, , , , , , , ,

Světové demokracie hodlají Twitteru přistřihnout křídla

Světové demokracie hodlají Twitteru přistřihnout křídla

Světové demokracie hodlají Twitteru přistřihnout křídla

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

USA, Francie i Německo reagovaly na záměry nového majitele Twitteru, který chce aplikaci otevřít všem názorovým proudům. A další střípky z minulého týdne.

Aplikaci Twitter koupil nedávno majitel firmy Tesla Elon Musk. Prohlásil, že jeho cílem je udělat z ní světovou platformu pro svobodné šíření názorů. Reakce světových demokracií na sebe nenechala dlouho čekat. Subjektivní výběr zpráv z minulého týdne. Jejich zdroj na konci článku.

(1) Twitter byl hlásná trouba levice

Elon Musk uvedl na svém účtu 23. listopadu:

„Bylo to opravdu špatné, aby krajně levicové názory ze San Franciska a Berkeley byly na Twitteru šířeny do světa.“

Jsem si jistý, že to není žádné překvapení pro ty, kteří to sledovali. Twitter se rychle pohybuje k bodu, kdy zavede rovné podmínky pro všechny. Už žádné tlačení na jednu stranu vah.

Pozn. redakce (Sýru zdarma): Tak a je to venku!


Proč se levice tolik bojí Twitteru?
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

https://volnyblog.news/proc-se-levice-tolik-boji-twitteru/


(2) Řada zablokovaných účtů opět funguje

V průběhu minulých dvou týdnů obnovil Twitter řadu dříve zablokovaných účtů. Jednalo se o konzervativní komentátory nebo extrémní pravicové osobnosti podle toho, kdo o tom informoval. Nebo o účet poslankyně federálního Kongresu USA za Republikánskou stranu.

Twitter také znovu zpřístupnil účet bývalého prezidenta Donalda Trumpa poté, co Elon Musk nechal uživatele aplikace o jeho obnovení hlasovat. Hlasování se účastnily miliony uživatelů a pro obnovení bylo 52% hlasů. Donald Trump prohlásil, že zůstane věrný své sociální síti Truth Social.

Dále požádal Elon Musk uživatele, aby se vyjádřili k otázce generální amnestie pro blokované účty: „Má Twitter nabídnout generální amnestii pro zablokované účty za předpokladu, že jejich majitelé neporušili žádné zákony, nebo se nepodíleli na nepřiměřeném spamování?“

Hlasovalo více než 3 miliony uživatelů, z nichž 72% amnestii podpořilo. Elon Musk na to 24. listopadu reagoval slovy: „Hlas lidu, hlas boží. Amnestie začne příští týden.“

Pozn. redakce(Sýru zdarma): Je to výstřední až nebezpečný člověk. Zajímá ho hlas lidu.


30 000 ROBOTŮ NA TWITTERU POUŽÍVÁ APLIKOVANOU PSYCHOLOGII K DOSAŽENÍ VELKÉHO RESETU

https://volnyblog.news/30-000-robotu-na-twitteru-pouziva-aplikovanou-psychologii-k-dosazeni-velkeho-resetu/


(3) Bruselská kancelář zrušena

Twitter zrušil celou svoji kancelář v Bruselu, což vyvolalo obavy u úředníků EU, zda bude firma schopna dodržovat přísná pravidla na kontrolu obsahu.

Dva vysocí manažeři, kteří byli zodpovědní za dodržování evropských regulací týkajících se dezinformací a kteří přežili první vlnu propouštění, opustili kanceláře Twitteru minulý týden. Podle Financial Times není jasné, zda odešli sami poté, co Elon Musk požádal zaměstnance, aby se přihlásili k nové firemní politice tvrdé práce, nebo byli propuštěni.

Komisařka Věra Jourová prohlásila, že „je znepokojena zprávami o propouštění“, neboť „kdo chce efektivně vyhledávat dezinformace a propagandu a bránit se jim, potřebuje zdroje“.

Pozn. redakce(Sýru zdarma): Jediné zprávy o propouštění, které EU znepokojují.


Uzavření kanceláře Twitteru v Bruselu vyvolává obavy z online bezpečnosti
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

https://volnyblog.news/uzavreni-kancelare-twitteru-v-bruselu-vyvolava-obavy-z-online-bezpecnosti/


(4) Svět bez hovadin

Thierry Breton, komisař EU pro vnitřní trhy, uvedl na svém účtu na Twitteru, že „v Evropě bude ptáček lítat podle našich EU pravidel“. V rozhovoru pro francouzská média potom uvedl: „Musk nám bude muset dát přístup k algoritmům. Budeme to kontrolovat, budeme mít přístup, lidé už nebudou moci říkat hovadiny.“

Pozn. redakce(Sýru zdarma): No, nejen hovadiny.


Totalitní EU si zve Muska na kobereček, na Twitteru musí zachovat cenzuru

https://volnyblog.news/totalitni-eu-si-zve-muska-na-koberecek-na-twitteru-musi-zachovat-cenzuru/


(5) Německo tvrdě zakročí

Německý Handelsblatt napsal, že vládnoucí sociální demokracie považuje převzetí společnosti Twitter Elonem Muskem za ohrožení svobody projevu a hrozí, že to tak nenechá. „Skutečnost, že Twitter nyní přebírá někdo, kdo chce tuto platformu využívat mnohem více politicky, považuji za velmi problematickou. Pokud bude i nadále docházet k útokům na názorovou rozmanitost, musí úřady důsledně zakročit“, prohlásil předseda sociální demokracie Lars Klinbeil.

Pozn. redakce(Sýru zdarma): Demokracii si nějakými neschválenými názory rozvracet nedáme!


ČÍNA VYHROŽUJE ZNIČENÍM STARLINKU ELONA MUSKA

https://volnyblog.news/cina-vyhrozuje-znicenim-starlinku-elona-muska/


(6) Joe Biden se přidá

Na tiskové konferenci 9. listopadu odpověděl americký prezident na otázku, zda je Elon Musk hrozbou pro americkou národní bezpečnost, slovy: „Muskova spolupráce s ostatními zeměmi si zasluhuje, abychom se na ni podívali.“ Na následující otázku, jak se na to chtějí podívat, odpověděl, že „existuje mnoho způsobů“.

Pozn. redakce(Sýru zdarma): Neměl náhodou říci, že na to jsou v demokratické zemi zřízeny zvláštní instituce jako třeba policie a soudy?

(7) Brána do pekla

Washington Post zveřejnil článek, ve kterém jeho autor argumentuje, že Apple a Google by měly zvážit, zda umožní stahování aplikace Twitter, neboť to, „co dělá Musk, je existenčním nebezpečím pro různé marginalizované skupiny a je to jako otevření brány do pekla“.

Tato strategie už v minulosti zafungovala, neboť na počátku roku 2021 se podařilo úspěšně zlikvidovat aplikaci Parler, nezávislého konkurenta aplikace Twitter. Stačilo, aby Apple a Google znemožnily její stahování ze svých stránek. K blokádě aplikace Parler se připojila i firma Amazon, která jí dala 24 hodin na to, aby si našla jiného poskytovatele cloudových služeb.

Elon Musk včera na svém účtu informoval, že Apple vyhrožuje, že neumožní stahování aplikace Twitter ze svého onlin obchodu.

Pozn. redakce(Sýru zdarma): Když je to ve jménu demokracie, je to v pořádku. To říkal už Lenin.


Rakušanovo vnitro chce zakázat všechny informace z oficiálních ruských médií v ČR

https://volnyblog.news/rakusanovo-vnitro-chce-zakazat-vsechny-informace-z-oficialnich-ruskych-medii-v-cr-a-bude-blokovat-vsechny-weby-ktere-budou-prebirat-prekladat-tlumocit-nebo-jinak-sirit-informace-pochazejici-z-rusky/


ZDROJ: https://www.syrzdarma.cz/clanek/svetove-demokracie-hodlaji-twitteru-pristrihnout-kridla

Zdroje:

(1) Elon Musk

(2) Vox Populi

(3) Brusel

(4) Ne hovadinám

(5) Německo

(6) Biden

(7) Washington Post

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *