, , , , , , ,

Exkluzivní překlad televizního vystoupení Generálního štábu Ruské armády a situačního reportu generála Sergeje Surovikina s žádostí o souhlas štábu s odsunem ruských vojsk z Chersonu

Exkluzivní překlad televizního vystoupení Generálního štábu Ruské armády

Exkluzivní překlad televizního vystoupení Generálního štábu Ruské armády a situačního reportu generála Sergeje Surovikina s žádostí o souhlas štábu s odsunem ruských vojsk z Chersonu! Solovjov bez servítků označil operaci za otevřenou válku s NATO, na kterou Ruská armáda nebyla připravena a nečekala, že ruské jaderné odstrašení nebude na NATO již fungovat! A s HIMARS tažení z Chersonu je o to děsivější, že Ukrajincď z Chersonu dostřelí raketami  do Sevastopolu na Krymu, kde je velení ruské černomořské flotily!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Lis 11, 2022

Když ve středu média přinesla informaci o tom, že Ruská armáda přenechá bez boje Ukrajincům hlavní správní město Chersonské oblasti, v celém Rusku a na sociálních sítích vypukla doslova panika a obrovská bouře, která ani na počátku víkendu neutichá a Vladimir Putin se od středy neukázal v ruských médiích. Nikdo neví, co s ním je. Ruské ministerstvo zahraničí ve čtvrtek uvedlo, že Vladimir Putin se nezúčastní schůzky skupiny G20 v Malajsii a místo něho bude zastupovat Rusko na konferenci ministr zahraničí Sergej Lavrov.

Stažení Ruské armády z Chersonu bez vojenského střetnutí s Ukrajinci vyvolalo možná ještě větší šok v Kyjevě, kde do pátku stále této informaci nemohli uvěřit, že by se Rusové bez boje vzdali hlavního města Chersonské oblasti, které měli v držení od jara a místní samospráva město usilovně opevňovala a chystala na pouliční boje. Stovky bytovek byly upraveny pro umístění domobran, byla vybudována kulometná hnízda, fortifikační stavby, pytlové valy okolo palpostů, byla vybudována místa pro snipery v horních patrech budov. Na střechách paneláků byla rozmístěna minometná hnízda.


nbsp;

O tuto přípravu se staral Kirill Stremousov jako zástupce šéfa Chersonu, který měl na starosti bezpečnost. Ve středu však Stremousov zemřel [1] za bizarních okolností na silnici nedaleko Chersonu, když do jeho auta prý nechtěně narazil kamion, kterému selhalo servo řízení posilovače volantu. Stremousov byl zarytým bojovníkem a Ukrajincům posílal vzkazy, že Cherson je navždy ruský a stane se pro ně novým Stalingradem, pokud se pokusí do něj vstoupit.

Středeční šok, který přišel z generálního štábu Ruské armády, byl odvysílán teatrálně jako děsivá show na ruské televizi v přímém přenosu. Obličeje ministra obrany Sergeje Šojgu a generála a velitele speciální operace Sergeje Surovikina mluvila doslova sama za sebe. Generálové byli bledí jako stěny, jako by je přejel parní válec. Pokud nemáte čas na celé video v úvodu, tak tady níže je přepis videa.

Záznam vystoupení Generálního štábu a diskusního panelu Vladimira Solovjova

Samozřejmě jsme se chystali na úplně jiný pořad. Chtěli jsme mluvit o volbách v Americe, ale přišly zprávy a my si nemůžeme pomoct, ale začneme právě touto zprávou. Velitel sjednocené skupiny vojsk, armádní generál Sergej Surovikin, hrdina Ruska, dnes předložil ministru obrany a  hrdinovi Ruska generálu Šojguovi, zprávu o situaci v oblasti  zvláštní vojenské operace! 

Šojgu: Sergeji Vladimiroviči, předneste zprávu o průběhu se situace v oblasti speciální vojenské operace stabilizovala. Bojové možnosti kombinovaného uskupení vojsk a sil se díky mobilizaci občanů a dobrovolníků výrazně zvýšily. Byly vytvořeny dodatečné rezervy. Aktivní operace sjednoceného uskupení vojenských sil zabránily všem pokusům ukrajinských ozbrojených sil o zahájení ofenzivy ve směru na Kupjansk a Červený Líman. Kromě toho byly v některých oblastech obnoveny ofenzívy. Na doněckém směru byla dokončena porážka nepřítele na pravém břehu Bachmutky, jižně od Artěmovska. V současné době probíhají aktivní akce na blokádu města z jižního směru.

Na východním okraji Artěmovska probíhají pouliční boje. Ofenzíva na osvobození Marinky a Pervomajska úspěšně pokračuje. Na jihu Doněcka se dokončuje osvobozování osady Pavlovka. V oblasti Vremjanského výběžku se jednotky armády seskupují a zaujímají dominantní výšiny v hloubce nepřátelské obrany. Nepřítel má velké ztráty na živé síle a vybavení. Jen v říjnu ztratil nepřítel přes 12 tisíc vojáků, 18 letadel, 12 vrtulníků, 6 raketových systémů, více než 200 tanků, více než 800 dalších bojových strojů, 21 raketometných vozidel. Bylo zabito asi 350 žoldnéřů. Navzdory vysokým ztrátám na živé síle a vybavení nepřítel od útočných pokusů neupustí. Všechny jeho útoky jsou průběžně tlumeny liniemi naší obrany a situace podél frontové linie je obnovena.

Gen. Sergej Surovikin

Šojgu: Generále, měli bychom věnovat pozornost výcviku a využití mobilizovaných vojáků. Když jsou vysláni do oblasti bojových operací, měli by být umístěni v týlu, kde bychom měli provádět společný výcvik s personálem, který má bojové zkušenosti. Do první linie by měli být vysláni pouze vojáci, kteří mají schopnosti ve svých vojenských specializacích. Jednotky by měly být obsazeny mobilizovaným vojenským personálem, který je schopen sjednotit vojenské jednotky a organizovat plnění úkolů za jakýchkoli podmínek.

Surovikin: Provedu!

Šojgu: Sergeji Vladimiroviči, Dříve jste informoval o situaci na chersonském směru, že obrana je zde stabilní, ale má svá specifika. Jak se věci mají nyní?

Soudruhu ministře obrany, hlásím, že úspěšně odoláváme všem útočným pokusům nepřítele. V období od srpna do října ztratily ukrajinské ozbrojené síly v této oblasti více než 9 500 mrtvých a zraněných vojáků. Více než 200 tanků, 500 obrněných bojových vozidel, asi 600 vozidel různých hodnot a více než 50 dělostřeleckých kanónů a minometů. Jak víme, postupující strana má větší ztráty než ta, která se brání. V tomto případě jsou naše ztráty osmkrát menší než ztráty nepřítele. Myslíme především na životy každého ruského vojáka. Nepřítel se zaměřuje na místní úřady školy a  nemocnice . Další sociální zařízení pro civilisty evakuované na druhou stranu Dněpru, stejně jako na místa distribuce humanitární pomoci.

Tyto útoky úspěšně odrážíme, přičemž ruské systémy protivzdušné obrany sestřelí přibližně 80 až 90% raket. Přitom až 20% z nich stále dosahuje svých cílů. Ženijní jednotka skupiny vojsk téměř denně obnovuje přechody přes řeku Dněpr a přijímá opatření k jejich udržení v dobrém stavu. Za těchto podmínek nemůže město Cherson a okolní osady plně fungovat. Životy lidí jsou kvůli ostřelování neustále v ohrožení. Nepřítel vede na město nevybíravou palbu a pravděpodobně používá zakázané metody boje. Regionální správa se z tohoto důvodu rozhodla evakuovat obyvatelstvo z pravobřežní části Dněpru na Krym a do dalších regionů (Ruské federace).

V současné době byli evakuováni všichni, kdo si přejí oblast opustit, tedy více než 115 000 lidí. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, abychom zajistili jejich bezpečnost během evakuace. Je možné vyvozovat důsledky nepřátelských plánů na vytvoření záplavové zóny pod Kachovskou vodní elektrárnou. Potvrzením toho jsou trvalé raketové údery na hráz Kachovské vodní elektrárny a na jedny z přelivných vrat, která byla zasažena 26. září. Intenzivní vypouštění vody přes Kachovskou vodní elektrárnu a navazující vodní elektrárny, ke kterému došlo 10. října .To je také důvodem k obavám ze zaplavení přilehlých pobřežních oblastí vodou z koryta řeky.   V případě, že kyjevský režim bude pokračovat ve vypouštění vody z nádrží.

Nebo silnější raketový útok na přehradu Kachovka by způsobil povodeň, která by zaplavila rozsáhlé oblasti a způsobila značné ztráty na životech civilistů. Vezměte si další ohrožení civilního obyvatelstva a úplnou izolaci našeho uskupení vojsk na pravém břehu Dněpru. Za těchto podmínek je nejschůdnější možností organizovat obranu podél břehu na řece Dněpr. Soudruhu ministře obrany, po vyhodnocení současné situace se navrhuje zaujmout obranu na levém břehu Dněpru. Uvědomuji si, že je to velmi těžké rozhodnutí, ale zároveň tím zachráníme životy našich vojáků a bojovou efektivitu celé skupiny sil. Udržovat ji na pravém břehu v omezené oblasti nemá perspektivu. Kromě toho bude ze směru na Oděsu uvolněna část sil a prostředků pro aktivní akce, včetně ofenzivního rozkazu na dalších směrech v zóně operace.

Šojgu: Sergeji Vladimiroviči, souhlasím s vašimi závěry a návrhy. Pro nás je život a zdraví ruských vojáků vždy prioritou. Musíme vzít v úvahu také ohrožení civilistů. Ujistěte se, že všichni ochotní civilisté mohou odejít. Přijměte veškerá opatření k zajištění bezpečného přesunu personálu a vybavení přes řeku Dněpr.

Surovikin: Provedu!

Manévr vojsk bude proveden v blízké budoucnosti. Vojsko zaujme připravené ženijní obranné pozice na levém břehu Dněpru.

Konec hlášení!

Reakce Solovjova v panelu

Je to velmi těžké rozhodnutí, a abyste takové rozhodnutí přijal, musíte být velmi silný člověk.  Generál Surovikin si velmi dobře uvědomuje, že rozhodnutí přijímá jako voják. A jako voják se zodpovídá ministru obrany. V historii naší země bylo několik epizod, kdy politické vedení zasahovalo do vojenského procesu. Například v roce 1941, kdy navzdory důrazným doporučením Žukova Stalin odmítl vyvést vojska z Kyjeva a Kyjev nebránit. Žukov byl odsunut na vedlejší kolej, do jeho funkce byl jmenován jiný velitel, samozřejmě to vedlo k obklíčení až 800 tisíc sovětských vojáků, téměř 600 tisíc skončilo v zajetí. Vybavení bylo ztraceno. A to byla obrovská rána pro obranyschopnost naší země. Bylo to politické, nikoli vojenské rozhodnutí. Michail Kutuzov učinil politické rozhodnutí, když opustil Moskvu.

V té době létala udání, která požadovala předložit jeho hlavu na stříbrném podnose císaři, který nechápal, proč se tak děje. Ale Kutuzov žák Suvorovovy školy a zdálo by se, že neexistuje žádný koncept ústupu, jen jít vpřed a věda o vítězství. Pak řekl, že to není bitva tu lze vyhrát snadno, ale je těžké vyhrát válku. Jsme ve válce s NATO. Samozřejmě jsme neočekávali, že NATO s námi bude válčit v takovém rozsahu. Vojáci o tom rozhodují, což je velmi důležité. Je to založeno na jejich vnímání. Generál Surovikin je známý svým vysokým stupněm matematického přístupu k vojenské vědě. Je považován za brilantního vojevůdce, který mnohokrát prokázal svůj vojenský talent.

Jestli dospěje k tomuto závěru, že jej podpoří generální štáb a pokud ministr obrany učiní tato těžká rozhodnutí, znamená to, že armáda má jasné porozumění. Proč to dělají  pochopení toho, jak povedou válečnou kampaň, která může skončit jen jedním výsledkem. Je to přinejmenším osvobození našich území, Chersonské oblasti, Záporožské oblasti, Doněcké a Luhanské lidové republiky. Splnění těch cílů, které byly stanoveny vrchním velitelem, denacifikace, demilitarizace, neutrální status Ukrajiny. To nebude snadné, protože jsme ve válce s NATO. Nyní je velmi důležité nepodléhat emocím. Nyní je velmi důležité respektovat rozhodnutí armády a pochopit, jak bolestivé a děsivé je.

Přál jsem si, abychom už v březnu byli v Kyjevě.  Samozřejmě to bolelo, když jsme se stáhli zpod Kyjeva a  Černigova. Samozřejmě poslední taková hlasitá radost byla, když jsme osvobodili Mariupol. Existují zákony války a stojíme proti 50 procentům světové ekonomiky. Vyrábí zbraně pro bodáky v srdci naší země, na kterých se podílejí nejen ukrajinští nacisté, ale také velké množství instruktorů a žoldáků NATO. A další země podporující útok NATO proti nám. Tady je smrt tchajwanských, australských, latinskoamerických žoldáků důkazem toho, že proti nám bojuje nacistická chátra z celého světa.

Je velmi důležité v zemi co nejvíce podpořit naši mobilizovanou armádu, aby věřila bojovým generálům, kteří měli odvahu přijmout tak těžké rozhodnutí, měli odvahu ho veřejně oznámit. Připomínám, že Surovikin o tom mluvil před několika týdny, zatímco tento manévr se provádí podle všech pravidel vojenské vědy. Mimochodem, není to tak snadné. Představte si, co by se stalo, kdyby ty plány ukronacistů, o kterých mluvil zejména armádní generál Surovikin.  O výbuchu zdymadel Kachovské vodní elektrárny, záplava by přispěla k tomu, že bychom prohráli, uskupení vojsk by bylo obklíčeno a zničeno. Na pravém břehu by následky byly tragické, jak říkají všichni vynikající znalci vojenských záležitostí. Clausewitz a další v celé historii.

Vítězství války přichází, když je armáda zničena. Nenechat armádu zničit je zásadně důležité. Je zásadně důležité zachovat její bojeschopnost. Je to těžké rozhodnutí, je to smutné rozhodnutí, představte si, kolik kvičení a smradu na Západě bude nyní, jak se budou radovat spolu s ukronacisty. To nejdůležitější se od nás vyžaduje. Každý na svém místě by se měl zeptat, co může udělat pro frontu, pro vítězství. Pokud si myslíte, že jediné, co můžete dělat, je kecat o Rusku na svých kanálech na Telegramu a myslet si, že jste vlastenec, je pro vás čestnější vzít samopal a jít za dobrovolníky a dokázat, že to umíte. Jděte do továrny, do válečného průmyslového komplexu a ujistěte se, že navzdory tomu, že proti nám stojí 50% světové ekonomiky, jsou naše zbraně nejlepší na světě a je jich dost, abychom této hrozbě čelili. Jde o vojenské rozhodnutí.

Není to politické rozhodnutí. Je to rozhodnutí, které učinila armáda bez jakéhokoli politického nátlaku. Neexistuje žádná dohoda, žádná hra, žádný dohovor. Marie Zacharovová dnes řekla, že jsme připraveni s Ukrajinou jednat, ale za nových podmínek. Musíte správně pochopit, jaké jsou nové podmínky. Staré podmínky byly 24. února, které skončily v Istanbulu, když jsme mluvili o DLR a LLR. Nové podmínky znamenají, že součástí Ruské federace jsou nyní 4 regiony. Takže nová jednání by měla zohlednit tuto novou skutečnost, že k dnešnímu dni byla změněna ústava Ruské federace a máme čtyři nové regiony, které je třeba osvobodit. Nepřítel musí být poražen.

Za tímto účelem je však někdy třeba učinit těžká a nepopulární rozhodnutí. Bohužel, život není telenovela ani videohra. V životě musíme někdy čelit novým skutečnostem za pochodu. Uvědomujeme si, že naše předchozí koncepce malé kompaktní profesionální armády, která vyřeší všechny úkoly, nemůže vzdorovat armádě NATO uvnitř této koncepce, protože jsme si mysleli, že pokud budeme čelit NATO, pak naše jaderné zbraně budou odstrašujícím prostředkem. Byli jsem vtaženi do jiného typu války. Války, kterou ukrajinská junta rozpoutala 17. února dělostřeleckým ostřelováním, jež mělo připravit ofenzívu na Donbasu. Nás donutila 24. února po týdnu dělostřelecké přípravy převzít iniciativu zpět. Nyní jsme ve válce s NATO. Musíme si to uvědomit a udělat vše pro to, abychom zvítězili.

Důvodům pro stažení z Chersonu přestávají Rusové věřit

Záznam přenosu z generálního štábu přinesla ve středu večer ruská televize v pořadu Večer s Vladimirem Solovjovem, který doslova nevěděl, jaká slova má volit, na pomoc si vzal příklad ruských ústupů z historie, ale hlavní bylo jeho přiznání, že Rusko již na Ukrajině nebojuje s Ukrajinci, ale s NATO. A rovněž řekl, že proti Rusku dnes stojí 50% světové ekonomiky, tedy zhruba objem ekonomik západního světa, který přijal sankce proti Rusku.

Sergej Surovikin v reportu generálního štábu sdělil výbušnou informaci, kvůli které teď Rusové na sociálních sítích zuří a neví, jestli si z nich generalita nedělá srandu. Surovikin uvedl, že ruské ztráty ve srovnání s urkajinskými jsou 8x menší, protože Rusové se brání a obrana má vždy ztráty menší. Jenže, pokud má Ruská armáda 8x menší ztráty, proč se musela stáhnout z Chersonu a přenechat ho ukronacistům?

Surovikin ukazuje na vojenskou mapu, která je úmyslně rozostřena kvůli nepříteli

Surovikin to zdůvodnil prakticky jen dvěma důvody. Tím prvním je ukrajinské ničení pontonových mostů přes Dněpr, přes které proudí zásobování do města. A tím druhým důvodem je potenciální hrozba, že by se mohlo Ukrajincům podařit poškození Kachovské přehrady, což by vedlo k zaplavení části Chersonu a k odříznutí Ruské armády ve městě od zásobování. Jenže i tady je problém. Surovikin řekl, že už dnes se používají pro zásobování provizorní ženijní pontonové mosty, takže záplava by nic nenarušila, pouze by ty pontonové mosty byly třeba o něco delší. K odříznutí města by proto nedošlo.

Ukrajinci dostali od Rusů připravené a opevněné město, ze kterého lze střílet z HIMARSů na Sevastopol a černomořskou flotilu na Krymu

Projev měl zkrátka tolik podivností a protikladů, že nejen, že nevzbudil důvěru v Rusech, ale naopak začal živit představy o zradě Kremlu, který zradil občany Chersonské oblasti, kteří věřili v ochranu Ruské armády, ale najednou ta ochrana z města odchází. A neodchází kvůli tomu, že by byla poražena nebo vytlačena nepřítelem z města, ale protože v generálním štábu někdo rozhodl, že o město se bojovat nebude, přestože jeho právě tragicky zemřelý šéf bezpečnosti Stremousov spolu s armádou město fortifikovali již od jara na nedobytnou pevnost. Ta se teď dostane do rukou ukronacistů, jak vojáky ukrajinské armád nazývá v pořadu Vladimir Solovjov. Nedivte se obyčejným Rusům, že začínají mluvit o zradě. Tohle opravdu smrdí, k čemu došlo.

Ministr obrany Sergej Šojgu

Jak už jsem zdůraznil v pátek v pořadu na SVCS, najednou si Rusové začali uvědomovat, že Ukrajinci se z Chersonu dostanou na dostřel Sevastopolu na Krymu, kde je kotviště a velitelství ruské Černomořské flotily. Dostanou se na dostřel prakticky celému Krymu raketami HIMARS. Dosud těmito raketami tak daleko nedosáhli. Vzdušnou čarou z Chersonu do Sevastopolu je to pouhých 240 km a rakety HIMARS mají maximální operační dolet okolo 314 až 320 km.

Ukrajinci si nemohli k Vánocům přát doslova nic jiného než tento dárek od Rusů. Opevněné město, které je oficiálně podle ruské Ústavy již ruským městem a je z něho na dostřel černomořská flotila v Sevastopolu. Nejsem generál, ale ani odborník na vojenství nepotřebuje dlouhé přemýšlení, aby tento krok ruské armády označil za naprosté šílenství, které ohrozí Rusko už i tam, kam zatím Ukrajinci nedostřelili. Nabízí se přímo samo jedno slovo z jidiš, které tento krok Ruské armády vystihuje nejlépe… Chucpe!

Záznam pátečního pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj:https://aeronet.news/video-exkluzivni-preklad-televizniho-vystoupeni-generalniho-stabu-ruske-armady-a-situacniho-reportu-generala-sergeje-surovikina-s-zadosti-o-souhlas-stabu-s-odsunem-ruskych-vojsk-z-chersonu

Také jsme psali :https://volnyblog.news/chersonsky-stalingrad-se-konat-nebude/

další články a informace na:https://volnyblog.news/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *