, , , , , ,

Židovský bankéř a šéf zkrachovalé burzy FTX Samuel Bankman-Fried je venku z vazby na nejvyšší kauci v dějinách USA 250 milionů USD

Židovský bankéř a šéf zkrachovalé burzy FTX Samuel Bankman-Fried je venku z vazby

Židovský bankéř a šéf zkrachovalé burzy FTX Samuel Bankman-Fried je venku z vazby na nejvyšší kauci v dějinách USA a židovský soudce, který o kauci ve výši 250 milionů USD rozhodoval, jde Samuelovi na ruku! Kauce byla vyplacena formou zástavního práva na dům Bankmanových rodičů v ceně pouhých 4 milionů dolarů a soudce dokonce dovolil Samuelovi opustit domácí arest pro případ, že by se chtěl léčit na psychiatrii! Samuela dostala z vazby podle všeho jeho životní bezpečnostní pojistka v podobě zmizelých miliard, o kterých ví jen on! Okradení investoři FTX zuří!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

23.12.2022

A je venku! Vánoce prožije doma, i když je jako Žid neslaví. Vánoční kauce za čtvrt miliardy pod dřevěným barákem v Palo Alto? Takto lakonicky a dalšími podobnými komentáři dnes informovala americká bulvární média o tom.

Samuel Bankman-Fried jako bývalý šéf zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX byl soudcem v New Yorku propuštěn na astronomickou kauci ve výši 250 milionů USD

 Která byla poskytnuta Samuelovými rodiči formou kolaterální zástavy jejich luxusního domu v kalifornském Palo Alto. Kauce 250 milionů USD je nejvyšší v dějinách USA. Soudce Gabriel W. Gorenstein navíc nařídil, že Samuel, i když bude ve zmíněném domě rodičů v domácím vězení, bude moci dům opustit, pokud bude potřebovat lékařskou pomoc, asistenční pomoc z drogové závislosti, anebo psychiatrickou pomoc.

Američtí novináři jsou v šoku a znalcům je už jasné, kam to míří. Soudce začal totiž pro Bankmana připravovat prostor pro prohlášení za nesvéprávného. Přestože je Samuel dospělý, soudce v přípisu žádá jeho rodiče, “aby se o něj postarali” a samotné podmínky domácího arestu, s výjimkami, které mluví o drogové závislosti a o psychiatrii, prostě jednoznačně ukazují, že Samuel nesměl zůstat ve vazební věznici, protože tam by se něco mohlo stát, třeba by selhaly kamery apod.

Samuel je jediný, kdo ví, kam zmizely miliardy z FTX. A teď je venku z vazby

Když Samuel opouštěl věznici a nastupoval do auta, jeden z novinářů na něho zakřičel: “Každý říká, že jste ztratil peníze svých investorů. Kde tedy jsou?” Tato otázka novináře v davu úplně zanikla a Bankman na ni neodpověděl, ale to pouze podtrhuje tu grotesknost a absurditu zachycené situace. Bankman-Fried vyvedl z burzy prakticky většinu likvidních aktiv, ovšem 16 miliard USD zmizelo úplně beze stopy, nebyly nikam investovány, prostě zmizely. Peníze podle všeho skončily v rukách Deep State, v soukromých fondech, u velice mocných lidí, kteří se teď postarali, aby projednání kauce dostal na stůl jejich soudce, který půjde Samuelovi na ruku.

Samuel odchází od soudu po propuštění na kauci

A přesně k tomu došlo. Gabriel W. Gorenstein kauci nejen dovolil, že může být přikryta nemovitostí namísto hotovosti, ale navíc umožnil i podmínky opuštění domácího vězení pro potřeby psychiatrické a protidrogové léčby. Samuel se začne léčit a brzy se může stát, že se dozvíme, že má sníženou příčetnost, že byl nezpůsobilý, že byl závislý na návykových látkách, že vyžaduje trvalou psychiatrickou péči atd. Stačí si ocitovat naplno, co uvedla americká média [1a nebudeme se stačit divit:

Sam Bankman-Fried byl po čtvrtečním slyšení u newyorského federálního soudu propuštěn na kauci 250 milionů dolarů, protože čelí závažným obviněním z trestného činu v souvislosti s krachem jeho krypto burzy FTX.

Soudce Gabriel Gorenstein při udělení kauce, kterou federální prokurátor v tomto případu označil za “největší v historii” předběžného řízení, požadoval, aby Bankman-Fried odevzdal svůj pas a souhlasil s tím, že bude monitorován a obecně omezen v domě svých rodičů v Palo Altu.

Podle dohody o vazbě předložené soudu existovaly výjimky pro “lékařskou léčbu, léčbu závislosti na návykových látkách nebo léčbu duševního zdraví” a nezbytné události, kterých se Bankman-Fried musel zúčastnit, jako jsou soudní jednání.

Takto vysoké částky kauce nemusí být nutně vyplaceny – musí však být nějakým způsobem zajištěny, aby byla poskytnuta jistota, že obžalovaný neporuší její podmínky. V tomto případě je takovou zárukou dům Bankman-Friedových rodičů v Palo Altu, jakož i druhy záruk složených dalšími osobami, které nebyly v žádosti jmenovány.

Investoři FTX nevěří vlastním očím, že soudce na jedné straně stanovil kauci na 250 milionů, ale spokojil se nakonec jen s dřevěným domkem rodičů Samuela za 4 miliony

Ten samotný dům v Palo Alto tak podle všeho nemá hodnotu 250 milionů USD, protože na kauci se složily další osoby, které ale nebyly publikovány. To ale zcela zásadním způsobem mění narativ. A novináři z New York Post se tedy vydali [2] očíhnout ten luxusní barák v Palo Alto za desítky milionů USD. Jenže… jenže to, co spatřili, jim vyrazilo dech. Ta zmíněná nemovitost je obyčejný řadový dům s odhadní hodnotou pouhých 4 milionů USD v dané lokalitě a ani o chlup více.

Žádný soud by takový kolaterál nikdy nepřijal a neoznačil za dostatečnou záruku, jestliže kauce byla oficiálně vypsána na 250 milionů USD. To tedy znamená, že ten dům Samuelových rodičů je kalech! Je to vrtěný pes! Je to odvedení pozornosti od těch v pozadí, kteří skutečně ten balík 250 milionů složili, ale nebyli zveřejněni a nikdo o nich nic neví. Pokud půjdeme čistě matematicky, tak dům v Palo Alto má cenu 4 miliony USD, takže někdo musel doplatit 246 milionů USD, protože cena toho domu představuje jen 1.6% z té požadované kauce. Kdo tedy doplatil zbývajících 98,4% kauce? To nikdo neví!

Tak tohle je dům rodičů Samuela v Palo Alto. Jeho odhadní cena v místě lokality nepřevyšuje 4 miliony USD. Kauce ale byla stanovena na 250 milionů USD

Americká média rozpory mezi cenou nemovitosti a výší kauce vysvětlují tím, že ne vždy musí cena kolaterálu odpovídat výši stanovené kauce, soudu stačí záruka toho, že kolaterál bude mít sílu na to, aby podmínky kauce nebyly porušeny. Jenže, tohle jsou žvásty amerického mainstreamu, protože ani v Americe neplatí, že soudce je debil a když stanoví kauci na 250 milionů, tak se nespokojí s dřevěným baráčkem, který nedosahuje ani 2% stanovené kauce.

Stávají se případy, kdy je stanovena kauce na 10 milionů dolarů, ale soud přijme záruku v podobě kolaterálu za dům, jehož tržní cena v oblasti je 6,5 milionu USD a je to jediný majetek rodiny obviněného. V takovém případě soudu taková nemovitost stačí, i když nedosahuje tržně rovných 10 milionů, ale poskytuje garance, že rodina dohlédne na to, aby kauce nepropadla. Jenže tohle neplatí ani v tomto případě.

Samuelova pojistka na život byla aktivována, a proto se dějí zázraky a nefungují kupecké počty

Rodina Bankman-Friedů má neznámý počet nemovitostí, protože vzhledem ke zmizelým penězům z FTX burzy není jasné, jestli za některé z nich nebyly zakoupeny nemovitosti a pozemky. Soud přece musí předjímat, že ty zmizelé peníze prostě Samuel někam odklonil, poslal, a jakmile bude mít příležitost, tak je vyzvedne a začne je investovat. Jenže ne na své jméno, ale přes někoho. A teď malá spekulace. O těchto lidech se často říká, že si na ochranu svého života zřizují pojistky. A ty zmizelé miliardy mohou být přesně takovou pojistkou.

Joseph Bankman, otec Samuela v autě

Cokoliv se Samuelovi stane, mocní lidé mu vždy nabídnou pomoc výměnou za část z těch zmizelých miliard. Tohle se běžně děje v Mexiku, kde šéfové kartelů, když se dostanou do problémů, ve vězení dlouhou dobu nestráví. Samuel může vypadat jako naivka, ale co když je to jenom maska a pod tím je kalkulátor, který si spočítal, že to s ním špatně skončí, pokud si neudělá pojistku. Když se mně rozhodnou zničit a všechno to na mně hodit, jak je přiměju, aby mě dostali z basy, aby mně nehodili přes palubu, nebo dokonce nenechali odkráglovat ve vězení? No, musím mít něco, co oni moc chtějí. Money talks. Taková je realita.

Celé jednání soudu o kauci začíná připomínat vtipy o židovské škole matematiky

Takže scénář Jeffrey Epstein a vypadlé kamery ve vazební věznici se nekoná. Samuel totiž zjevně má pojistku, která funguje a která právě byla aktivována. Najednou mu jde na ruku soudce, který hned naznačí v rozhodnutí, že domácí vězení se nevztahuje na léčení na psychiatrii a na konzultace s odborníky na drogové závislosti.

Najednou se mají rodiče o Samuela starat, který přitom podle informací neměl s rodiči dobré vztahy a trvale žil odloučeně a na Bahamách. Všechno najednou směřuje k tomu, že bude vykreslen příběh.

Samuel měl nervové problémy, které řešil drogami a otázkou teď je, jestli to celé nejde do roviny, že jeho rodiče požádají o zbavení svéprávnosti syna, že se o něho postarají.

Zbavení svéprávnosti by poslalo celou žalobu na Samuela do kytek. Je to doslova cirkus.

Samuel je venku

Soudci stačí k naplnění statusu kauce necelé 2% ze stanoveného objemu a zbytek dárců, kteří na kauci také přispěli, ale v oficiálním soudním rozhodnutí pro jistotu uvedeni nejsou. Soudce rovnou do rozsudku napíše, že obžalovaný může domácí arest opouštět, aby se mohl léčit na hlavu a ze závislosti na drogách. Takové tahy soudy v New Yorku dlouho neviděly. Muž, který někam odklonil miliardy z kapes investorů, jde z vazby ven a může si léčit hlavu. To jsou panečku věci.

Pomalu celá ta kauza začíná znít jako židovský vtip: “Židovský soudce předsedá soudu, naproti židovský bankéř s rodiči. Bankéř ztratil 16 miliard USD. Hledají se! Židovský soudce se zamyslí, stanoví kauci na 250 milionů USD, ale rodiče bankéře ji podloží jejich chatkovým domem s hodnotou sotva 4 miliony USD. 

To nejsou ani 2% z té kauce. A hle, soudci to stačí, protože je skvělý počtář z židovské školy (necelá 2% z chatkového domu nejsou nic, ale 2% ze ztracených miliard…) a židovský bankéř Samuel jde ven. Bude si léčit hlavu a závislost na drogách. Mazeltov!

Tam, kde peníze mluví, lidé jen tiše mlčí…

Doufám, že chápete, jaký stupeň nasrání byl nastartován mezi okradenými investory FTX, protože je zjevné, že proces nastartovaný u soudu v New Yorku ve čtvrtek, kde soudce Gorenstein jde tak na ruku Bankman-Friedovi, je doslova do nebe volající a je z toho cítit nosaté právo. Když se jedná o ztracené miliardy USD, ke kterým zná cestu mladičký Samuel, potom u soudu se najednou dějí zázraky jako v židovské nedělní škole při hodině počtů, protože ať počítáte, jak počítáte, v těchto počtech se nedopočítáte.

Koukat na domek za 4 miliony a na kauci za 250 milionů jako na něco, mezi co židovský soudce vložil rovnítko a nehnul ani brvou, je do značné míry pro goyim nepochopitelné.

Taková je ale realita. Když má někdo pojistku v podobě ztracených miliard, je v jiné pozici než někdo, kdo nemá na své vykoupení nic cenného. Tvrdá realita dnešního světa.

Kdo nechal zmizet 16 miliard USD, ten obvykle jen tak na kauci z vazby neodjede. Tady to ale bylo zjevně jinak

Vážení čtenáři, toto je poslední pravidelný článek před Vánoci, během kterých nebudu psát články na té tradiční pravidelné 6+1 týdenní bázi, protože na Štědrý den, na Boží hod i na Štěpána si i vy dopřejte odpočinek a soustřeďte se na kruh rodiny jako já. Pouze v případě nějaké závažné politické nebo válečné události bych narychlo připravil článek, protože stát se může všechno, ale svátky narození Krista by v dnešní době měly být hlavně o klidu a míru, kterého je v Evropě tak málo.

Přejí Vám krásné prožití Vánoc a užijte si bohatého Ježíška a věříme, že jednoho dne Ježíšek konečně dorazí i na naše počítadlo vybraných příspěvků a pořádně se rozšoupne. A když nepřijde, zůstane to prostě zase jen na vás, jako obvykle. Za veškerou podporu, kterou jste nám projevovali, za všechny příspěvky hluboce a mockrát děkujeme, bez vás bychom to už dávno nebyli, nepočítaje ty letošní výpadky a problémy se serverem. Vydržíme, dokud vydržíte vy s námi. Šťastné a veselé!

Za celou redakci

-VK-

Zdroj:AeronetNews https://aeronet.news/video-zidovsky-banker-a-sef-zkrachovale-burzy-ftx-samuel-bankman-fried-je-venku-z-vazby-na-nejvyssi-kauci-v-dejinach-usa-a-zidovsky-soudce-ktery-o-kauci-ve-vysi-250-milionu-usd-rozhodoval/

1 reply
  1. aamater
    aamater says:

    Prečo ma to neprekvapuje? Nuž preto lebo kde ide o peniaze tak tam najskôr nájdeš Žida. A ak sa k tomu ešte pridá lakomí, tak potom je to hotová pohroma. Toto je toho jasným dôkazom. A myslím, že nie je ojedinelí. O ničom podobnom je natočený už aj film, inak podľa skutočnosti. Príbeh sa odohráva v USA a pointou je pyramídová hra.

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *