, , , , , , ,

Poraďte si sami. Blog-převzato z blogu Vidlákovy Kydy

Dávný démon

Poraďte si sami

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Blog-převzato z blogu Vidlákovy Kydy

Nedá mi to, musím se zastavit u našeho skvělého a jedinečného ministra zdravotnictví Vlastimila Válka, který vše zvládá a i za covidu věděl mnohem lépe než Adam Vojtěch, co by se mělo dělat. Tomu se totiž podařilo dosáhnout toho, že tu sice nemáme žádnou pandemii, neplní se nemocnice, nejsou žádná omezení, zboží z Číny chodí pinktlich jako hodinky, ale přesto v lékárnách jaksi chybí Nurofen na horečky. Teda… on nechybí jen Nurofen, ono toho chybí víc, ale kdybych řekl i nějaký jiný lék, zase by naběhl Cemper a začal by dokazovat, že je ho dost a jsem dezinformátor.

Vzhledem k tomu, že je v této republice stále dost dětí a teď je takové mizerné ubrečené počasí, tak to ve školách chrchlá, nakazí se to navzájem, pak to má večer horečku a Nurofen teď chybí hodně lidem, tak si toho museli všimnout i pravdomluvní novináři. To víte, ta dezinformační scéna přijde se vším možným a občas se to nepodaří ututlat… nebo ukřičet.

Samozřejmě, tentokrát vláda za nic nemůže, nedostatek léků není ničí vina, to se tak prostě nějak stalo a pokud za to někdo může, tak je to samozřejmě Putin. Já jen smutně vzpomínám na dobu, kdy Babiš mohl za to, že chybí roušky, které nám zabavili Němci, pak mohl za to, že není dost toho Blamblamaléku, mohl za to, že se nesměl podávat Ivermektin a Isoprinosin, mohl za to, že se hltí nemocnice, mohl za to, že není dost covidových vakcín (a pak mohl za to, že jich je moc), prostě mohl úplně za všechno a to v situaci, kdy na světě neplatila žádná pravidla a globálne se zhasínalo, aby si Fajzr přišel na své. Teď je v tomto ohledu vlastně úplně normální stav, ale Válek ani Fiala za nic nemohou.

Ovšem nic to nemění na tom, že Nurofen není.

A co nám na to Válek řekl? Prý si máme obvolat sto lékáren a určitě ho někde mít budou.

Tahle hláška už také žije vlastním životem a řekl bych, že zanedlouho bude Válkovi připomenuta odněkud z pódia na náměstí a bude to mít bouřlivou odezvu od posluchačů. Mnohem bouřlivější, než si dneska Válek dovede představit. Ale proto o tom nepíšu…

Válek nám vlastně jinými slovy řekl, ať se postaráme sami o sebe. Že on se prostě starat nebude, na takové prkotiny nemá ani čas ani prostor, on má na starosti mnohem důležitější věci, než se zabývat blbým Nurofenem.

A já si říkám, že přesně tohle nám Fiala říká po celou dobu svého vládnutí, ne? Postarejte se o sebe sami. Kašleme na vás, dělat nic nebudeme, my tady řešíme, aby fungovalo Německo, aby fungovala válka na Ukrajině, řešíme, aby se americký vojensko průmyslový komplex nakrmil, nemůžeme nic dělat ani s plynem ani s elektřinou, nemůžeme nic dělat s drahými potravinami, nemůžeme nic dělat s krachujícím hospodářstvím… postarejte se sami o sebe.

Budeme ho muset vyslyšet. Budeme si muset postavit pararelní struktury, budeme si muset najít nové cesty, jak se zásobit léky, jak zvládnout zimu a kde vzít energie. Já bych vzal Fialu vážně… my si musíme postavit nový stát. My se musíme dopracovat do stavu, kdy pětistranu a vládu vůbec nebudeme potřebovat. Musíme začít pracovat na tom, aby henta ministerstva i se všemi Války a Rakušany byla zbytečná. Musíme se prostě obejít bez nich.

A až se tak stane, pak oni zjistí, že se bez nás neobejdou.

Udělali jsme už hodně. Už nepotřebujeme majnstrýmová média. Máme vlastní cestičky. Jiné, někdy neumělé, ale máme. Možná je na čase, abychom nepotřebovali majnstrýmové politiky a abychom nepotřebovali všechny ty ožebračující evropské hodnoty. Možná už vlastně nepotřebujeme ani tu majnstrýmovou ekonomiku. Stejně teď zničili všechno, co se třicet let budovalo a korunovali to odpalem Nordstrýmů. Měli bychom se začít snažit, abychom nepotřebovali ani tu majnstrýmovou měnu a majnstrýmové hytlermarkety.

Říkají nám, ať se o sebe staráme sami. Tak je pojďme vzít vážně. Když se máme sami starat, není důvod jim něco dávat. Není důvod si je platit, není důvod jim podstrojovat.

V tomto bychom my Češi měli být dobří… v budování pararelních struktur. Dělali jsme to za tuhé normalizace, tak to budeme dělat zase. Přes známosti, kamarády, přes doporučení. Mělo by nám to jít líp než tenkrát. Hranice jsou otevřené, v Polsku i Německu je ledacos levnější. To půjde…

Bez ohledu na to, co se stane v zimě, bez ohledu na to, jak dlouho tahle vláda zkázy ještě vydrží, bez ohledu na všechny recese, krachy a měnové reformy, bez ohledu na válku za humny, stavme dál náš svět. Možná slabý, možná malý, možná pod rozlišovací schopnost mocných.  Pokračujme v koordinaci, pokračujme ve sjednocování, pokračujme ve tříbení našich budoucích lídrů. Pokračujme v hledání vlastních elit, pokračujme v hledání vlastní ekonomiky i sociální ohleduplnosti. Chtějí, abychom se o sebe starali sami. Tak jim to vyplníme. A až to nastane, tak se jich prostě zbavíme.

Zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/poradte-si-sami

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *