, , , , , , , ,

Chersonský “Stalingrad” se konat nebude a Ruská armáda dostala rozkaz odevzdat Cherson ukrajinské armádě a stáhnout se za Dněpr

Chersonský “Stalingrad” se konat nebude

 

Chersonský “Stalingrad” se konat nebude a Ruská armáda dostala rozkaz odevzdat Cherson ukrajinské armádě a stáhnout se za Dněpr! Ve stejnou chvíli za záhadných okolností zemřel při údajné dopravní nehodě zástupce chersonské samosprávy Kirill Stremousov, který do poslední chvíle odmítal stažení z Chersonu! Obrněná kapsle jeho auta byla odtržena od podvozku nějakou obrovskou kinetickou silou. Logicky výbušninou, ale ruské orgány tvrdí, že šlo o srážku s kamionem! Ruská armáda se obává zaplavení města z nádrže Kachovka.  Stažení za řeku Dněpr dává vojenský smysl, ale v politické rovině to bude pro Kreml katastrofa!

9.11.2022

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Zatímco se očekávalo, že den 9. listopadu 2022 bude zaplněn výhradně komentáři o skončených kongresových volbách v USA, ve kterých se opět falšují výsledky hned v několika státech, zejména v Arizoně a v Pennsylvánii.  Ve skutečnosti všechno je jinak a hlavní zprávou dne je neuvěřitelné a šokující rozhodnutí ruského ministra obrany Sergeje Šojgu vydat rozkaz .[1] Ruské armádě ke stažení z Chersonu na levý břeh Dněpru, což se týká nejen města Cherson, ale celého území na pravém břehu Dněpru se Ruská armáda dosud spolehlivě držela.

Rozkaz byl vydán ministrem obrany na návrh velitele speciální vojenské operace.  Generála Sergeje Surovikina, který stažení zdůvodnil problematickým zásobováním vojenských útvarů na pravém břehu Dněpru, které závisí na pár mostech.  Jsou pod neustálými útoky ukrajinské armády a kdykoliv, v případě přesného zásahu a zničení mostu, může dojít k odříznutí ruských vojsk na pravém břehu Dněpru. Z vojenského hlediska to zní logicky. Ale z politického hlediska jde o katastrofu.

Odjezd ruských vojáků z Chersonu

Kritici tohoto rozhodnutí především zdůrazňují, že Cherson je doslova a do písmene kopií Stalingradu, protože i Cherson je velkým městem na břehu velké řeky. A za II. sv. války Sovětská armáda zásobovala Stalingrad z levého břehu Volhy pomocí lodí, člunů a pontonových vorů, na které samozřejmě neustále útočila německá Luftwaffe stíhačkami. Přesto se dařilo Stalingrad zásobovat, ale nakonec došlo k rozkazu evakuovat obyvatelstvo z města na levý břeh Volhy.

Ano, Stalingrad byl nakonec evakuován, ale pro Německo to nebyla výhra, protože Rudá armáda celou 6. armádu polního maršála Friedricha Pauluse obklíčila. Když Stalingrad byl Němci nakonec obsazen, ale bez výsledku a významu. Město bylo naprosto zničeno. Není jasné, zda-li generál Surovikin nehodlá použít stejný model i v Chersonu. Město je bez vody,  bez elektřiny a bez obyvatel, kteří byli evakuováni na levý břeh Dněpru. Cherson je teď městem duchů.

Demilitarizace Ukrajiny nepřipadá v úvahu, pokud nedojde k zastavení dodávek zbraní z území Polska na Ukrajinu

Cílem speciální vojenské operace na Ukrajině je denacifikace a demilitarizace Ukrajiny. To první se Ruské armádě nemůže povést, protože Ukrajina je natolik nacifikovaná, že by muselo dojít k obsazení celé Ukrajiny a k převýchově veškerého obyvatelstva. To je běh a práce na celé dekády, to nelze realizovat v rámci vojenské operace. Ovšem pokud jde o demilitarizaci, tak to se ukazuje jako úloha o dvou dějstvích. Demilitarizace vojenské techniky a vojenského personálu Ukrajiny jsou dvě odlišné věci.

Zatímco zlikvidovat ukrajinské vojáky se může podařit, tedy doslova vybít je do posledního Ukrajince v uniformě, tak na straně druhé likvidace vojenské techniky je prakticky nemožná. Ukrajina už dávno žádné své zbraně nemá, ale ukrajinská armáda má pořád zbraní víc a víc, protože je dostává od Západu. Pokud chce Rusko válku ukončit, musí zabránit dodávkám zbraní na Ukrajinu z Polska a obecně ze Západu.

Vizualizace letových drah letadel s náklady zbraní do polského města Rzeszów

Právě k tomuto úkolu se chystá Běloruský front, ale podle nových informací by k tomu mělo dojít až v zimě a mělo by se jednat o útok ruských a běloruských vojsk na západ Ukrajiny s cílem odříznout Ukrajinu od Polska, Slovenska, Maďarska a Rumunska. Hlavním logistickým uzlem pro dodávky zbraní na Ukrajinu ze Západu je polské město Rzeszów s letištěm, kde přistávají letadla s vojenským materiálem pro Ukrajinu a odtamtud je to odváženo na Ukrajinu.

Viz. fotografie hustoty letových tras do Polska na toto letiště je výše. Tento logistický uzel musí Ruská armáda zablokovat, jinak válka neskončí. Volby do Kongresu v USA skončily sice zřejmě vítězstvím Republikánů, ale dříve než za dva týdny se to nedozvíme, a bůhví, kolik hlasů bude překlopeno, jestli se vůbec něco změní v Kongresu, to je ve hvězdách.

Kreml nařídil opustit Cherson a jeho šéf v tu samou chvíli zahynul za podivných okolností v pancéřovém SUV

Američané byli svědky toho, že nemohli volit, nefungovaly volební mašiny, volební komise je posílaly jinam, do jiných okrsků, problémy postihovaly výhradně okrsky s drtivou většinou lidí, kteří volí republikány, v demokratických obvodech prakticky problémy nebyly. Volby v USA tak začínají připomínat frašku, protože zatímco rozvojová Brazílie dokázala prezidentské volby spočítat za pár hodin, kdy byl znám výsledek, vyspělé USA to budou sčítat další dva týdny, aby se lidé jako prý dozvěděli, kdo vyhrál. Volby v USA tak jsou od roku 2020 již definitivně zkorumpované a cinknuté, protože Nejvyšší soud v roce 2020 mlčel, nechal tomu volný průběh a toto je pokračování a výsledek. Ale to není všechno.

Kirill Stremousov

Ve stejnou chvíli, kdy ruský generální štáb rozhodoval o stažení Ruské armády za Dněpr po celé délce jižní fronty, došlo k tragické nehodě. Zástupce samosprávy a mluvčí Chersonu Kirill Stremousov byl zabit při záhadné dopravní nehodě [2]. Jeho pancéřované auto bylo nalezeno na silnici ve stavu, kdy pancéřovaná kabina byla jako skořepina odtržena od podvozku auta po údajné srážce s kamionem. Tomuto příběhu ruských úřadů ale prakticky nikdo na ruských sociálních sítích nevěří.  Při srážce obrněného auta s kamionem nedojde k odtržení obrněné skořepiny od podvozku, protože to je nesmysl z fyzikálního hlediska.

Odtržená skořepina Stremousovova auta

Při srážce dojde k přenesení kinetické energie na celé obrněné auto, včetně podvozku, takž obrněné auto by bylo zabořeno do karoserie kabiny kamionu, případě by auto bylo odvrženo stranou, ale k odtržení podvozku by nemohlo dojít. K odtržení podvozku dojde pouze při umístění silné trhaviny mezi skořepinu a podvozek auta, pod náběhy kol, kdy kinetická síla exploze vyrve a odtrhne kabinu od podvozku. Kyjev se k teroristickému útoku nepřihlásil a ruská média hovoří o srážce s kamionem.

Na 1 000 km frontu teď připadá v přepočtu 80 ruských vojáků na 1 km délky frontové linie. A to je málo

Kirill Stremousov ve videích ubezpečoval, že město Cherson je zabezpečeno.  Noha ukrajinského vojáka do něj nevstoupí, že se bude bojovat o každou ulici, že se z města stane Stalingrad. To tvrdil před pár dny. Dnes je Stremousov po smrti a jeho město bude vydáno bez boje Ukrajincům. Jakkoliv z taktického hlediska je to logické rozhodnutí, ale z politického hlediska je to katastrofa. Co by Stremousov teď řekl na to, že město bude vyklizeno a předáno Ukrajincům? Proto musel mít “nehodu” v obrněném autě? Stažení z Krásného Limanu, z Balakleji a z Izjumu se dalo pochopit obrovskou přesilou nepřítele a nedostatkem obranného personálu.

A tady skončil podvozek Stremousovova obrněného SUV. Karoserie byla doslova vytržena z podvozku…

Ale stažení z Chersonu, z opevněného města, kde se plánovaly bojové operace, bude pro Kreml politickou katastrofou především na domácí frontě. Čeká se na ruskou ofenzívu, která ale nepřijde dříve než v zimě, protože ze 300 000 mobilizovaných vojáků je na frontě zatím jen 80 000 branců, kteří na více jak 1 000 km dlouhé frontové linii se rozpustí do pouhých 80 vojáků na 1 km délky frontové linie. Aby obrana byla efektivní, potřebuje Ruská armáda v průměru minimálně 300 vojáků na 1 km linie, to odpovídá těm 300 000 mobilizovaným brancům. Ale to stačí jen k obraně za Dněprem. Nestačí to na ofenzívu. Proto se dnes už znovu na ruských sítích začalo mluvit o druhé vlně mobilizace v Rusku. Chápete už, jaké podivnosti probíhají při této speciální operaci?

VIDEO: Není člověk, není problém! Stopy po explozi na boku karosérie Stremousovova auta

Nejprve podivná exploze na Krymském mostě, ze které byla obviněna Ukrajina, jenže ta útok popřela a z explozí byly navíc ruskou FSB uvolněny jen dva video záběry, které neukázaly prakticky nic konkrétního. A teď podivná smrt šéfa Chersonu v obrněném autě, které bylo vytrženo z podvozku po údajné kolizi s kamionem jen dva dny poté, co ujišťoval o obraně Chersonu jako ve Stalingradu.

Video níže de facto vyvolává více otázek než nabízí odpovědí. Stopy po trhavině na karosérii, očouzený lak okolo vybitých oken. Exploze v přední části vozu vytrhla karosérii z podvozkového šasí. Podivná nehoda, podivná smrt šéfa radnice Chersonu, který chtěl z města udělat bojiště a neodevzdat jej Ukrajincům. Rusové začínají na sociálních sítích razit novou teorii.  Prý Kreml hodlá ochránit ruské etnické obyvatele Ukrajiny tím, že je přestěhuje do Ruska a  nepočítá s tím, že by mohli dál žít na těch odtržených územích.


Pamatujete na Stalinův citát: “Není člověk, není problém!” v souvislosti s těmito událostmi? Co když Kreml zahájil Plán B v podobě přestěhování všech Rusů z Ukrajiny, aby je Ukrajinci nezmasakrovali a nemohli je dál zabíjet? A aby už nebyl důvod pro boj na Ukrajině? Není tam ruský člověk na Ukrajině, není tam už problém? Tahle děsivá teorie se zatím zdá být příliš přitažená za vlasy, ale Rusové již evakuovali z Chersonu 150 000 obyvatel, kteří teď míří do měst po celém Rusku, kde dostanou byty a zaměstnání. To není dočasná evakuace ruských lidí z Chersonu, dámy a pánové. To vypadá na rezignaci na oblast za Dněprem.

Dněpr se stane přirozeným a těžko překročitelným zákopem a bariérou pro obě armády, těžit z toho budou tak i Ukrajinci, kteří stáhnou vojáky od Chersonu do DLR a LLR

Otázkou teď je, jestli ukrajinská armáda bude mít sílu překročit obrovskou řeku Dněpr s  těžkou technikou. Nutit tak Ruskou armádu k vyklízení dalších pozic. Do konce roku určitě ne, protože k překročení Dněpru by museli Ukrajinci úplně vynulovat ruské dělostřelectvo. Které je fatálně účinné a zasahuje i malé lodičky s ukrajinskými vojáky, kteří se snaží přes Dněpr přeplavit posledního půl roku. Tudy cesta nevede.

Ovšem proti velkému vyloďovacímu uskupení by se Ruská armáda nemusela již ubránit, ale to vyžaduje obrovskou přípravu, spoustu materiálu a logistiky, kterou Ukrajina teď nemá. Ale může mít v budoucnu. Dněpr je prozatím dokonalým přirozeným zákopem, který je zdarma. Není třeba ho vykopávat a opevňovat, je to přirozená bariéra a fortifikace na jihu fronty. Šetří se tím peníze na ruské straně. Jenže totéž bude platit obráceným směrem.

Ruská armáda opustí celý úsek severně od Dněpru

Ukrajinci totiž budou mít stejnou výhodu této funkce Dněpru. Rusové budou mít velký problém po stažení z Chersonu na levý břeh Dněpru, jak se v budoucnu znovu dostat přes veletok na pravý břeh. Ukrajinci toho využijí a stáhnou vojáky z jižní fronty a přesunou je jinam, na frontu v DLR a v LLR, kde teď Ruská armáda postupuje, krok za krokem, ale to se může teď znovu zastavit, až přijdou posily ukrajinské armády od Chersonu, kde už jich nebude potřeba.

Generál Surovikin na tento krok upozorňoval před 3 týdny, že bude nutné udělat i těžká rozhodnutí. Přinesli jsme o tom článek a video zde. A vidíte, to těžké rozhodnutí o stažení z Chersonu právě přišlo. Trvalo to jen 3 týdny. Hlavní město ruské správní oblasti Cherson ovládne Ukrajina. To je realita a fakt. Vladimir Putin a celý ruský generální štáb provádí opravdu nebezpečné manévry.

Kam až bude Ruská armáda bez boje ustupovat, než konečně na Ukrajině vyhraje?… ptají se už nepokrytě Rusové na sociálních sítích

Teď nemyslím nebezpečné z vojenského hlediska, ale naopak vysoce nebezpečné z hlediska politického.  Může  to podkopat důvěru v kompetentnost Putinovy vlády a armády v očích obyčejných Rusů. Těm bude opravdu těžké vysvětlit, že Ruská armáda vyklízí pozice z již dnes oficiálně hlavního města ruské Chersonské oblasti. Maršál Žukov svého času ustupoval až k Moskvě, a stejně poté nacisty porazil a dobyl Berlín, říkají teď ruští optimisté. Ano, to je pravda. Postup německé armády v prosinci 1941 jen pouhých 29 km od Moskvy se opravdu zastavil. Díky Žukovovi a jeho spojenci, hustému a 11 dní dlouhému sněžení, které na přelomu listopadu a prosince zasypalo německou armádu a umožnilo Rudé armádě přisunout zpoza Uralu po železnici posily maršála Koněva.

Kirill Stremousov byl zastáncem tvrdého a neústupného boje o každou ulici Chersonu. Hrdina, který zahynul prý při podivné nehodě na silnici, při nehodě, která odtrhla karoserii jeho auta od podvozku obrovskou a neznámou silou

Ruská armáda se pokusí zmrazit frontovou linii na ose říčního toku Dněpru a ruská diplomacie se pokusí válku ukončit s Washingtonem, tedy poté, až se ukáže, kdo vlastně ovládl kongresové volby v USA. Přesto však musíme mít stále na paměti, že ten ruský Plán B stále visí ve vzduchu. Přestěhovat všechny Rusy z Ukrajiny “domů” jako náhradní řešení Kremlu s cílem chránit ruské obyvatelstvo.

To by vlastně byl vlhký sen Ukrajiny a Banderovců. Etnické očištění Ukrajiny od Rusů za pomoci samotné ruské vlády. Panečku, to by bylo monstr-chucpe Putinovy administrativy. A je to vyloučené? Po dnešku, kdy Kreml přenechal Ukrajincům Cherson, není vyloučeného už vůbec nic. Právě teď 150 000 obyvatel celé severní Chersonské oblasti míří do nových domovů v Rusku a Stremousov jako zastánce tvrdého boje o město je po smrti

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

Zdroj: Aeronet News https://aeronet.news/chersonsky-stalingrad-se-konat-nebude-a-ruska-armada-dostala-rozkaz-odevzdat-cherson-ukrajinske-armade-a-stahnout-se-za-dnepr-ve-stejnou-chvili-za-zahadnych-okolnosti-zemrel/?fbclid=IwAR3_uz6OxgKV0uZxBEY3keIOQoxs-uDwIWT0IY3tR66Vuu2QXX1WNiNCPx4

Také jsme psali : https://volnyblog.news/rusko-varuje-usa-riskuji-pokud-veri-ze-jsou-v-pripade-jaderne-valky-za-oceanem-v-bezpeci/

https://volnyblog.news/valka-na-ukrajine-posledni-vyvoj-analyza-swiss-policy-research/

https://volnyblog.news/planuji-vyhodit-do-povetri-nejvetsi-prehradu-na-ukrajine-a-pohrbili-cherson/

https://volnyblog.news/duvera-americanu-institut-voleb-je-podkopana/

Další informace z domova i ze zahraničí si můžete přečíst ZDE: https://volnyblog.news/

4 replies

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] Když ve středu média přinesla informaci o tom, že Ruská armáda přenechá bez boje Ukrajinců… Chersonské oblasti, v celém Rusku a na sociálních sítích vypukla doslova panika a obrovská bouře, která ani na počátku víkendu neutichá a Vladimir Putin se od středy neukázal v ruských médiích. Nikdo neví, co s ním je. Ruské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že Vladimir Putin se nezúčastní schůzky skupiny G20 v Malajsii a místo něho bude zastupovat Rusko na konferenci ministr zahraničí Sergej Lavrov. […]

  2. […] doslova neuvěřitelné zprávy, které ještě nedávno byly nemyslitelné. Stahující se Ruská armáda ze severního břehu Chersonu nečelila žádnému ostřelování a útokům jako tomu bylo v minulosti. V Charkovské oblasti […]

  3. […] Když ve středu média přinesla informaci o tom, že Ruská armáda přenechá bez boje Ukrajinců… Chersonské oblasti, v celém Rusku a na sociálních sítích vypukla doslova panika a obrovská bouře, která ani na počátku víkendu neutichá a Vladimir Putin se od středy neukázal v ruských médiích. Nikdo neví, co s ním je. Ruské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že Vladimir Putin se nezúčastní schůzky skupiny G20 v Malajsii a místo něho bude zastupovat Rusko na konferenci ministr zahraničí Sergej Lavrov. […]

  4. […] doslova neuvěřitelné zprávy, které ještě nedávno byly nemyslitelné. Stahující se Ruská armáda ze severního břehu Chersonu nečelila žádnému ostřelování a útokům jako tomu bylo v minulosti. V Charkovské oblasti […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *