Nový obchodní řetězec v Česku. 99 % jsou české potraviny za nízké ceny. Tak a je to tady, Lidl a Kaufland mají problém
31.10.2023
Dlouhou dobu tuzemští zákazníci toužili po obchodním řetězci, který by se postavil coby konkurence zavedeným značkám, mezi které patří velcí zahraniční hráči jako Lidl, Tesco nebo Kaufland. Český trh je specifický tím, že tu působí právě pouze pobočky zahraničních, zejména potom německých, řetězců.
Velké řetězce mají problém
Nějakou dobu to nikomu příliš nevadilo, avšak nejprve se do těchto společností začalo obouvat ministerstvo zemědělství za to, že prodávají příliš málo českého zboží. To ještě veřejnost příliš nereflektovala a spíše reagovala na nejrůznější slevové akce, kterých jsou tyto obchody plné. Jak se ale později ukázalo, akce jsou pouhým trikem na českého zákazníka.
Následně už se ale mnozí pozastavovali nad tím, proč k nám proudí nekvalitní polské či jiné potraviny. A korunu tomu řetězce nasadily loni, když nesmyslně zvedly ceny, a to nad rámec jakéhokoliv rozumného zdražení na základě vstupů. K tomu se přidali ještě zemědělci, kteří si stěžují, že řetězce od nich neodebírají, a když už ano, tak pouze za ty nejnižší ceny. Posledním škraloupem Tesca, Penny a spol. potom byl prodej ukrajinského kuřecího masa se salmonelou, a to ve velkém stylu.
Konečně je tu ale alternativa. Kromě toho, že si sami zemědělci otevírají jeden obchod za druhým, je tu také oprášená síť obchodů, která sice funguje už nějaký ten pátek, ale teď do toho začala šlapat ve velkém. Rychle expanduje, už má více než 150 poboček a skupuje svou konkurenci. Nejde o nic jiného než obchody Flop Top.
Všechno zboží české
Ty se nacházejí především na vesnicích a v menších městech, ale už vstupují i do těch větších. Například v Jindřichově Hradci otevřel řetězec opravdu moderní prodejnu, která je otevřená nonstop a můžete si tu tedy nakoupit i v noci.
Velkou výhodou tohoto řetězce je potom skutečnost, že z celých 99 % sází na české potraviny. A nejen to, snaží se prodávat i ty lokální. Pokud je tedy v místě, kde se obchod nachází, nějaká specialita, potom ji zde najdete. Jde například o různé lahůdky nebo cukrárenské výrobky, jako jsou trubičky.
Obchodní řetězec Flop Top má do budoucna velké plány a mezi řádky lze vidět, že by se rád postavil po bok těch nejvýznamnějších hráčů a byl jim tvrdou konkurencí. Přesně to zdejší zákazník potřebuje.
Drahé budování lží: Vědci rozbíjejí klimatickou propagandu!
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
31.10.2023
Nejen v letech Corony se lží a podvodem vydělávalo hodně peněz: totéž platí pro takzvanou klimatickou krizi. Německý vědec Dr.-Ing. Bernd Fleischmann ve velkém rozhovoru pro AUF1 zboural známé klimatické mýty a jednoznačně prohlásil: „Samozřejmě panikaří – dostávají za to zaplaceno!“
Níže si můžete přečíst tiskovou zprávu od Auf1 :
Změna klimatu způsobená člověkem: „Lež, za kterou se utrácí hodně peněz!“
Vědci vyvracejí všechny klimatické mýty ve velkém rozhovoru AUF1
„Neexistuje žádná klimatická krize.“ To říká německý vědec a elektroinženýr Dr.-Ing. Bernd Fleischmann, který se již léta kriticky zabývá změnou klimatu.
Jeho závěr je jasný. A ve „Big InterviewAuf1“ s Mag. Elsou Mittmannsgruber přichází s pádnými argumenty proti všem klimatickým mýtům.
Nabitá, drahá lež
„97procentní konsenzus o lidském příspěvku ke změně klimatu je lež,“ tvrdí Fleischmann. „Politika, věda a média rozdmýchávají klimatickou paniku – a jsou na to bohatě financovány.“ Nicméně šíření strachu je založeno na nepravdivých informacích a modelových výpočtech.
Globální teplota nebyla nikdy měřena
Například globální teplota nebyla nikdy měřena, ale byla modelována a „podivně korigována,“ vysvětluje Fleischmann. Opomenuto je také to, že rostliny ke svému růstu potřebují CO2 a že „věci jsou v posledních letech výrazně zelenější“. Vědec kontruje strašení politiků a médií řadou odhalujících faktů.
Propaganda místo informací
„Systémová média se nezajímají o fakticky orientované zpravodajství,“ kritizuje Fleischmann. A ve vědě by byly financovány pouze studie, které zkoumají příspěvek člověka ke změně klimatu. A to je místo, kde se kritickému vědci vše spojí: „Samozřejmě zpanikaří – dostávají za to zaplaceno!“
ZDROJ:https://report24.news/teures-luegengebaeude-wissenschaftler-demontiert-klima-propaganda/
Startup podporovaný Billem Gatesem mění odpadní vodu ze sprchy a praní prádla na pivo
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
31.10.2023
Když asi před rokem nakoupil Bill Gates spoustu akcií pivovaru Heineken, který působí také u nás, nebylo mi příliš jasné, co tím konkrétně sleduje.
Bill Gates totiž zásadně investuje do něčeho, co má v budoucnu smysl a o čem má jistotu, že na tom bude vydělávat.
Ať už to je Big Pharma a přípravky, o kterých ví, že budou vnucovány celému světu nebo umělé maso, vejce a mléko, které mají za cíl nahradit živočišné produkty poté, co budou chovy hospodářských zvířat postupně zlikvidovány – to vše je u Gatese v kurzu.
Globalistický miliardář je také aktuálně největším vlastníkem zemědělské půdy v USA, ale stále víc se zaměřuje i na další země, které nabízí bonitní půdu.
Do všeho uvedeného a mnohého dalšího Bill Gates v poslední době investuje.
Vedle mnoha dalších investic tohoto čelního globalisty rozhodně nezapadla investice do pivovarů. Pivo není tak úplně v souladu s čímkoli, co nabízí současná agenda, neboť potřebuje nejen mnoho vody, ale pro jeho výrobu je třeba také chmel či ječmenný slad.
A pokud se má maximálně omezit i rostlinná výroba, neboť rostliny jsou hnojeny dusíkatými hnojivy, je podpora pivovarnictví poněkud mimo tuto agendu.
Když si k tomu přičtete i hlásaný příchod nedostatku vody, je podobná investice zcela nepochopitelná.
Ovšem nové investice Billa Gatese nám mnohé objasňují…
Startupy jako Epic OneWater Brew vyvíjejí procesy pro přeměnu odpadních vod na bezpečné, pitelné pivo.
Produkt od společnosti Epic Cleantec na recyklaci odpadních vod, který je podporován nadací Billa a Melindy Gatesových, vyrábí pivo čištěním vody ze sprch, umyvadel a prádelny.
Vzhledem k tomu, že federální a státní zákony přísně omezují používání odpadních vod, nelze pivo Epic OneWater Brew v tuto chvíli prodávat, ale může být distribuováno zdarma, aby se prokázal potenciál vyčištěné odpadní vody.
Voda pochází z obrovského bytového komplexu v San Franciscu a je filtrována přes drobné membrány o průměru pouhé tisíciny vlasu.
Tekutina je následně dezinfikována ultrafialovým světlem a externí laboratoř vyhodnotí výsledek, který vždy splňuje (a někdy i překračuje) kvalitativní normy pro nezávadnou pitnou vodu.
„Voda je v našich životech všudypřítomná. Vyrábí se díky ní jídlo, které jíme, používáme ji ke koupání, vaření a úklidu… A přitom víme tak málo o tom, jak voda funguje, jak se dostává do našich vodovodních baterií a kam jde odpadní voda,“ řekl Aaron Tartakovsky, generální ředitel společnosti Epic Cleantec.
„Snažíme se vyprávět příběh vody jiným způsobem. A v tomto případě k vyprávění tohoto příběhu používáme pivo.“
Arizona a Texas legalizovaly filtraci odpadních vod pro vodu z veřejného vodovodu a Kalifornie, Colorado a Florida možná brzy povolí zpracování recyklované odpadní vody na pitnou.
Jakmile se tato praxe zavede, společnost Epic Cleantec očekává pozitivní změny ve světě recyklovaných odpadních vod.
„Využívání regenerované vody k pitným účelům nebo její opětovné použití jako pitné vody je ve skutečnosti poměrně rozšířené,“ říká Tartakovsky.
„To se však obvykle děje na komunální úrovni. Věříme, že již existuje regulační impuls, díky kterému se to v příštích letech rozšíří.
Vzhledem k tomu, že téměř 8 miliard lidí na celém světě závisí na čerstvé pitné vodě, nemluvě o vodě pro zemědělství, je rozšíření naší kapacity pro opětovné využití vody zásadní pro udržení naší společnosti zdravé.
Nedávná studie Colorado State University zjistila, že téměř polovina amerických povodí nebude schopna uspokojit měsíční poptávku za méně než 50 let. Hledání kreativních způsobů optimalizace naší vodní infrastruktury je zásadní pro udržení zdravé společnosti.“
Tolik zpráva o nové investici Billa Gatese. Zatím jde o investici v USA, ale jak dlouho potrvá, než se bude odpadní voda využívat i v „jeho“ pivovarech v Evropě?