, , , ,

Ptačí chřipka se na člověka nepřenáší; pokud ano, bude to proto, že byla vytvořena v laboratoři.

Ptačí chřipka se na člověka nepřenáší; pokud ano, bude to proto, že byla vytvořena v laboratoři.

Celý článek si můžete poslechnout v audi o verzi zde:

 

16.4.2024

Virus ptačí chřipky byl v laboratořích v USA modifikován pomocí gain-of-function tak, aby byl infekční a přenosný mezi savci.

Tento výzkum probíhá již nejméně deset let. Během této doby došlo k laboratorním nehodám, z nichž jedna je známa z konce roku 2019.

Právě tyto laboratorní nehody představují riziko nákazy lidí a savců, nikoliv přirozeně se vyskytující ptačí chřipka.

Dne 25. března 2024 byl Světové zdravotnické organizaci (dále jen „WHO“) oznámen vnitrostátními orgány Vietnamu případ nákazy člověka virem chřipky A (H5N1), tedy ptačí chřipky.

Podle Mezinárodních zdravotnických předpisů (International Health Regulations, IHR) z roku 2005 je nákaza člověka způsobená novým podtypem viru chřipky A událostí, která může mít velký dopad na veřejné zdraví a musí být oznámena WHO. WHO poté na základě dostupných informací posoudí riziko, které představuje pro obyvatelstvo. V případě Vietnamců WHO vyhodnotila riziko tohoto viru jako nízké.

Dne 1. dubna byla osoba v Texasu pozitivně testována na ptačí chřipku H5N1. Texasan pracoval s dojnicemi „pravděpodobně infikovanými viry ptačí chřipky H5N1“, uvedlo americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí („CDC“). Jednalo se o druhý případ ptačí chřipky H5N1 u člověka hlášený ve Spojených státech. Předchozí případ se vyskytl v roce 2022 v Coloradu u pracovníka drůbežárny.

Případ Texasana byl rovněž nahlášen WHO. WHO vyhodnotila riziko pro veřejné zdraví, které tento virus představuje pro běžnou populaci, jako nízké a pro osoby vystavené profesnímu riziku je riziko nákazy považováno za nízké až mírné.

Související: Ptačí chřipka v roce 2005 posloužila k zahájení největšího mocenského přepadení v dějinách – nyní je zpět

Minulý týden jsme publikovali článek Dr. Josepha Mercoly, který varoval: „Chřipka se šíří po celém světě: „Jak postupujeme vpřed, je důležité, abychom sledovali narativy, kterými jsme krmeni. Pokud se ptačí chřipka stane lidskou epidemií nebo pandemií, existuje spousta důvodů k podezření, že se jedná o zbraňový virus, a nabízené „řešení“ bude stejné jako v případě kovidu-19: „Nechte se očkovat“.“ Dr. Mercola také nabídl několik rad, co dělat v případě, že takový virus vypustí.

John Leake souhlasí s tím, že případná epidemie H5N1 by byla pravděpodobně způsobena virem vytvořeným v laboratoři. „H5N1 se na člověka NEpřenáší účinně, a proto pro člověka představuje jen malé riziko,“ poznamenává. „Mnohem nebezpečnější … je možnost, že by laboratorně upravený virus H5N1 unikl z laboratoře.“

Historie laboratorních nehod H5N1

John Leake

Přesně před rokem publikovala investigativní novinářka a spisovatelka Alison Youngová v deníku USA Today zprávu o nehodě, ke které došlo 9. prosince 2019 v Ústavu pro výzkum chřipky Wisconsinské univerzity.

Nehoda se týkala pokusů s chřipkovým virem H5N1, který byl modifikován pomocí metody gain-of-function („GoF“), aby byl přenosný mezi fretkami. Vedoucí výzkumného týmu – renomovaný virolog Jošihiro Kawaoka – si získal mezinárodní pozornost (nebo proslulost) svým kontroverzním výzkumem GoF u viru H5N1. Jak uvedla Alison Youngová:

… koncem roku 2011 se svět dozvěděl, že dva vědecké týmy – jeden ve Wisconsinu vedený virologem Yoshihiro Kawaokou a druhý v Nizozemsku vedený virologem Ronem Fouchierem – potenciálně posunuly virus tímto směrem. Každá z těchto laboratoří vytvořila viry H5N1, které získaly schopnost šířit se vzduchem mezi fretkami, což je zvířecí model používaný ke studiu toho, jak se mohou chřipkové viry chovat u lidí.

Konečným cílem této práce bylo pomoci ochránit svět před budoucími pandemiemi a výzkum slovně i finančně podpořili dva nejvýznamnější vědci ve Spojených státech: Francis S. Collins, ředitel Národního ústavu zdraví („NIH“), a Dr. Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční choroby při NIH.

Kawaoka tvrdil, že by bylo „nezodpovědné nestudovat“, jak by se virus mohl vyvíjet v přírodě. „Někteří lidé tvrdí, že rizika takových studií – například zneužití a náhodné uvolnění – převažují nad přínosy. Oponuji, že viry H5N1 cirkulující v přírodě již představují hrozbu,“ řekl tehdy.

V listopadu 2013 došlo v Kawaokově výzkumném týmu k úrazu injekční jehlou a následně k nedodržení stanovených karanténních pravidel. Ačkoli v důsledku této nehody nedošlo k nákaze člověka, byla přesto alarmující. Youngova zpráva pokračuje:

V roce 2014 se na nejvyšších úrovních americké vlády začalo projevovat znepokojení nad rizikem nehody s umělým virem.

Po wisconsinském incidentu s injekčními jehlami, který vyvolal otázky v NIH, ale nebyl veřejně známý, následovala v roce 2014 řada významných nehod ve federálních laboratořích – od porušení bezpečnosti v souvislosti s antraxem a ptačí chřipkou v CDC až po nález zapomenutých lahviček s pravými neštovicemi, které byly po desetiletí uchovávány ve skladu v areálu NIH.

V říjnu 2014 s odkazem na tyto incidenty ve federálních laboratořích vyhlásil Úřad pro vědeckou a technologickou politiku Bílého domu moratorium na nové federální financování některých výzkumů zaměřených na získávání funkcí, dokud nebudou prozkoumána rizika a přínosy těchto kontroverzních experimentů.

Pozastavení financování trvalo tři roky, až bylo nakonec v prosinci 2017 zrušeno. Ale teprve v roce 2019 bylo v tichosti povoleno některé ze zastavených experimentů znovu zahájit v rámci revidovaného federálního dozorového procesu, který byl kritizován za utajování podrobností nových experimentů a podkladů pro vládní schválení.

K druhé nehodě Kawaokova týmu došlo necelý rok poté, co bylo povoleno experimenty GoF obnovit. Tentokrát laboratorní výzkumník na stáži pracoval s fretkami nakaženými H5N1 modifikovaným GoF, když se zjistilo, že se mu od kukly oddělila hadice respirátoru, což mu umožnilo dýchat pravděpodobně kontaminovaný vzduch v kabinetu. Opět nebyla řádně dodržena pravidla karantény a incident nebyl ani neprodleně nahlášen NIH.

Ačkoli tato nehoda údajně nevedla k nákaze člověka, vyvolává mnoho otázek ohledně obezřetnosti manipulace s virem H5N1 v laboratoři, aby se stal infekčním a přenosným mezi savci.

Zpráva Alison Youngové mě přiměla začít číst její knihu „Pandořina hra: Lab Leaks, Pandemics, and a World at Risk„, která vyšla 25. dubna 2023. Youngová se dlouhodobě zabývá výzkumem a podáváním zpráv o biolaboratořích a jejich pohnuté minulosti. Většina laboratorních manipulací s patogeny se údajně provádí za účelem vývoje vakcín proti nim pro případ, že by se někdy vyvinuly jejich přirozené iterace, které by infikovaly člověka, ale toto zdůvodnění je velmi pochybné, ne-li přímo lživé.

Nadace pro výzkum vakcín (Foundation for Vaccine Research) totiž 18. prosince 2013 napsala dopis Evropské komisi, který podepsalo 56 vědců (včetně laureátů Nobelovy ceny) a v němž ostře kritizovali pokusy GoF s H5N1, které prováděl virolog Ron Fouchier.

Těchto 56 vědců vehementně vyjadřuje svůj názor, že přirozeně se vyskytující H5N1 NENÍ účinně přenosný na člověka, a proto představuje pro člověka malé riziko.

Mnohem nebezpečnější je podle nich možnost, že z laboratoře unikne laboratorně upravený virus H5N1. Vědci se odvolávají na opětovný výskyt chřipky H1N1 v roce 1977 po dvacetileté přestávce, pravděpodobně po úniku z laboratoře v bývalém Sovětském svazu.

O autorovi

John Leake je autor skutečných zločinů a investigativní novinář. Mezi jeho knihy patří například „Odvaha čelit Covid-19: Preventing Hospitalisation and Death While Battling the Biopharmaceutical Complex„, kterou napsal společně s Dr. Peterem McCulloughem. Leake často publikuje články na stránce Substack Dr. McCullougha s názvem „Courageous Discourse„, kterou můžete odebírat a sledovat ZDE.

Obrázek na titulní straně: Ptačí chřipkou se v Texasu nakazil člověk, který se smíchal s mléčným dobytkem. Měli bychom se obávat? The Conversation, 8. dubna 2024

 

ZDROJ:

https://expose-news.com/2024/04/16/bird-flu-does-not-transmit-to-humans/

 

Každá maličkost pomáhá, děkujeme všem, kteří částkami od 5Kč do 1000,- Kč měsíčně pomáhají našemu společnému boji proti cenzuře. Podpořit naši činnost můžete od 5 kč do libovolné částky na účet:
DĚKUJEME.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
DĚKUJEME 🌹👍🍀
Další zajímavé články najdete ZDE:
E-mail: podpora.volnyblog@protonmail.com
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *