, , , , ,

Elitní britské jednotky se připravují na ruskou invazi do Evropy – v Mohavské poušti

Elitní britské jednotky se připravují

Britská armáda vyslala do Mohavské pouště nový elitní pěší pluk a četu operátorů bezpilotních letounů, aby se zúčastnili amerického válečného cvičení, které simuluje ruskou invazi do Evropy.

Asi 450 britských vojáků bylo letecky přepraveno do Kalifornie na čtrnáctidenní cvičení na americké vojenské základně Fort Irwin, která má rozlohu téměř 1 000 km2. Mezi těmi, kteří se zapojili do cvičení nazvaného,, Projekt sbližování (Project Convergence)“ byli i Rangers a elitní pluk britské armády zformovaný v loňském roce.

Britští, američtí a australští vojáci testovali nové bojové techniky, protože se poučili z války na Ukrajině. Cvičili v otevřené pouštní krajině, která je podobná rovinatému terénu ukrajinské stepi.

Součástí cvičení byly roje bezpilotních letounů, které identifikovaly cíle. Zatímco terénní buginy se proháněly po větrem ošlehané půdě.  Britské raketomety GMLRS střílely na nepřátelské pozice, které zpozorovaly americké stíhačky F-35.

První polovina projektu konvergence, do něhož se Britové zapojili v omezené míře. Představovala konflikt, který vypukl na tichomořském ostrově. Druhá fáze, která skončila tento týden a měla větší britský kontingent, simulovala pozemní válku v Evropě. Obě se odehrávaly na pozadí rostoucího napětí s Čínou a Ruskem.

Celkem se cvičení ve Fort Irwin, vyprahlé oblasti hor, náhorních plošin a křovin, zúčastnilo přibližně 4 500 vojáků. Součástí základny jsou makety vesnic s minarety a mešitami s kupolemi, které připravovaly americké vojáky na válku v Afghánistánu.

Překližkové osady byly realisticky vytvořeny hollywoodskými scénografy, které si najala americká armáda. Během válek na Blízkém východě byli do Mohavské pouště vozeni afghánští a arabští obyvatelé z Los Angeles, aby při cvičeních hráli civilisty.

Na znamení nových priorit jsou však nyní tyto role svěřovány především rusky mluvícím osobám. Falešní civilisté mají dokonce vlastní sociální sítě – „Fakebook“ a „Twatter“ – na kterých bičují neukázněný dav tím, že nahlašují všechny příklady špatného chování amerických vojáků. Vojáci pak musí davy zpacifikovat.

Projekt Konvergence se soustředil kolem vesnice Ujen, jedné z menších falešných osad na základně. Britští vojáci, kteří se na něm podíleli, pocházeli z 20. obrněné pěší brigády, 2. praporu Yorks a Rangers.

V šedých baretech se Rangers po boku svých amerických kolegů testovali v extrémním počasí. Od sněhových až po prašné bouře s teplotami vyššími než 40 °C.

Rangers, jejichž emblémem je sokol stěhovavý, mohou sloužit k identifikaci cílů před hlavními bojovými jednotkami. Pluk má 800 vojáků, ale časem jich bude mít 1000.

Rangers testovali nové technologie s jednotkou 2 Yorks, známou také jako „RAS Platoon“, protože její vojáci se specializují na boj s drony. RAS je zkratka pro Robotické a autonomní systémy. Specialisté na drony používali bezpilotní průzkumné letouny (UAV) Watchkeeper s dlouhým dosahem ke shromažďování zpravodajských informací o nepřátelských pozicích.

Zdroj: The Times

Zdroj:https://tadesco.org/elitni-britske-jednotky-se-pripravuji-na-ruskou-invazi-do-evropy-v-mohavske-pousti/

Další informace a zajímavé články najdete zde:https://volnyblog.news/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *