, , , , ,

Lockdowny v roce 2020 vyléčily můj klimatický aktivismus: Problémem není ropa, ale špatná půda

Problémem je špatná půda, nikoli ropa

Lockdowny v roce 2020 vyléčily můj klimatický aktivismus: Problémem není ropa, ale špatná půda

27. ŘÍJNA 2022

Není to tak dávno, co bych vám řekl, že by bylo lepší žít v jedlé krajině, abychom maximalizovali naši odolnost a minimalizovali spotřebu energie. Myslím si to dodnes, ale z jiných důvodů.

Co změnilo můj názor, byly dva datové body, které se objevily brzy po lockdownu v roce 2020. Jedním z nich bylo, že spotřeba fosilních paliv klesla, a druhým, což mě mátlo, byl atmosférický oxid uhličitý, který přibýval jako hodinky – navzdory poklesu spotřeby fosilních paliv. Hromada teček se začala spojovat, když jsem se snažil zjistit proč.

Všiml jsem si v drobném písmu pravidel uhlíkového účtování, že sledujeme průmyslové, ale ignorujeme přirozené emise. Přírodní emise jsou řádově větší než ty průmyslové.

Nový pohled na uhlíkový cyklus a klima s Matt Powers – Regenerativní půda, 9. června 2021 (32 minut)

Ztráta ornice znamená, že půda ztrácí obsah uhlíku a půda s méně uhlíkem zadržuje méně vody. Když jsem to dal dohromady, dospěl jsem k závěru, že věda se mýlí: je to půda, ne ropa.

Neexistují žádné důvody k obavám z oxidu uhličitého, vyhlášení klimatické nouze nebo snížení své uhlíkové stopy. Skutečným problémem je desertifikace spojená se špatnou správou půdy.

Období líbánek se skupinami ekologických aktivistů, ke kterým jsem se připojil, bylo krátké. Zdálo se, že schůzky nikam nevedou. Ani petice nebo protesty. Těžko byste hledali něco méně účinného, ​​než je toto, kdybyste byli propagandistou pověřeným vytvořením řízeného opozičního psychopata. Je to v podstatě všude křičet a nic nedělat.

Vztek proti fosilním palivům se rychle stal nesmyslným. Účinným způsobem, jak omezit jejich používání, by bylo jednoduše podporovat způsoby, jak toho dosáhnout. Slon v porcelánu je jídlo. Vezměte dodavatelské řetězce, válečné štvaní k jejich zabezpečení a pracovní místa potřebná k nákupu věcí. Znepokojení aktivisté by měli podporovat zahradnictví. (Někteří ano.)

Hněv ohledně vymírání druhů byl stejně scestný. Účinným způsobem, jak se tomu vyhnout, je jednoduše propagovat způsoby, jak získat výnosy bez ztráty stanoviště. Jedním takovým způsobem je vytváření pásu s křovinami. Živé ploty nabízejí nespočet výhod. Jsou  ziskové  a umožňují sklízet vodu jako bonus, když se to dělá správně. To pomáhá zmírnit erozi, sucha a povodně.

Obecněji řečeno, řešení, která jsou nám nabízena, jsou otřesná. Zachycování uhlíku brzy umožní gigantům z fosilních paliv  přejmenovat se  na zachránce klimatu. Uhlíkové kompenzace až příliš často financují neokoloniální  krádeže půdy  a komerční plantáže stromů. Zelená technologie není nic jiného než  stroj Rubea Goldberga  s obrovskou ekologickou stopou.

Nejvíce zavádějící environmentální koncept je koncept ekologických limitů. Nedostatek není fatální. Objeví se pouze tehdy, když si kontrolní šílenci rozdělí koláč. Tito lidé prostě  plodnosti nerozumí . Uzamknou přírodu, aby ji udrželi v bezpečí, a pak získají výnos tím, že vymlátí vzpřímený plevel do podřízenosti. Místo toho můžeme  pečovat o bohaté ekosystémy  .

Postupem času se „věda“ začala podobat ničemu takovému. Uzamčení v roce 2020 například  jasně ukázalo  , že uhlíková stopa není o fosilních palivech. To nezabránilo  ekologickým hlasům oslavovat  pokles spotřeby fosilních paliv v  tomto roce. Atmosférický CO2 mezitím  přibýval jako hodinky .

Mluvení o fosilních palivech, napadlo mě, když jsem přemýšlel, proč tomu tak je, ve skutečnosti závisí na účetní šikaně. Mezinárodní pravidla uhlíkového účetnictví zacházejí s průmyslovými a přírodními emisemi odlišně. Dávejte nebo přijměte výjimky, jako je říhnutí krav, přirozené emise se ukrývají v černé skříňce na  uhlí  , která je drží mimo dohled.

Lesnický výzkum emisí do půdy ukazuje, jak malý smysl to dává. Vykácený les vyprodukuje   během několika příštích let několik kilogramů CO2 na metr čtvereční. Tyto emise odcházejí, když se vrchlík obnovuje.

Zemědělská pole také produkují půdní emise. V minulosti živé ploty udržovaly houby naživu, zabraňovaly erozi a pomáhaly absorbovat půdní emise spojené s obděláváním půdy a sklizní. Moderní zemědělská pole jsou naproti tomu široce otevřené prostory bez přírodní ochrany. Půdní emise jsou tak obrovské, že  ve vizualizacích NASA poznáte  , kdy farmáři obdělávají nebo sklízejí.

Jinými slovy, uhlíková stopa je problém ztráty živého plotu a vrchlíku, nikoli energetický problém. Zemědělci a dřevorubci to mohli zvrátit  jednoduchými úpravami  svých provozů. Oříznutí alejí by vrátilo živé ploty dovnitř, aniž by překážely strojům.  Zakrytí půdy by jako bonus pomohlo snížit  odpařování vody .

Voda je mimochodem skutečným pojítkem mezi lidskou činností, uhlíkem a klimatem. Půda s menším obsahem uhlíku a menším krytím zadržuje méně vody. To vede k  desertifikaci : vypařování vody, lesním požárům, suchu a záplavám. Můžeme  rehydratovat naši krajinu  , abychom těmto vlivům zabránili. Můžeme to udělat i ve velkém s buldozery a semennými peletami.

Obavy o životní prostředí jsou nakonec přeceňovány. Farmáři a dřevorubci byli před desítkami let svedeni kontrolními šílenci. Nyní zjišťují, že práce s přírodou vytváří mnohem větší hojnost než práce proti ní. Pokud tak učiníte, zvrátite špatná rozhodnutí z minulosti. Jako taková neexistuje žádná naléhavost, natož krize.

Přetrvávající otázka v mé mysli je, co můžeme udělat, abychom ukončili tuto klaunskou show. Když vidíme, jak smrtelně zkorumpované jsou naše instituce, možná budeme muset porazit „vědu“ jednu osobu po druhé. Fosilní paliva, domorodé nebo jiné zájmy by to mohly u soudu porazit. (Rád pomohu.) Mám pocit, že pozemní správci to budou muset porazit na svých polích.

Ten s sebou nese riziko, že na pozadí úhoru vázané na nedostatek hnojiv a nafty budou tyto regenerační snahy přebaleny jako důkaz, že narativ o fosilních palivech je správný. Můžete přispět k tomu, aby se to nestalo tím, že pomůžete dostat tuto zprávu ven. Neváhejte tento obsah sdílet, znovu publikovat a překládat.

o autorovi

Denis de Bernardy žije v Mexiku a pomáhá vytvářet bohaté zahrady, rybníky a agrolesnické systémy. Jeho kniha „ A Natural Language “ odhaluje velké ekologické lži a staví řešení před skutečné problémy. De Bernardyho můžete sledovat na Twitteru ZDE nebo jeho Substack ZDE .

Vybraný obrázek: Just Stop Oil: Vše o britské aktivistické skupině, která leze po mostech a hází polévku na obrazy

Zdroj:https://expose-news.com/2022/10/27/lockdowns-in-2020-cured-my-climate-activism

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *