, , , , ,

Tuž poďme si to zhrnut…Blog-převzato z blogu Ladislava Větvičky

Adolf už tu není

Tuž poďme si to zhrnut…

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

27.12.2022

Blog-převzato z blogu Ladislava Větvičky

Rok dvacet dva konči. Nebyl až taky zly, jak se jevil. Ale dobre to nebylo. Rus už to nevydržel a zahajil valku proti Zapadu na Ukrajině. Fijalova vlada se rozhodla, že je ve valce a začala zadarmo dodavat zbraně jedne straně.

Tak hlupy nebyl ani Gottwald, kery aji v době konfliktu mezi Židama a Arabama dodaval zbraně oběma stranam – ale rozhodně nebyl taky cyp, aby je dodaval zadarmo. Po vladě Babišově, kera se dopustila trestneho činu apartheidu a rozdělila lidi na občany prvni a druhe kategoryje, se fialova vlada dopustila popřeni svobody slova a nechala zakazat weby, kere se ji nelibily.

To pro nas neni nic noveho. Za Hytlera byli tež občani rozděleni na svepravne a na bezpravne. A za Husaka se tež rušily nepovolene rozhlasove stanice.

Žadna z tehdejšich vlad ovšem nebyla tak debilni, aby poškodila vlastni občany tym, že přestala brat energyje ze zdroju, kere su pro občany nejvhodnějši, a naopak vlastni eletryku začala dodavat susedni velmoci za zlomkove ceny, kere su dotovane z peněz duchodcu, keři možu leda tak ryt držku v zemi.

Tak že ne, nemožeme řikat, že to byl uplně špatny rok, ale je to asi to same, jak když si lidi po vystupeni z vlaku na rampě řikali – neni tak zle, navic nas fčil čekaju horke sprchy… Sorry za taky přiměr, ale stary Heitzmann by mi to schvalil.

Před nama je rok dvacet tři.

Všeci se tvaři, že všecko je v pořadku, kobzole su v řadku.

Ja bysem to tak neviděl.

Podle veškerych naznaku to vypada, že Ukrajinu čeka brutalni pad měny. Ne ten, kery byl v letě, kdy kurz klesnul z osumdesati haliřu na pětašedesat. Fčil bych to odhadoval na totalni zhrouceni hřivny na sedminu puvodni hodnoty. Logicky to vyplyva z teho, jak se Ukrajinska oligarchyja snaži za každu cenu vyvezt obili do ciziny, aby ziskali tvrdu měnu. To je krok pochopitelny. Nepochopitelne je, čemu prodavaju tunu pšenice za sedminu tržni ceny…

Jasne, možete řict, že to je dusledek agrese. Ja bysem to charakteryzoval jako dusledek totalni, dluhodobe korupce, kera v tom statě po desitky roku probihala a totalniho vytunelovani za posledni rok, kdy neochota vladcu dodržet Minske dohody, kere sami podepsali, zpusobila stav, kdy Ukrajincum v jejich vlastni zemi už nepatři vubec nic. NIC. Cely stat je totalně zadluženy a posledni věc, keru snad zbyva zrobit, je zem rozparcelovat a předat susedum.

To by nemusel byt naš problem, pokud by fialovi zaprodanci v čele našeho statu nevyhlašovali, že to je naša valka, že my sami zme ohroženi a že budeme bojovat tak chrabře, že brzo budeme pod hradbama Kremla a Rus sam zdrhne za Ural.

Takže ano, přiznejme si, že fčil už to je naša valka. Bo nas do ni vtahli. Je uplně jedno, že si ju nikdo nepřal, kromě tych fijalovych mamlasu. Tajak ve všeckych valkach v minulem stoleti, už zase na počatku velikeho konfliktu stojime na te blbe straně. Už zase nas ženu, abysme rukovali do konfliktu, kery s nama nema nic společneho.

Podle všeckych indyciji se Zapad snaži eskalovat konflikt v severnim Kosovu, kaj su posledni zbytky srbskeho obyvatelstva pod natlakem albanskych synku. To može přerust v horky konflikt NATO x Srbsko. Enem se obavam, že Srbi už nesu taci bezbranni tajak v roce 99. A my zme sučast NATO. Už se těšite, až dostanete povolavak a pudete střilat Srby na jejich uzemi?

A co je nejhorši, špekuluje se o tym, že hrdinny Polak pude poskytnut bratrsku pomoc svojim zapadoukrajinskym kamošum proti připadnemu běloruskemu utoku ze severu, a aby to nevypadalo jako retrookupace zapadni Ukrajiny tajak v roce 19, tak to zrobi mirova koalice bratrskych sil Slovaku, Čechu a balckych narodu pod vedenim hrdinneho Juzka.

A co pak? Poskytne bratrsku pomoc Maďar svojim bratrum na Podkarpatske Rusi, kera byla po tisic roku sučasti Maďarskeho kralovstvi? A co Rus? Poskytne bratrsku pomoc svojim lidem až po hranicu s Podněstřim?

Tuž, nevypada to dobře, co?

Ale nas se to přece netyka, ni? Klidně si zvolme Čapuši, nebo PetroPavla. Prašť jako uhoď. Jediny, kery vypada, že by nas neposlal do valky, tedy Jarek Bašta, ma minymalni šance na uspěch.

Což znamena enem to, že rozhodovani mezi Čapuši a PetroPavlem je enem rozhodovanim, jestli budeme rukovat v březnu, nebo až v květnu.

Tuž, tak vypada uvaha o přištich měsicach z mojiho pohledu.

Buch s nama

Ladik Větvička

Zdroj: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=795845

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *