Brno padlo bez výstřelu: Co Hitler nestihl, dokončila nová německá Pátá kolona – v saku a s festivalovou páskou. Rudé ruce na Benešovi. Posselt v čestné lóži. Hradní zrádce Němcům salutuje. Za rok už rovnou v Sudetech? Hluboko založený plán
22. 5. 2026
Milan Kramberger konstatuje, že brněnský sjezd Sudeťáků je promyšleným politickým testem, který nejen „normalizuje“ soustavné útoky na Dekrety, poválečné uspořádání i historickou paměť českého státu, ale je přípravou na „konečné řešení české otázky“ – tentokrát bez tanků, s novou Pátou kolonou
Co se nepovedlo dveřmi z Mnichova, podařilo se oknem z Brna.
Sudetoněmecký landsmanšaft se vrátil na české území. S prezidentskou záštitou Petra Pavla. A s „Adolfovým“ zlověstným úsměvem Bernda Posselta. Prostě se jim to s pomocí naší Páté kolony povedlo.
Léčka
Připomeňme si: V roce 2003 hlasovala frakce Křesťansko-sociální unie v Evropském parlamentu — vedená právě Posseltem — proti vstupu České republiky do EU. Důvod? Tehdejší usnesení českého parlamentu o právní a majetkové nedotknutelnosti Dekretů (ve skutečnosti československého, resp. českého právního řádu).
V roce 2009 Posselt zopakoval útok a označil Dekrety za „protievropské“, „rasistické“ a — čtěme slovo za slovem — „nebezpečnou rakovinu evropského právního řádu“.
Toto dnes přijelo do Brna jako vážený host tamního magistrátu ovládaného fialovou ODS. A prezident republiky mu úslužně drží dveře.
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová to pojmenovala bez příkras: „Posselt přes dvacet let jedná v neprospěch České republiky — a dnes rozděluje její společnost kontroverzní akcí přímo na jejím území.“ Její diagnóza má jasnou pointu: „Jde o to, aby dosáhli zevnitř toho, co se jim léta nepodařilo zvenku: Zrušit Benešovy dekrety a požadovat majetky.“
Poslanec Jindřich Rajchl (PRO-SPD) dodává varování, které by si měl každý zapamatovat: Zdánlivý ústup landsmanšaftu od explicitních majetkových nároků není změna. Jen taktický manévr: „Úkrok stranou a léčka“.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/05/poss-pavek.avif168300Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2026-05-23 17:49:472026-05-23 17:49:47Brno padlo bez výstřelu: Co Hitler nestihl, dokončila nová německá Pátá kolona – v saku a s festivalovou páskou. Rudé ruce na Benešovi.
Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec.
Vidlák: Přátelé, Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na mojí SPZ, následném přivolání příslušníků městapa a přestupkovým řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má po více než roce dobrý konec. Odvolací orgán ve Zlíně předchozí rozhodnutí agilního úředníka z Valašského Meziříčí, Škývary zrušil a následně celé přestupkové řízení zastavil. Snaha arménského delikventa o mé poškození vyšuměla do ztracena, o řidičák jsem nepřišel, žádnou pokutu jsem nezaplatil. A protože to celé skončilo, bude, myslím, pro všechny zajímavé, když si celý případ zrekapitulujeme.
Moji pravidelní čtenáři vědí, že jsme byli loni v dubnu spolu s Petrou Rédovou vylákání do Valašského meziříčí s tím, že tam sídlí skupina našich podporovatelů, kteří chtějí podpořit hnutí Stačilo! do volební kampaně. Prvotní snahou mohelnického prasete, Pšenáka, bylo, nás zkusit nachytat při nezákonném předání peněz, ale my si prostě přivezli darovací smlouvu a povolali si svědky, takže došlo na plán B. Na parkovišti mi přelepili kouskem černé izolepy číslici 9 na SPZ, aby vypadala jako osmička a následně na nás přivolali hlídku městské policie, která vše zdokumentovala a předala případ do správního řízení s tím, že jsem se dopustil nedbalosti a nezkontroloval si auto před jízdou.
První zajímavou věcí bylo, že nás hlídka „chytla“ prakticky ihned. Nestihl jsem ujet ani kilometr. Valašské Meziříčí je totiž tak bohaté, že tamní městapáci mají tolik volného času, že na oganesjanovského udavače reagují prakticky okamžitě. Strážník sice má mít kameru, aby ze všeho byl záznam, ale tak zrovna v ten den jak na potvoru nefungovala. Takže sice známe sestříhanou verzi z Hero hero – Mike je Pán, jak zásah probíhal, ale nedalo se nijak ověřit, jak vypadala strážnická pohotovost těsně předtím, než jim arménec zavolal. Zřejmě bychom zjistili, že jim předtím volal mnohem víckrát a v podstatě šlo o zločinné spolčení, ale to víte, městapácké kamery fungují jen velmi selektivně, takže se nic podobného nedá dokázat.
Pak následovaly dlouhé měsíce, kdy přestupkový odbor Valašského Meziříčí, konkrétně úředník Škývara, nekonal. Duben – nic. Květen – nic. Až koncem června se najednou rozhoupali a poslali rozhodnutí, že jsem vinen, mám zaplatit čtyři tisíce pokuty a odevzdat na půl roku řidičák. Vzápětí pak „někdo neznámý“ zřídil e-mailovou schránku, která se vydávala za mě a poslal milému Škývarovi mail, že s rozhodnutím souhlasím a trest přijímám. Škývara tento mail přijal a zařadil ho do spisu.
IDNES: Nejmasivnější ruský útok na Zakarpatskou oblast, výbuchy hlásí i ze Lvova, hlasa titulek iDNES: V textu pak najdeme upřesnění – Kromě Užhorodu hlásí exploze i z největšího města západní Ukrajiny Lvova, Ivano-Frankivska, Rivne, Lucku nebo Černovic.
Tuž ja nevim, jestli si z nas robi ti presstituti srandu – Lvov, Ivano-Frankovsk, Rovno, Luck ani nebo Černivcy neleží v Zakarpatské oblasti.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/c4ce46_77fb8744a7924db4b98e91a352c6564emv2.webp6421000Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2026-05-14 19:08:042026-05-14 19:08:04Ladislav Větvička : Čtvrteční větičky 14.05.2026 – Oganesjanovská sviňárna s přelepením čísla na SPZ, přivolání příslušníků městapa a řízením, ve kterém jsem měl na šest měsíců přijít o řidičák, má dobrý konec
Tomáš Fürst: Falšování vědy v Olomouci jede do finále
ÚHEL POHLEDU – V českém veřejném prostoru se intenzivně řeší podezření, že se na olomoucké kardiologii falšovala zdravotní dokumentace pacientů, aby se daly voperovat kardio-defibrilátory i těm, kteří je nepotřebovali. Seznam zprávy kupodivu v tomto případě odvedly dobrou investigativní práci a v sérii článků a podcastů (zde, zde, zde, zde) zdokumentovaly hlavní dějovou osu. Falšování zdravotní dokumentace se zřejmě týkalo jednak asi 70 pacientů zařazených do mezinárodní klinické studie, ale i několika stovek dalších, kteří ve studii zařazeni nebyli. Je pravděpodobné, že se z této neuvěřitelné historky vyvine největší skandál s falšováním vědeckých dat v českých dějinách.
Je zajímavé pokusit se pochopit, co si tak asi mohli myslet lékaři, kteří se falšování dokumentace dopouštěli.
Skutečně si mohli myslet, že si nikdo nevšimne podezřelého počtu implantací, který násobně převyšoval počty těchto výkonů v ostatních centrech?
Nebo si mysleli, že i kdyby si někdo všiml, stejně se všechno jako vždy zamete pod koberec a žádné problémy z toho nebudou?
V tomto textu se pokusím vysvětlit, proč mohli lékaři v Olomouci považovat obě výše zmíněné možnosti za racionální.
Pět let po covidu je zcela jasné, že neexistuje žádná vůle poctivě zkoumat zdravotní data, které stát shromažďuje. Tak například Ústav zdravotnických informací a statistiky (UZIS) již dlouho ví, že do týdne od některé z covidových vakcín zemřelo v naší zemi 1688 lidí. Dokonce ve většině případů zná i šarži vakcíny, po které k úmrtí došlo. Myslíte, že to někoho zajímá? Státní ústav pro kontrolu léčiv (SUKL), který je zodpovědný za kvalitu léků v ČR, eviduje pouze 216 úmrtí po covidové vakcíně a asi u poloviny z nich se ani neobtěžoval zjistit šarži, po které k úmrtí došlo.
Tento stav je jasným důkazem naprostého selhání farmakovigilance v naší zemi. Lékaři jsou povinni hlásit každé podezření na nežádoucí účinek léků, přesto i v případě úmrtí bezprostředně po experimentální vakcíně je nahlášena jen asi desetina případů. Oba státní úřady – UZIS i SUKL – vysílají lékařské veřejnosti jasný signál, že nic se zkoumat nebude. Když se neřeší ani stovky mrtvých, není divu, že si v Olomouci mohli myslet, že pár defibrilátorů nikdo řešit nebude. A taky by neřešil, nebýt dvou lékařů, kteří to vykecali, a nebýt reportérů Seznamu, kteří z toho udělali kauzu. Proč se reportéři Seznamu nezajímají o jiná zdravotní data zůstává zajímavou otázkou.
Druhý bod je však ještě zajímavější. Hlavní postavy olomoucké skandálu měly úvazky jak ve Fakultní nemocnici, tak na Lékařské fakultě Univerzity Palackého. A právě tato univerzita se v posledních letech propadá čím dál hlouběji do bažiny díky nezvládnutému skandálu s rozsáhlým a systematickým falšováním vědeckých dat. Celá situace začala již v roce 2012, kdy doktorand Čeněk Gregor upozornil na zjevně zfalšovaný článek, jehož hlavním autorem byl jeho školitel Radek Zbořil.
Následovala neuvěřitelná anabáze, která skončila tím, že student byl vyhozen ze školy a celý skandál byl zameten pod koberec. Povzbuzeni tímto „úspěchem“, pustili se olomoučtí nanochemici do falšování dat systematickým způsobem. Kdo chce strávit několik dnů čistého času rozplétáním této fascinující historie, nechť si přečte olomoucký akademický samizdat dŽurnál, který k dnešnímu dni obsahuje přes sto článků o rozsáhlém a systematickém falšování dat, ke kterému dochází již mnoho let ve skupině olomouckých nanochemiků, dnes sdružených v ústavu CATRIN.
Nejzajímavější na celé kauze je, že po celou dobu stálo vedení univerzity pevně na straně falsifikátorů dat. Když se nový děkan Přírodovědecké fakulty pokusil začít falšování dat řešit, tehdejší rektor Jaroslav Miller (později náměstek ministra, dnes šéf NAU) dokonce založil akademické mafii na univerzitě vlastní ústav (CATRIN), aby na ni nedosáhly orgány Přírodovědecké fakulty. Od té doby se na UP vystřídali dva další rektoři a oba pečlivě dbali na to, aby měli falsifikátoři vědy „klid na práci“ a zejména dostatek financí.
Akademická obec olomoucké univerzity již deset pozoruje, že stran falšování vědy projde skutečně cokoliv. Míra drzosti akademické mafie je přímo neuvěřitelná – když Etická komise UP konstatovala, že profesor Zbořil inicioval falšování dat ve své publikaci, stal se předseda Etické komise terčem tak brutálních veřejných útoků, že raději na svou funkci rezignoval. Rektor Miller se jej nijak nezastal, naopak, další podněty Etické komisi už ani nepředával. Akademická obec také pečlivě sleduje, jak jsou lidé, kteří se snaží na falšování dat upozornit a problém řešit, systematicky šikanování, taháni po Etických komisích a soudech či vyhazováni z práce.
V tomto systému se dlouho pohybovali a tento systém pečlivě sledovali i olomoučtí kardiologové. Můžeme se potom divit, že to někteří z nich vyhodnotili tak, že se jim nemůže absolutně nic stát?
Skandál na olomoucké kardiologii bude snad onou pověstnou poslední kapkou, po které pohár přeteče. Olomouckou vědeckou a lékařskou obec čeká dlouhé zpytování svědomí a zásadní přestavba prostředí, ve kterém probíhá věda a výzkum. Bude to však vyžadovat podstatné personální změny – jak ve Fakultní nemocnici, tak na univerzitě.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/04/metodika_il_canstockphoto46043372-598x299-2450135686.jpg299523Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2026-04-24 16:34:362026-04-25 12:41:27Tomáš Fürst:Falšování vědy v Olomouci jede do finále
Průzkum zjistil, že 74 % Kanaďanů se domnívá, že „klonované postupy v oblasti masa a genetické editace nemají v zemědělských a potravinářských systémech místo.
Navzdory tomu mohou brzy nevědomky jíst geneticky modifikované vepřové výrobky poté, co Health Canada tiše schválila genově upravené vepřové maso… bez označení
Nemá Kanaďan právo vědět, jak se jejich potraviny vyrábějí?
LifeSiteNewsZprávy LifeSiteNews: Koncem minulého měsíce úředníci z Health Canada a Canadian Food Inspection Agency (CFIA) uvedli, že je pro Kanaďany „bezpečné“ jíst vepřové maso, které bylo geneticky modifikováno, aby se nenakazily viry reprodukčního a respiračního syndromu prasat (PRRSV)
Modifikace genů prasat zahrnuje odstranění malé části genu spojeného s PRRSV.
Kanadský úřad pro zdraví Health Canada uvedl, že potraviny vyrobené z „těchto prasat jsou pro lidi stejně bezpečné a výživné jako vepřové maso, které je v současné době k dispozici v Kanadě“.
Geneticky modifikované prasata pocházejí z britské společnosti Genus PLC a společnosti PIC Canada Ltd se sídlem ve Winnipegu. Obě společnosti požádaly, aby Health Canada umožnila, aby jejich genově upravená prasata byla použita jako potravina.
V současné době jsou prasata odolná proti PRRSV povolena ke konzumaci ve Spojených státech, Brazílii a Kolumbii.
Není jasné, kdy a jestli se maso z prasat dostane do kanadských regálů. Výrobky by však nepotřebovaly „zvláštní označování“, protože Health Canada uvedla, že vepřové maso nepředstavuje „větší riziko pro lidské zdraví než prasata, která jsou v současné době k dispozici na kanadském trhu“.
Jedna kanadská advokační skupina odpálila zprávu, že geneticky modifikované vepřové bude povoleno prodávat v Kanadě. Canadian Biotechnology Action Network (CBAN) je proti schválení genově upraveného vepřového masa.
„Pokud se genově upravená prasata skutečně vyprodukují a prodají, Kanaďané nebudou vědět, zda maso v jejich vozíku s potravinami je z těchto geneticky upravených zvířat,“ poznamenala Lucy Sharrattová, která slouží jako koordinátorka pro CBAN.
Schválení genem upraveného vepřového masa přichází jen několik týdnů poté, co Health Canada odložila plány na posun vpřed, aby umožnila klonovaný dobytek a prasata na trhu po odporu veřejnosti a aktivistických skupin.
Podle průzkumu, který provedla společnost duBreton, se 74 procent Kanaďanů domnívá, že „klonované postupy úpravy masa a genetického střihu nemají v zemědělských a potravinářských systémech místo“.
Růst syntetického masa, genově pozměněného masa a rostlinných produktů způsobil, že mnoho zdravotnických odborníků a občanů po celém světě vyjádřilo znepokojení nad budoucností potravin.
Velký reset Klause Schwaba a jeho Světového ekonomického fóra (WEF) má v rámci svého programu podporu „alternativních“ proteinů, jako je hmyz, který má nahradit nebo minimalizovat konzumaci hovězího, vepřového a jiného masa, které mají podle nich vysoké „uhlíkové“ stopy.
Mluvčí Světového ekonomického fóra „Great Reset“ je již dlouho propagují jako výhodné pro lidstvo, ale jiní se domnívají, že se jedná pouze o další způsob, jak globální elity získají kontrolu nad potravinovým řetězcem a otráví lidstvo.
Několik médií skutečně uvedlo, že Bill Gates napojený na WEF patří meziinvestory do společností prodávajících syntetická vejce do maloobchodních prodejen v roce 2019. Gates podpořil řadu dalších společností, které prosazují geneticky modifikované potraviny, včetně Beyond Meat a Impossible Foods.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2026/02/Pig-678x381-1.webp381678Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2026-02-16 15:11:272026-02-16 15:11:27Geneticky modifikované vepřové maso schváleno pro lidskou spotřebu v Kanadě
Pavel Cimbál : Vojtěch Pšenák z Oganesjanova gangu pravomocně odsouzen
Krajský soud v Brně dnes ráno zamítl odvolání Vojtěcha Pšenáka, člena Oganesjanovy skupiny, vystupujícího pod přezdívkou Pražský Pérák. Zaplatí patnáct tisíc a náklady řízení. Písemným doručením verdiktu se jeho odsouzení prvoinstančním soudem v Třebíči stane pravomocným.
Ve středu od 9 hodin ráno proběhlo u Krajského soudu v Brně nařízené jednání ve věci 3 TO 24 / 2026, která je opravným prostředkem přechozího řízení 13 T 110 / 2025, vedeného u Okresního soudu v Třebíči. Ten uznal dne 1. prosince 2025 Vojtěcha Pšenáka vinným z trestného činu porušování domovní svobody dle § 178 zákona č. 40/2009 Sb., Trestního zákoníku, a odsoudil k uhrazení pokuty ve výši 15 tisíc korun. Podkladem k dnešnímu verdiktu, zamítajícímu Pšenákovo odvolání jako celek, se stala dvě videa přímo z Oganesjanova kanálu „Detektiv Mike“ na portálu YouTube, zachycující nájezd gangu na rodinný dům z konce ledna 2025. Tento a další Oganesjanovy kanály zveřejňují na sociálních sítích a placených videoplatformách protiprávní jednání skupiny opakovaně, aniž by orgány činné v trestním řízení, navzdory statisícům zhlédnutí a obecné známosti nahrávek, začaly ve věci účinně konat.
Opakovaná selektivní slepota policie a viditelná neochota státních zástupců celý problém otevřít a řádně vyřešit již pomalu začíná narušovat obecnou důvěru ve stát a jeho právní systém, čímž míří neodvratně k interpelacím na nového ministra vnitra Lubomíra Metnara. Ačkoliv jde v tomto případě stále o izolovanou jednotlivost z neustále přibývající řady přestupků a prokazatelných trestných činů, kterých jsou oznámeny již stovky, jedná se o první pravomocný verdikt za dlouhých jednadvacet měsíců od začátku činnosti skupiny vůbec. Kromě kompletního audiozáznamu z celého jednání proto přinášíme i doslovný přepis konečného rozsudku tak, jak byl na tomto jednání přednesen, včetně připojeného odůvodnění. S ohledem na nižší kvalitu nahrávky může text obsahovat některé drobné nepřesnosti.
Vyhlášení usnesení. Dle § 256 Trestního řádu se odvolání obžalovanému zamítá. Co se týká odůvodnění odvolacího soudu, obžalovaný podal odvolání proti rozsudku okresního soudu v Třebíči ze dne 1. 12. 2025, číslo jednací 13 T 110 / 2025 – 97. On od počátku vinu popírá, v podstatě se hájí tím, že nepoznal rozdíl mezi veřejným prostranstvím a soukromým pozemkem, posléze v odvolání ještě namítána subsidiarita trestní represe. S námitkami v podání odvolání se však odvolací soud neztotožnil. Je nutné konstatovat, že soud prvého stupně provedl rozsáhlé dokazování, vyslechl řadu svědků, a co prohlédl, je stěžejní videozáznam, který natočil sám obžalovaný a za pomoci svých kolegů.
Ty důkazy jsou řádně vyhodnoceny a je také vyhodnoceno, proč nebyla použita zásada subsidiarity trestní represe. S rozhodnutím soudu prvého stupně se odvolací soud zcela ztotožnil. Je nutné konstatovat, že, samozřejmě, odvolací soud chápe ty pohnutky, které vedly pana obžalovaného, že jel, společně s dalšími osobami, Adamem Ježkem a Kryštofem Smejkalem. Ten den se snažili natočit reportáž na HeroHero, s poškozeným Milanem Trojanem, tam ho nazývají Auroran, jako vedoucím sekty Novija Gána Sepata. To by, samozřejmě, bylo v souladu se zákonem, mohou tvořit tuto činnost, mohou se cítit být investigativními reportéry a snažit se informovat veřejnost, ale je nutné konstatovat, že tato jejich činnost končí tam, kde začíná Trestní zákoník. A ten Trestní zákoník jednoznačně chrání obydlí a soukromé pozemky.
A když si vezmeme výslechy svědků, ale zejména to video, které nevím, jestli veřejnost, a zde přítomná paní obhájkyně viděli, tak je to jasné, protože ten název je před vraty a vstup na pozemek, sám obžalovaný to tak označuje, sám obžalovaný říká, my se nacházíme pořád na pozemku pana Aurorana, vůdce sekty, který bude zuřit, až tohle uvidí. Takže tam vstupovali v podstatě i s tím, vlastně, takzvaně namíchnout, pana poškozeného, a když s ním chtěli udělat rozhovor, tak oni sami natáčí, že poškozený vychází, ale v tu chvíli obžalovaný a jeho přátelé a kolegové odjíždějí. Takže, co to je za cíl, natočit reportáž, a když poškozený přijde, tak v podstatě ujíždět, o čemž svědčí to druhé video, kde tedy poškozený se je snaží dohnat, v tom vozidle, je tam nějaká, taková dopravní situace, kdy je přivolána policie, ale to je až po spáchání tohoto trestného jednání.
Takže, z toho videozáznamu je zcela zřejmé, že soukromý pozemek poškozeného Trojana je oddělen vysokou bránou dřevěnou, vysokým plotem. Je pravdou, že ta brána je otevřená, ale to ještě nikomu nedovoluje vstupovat na soukromý pozemek. Jednoznačně, pan poškozený si svítí mobilem, obchází dům pana poškozeného, vstupuje mu na trávu, na záhony, tvrdí, že si něco chtěl odnést, což je nesrozumitelné, co konkrétně má na mysli, natáčí i jeho vozidla s registračními značkami, a dělá to za účelem, aby pan poškozený zuřil, a on si asi zvedl sledovanost na Herohero, z čehož plynou i finanční benefity.
Takže obžalovaný musí nést odpovědnost za své činy, kdy se snažil být tedy investigativním reportérem, ale sám porušoval při tom zákony. Jednoznačně vstoupil, rozpoznatelně, na soukromý pozemek poškozeného, a subsidiaritu trestní represe nelze použít, protože, tu nebezpečnost toho jeho trestného jednání zvyšuje to, že on si chtěl zvýšit sledovanost, mít nějaký finanční benefit, ví, že poškozený s tím nebude souhlasit, sám to také uvádí, a navíc, natáčí vlastně soukromý pozemek, soukromá vozidla poškozeného, s účelem dát to na Internet. To znamená, zpřístupnit to ještě většímu počtu lidí, než kteří byli na místě přítomni.
Takže jednoznačně, jsou naplněny všechny znaky přečinu porušování domovní svobody podle § 178 odstavce 1 Testního zákoníku, a pokud pan poškozený se takto choval, musí nést i trestněprávní následky, trestněprávní odpovědnost. Vzhledem k jeho trestní minulosti je mu ukládán pouze výchovný trest, a to peněžitý, v celkové výši 15 000,- Kč, tedy, i s tímto trestem se odvolací soud ztotožnil. Námitky, podávané v odvolání a obhajoba obžalovaného tedy nebyly shledány důvodnými a odvolání obžalovaného bylo zamítnuto. Jedná se o konečné rozhodnutí, je možný pouze mimořádný opravný prostředek v podobě odvolání, o němž budete poučeni v písemném rozhodnutí. A to je, pro dnešek, všechno.
Vyjma těžko uvěřitelné domněnky, že jde o skupinu investigativních reportérů, zatímco gang natáčí předem inscenované situace, schválnosti, pronásledování a cílenou šikanu druhých, není takové argumentaci příliš co vytknout. Zbývá tak už jen podotknout, že dané jednání vedl senát složený z předsedající Mgr. Šárky Dufkové, JUDr. Haliny Černé a JUDr. Moniky Staniczkové, v místnosti 328 budovy Krajského soudu v Brně v Rooseveltově ulici, kterou jsme krátce po jednání v klidu a pokoji, navzdory četným nemilým zkušenostem z předchozích řízení, opustili.
Obžalovaný sám se totiž k jednání osobně nedostavil. Zastupovala jej pražská advokátka Mgr. Rebeka Moťovská Židuliaková, která v různých řízeních hájí členy Oganesjanovy skupiny opakovaně. Již letmý pohled do veřejně dostupných rozsudků z loňského roku pak napoví proč. Vyplývá z nich, že Moťovská zastupuje rovněž i nemalou skupinu klientů, jejichž účelová podání nápadně připomínají obstrukční praktiky soudem již několikrát zrušeného Pojištění na pokuty, jehož tváří byl, kromě Oganesjana, i později pravomocně odsouzený podvodník a falešný právník Petr Kocourek.
Jak je možné, že je s nejvyšší pravděpodobností nadále provozováno, navzdory úřednímu rozhodnutí, tak zůstává otázkou, na kterou by měly odpovědět zejména orgány činné v trestním řízení, čímž se však dostáváme zpět k původnímu problému, a tím je jejich zjevná a těžko vysvětlitelná přetrvávající systémová paralýza, pokračující za této vlády doposud stejně, jako za té předchozí.
03:33 Ukrajina spadne do ruské sféry vlivu 06:41 Moskva chystá velkou ofenzívu
09:32 Osvobodí Rusko i Dněpropetrovskou oblast a Sumy?
10:42 Ukrajinská armáda a obrana se hroutí
12:37 Jak se dostaly peníze za zbraně, mimo náš státní rozpočet?
15:33 Vybydluje Putin Kyjev kvůli chystanému ruskému jadernému úderu?
19:22 Svět po Venezue, nebo po Valdaji?
23:15 Zvládnout Venezuelu pro Trumpa nebude tak lehké
27:26 Rusko nemělo zájem hájit Venezuelu
31:05 Útok USA na Grónsko je reálný
32:07 Časové okno vytvořené Ruskem pro americké námořnictvo
34:33 Změna světového řádu
35:12 Vystěhuje Izrael Palestince do Somalilandu a na Ukrajinu?
36:21 Trump dělí svět na tři zóny: Americkou, Ruskou a Čínskou
40:37 Čína utekla technologicky celému světu
42:42 Rýsuje se aliance Brazílie, Rusko, Indie, Jižní Afrika, Eypt a Alžír
47:48 Rusko se EU nebojí
49:22 Úder Orešnikem bylo poslední varování
54:05 Současné geopolitické změny jsou dobré, neboť oslabují EU
55:55 EU se rozpadne jako Rakousko–Uhersko
56:29 Evropská unie musí být zničena
Je čtvrtek 15. leden 2026, 05:25 ráno, a přeji Vám všem krásný den. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc čtenářů denně, a pořady poslouchá okolo 50 000 posluchačů, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, i posluchačům, že nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com.
Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu
Již jsme „oslavili“ páté výročí Matovičova (OĽANO) bezprecedentního vojenského testování na COVID-19 společně s ministrem Jaroslavem Naďem (dříve OĽANO, nyní Demokraté) a Milanem Krajniakem (dříve SME-RODINA, nyní předseda Kresťanskej únie). . Nikdo zatím nebyl obviněn za 35 000 úmrtí ani za škody ve výši stovek milionů. Naopak, bývalí bojovníci za legalitu a zdravý rozum jsou stále taháni po soudech – jako například nezávislý lékař Peter Lipták, který dnes vyhrál další soudní spor. A to je skutečný příběh!
Již v roce 2020 hledali odpovědní občané legálnost, pravdu a vědecké zkušenosti v léčbě COVID-19. Praktický lékař se také řídil Hippokratovou přísahou – především neškodit – a úspěšně aplikoval své znalosti při léčbě svých pacientů v 3 DSS. Navzdory jejich křehkosti byl velmi úspěšný, což šířil veřejně a v dobré víře. Dokonce i na veřejném shromáždění, které se konalo 17. října 2020 v Bratislavě, v době, kdy se smělo scházet pouze šest lidí. Byl bombardován stížnostmi různého druhu. Požadovaly jeho potrestání a vyloučení ze Slovenské lékařské komory (SLK), což by znamenalo konec jeho kariéry.
Lišky ve SLK
Názory na legitimitu a vědecký základ opatření přijatých hlavním hygienikem Jánem Mikasem se lišily nejen mezi právníky a novináři, ale také mezi lékaři ve SLK vedenými Mariánem Kollárem, známým vůdcem lékařského odporu od roku 2011. Kontrolní výbor SLK se proto sešel a na rozdíl od SaS a OĽANO vyzval obviněného MUDr. Liptáka, aby se k obviněním vyjádřil. Ten se okamžitě a kompetentně odvolal na svá občanská práva zaručená Ústavou Slovenské republiky a zahraničními zákony.
Podle kontrolního výboru je nevinný
Je také signatářem Velké barringtonské deklarace, kterou sestavili epidemiologové z univerzit v Oxfordu, Stanfordu a Harvardu spolu s 12 000 lékařskými vědci a více než 30 000 praktickými lékaři z celého světa (v roce 2020), jak dokládá přiložená deklarace. Dne 8. prosince 2020 výbor stížnost zamítl jako neopodstatněnou: Dr. Lipták jednal ve svém volném čase, neposkytoval zdravotní péči a „neporušil Etický kodex zdravotnických pracovníků“, který prorocky podepsal předseda KV, Dr. Dalimír Zobka. Jednalo se pravděpodobně o nejhrdinštější čin lékařské autority v době COVIDu.
Poslanec Benčík a Dr. Šimovičová v akci
Osud Dr. Liptáka zpečetil další projev proti nesmyslným a nevědeckým rouškám na veřejném shromáždění, které se konalo 12. prosince 2020 na Hodžově náměstí v Bratislavě. Obvinění na sebe nenechala dlouho čekat: 22. prosince ho namísto pečení perníčků nahlásila známá bratislavská pediatrička Dr. Katarína Šimovičová, dlouholetá vedoucí organizace Červený nos, a následně ho nahlásil i Ján Benčík, poslanec za stranu SaS a posedlý lovec odpůrců vládních názorů. Shromáždění údajně nebylo povoleno a Lipták „ovlivňoval účastníky, aby během pandemie COVID-19 nedodržovali preventivní opatření“. Shromáždění bylo údajně neoprávněné a Lipták „měl
• ovlivňovat účastníky, aby během pandemie
COVID-19 nedodržovali preventivní opatření, a
• mluvit k davu lidí navzdory zákazu shromažďování a bez roušky“.
Disciplinární komise se případem zabývala a zahájila disciplinární řízení. „Neměl jsem možnost se vyjádřit k podnětu podanému společností EPIKA, s.r.o.
a Jánem Benčíkem,“ říká Dr. Lipták. Dne 24. června 2021 disciplinární komise SLK rozhodla o uložení disciplinárního opatření Dr. Liptákovi – pokuty ve výši 500 EUR. Prostřednictvím svého právního zástupce se ve stanovené lhůtě odvolal, ale neúspěšně: 20. října předsednictvo SLK Liptákovo odvolání zamítlo a pokutu definitivně potvrdilo bez možnosti odvolání – jedinou možností bylo napadnout ji u soudu.
Boží mlýny?
Šestistránkové rozhodnutí bylo nerozumně podepsáno novým mladým předsedou SLK, Dr. Pavolem Oravcem (což se ukázalo jako fatální). Když ho mimořádné shromáždění SLK brzy odvolalo z funkce předsedy, byl údajně nespokojený a řekl: „Problémy komory nezmizí tím, že nám zakážete o nich mluvit,“ varoval. Je zvláštní, že pokud šlo o kontroverzní lékařský zásah do života obyvatelstva v podobě roušek a vakcín, zákaz klást otázky mu nevadil. Pochybnosti jsou přece hnací silou vědy a pravdy.
Pravda má větší cenu než 500 eur
Pokuta 500 eur není vysoká ve srovnání s hrozbou vyloučení z lékařské profese. Dr. Lipták však odmítl přijmout obvinění proti svému lékařskému přístupu. S pomocí špičkové advokátní kanceláře se rozhodl zcela očistit své jméno: v lednu 2022 podali správní žalobu u Krajského soudu v Bratislavě. V občanskoprávním řízení napadli nesprávný úřední postup prezidia a disciplinární komise SLK, které především nedaly obviněnému možnost vyjádřit se k tvrzením poslance Benčíka nebo Dr. Šimovičové (zástupkyně společnosti EPIKA, spol. s r.o.) a požádali o zrušení sankce.
Právo nesouhlasit
Obhájce odkázal na případ ESLP Handyside proti Spojenému království: „Svoboda projevu ve všech
státech založených na demokratických principech je jedním ze základních pilířů
demokracie a vztahuje se nejen na informace a myšlenky, které jsou přijímány
příznivě přijímané nebo považované za neškodné či neutrální, ale také na ty, které urážejí,
šokují nebo znepokojují stát nebo část obyvatelstva. To vyplývá z požadavků
pluralismu, tolerance a otevřenosti, bez nichž nemůže existovat demokratická
společnost,“ uvedl.
Dotčená veřejnost
„Vážná újma hrozí osobně Dr. Peteru Liptákovi v podobě omezení práva na svobodu projevu a široké veřejnosti v podobě jednostranných informací v oblasti léčby a prevence Covid-19. Veřejný zájem bude ohrožen právě umlčováním názorů odlišných od mainstreamu,“ zdůraznil. Disciplinární řízení bylo zahájeno také po uplynutí tříměsíční promlčecí lhůty stanovené v disciplinárním řádu SLK. Na základě skutkových a právních okolností uvedených v žalobě požádali o zrušení rozhodnutí prezidia SLK a rozhodnutí disciplinární komise SLK v první instanci o vině a trestu, jakož i o plnou náhradu nákladů řízení a právního zastoupení.
Správní soud Kolíkové
Kromě boje proti COVIDu se v té době vedl také boj proti soudní „reformě“ ministryně spravedlnosti Márie Kolíkové (dříve Za ľudí, SaS). Její oblíbenou a nejsofistikovanější hračkou byl nový správní soud v nových prostorách a s novými lidmi, které pravděpodobně vybrala ona sama. Právě tam byla v listopadu 2022 převedena Liptákova žaloba z krajského soudu. Ve středu 5. listopadu přišlo překvapení: soudkyně JUDr. Lucia Tóthová ze správního soudu v Bratislavě zrušila rozhodnutí disciplinární komise SLK o potrestání MUDr. Liptáka za tzv. podněcování. A to není vše! SLK musí také uhradit náklady řízení! Jedná se o velký úspěch, který jistě navazuje na rozhodnutí a důvody, pro které JUDr. Iveta Willantová z Městského soudu lékaře 22. srpna 2025 zprostil viny.
Rána pro Kolíkovou
Nesmíme zapomenout na pozadí, proti kterému Dr. Lipták bojoval: v roce 2022 byl již ministrem zdravotnictví plukovník Vladimír Lengvarský, kterého jmenoval ministr obrany Jaroslav Naď z vojenské nemocnice v Ružomberoku. Stejná nemocnice, kde vězněný generál Lučanský utrpěl během vyšetření své předposlední záhadné zranění. Lengvarský, který veřejně prohlásil, že pokud Pfizer nařídí očkování, bude očkovat. A tak se stalo: na jaře 2022 společně s ministryní Kolíkovou dokončili legislativu k zavedení povinného očkování proti COVIDu, které se právě rozbíhalo v sousedním „demokratickém“ Rakousku. (Na poslední chvíli to zastavil – jak jinak – ministr financí, jak jinak – tiskovou konferencí). Benčík a Vaxerkova přítelkyně Kolíková musí být rozzuření, že jim proklouzl mezi prsty jeden z největších bojovníků proti pandemickým opatřením vlády a jejímu milovanému očkování. A co víc, bylo to rozhodnutí jejího milovaného správního soudu! Argumenty obhajoby a odůvodnění soudce musely být proto mimořádně silné a jasné. Konkrétní znění se dozvíme v písemné verzi rozsudku, která má být vydána do 30 dnů. Do té doby vám nabízíme záznam ze středečního jednání:
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/11/photo_2025-08-13_14-44-58-750x394-1.jpg394750Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2025-11-06 17:12:592025-11-06 17:12:59Kolíková a Benčík mají infarkt! Dr. Lipták vyhrál další soudní spor – proti vražedným lékařům
Hledáte mateřskou školku pro vaše dítě? Pak mám pro Vás typ! Soukromá mateřská školka Korálek má volno a vaše děti dokonce dostanou zvláštní LGBT+P péči. Jak jinak si vysvětlit reklamní obrázek, kde je učitelka a v ruce drží duhovou vlajku, kterou si LGBT++P hnutí přivlastnilo jako svůj symbol.
V dnešní Praze to pro městské intelektuály není nic divného. Pokud mají děti, tak jim výuka perverzí od útlého věku nepřipadá nic divného. Možná by i dokonce své děti půjčili chlípnému strýčkovi s pedofilními sklony na hraní! Pak možná dostanou slevu na školném.
Jenže ono to není jen o jejich dutých hlavách, protože nejspíš je to na konci pořád stejné: kuk na nosatého perverzního strýčka…. ten má podobnou propagandu v plánu jako nástroj k rozvratu tradiční bílé rodiny…
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/10/image-3.png711827Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2025-10-08 15:45:092025-10-08 15:45:09Mateřská školka láká na LGBT propagandu. To je dnešní Praha….
Očitý svědek vraždy Charlieho Kirka byl přerušen uprostřed vyprávění, když vysvětloval, čeho byl svědkem.
Najednou se objevili lidé, odtáhli ho od sebe a rychle ho umlčeli, než stačil domluvit, co viděl.
An eyewitness to Charlie Kirk’s murder was cut off mid-account as people rushed in, grabbed him, and quickly silenced him before he could share the rest of what he saw. pic.twitter.com/mUssnosy4w
Casus Belli bylo odstartováno! Drony v Polsku jsou provokací na zatažení NATO do války s Ruskem! Zelenský vyzval NATO ke společné obraně Evropy a Ukrajiny! Podoljak urguje NATO, aby se nezdržovalo s vyšetřováním trosek dronů! A holandský ministr obrany prohlásil, že ruské údery už neohrožují jen Ukrajinu, ale i Evropu! Záminkou pro provokaci se stalo společné rusko-běloruské vojenské cvičení!
Zář 10, 2025
Tak to netrvalo doslova ani 24 hodin a jen krátce po uniknutí vojenské mapy francouzského generálního štábu, o kterém jsme přinesli informaci [1] v úterý, došlo ke spuštění masivní provokace na úrovni casus belli, tedy záminky pro vyvolání války. V Polsku v době mohutného ruského dronového a raketového útoku na Lvov v noci v úterý na středu došlo k průniku až údajně 19 dronů, a to nejen do pohraničí, ale i do hloubky středního Polska.
Část dronů byla vybavena bojovými hlavicemi na dronech Shahed, zbytek byly návnadové drony Gerbera bez bojové hlavice určené k zahlcení PVO obrany nepřítele. Některé drony byly sestřeleny letadly NATO, jiné drony dopadly do polí, některé po dopadu explodovaly. Kreml ostře popřel odpovědnost a dodal, že je to už druhý ukrajinský pokus v řadě obvinit Rusko.
Již v roce 2022 ve východním Polsku dopadla ukrajinská raketa na traktor s valníkem, která zabila dva lidi, ale Kyjev tlačil [2] na tehdejšího prezidenta Andrzeje Dudu, aby z útoku obvinil Rusko. Podle Kremlu se ten scénář nyní zopakoval. Zelenský na nic nečekal a ve středu natočil vystoupení, kde vyzval NATO ke společné obraně Ukrajiny a Evropy.
Jeho výzva je v souladu s uniklou mapou francouzského generálního štábu. Kyjev potřebuje vojenskou intervenci NATO, protože ruské dronové útoky už prakticky probíhají bez přestávky každou co každou noc a postupně zesilují. Snaha o zatažení NATO do války je tak dnes na straně Ukrajiny nejvyšší za celou dobu konfliktu.
Podoljak nechce, aby se NATO “zdržovalo” vyšetřováním původu dronů v Polsku
Naprosto průhledná byla reakce poradce Zelenského a vrchního ideologa Mychajlo Podoljaka, který v televizním vystoupení vyjádřil rozmrzelost nad tím, že NATO chce vyšetřovat původ dronů v Polsku, že je to prý zbytečné, a co prý jako chce NATO vyšetřovat? Je prý jasné, že drony byly ruské, není co vyšetřovat, a naopak prý hrozí, že vyšetřování všechno jenom zamlží a zahraje do autu v tom smyslu, že nakonec se řekne, že ty drony poslali Marťani.
Jeho vystoupení potvrdilo podezření, že Ukrajina má zájem na oficiálním obvinění Ruska, že zaútočila proti zemi NATO svými drony, což by vedlo k zatažení NATO do války s Ruskem. Je přitom jasné, že Ukrajině se krátí čas a společně s uniklou mapou francouzského genštábu je jasné, že rozmístění vojsk NATO na Ukrajině nemá být mírové, ale bojové. A to přesně zapadá do skládačky jako puzzle společně s tou mapou.
Pamatujete, co jsem psal v článku v úterý k té mapě? Ta uniklá mapa i podle vojenského odborníka z mise v Kosovu vypadá, že zachycuje nikoliv mírové, ale bojové rozmístění vojsk NATO na Ukrajině, a to společně s evakuačními koridory z Ukrajiny pro civilisty. To všechno na té uniklé mapě je.
A teď najednou pár hodin po úniku mapy je tady casus belli, drony neznámého původu označované Ukrajinou za ruské, které dopadly v počtech asi dvou desítek kusů v Polsku, ale Kreml logicky dronový útok na Polsko odmítá. Zelenský tvrdil, že jde o ruskou provokaci spuštěnou z území Běloruska v rámci společného cvičení běloruské a ruské armády. A právě v té chvíli do Polska dopadnou desítky dronů. Ale to není všechno.
Holandský ministr obrany již obvinil Rusko, že svými údery ohrožuje Evropu
Naprostý šok vyvolalo vystoupení holandského ministra obrany Rubena Brekelmanse, který sice prohlásil, že zatím nebyl potvrzen ruský původ dronů, ale jedním dechem vzápětí prohlásil, že tento útok na Polsko potvrzuje, že Rusko už je hrozbou nejen pro Ukrajinu, ale i pro Evropu. Tím de facto dopředu Rusko obvinil a odsoudil, že drony už jsou dávno označeny za ruské. Tím se de facto vše provalilo. Sice se neví, čí to byly drony, ale holandský ministr obrany už ví, že Rusko je po dronových útocích na Polsko už hrozbou i pro Evropu.
To znamená, že dámy a pánové, toto je casus belli. A to naprosto bez jakýchkoliv pochybnosti. Oni nebudou čekat do roku 2027 na válku s Ruskem, oni ji chtějí do konce tohoto roku. Otázkou teď bude, jestli toto casus belli je záminkou pro realizaci té uniklé mapy, tedy pro rozmístění vojsk Francie, Velké Británie, Rumunska a právě Polska na území Ukrajiny, anebo jde o přeskočení tohoto plánu a o vyvolání střetu s Ruskem na území Běloruska. Prostě vyvolání konfliktu na území spojence Kremlu č. 1 a tím obrovská destabilizace ruských plánů.
Uniklá mapa v podstatě odhaluje, k čemu muselo dojít v Polsku
Ta uniklá mapa získaná ruskou hackerskou skupinou KillNet je klíčem k celé této provokaci s drony v Polsku. Naprosto jasné a současně nesmyslné zákresy na mapě s evakuačními koridory a rozmístění bojových zbraní a obrněné pěchoty přímo v DMZ na mapě prostě odhalily, že ta mapa zachycuje bojový a nikoliv mírový kontingent. Tato provokace není solitérní akcí Kyjeva, ale krytí a možná i organizaci zajišťuje Londýn. Ten totiž potřebuje dosáhnout eliminace vlivu nového polského prezidenta Karola Nawrockého, který se postavil ostře proti vyslání polských sborů na Ukrajinu.
Uniklá mapa francouzského generálního štábu
A protože Polsko je nezbytné pro vojenskou operaci NATO na Ukrajině, která se má změnit na válečnou operaci proti Rusku, tak Londýn potřebuje casus belli provedené přímo na polském území. Podívejte se na tu uniklou mapu. Jsou tam vlaječky brigád a pluků Velké Británie, Francie, Rumunska a Polska. První dvě země nemají problém vyslat vojska, jsou připraveny to udělat. V Rumunsku se podařilo koncem minulého roku zrušit první kolo prezidentských voleb a nyní je v Rumunsku pro-londýnský prezident Nicusor Dan.
Útok na Polsko je nátlakovou pákou MI-6 na pacifikaci prezidenta Nawrockého
Ten rovněž je připravený vyslat rumunská vojska na Ukrajinu na jižním křídle. Jediný, kdo teď dělá problémy, je nový polský prezident Nawrocký, kterého je třeba zahnat do kouta, aby jeho odpor proti vyslání polských sborů byl utlumen. Bez Polska se prakticky ten plán na válku s Ruskem nedá spustit.
Nawrocký bude totiž muset sklapnout podpatky a držet hubu a krok, pokud bude oficiálně Polsko napadeno Ruskem. Jeho odpor proti vyslání vojsk na Ukrajinu bude zlomen. Sám bude nucen podepsat dekrety na vyslání polských vojsk na Ukrajinu, protože Polsko bylo napadeno Ruskem. Přesně do této pozice chce Londýn dostat Nawrockého.
Místa dopadů dronů v Polsku, která zatím odtajnila polská armáda
Proto jsem přesvědčen, že tato dronová provokace byla naplánována v MI-6 a zkuste si představit, že pár dní před volbami v ČR dopadnou “ruské” drony v České republice. Fiala v extázi vystoupí na Krkavčích horách v televizi a prohlásí, že jsme byli napadení Ruskem, že šlo o přímý útok na naši zemi, že musíme Rusku odpovědět, že NATO musí vyslat jasný signál Putinovi, a že tím signálem bude jasné stanovisko vyslání “mírových” po zuby ozbrojených sborů NATO na Ukrajinu k zadržení hrozby a nepřítele.
“Ruské” drony už dopadly ve středním Polsku. A jestli dopadnou v Česku, bude vymalováno
A těsně před volbami by takový útok přihrál k Fialovi vystrašené ovčany v ČR. Ti by mu to naházeli do volební urny horem dolem. A když zvážíte, že Fiala byl [3] před několika týdny v centrále MI-6 v Londýně, kde něco diskutoval, tak to najednou všechno do sebe znovu zapadá. Když mohou “ruské” drony bouchat a padat ve středním Polsku, mohou bouchat i padat ve Středních Čechách.
Drony Shahed mají dolet 900 km, ty větší modely mají dolet až 2 000 km, takže se řekne, že bez problému z Běloruska či z Kaliningradské oblasti doletí do ČR a jeden z nich zničí Orloj na Staroměstském náměstí, další poničí Pražský hrad a jeden zaparkuje do budovy “Svobodné Evropy” jako symbol.
Střecha polského domu zničená údajně ruským dronem
Přesně takto ta provokace MI-6 může klidně vypadat. Cílem by potom bylo vyděsit obyvatele ČR, že je země opravdu a už ne jenom jako ve válce, což při troše fantazie by se zřejmě asi opravdu povedlo. Pokud by někde začaly bouchat bojové drony v ČR a padat na střechy domů jako v Polsku [4] a do ulic, kdyby drony vypadaly jako ruské drony, tak by to opravdu mělo na populaci v ČR drtivý dopad a Andrej Babiš by se v tom okamžiku mohl rozloučit s funkcí premiéra, protože v takové situaci by neměl ve volbách šanci proti Pětikoalici. Pokud by se tedy volby vůbec konaly po vyhlášení válečného stavu v ČR.
Ty drony v Polsku dopadly proto, aby porazily Nawrockého a jeho odpor proti vyslání polských vojsk na Ukrajinu. Následující dny ukážou, jak moc bude MI-6 tlačit na pilu, protože první signály ukazují, že dronový útok, kromě aktivace konzultačního článku NATO č. 4 ze strany Varšavy, nic víc zatím nevyvolal. Chybí tomu něco. A to mrtvoly, dámy a pánové. To je přesně to, co bude druhou fází těchto provokací. Oběti tzv. “ruských” útoků v zemích NATO, protože drony spadlé na pole a domy bez obětí nemají pro rychlé vyvolání casus belli ten efekt a tu potřebnou razanci.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2025/09/GerberaPoland-700x438-1.jpg438700Jana Černeková-Šiketováhttps://volnyblog.news/wp-content/uploads/2022/04/cropped-Logo-volny-bloG-1.webpJana Černeková-Šiketová2025-09-11 15:48:092025-09-11 15:48:09Casus Belli bylo odstartováno! Drony v Polsku jsou provokací na zatažení NATO do války s Ruskem!