Tomáš Tyl: My už desítky let nemáme trestné činy proti symbolům. Ale pořád máme trestné činy „za blbé kecy“. Přemýšlím, zda bychom se neměli k ochraně symbolů vrátit. Aby někdo vzal naši vlajku (údajně) zbrocenou krví (a já věřím, že si tu lidskou krev sehnali) a jel s ní mávat do země, která unáší svoje vlastní obyvatele, aby padli za zájmy kamarádů se zlatými záchody…

Často se diskutuje o Dr. Emilu Háchovi. Zda ano, ne, pomohl, kolaboroval, zachránil… No, myslím, že o Pávkovi bude debata velice krátká. Tohle je jasná podpora režimu potlačujícího základní lidská práva a práva občanů. Toto si nedovolil nikdo. Vzít ČESKOU krev na symbolu státu a jít jí velebit nacionalistický či spíše přímo nacistický režim do země okupantů. Ta krev je zjevně fejk, ten kolaborant ohrožující náš stát je skutečný. Výzvám k jeho odvolání! Člověk, který nechápe posvátnost symbolů a je ochoten udělat z české krve marketingovou show za zájmy zbrojařů, musí okamžitě odstoupit! Soudruhu agente, teď jsi to přehnal!

Michal&Petr: Češi mají cálovat Kyjevu 2.82 miliardy dolarů. Bruselská podlost už nezná mezí – pro Čechy i Slováky byl použit ten nej-ne-výhodnější koeficient pro výši jejich platby! Ten je ovšem mimořádně výhodný pro země Západní Evropy! Brusel včera rozeslal všem pohlavárům všech evropských vlád dopisy, a v nich požaduje, aby každá země EU “dobrovolně” poskytla Ukrajině do konce letošního roku tzv. závazný finanční grant; tedy defacto nevratný peněžní dar. Souhrn všech těchto “dobrovolných” grantů, které mají být všemi zeměmi EU “promptně” a “dobrovolně” připsány do Kyjeva, na účty režimu tamních korupčníků, musí podle představ bruselského Komisariátu dosáhnout sumy nejméně 162 miliard USD

Dyskutovat k textum možete aji na mojem fejsbučku TU

Ladik Větvička, Poruba, Knížectví slezské

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

 

ZDROJ:

https://www.radiouniversum.cz/kdyz-sem-videl-pavka-s-buresem-klast-ruzicky-k-hrobu-ziveho-ruzicky-tak-to-je-stejne-chucpe-jak-kdyby-sel-devateho-kvetna-hitler-polozit-ruzicky-k-mauzoleu/

18 listopadu, 2025/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/11/Vetva-2-600x300.jpg.webp 300 600 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2025-11-18 20:05:562025-11-18 20:05:56Ladislav Větvička:Když sem viděl Pavka s Burešem klast ružičky k hrobu živeho Ružičky, tak to je stejné chucpe jak kdyby šel devateho května Hitler položit ružičky k mauzoleu…
Akce, Blog, Domácí, Slider aktuality, Větvička

Ladislav Větvička : Jeden hajluje, druhy si toči domaci porno, třeti vyhrožuje nebohym chirurgum z Afryky, štvrty okrada čapy o hnizda…

Ladislav Větvička : Jeden hajluje, druhy si toči domaci porno, třeti vyhrožuje nebohym chirurgum z Afryky, štvrty okrada čapy o hnizda…

11.11.2025

Začina se mi to libit. Konečně vlada, kera ma lidske rozměry. Jeden hajluje, druhy si toči domaci porno, třeti vyhrožuje nebohym chirurgum z Afryky, štvrty okrada čapy o hnizda… Tym pitomcum z tajnych služeb asi ještě furt nedošlo, že to přepiskli a že už lidem su ta jejich vyfabrykovana svinstva naprosto ukradena. Konec koncu, mam taky nejasny dojem, že raději budu mět minystra, kery v mladi hajloval a natačal si pečko (bo takeho minystra už nikdo nemože vydirat), než ty ulizane Mirky Dušiny z Brna a Kolina, keři sice porno netočili, ale to tež može byt tym, že prostě maju male pero a že se za to stydi. Mimochodem, každy normalni synek si v mladi hral na četniky a zloděje a hajloval. A kdo to popira, tak hajluje dodneška. To je asi tak všecko, co bych k temu chtěl dodat. Valka bude, vic vam neřeknu.

Angelika Bazalová: Pane Rakušane, asi víte, že Oganesjan a jeho parta tady řádí už drahnou dobu a my si myslíme, že je kryjete. Že policie má nějaké příkazy, kvůli kterým nekoná. Nedávno třeba obklíčili v noci dům kameramana Smetany z KTV . Uprostřed noci dělali ohňostroj, a pouštěli drony. Vyděšený Smetana vybehl v trenýrkách ven s plynovkou a přivolaná policie ho s patřičným candrbálem odvezla v poutech na stanici. Smetanu, nikoliv Pšenáka. Pšenák si v klidu sbalil drony a jel domů vyrábět videa. Co byste dělal vy, kdybyste byl takto stalkován? Kdyby uprostřed noci někdo obklíčil váš dům a začal vám pouštět do oken drony a rachejtle? Myslíte si, že takto jedná policie v zájmu občanů? Máme v ni mít důvěru? Vy musíte vědět, že se tyhle věci dějí. Řádí tady jako hnědokošiláči a vy jste doteď neudělal nic. Tak nám tady teď nepředvádějte to divadýlko.

Belgie: F-35 proměnily Belgii v terč posměchu: příliš drahé a není kde létat. Nové americké stíhačky F-35 se staly opravdovou bolestí hlavy pro Belgii. Letadla jsou příliš hlučná – pětkrát hlasitější než F-16, motor má téměř dvojnásobný výkon. Obyvatelé žijící v blízkosti leteckých základen musí snášet neustálý hluk.

Ministr války Theo Franken přiznal, že pro pravidelné výcvikové lety nestačí vlastní vzdušný prostor a bude nutné se dohodnout s Francií, Itálií a Nizozemskem. Malý belgický vzdušný prostor se stal předmětem posměchu na internetu. Samozřejmě po ministerstvu války, které „maže Moskvu“ ministra Frankena.

Přitom jedna hodina letu F-35 stojí 50 tisíc eur – letadla jsou nejdražší na provoz na světě. Smlouva na 34 strojů za 5,6 miliardy eur byla podepsána s USA již v roce 2018, ale země obdržela pouze 4, ostatní se zpožďují.

Daniel Vávra: Tohle bych tak nějak řekl k momentální kauze – už dlouho přemýšlím, co se to teď děje a čím to je. Jsem přesvědčen, že tu fungují dva aspekty. První je, že nastupuje první generace politiků co už mají „online stopu“. Což nebyli ani Piráti, jejichž někteří členové měli taktéž zkušenosti s pornem za prachy (přítelkyně Michálka, Olivka) a už tehdy to nikdo neřešil a prošlo jim to. Ivan Bartoš nemohl před vstupem do politiky na facebook nic závadného napsat, protože facebook ještě neexistoval. A to se raději nebudeme bavit o tom, co by se stalo, kdyby měl facebook v mládí Václav Havel a lidi z jeho okolí. Tenkrát za bolšánů se totiž lilo a smilnilo, že se tom Rajchlovi ani nezdálo.

A teď zažíváme dobu, kdy do politiky vstoupili lidé, kterým je okolo 40 a nástup sociálních sítí zažili v jeho divoké době, kdy netušili, co by to jednou mohlo znamenat a zapomněli si to smazat 🙂

Takže to bude čím dál tím častější. I když generace po nich už si možná bude dávat větší pozor. A navíc teď přichází AI, takže už nikdo nebude stejně schopen říct, co je a co není real a tak bude všem všechno jedno.

Taky je vidět, že už to všem začíná lézt krkem. Protože většina z nás v minulosti udělala něco, na co teď není možná úplně pyšná, ale dávno jsou úplně někde jinde. A vlastně na tom, točit porno nevidí nic zas tak tragického, protože se na to sami koukají.

Mě osobně točit porno tedy úplně cajk nepřijde, ale ještě horší mi přijde způsob, jakým ta kauza momentálně probíhá.

No a pak tu máme ten druhý aspekt. A to je fakt, že podobným „morálně bezpečnostním prověrkám“ je podrobována takřka výhradně jen jedna strana. To, co v současnosti sledujeme, tedy postupnou selektivní mediální likvidaci nových poslanců, to známe z minulosti a dovolím si tvrdit, že to je vždy naprosto jednostranné.

Zaregistrovali jste, že by někdo takto důsledně prolézal minulost poslanců jako je Zdechovský, Bartošek, Jákob, Stanjura a další? Řešil někdo, kolik poslanců pětikoalice bere kokain? Kolik milenek má který ministr? Jestli mají na zahradě pergolu se stavebním povolením? Obvolával nějaký novinář všechny známé dosluhujících ministrů a vyptával se jich, zda na ně nemají nějakou špínu? Nějak si nevzpomínám. Naopak. I věci, které praskly, média ostentativně ignorují. Kupříkladu Rakušanův šifrovaný telefon, který „vysvětlil“ stejně blbě jako Turek. Přičemž Turek psal hovadiny na facebook, ale šifrovaný telefon se používá v organizovaném zločinu.

 

Hlas lidu z FB: Kuwa mame ve firme nove auto. Nebudu rikat znacku, protoze to co chci napsat asi plati napric vsemi vyrobci.

Kuuuurva tolik zbytecnych picovin pohromade jsem jeste nevidel!!!! Kdyz clovek jede rychleji, blika na palubce nejaka bila picovina, kdyz vypnu asistenty, sviti tam oranzove picoviny, kdyz nedam blikny v presne dany okamzik, nenecha mne auto jet kam chci a pere se se mnou o volant, tempomat furt nabizi zmeny rychlosti, na palubce se tudiz furt neco neustale rozsvecuje nebo blika, otackomer ukazuje otacky nejakyma zkurvenyma obdelnickama a prakticky se behem jizdy nemeni, ukazatel rychlosti neni prosty budik s rucickou, ale cislo, ktere se meni na displeji spolu s milionem dalsich zbytecnych kokotin… DO PICI S TEMAHLE EUROVYFIKUNDACEMA!!!!

 

Protiproud: Takže si to shrňme. Na území České republiky již několik let operuje teroristická skupina, pod vedením Mikea Oganesjana, maskujícího se jako proukrajinský aktivista, která je úzce napojena na vedení ministerstva vnitra a policie ČR.

Jak jinak si vysvětlit absolutní nečinnost policie při pronásledování českých občanů patřících k Fialově a Rakušanově opozici – a dokonce i jejich rodin. Desítky těchto případů jsou zdokumentovány, bylo podáno mnoho trestních oznámení, a přesto je tato expozitura ukrajinské rozvědky u nás nedotknutelná.

Na denním pořádku měla tato Fialova teroristická skupina pracující pro ukrajinskou rozvědku ničení majetku, stalking, narušování nočního klidu a domovní svobody či soukromí nebo jiné způsoby obtěžování, které je trestné.

Je jasné, že tato činnost by nebyla možná, aniž by tato operativní skupina neměla krytí z nejvyšších politických míst.

 

Richard Perman: Generální ředitel BBC Tim Davey oznámil svou rezignaci na pozadí skandálu se zfalšováním Trumpova projevu.

Maria Zacharovová okomentovala rezignaci generálního ředitele BBC Tima Daveyho: ,,Falzifikace v Buči byla také „sestříhána“ a ve skutečnosti vymyšlena BBC. Vymysleli si také neuvěřitelné příběhy o ruských fanoušcích před olympiádou v Soči, falešné příběhy o Sýrii, absurdní příběhy o Skripalových a mnoho dalšího.”

 

Jindřich Rajchl: A máme to tady!

Link na video dal (Oganesjanově bandě) někdo, kdo mě považuje za bezpečnostní riziko pro Českou republiku, v čemž jsou zajedno i ministrem Rakušanem. Tudíž nešlo o morálku, nýbrž u účelovou snahu mne zdiskreditovat a reputačně zlikvidovat, a to od celé této skupiny. Obyčejná špinavá kampaň a připravený ůtok od mých politických oponentů. Nikoliv proto, že představuji riziko pro Českou republiku, nýbrž proto, že představuji riziko pro dozimetrickou mafii.

Dyskutovat k textum možete aji na mojem fejsbučku TU

Ladik Větvička, Poruba, Knížectví slezské

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

 

ZDROJ:

https://www.radiouniversum.cz/jeden-hajluje-druhy-si-toci-domaci-porno-treti-vyhrozuje-nebohym-chirurgum-z-afryky-stvrty-okrada-capy-o-hnizda/

 

Jestli jsou pro Vás naše překlady přínosem, zvažte přispěním.
Děkujeme všem, kteří nám ekonomickou podporu pomáháte překládat další videa. – i 10 Kč za shlédnutí nám může pomoci.
Děkujeme, redakce VOLNÉHO blogu.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
11 listopadu, 2025/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/11/Vetva-2-600x300.jpg.webp 300 600 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2025-11-11 19:54:092025-11-11 19:54:09Ladislav Větvička : Jeden hajluje, druhy si toči domaci porno, třeti vyhrožuje nebohym chirurgum z Afryky, štvrty okrada čapy o hnizda…
Akce, Blog, Domácí, Rusko, Slider aktuality, Ukrajina, Větvička, Zahraničí

Pondělní „Větičky 18.08.2025“ – Oje*ali haviřa, nedali mu haliřa…

Pondělní „Větičky 18.08.2025“ – Oje*ali haviřa, nedali mu haliřa…

Větičky Ladika Větvičky

PSANE PRO

RADIO UNIVERSUM

 
Ladik Větvička - Hovory z Lán

Stare ostravske rčeni: „Ojebali haviřa, nedali mu haliřa…“

Su města, kere z princypu musí každy Ostravak navštivit. Od estonske Kundy přes gambijsku Serekundu, až třeba po gruzinske Chacharaki a tadžicky Chujland. To je ale tak asi všecko, co sem vam ze zeměpisně-lingvistycke stranky chtěl povykladat. Fčil se podivejme na konečne řešeni telekomunykačni otazky:

Každy dobry cestovatel vi, že byva vyhodne si v každe zemi pořidit mistni SIM kartu, bo jinak by vas ty kurvy telekomunykačni zedřeli z kože. Jedinu vyjimku je republika česka, kde se nevyplati vubec nic. Čemu temu tak je, nevim, ale popišu vam přiklad, u kereho snad každy normalni člověk pochopi, jak zme v hajzlu a jak se nechavame okradat na každem rohu těma našima bitkojňakama (mezi ně počitam všecky, od sučasnych zloděju ve vladě až po sebranku ANO, kera z mnohych z nas zrobila občany II. kategoryje a po paru rokach si mysli, že zme zapomněli a zase cpu do popředi zdyskredytovane postvičky typu zfinladyzovaneho Adama, nebo se pokušaju oživit zlodějsky buzeračni systém EET, kerym už raz nenavratně zparalyzovali aktyvity obyvatelstva.

Vstupil sem do kancelaře jakesik telekomunykačni společnosti v zaprašenem uzbeckem městečku Chujland:

„Dobry den, potřeboval bysem SIM kartu tak na tyden, mělo by tam byt tak pět giga dat, to by podle mojich zkušenosti mohlo na sledovani kvalitniho uzbeckeho porna stačit.“

Oplacana uzbecka operatorka se na mě usmala svojima šikmyma očama:

„Na tak kratku dobu nic nemame, ale mohla bysem vam nabidnut kartu na měsic, z kere možete čerpat 75 giga dat,“ povida ta oplacana švarna Uzbečka.

„Na měsíc nejedu, tam nesu hospody. Ale pokud ta karta funguje aji v te vaši měsični krajině, tak čemu ni? Co to stoji?“

„Sedumdesat tisíc sumcu’ (*),“ usmala se Bečka. (* při aktualnim kurzu uzbeckeho sumca se jedna o 115,-Kaček).

„Nezajima mě cena na den,“ odpověděl sem s kyselym usměvem, bo znam praktyky našich mobilnich zloděju, “kolik to robi na ten měsíc?“

„Ach promiňte, neuvědomila sem si, že o prazdninach mame akci pro turysty, takže pokud by vam stačilo 20 Giga dat, pak tady mam kartu za padesat tisíc sumcu na měsíc.“

V hlavě sem si hravě spočital (bo v matematyce zme my Ostravaci dobři), že ide o 88 korun a osumnact haliřu.

„Nepleteš se, děvucho? Opravdu ide o 88 korun a osumnact haliřu na cely měsíc?“

Usmala se na mě tak, jak kdyby tady chodili okradani češti klienti pravidelně:

„Budete si přat nastavit telefonni číslo stejne jako vaše rodne číslo?

„To ide?“ čuměl sem na ňu jak ščur do ryny.

„Samozřejmě, čemu by to nešlo?“

– Samozřejmě, čemu by to nešlo? – znělo mi v hlavě ještě dluho pote, co sem si při sledovani romantyckych ubeckych pornofilmu v maršrutce uvědomil, že do Chujlandu cestovat vlastně nemusime.

Bo my tam už zme.

Ladik Větvička, Chujland

—————————-

 
Pravě dorazila z tiskarni mija knižka Předvalečny denik III. dokumentujici absurdity doby od unora tohoto roka. Kdo ju chce mět doma jako kroniku doby, niže su inštrukce k dodani.
Pravě dorazila z tiskarni mija knižka Předvalečny denik III. dokumentujici absurdity doby od unora tohoto roka. Kdo ju chce mět doma jako kroniku doby, niže su inštrukce k dodani.

—————————————————-

Vidlák: Včera policejní těžkooděnci sebrali Ivana Smetanu z KTV live. Proč? Protože se v noci bránil Oganesjanově bandě Fialajugend, kterou vede recidivista v insolvenci a která mu už několikrát poškodila auto a majetek. Obrana je zločin, přátelé. Bráníte svůj majetek (a život) před pouliční bojůvkou a tak vás za to seberou. Hned se také přidala zaprodaná mééédia, která tvrdila, že Ivan střílel z pistole a hádejte, koho uváděla jako zdroj? Oganesjanův twitter! Mike je Pán…

Hádejte, co se stalo těm, kteří přijeli k Ivanovi dělat bordel? Nic. Udělali si z toho pár hezkých videí, která dobře zpeněží na Hero-hero. Selektivní spravedlnost, se tomu říká a objevuje se to ve chvíli, kdy je stát a společnost před kolapsem.

 

Jiří Medula: Ivan Smetana je další obětí novodobých Freikorps. Shrněme si to. Před časem se objevila partička primitivů a zakomplexovaných frustrátů, která začala napadat nejrůznější aktivity a osoby nepohodlné současnému režimu. Mohlo by se zdát, že jejich jedinou motivací je pouze pochybná sledovanost a peníze z ní plynoucí přes platformu HeroHero. Skutečnost, že ani několikanásobná podmínka, kterou je zatížen jeden z jejich členů jim nebrání v pokračování v činnosti, která je flagratním porušováním poklidného občanského soužití, však nasvědčuje o možná trochu jiném pozadí… Je evidentní, že Policie ČR ani jiné orgány odpovědné za dodržování zásad občanského soužití a zákonnost opakovaně nekonají. Ministerstvo vnitra i Státní zastupitelství jsou k této nečinnosti PČR taktéž netečné. A primitivové z pouličního gangu nejenže beztrestně páchají další a další lumpárny a provokace, ale běžně nazývají policisty jako „kolegy“. Z toho můžeme usuzovat, že zájmem orgánů státní správy možná není nic jiného, než destabilizace občanské společnosti, vyvolání větších či menších potyček a odklonění pozornosti veřejnosti k pouličním podružnostem namísto věcí podstatných. Zároveň se lze zbavit některých nepohodlných osob jejich kriminalizací a v případě potřeby zavést další represivní opatření, samozřejmě „pro naše dobro a uklidnění situace“

Přirovnání gangu pouličních primitivů k jednotkám Freikorps není v žádném případě přehnané. Měli stejné zadání, destabilizaci situace v českém pohraničí. A jak lze dnes tyto bojůvky organizovat bez toho, aby to ony samy věděly? Naprosto jednoduše. Psychologické profily jednotlivých frustrátů jsou zřejmé, stejně jako jejich motivace. Díky platformě Herohero stačí anonymně posílat dostatek financí, aby to gang utvrzovalo v „zájmu“ o jejich počínání. Čím více „sledujících“ a peněz, tím větší motivace k páchání dalších a dalších lumpáren. Navíc když ani útoky proti politicky činným osobám včetně europoslankyně (Kateřina Konečná) nepřinutí Policii ČR k adekvátnímu opatření… Legitimní otázkou tedy je, kdo ve skutečnosti stojí za celým tímto odporným cirkusem a terorizováním části opoziční scény? Proč je Policie ČR tak dlouhou dobu nečinná? A kde se i v tomto případě skrývá nejen strategický komunikátor, ale především ministr vnitra Vít Rakušan?

 

Pavel Cimbál: Střílet někomu u domu o půlnoci pyrotechniku a létat nad barákem dronem je prý happening. Aha. A to polití maďarské ambasády kečupem a co chvíli opakované znečišťování vozidel, urážky, napadání a krádeže značek, to je také happening. A celá ta naše slavná @PolicieCZ, co na řádění tohoto provládního Oganesjanova gangu už rok kouká, zatímco pán je už ve třetí podmínce, to má také asi jako happening…

 

Konzervativní noviny: K porážce progresivní ideologie je nutné, aby se konzervativní síly nebály využít všechny nástroje moci, které jsou k dispozici. Stejně jako to udělala progresivní levice v minulosti. Američané to pochopili, volili podle toho a nyní je možné sledovat zavádění dosud nepoužívané strategie.

K porážce progresivní ideologie je nutné, aby se konzervativní síly nebály využít všechny nástroje moci, které jsou k dispozici. Stejně jako to udělala progresivní levice v minulosti. Američané to pochopili, volili podle toho a nyní je možné sledovat zavádění dosud nepoužívané strategie.

Po totálním vítězství kapitalismu v osmdesátých letech minulého století přišel Murray Rothbard z rakouské školy s teorií, že největším nebezpečím pro svobodnou společnost bude progresivní levice, která již tehdy ovládala značnou část veřejného prostoru, neboť dokázala obsadit univerzity, média a veřejnou diskuzi.

 

Progresivní levice byla podle něj historicky velice úspěšná v tom, že bez jakéhokoli ostychu prosazovala svoji ideologii, byla-li u moci, a zároveň za pomoci médií dokázala zpacifikovat konzervativní síly v okamžiku, kdy se ony dostaly k nějakému rozhodování. Pokud chtěly konzervativní síly zpětně rušit to, co zavedla progresivní levice, byly okamžitě napadeny jako radikální a extremistické. V nejlepším případě tak pouze dokázaly zpomalit migrační vlnu, zavádění genderových politik nebo tempo rozdávání sociálních dávek.

Murray Rothbard navrhl „novou strategii” pro pravici. Její ústřední postavou je pozitivní, charismatický a do určité míry populistický vůdce, který dokáže obejít nepřátelská média a oslovit masy přímo. Jedině tak může získat podporu lidí, kteří jinak dostávají veškeré informace pečlivě filtrované médii ve službách progresivní levice. Nový charismatický populista musí být extrémně odvážný. Nesmí se bát jít do otevřeného střetu s téměř všemi hlasy ve veřejném prostoru, neboť jinak skončí každý pokus o nápravu stejně jako vždy v minulosti. Nestane se nic, psal Murray Rothbard, pouze se zpomalí cesta do utopického ráje.

 

Aleš Svoboda: Evropští politici komentovali setkání Trump – Putin vesměs střídmě. Až na jednoho. Toho času generál všech generálů před kterým by nejspíše vzala nohy na ramena i armáda Alexandra Velikého Petr Fiala svolal Bezpečnostní radu státu kde se bude toto nepřípustné jednání o míru probírat. Fiala oznámil že válku ukončíme pouze více zbraněmi a větší finanční podporou Ukrajině. Ukrajina by měla mít jaderné zbraně. Peťo, zase jsi se dostal do novinových titulků. Šílený český premiér burcuje Evropu proti Rusku. No a s těmi jadernými zbraněmi… Snad jedině kdyby jsi si zajel do Dukovan a ručně jsi vytáhl ty palivové články a pak je daroval Zelenskemu… On totiž nikdo snad kromě tebe a tvých oveček které by tě volili i kdyby jsi hodil granát do mateřské školky není tak šílený aby si myslel že více zbraní a atomovka tohle ukončí… Peťo připomínáš mi jednoho týpka co si ještě 30.dubna 1945 myslel že vyhrává. Jako každý rozumný člověk si při tvém válečném štváčství musí zaklepat na čelo. Ještě že už jdeš od válu, nebo ty jsi fakt schopnej do posledního Ukrajince a do poslední koruny. Nevím kdo tu Ukrajinu zničí dřív. Jestli ty nebo Rusko. Každopádně s likvidací států máš bohaté zkušenosti.

 

Parlamentní listy: Podle poslankyně Šebelové (STAN) je čas na zásadní změny: „Abychom konečně třeba přijali euro, zahájili boj s dezinformacemi, přijali různá manželství pro všechny a věnovali se krokům, jak posunout Českou republiku dopředu,“ pravila Šebelová. Poslankyně se ohlédla za uplynulým volebním obdobím a hájila dosavadní práci vlády. „Vláda, kterou jsme tu vedli čtyři roky, byla dobrá, protože opravdu těch problémů, které jsme museli řešit, byla celá řada. Myslím si, že naše vláda se s tím opravdu vyrovnala statečně.

Mě by enem zajimalo, odkud se také pomatene hydry vlastně berou a kdo to voli?

 

Erik Best: „Amerika tu válku svým způsobem vyvolala a pak odmítla tu válku vyhrát. Dopředu věděla, že nehodlá tu válku vyhrát,“ poznamenal. Připomněl, že prezident Biden opakovaně zdůrazňoval, že nechce příliš dráždit Vladimira Putina, protože by mohl reagovat jadernou zbraní.

„Ta válka od začátku byla falešná. A ani Rusko tu válku nechce vyhrát. Žádná strana nechce tu válku vyhrát,“ zmínil Best. „Ani Česká republika určitě nechce tu válku vyhrát, protože nedopustila tolik krádeží, co se týče zbrojení Ukrajiny,“ konstatoval s tím, že se blíží změna, která ale nebude příznivá pro politiky, „kteří od začátku podporovali tu falešnou, neúspěšnou politiku“.

Podle Besta je hlavním důvodem, proč USA nemají zájem válku na Ukrajině vyhrát, jejich vlastní vnitřní situace. „Síly v Americe, které ovládají byznys a politiku, pochopily, že Amerika už nemůže pokračovat dál tak, jak doposud. Má obrovské dluhy a svou pozici ve světě ztrácí,“ konstatoval, a že USA čeká finanční krize.

„Aby Američané urovnali tu situaci ve světě, rozhodli se, že musí změnit politiku, více se soustředit na to, co dělají dobře – ovládat vlastní hemisféru – a nechat ten zbytek někomu jinému. Rusko bude mít svou sféru vlivu, Čína bude mít svou sféru vlivu, a Evropa bude mít smůlu,“ uvedl Best.

Podle jeho názoru, rovněž Moskva má důvody, proč nechce válku vyhrát rychle. „Rusko má víceméně stejný zájem. Finance řídí svět. Síla dluhu je největší síla, kterou jsme my lidé vymysleli – ještě silnější než atomová bomba. Finanční problémy bude mít Západ podstatně dřív než Rusko. To je právě ten smysl toho nevyhrávání té války,“ míní Best.

„Ani Rusko nechce, abychom pochopili, co se děje. Kdybychom pochopili, co to znamená pro nás finančně, tak bychom to zastavili. A Rusko by nevyhrálo tolik,“ řekl Best. „Kdyby Rusko vyhrálo předčasně, tak nebude moci dosáhnout toho, co chce. A my budeme mít stále zájem o Ukrajinu. Jakmile ale začnou finanční problémy na Západě, tak zapomeneme na Ukrajinu. To bude poslední problém, co budeme mít,“ poznamenal Best.

 

Ladik Větvička, Chujland, Uzbekistan

—————————————————

Milí čtenáři, přátelé, děkuji vám za podporu velice velmi!

Do této zajímavé doby vychází druhý díl knihy – „Předválečný deník II.“.

Dokumentuje neuvěřitelný posun, ke kterému došlo od října loňského roku (kdy končil první díl deníku), do února tohoto roku, kdy jsme už měsíc svědky americké revoluce.

ree

Pokud máte chuť mít deník této zajímavé doby ve své knihovně, protože nikdy nevíme, kdy na webech Orwellovsky přepíšou historii, čas objednat je právě teď.

Kniha stojí 390,- Kč plus poštovne 79,- Kč

Mým pravidelným čtenářům stačí naskenovat QR kód

 
ree
 

Pokud ještě knihy ode mě nemáte, raději napište dodací adresu do mailu

ladislav.vetvicka@centrum.cz

A pro ty, kteří nemají rádi QR kódy, je korunový účet zde: 1030513055 / 5500

a eurový tady: IBAN CZ23 5500 0000 0010 3051 3055, BIC RZBCCZPP

 
 
 
 
 
 

DALŠÍ VĚTIČKY ZDE

—————————————————-

„Bůh žehnej dílu našemu“

Ladik

 
  • Větičky Ladika Větvičky

 

 

ZDROJ:

https://www.ladikvetvicka.cz/blog/veticky-18-08-2025

18 srpna, 2025/přidal Jana Černeková-Šiketová
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/08/stazeny-soubor.jpg 224 224 Jana Černeková-Šiketová https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webp Jana Černeková-Šiketová2025-08-18 16:00:222025-08-18 16:00:22Pondělní „Větičky 18.08.2025“ – Oje*ali haviřa, nedali mu haliřa…
Page 1 of 3123
Výše členského příspěvku
Kč
Frekvence platby

DŮVĚRNÝ: 107-1458980287/0100

TRANSPARENTNÍ: 115-4977920247/0100

„NA KAFE“ 27-1664400247/0100

Starší články

Červen 2026
PoÚtStČtPáSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
« Kvě    

Základní informace

  • Přihlásit se
  • Zdroj kanálů (příspěvky)
  • Kanál komentářů
  • Česká lokalizace

Na kafe

Transparentní

Důvěrný

Marian Bojko-boj za přímou demokracii nikdy nevzdám

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064131125142
https://www.facebook.com/profile.php?id=100064131125142
Scroll to top