, , , ,

Generál Sergej Surovikin v rozhovoru pro média přichystal mnoha Rusům šok

VIDEO: Generál Sergej Surovikin ve vůbec prvním rozhovoru pro média přichystal mnoha Rusům šok, protože na taktice se prý nic měnit nebude! Generál zopakoval, že prioritou speciální vojenské operace na Ukrajině je ochrana životů civilistů a ruských vojáků, takže není důvod pro rychlý postup operace! Ohrožení občané Ruska z nově připojených území budou z linií doteku evakuováni do Ruské federace! Podivná poznámka generála na konci rozhovoru zvedla v Rusku doslova vlnu zděšení a dohadů!

VIDEO: Generál Sergej Surovikin ve vůbec prvním rozhovoru pro média přichystal mnoha Rusům šok, protože na taktice se prý nic měnit nebude! Generál zopakoval, že prioritou speciální vojenské operace na Ukrajině je ochrana životů civilistů a ruských vojáků, takže není důvod pro rychlý postup operace! Ohrožení občané Ruska z nově připojených území budou z linií doteku evakuováni do Ruské federace! Podivná poznámka generála na konci rozhovoru zvedla v Rusku doslova vlnu zděšení a dohadů!

Nový velitel ruské speciální vojenské operace na Ukrajině a generál Sergej Surovikin poskytl v úterý ruským médiím v generálním štábu pro velení SVO operace rozhovor [1], který způsobil na ruských sociálních sítích doslova šok, a to hned ve dvou ohledech, přičemž nikdo není z projevu nadšený, právě naopak a obavy se dokonce ještě více prohloubily, jestli vůbec dojde k nějaké změně, protože z projevu generála to vypadalo, že spíš vůbec, a pokud ano, tak jenom v některých dílčích aspektech.

Tím je myšlen třeba lepší management personálu na bojišti, více záloh, aby nedocházelo k průlomům ukrajinské pěchoty, která někdy čítala i desetinásobek ruských obranných sil na linii doteku. Jinak ale podle všeho k žádné jiné změně nedojde, až tedy s výjimkou intenzivních ruských úderů na ukrajinskou energetickou infrastrukturu a sem tam nějaké železniční objekty. Připravil jsem pro vás plný překlad videa s českými titulky, můžete sami posoudit, jaký dojem to na vás zanechá. Rusy u televizních obrazovek málem kleplo. A to dvěma různými způsoby.

Tím prvním způsobem šoku je jasný výrok, že prioritou Ruské armády na Ukrajině zůstává ochrana životů, a to jak civilistů, tak i ruských vojáků. Čekala se změna, ale nepřišla. Taktikou operace bude nadále poziční válka a útočící hordy a vlny Ukrajinců, kteří umírají na hradbě ruského meat grinderu, tedy mlýnku na maso. Tato taktika šetří životy ruských vojáků, i civilního obyvatelstva. Ovšem pouze toho obyvatelstva, které je hodně daleko od frontové linie. Pokud není, potká civilisty podobný osud jako teď v Chersonu. Kvůli neustálému ostřelování raketami a dělostřeleckými granáty z ukrajinských pozic bylo rozhodnuto o evakuaci a přestěhování obyvatel Chersonu do Ruské federace.

Primárním cílem operace je ochrana životů, takže žádná změna?

Půjde o obrovský přesun desítek tisíc obyvatel města a na ruských webech už se spekuluje, že Ruská armáda se plánuje z Chersonu stáhnout, ale nechce tam nechat obyvatelstvo, které už má z hlediska ruské Ústavy plná ruská občanství. Pokud by tam obyvatelstvo zůstalo, bylo by Ukrajinci zmasakrováno. Takto to vidí ruští pesimisté a říkají, že to může dopadnout jako v Charkově, jenom s tím rozdílem, že tam nezůstanou ruští občané.

Surovikin totiž na konec proslovu prohlásil podivnou věc, že vyloučena nejsou ani těžká rozhodnutí, z čehož Rusové na sociálních sítích okamžitě pochopili, že měl na mysli právě stažení z Chersonu podobně, jako došlo ke stažení v Charkovské oblasti z Izjumu, Kupjansku a dalších měst. Jak to doopravdy Surovikin myslel s tím těžkým rozhodováním je ale do značné míry subjektivní podle toho, kdo tento výrok zrovna slyšel a koho se ptáte. Každý Rus si pod tím vyložil něco jiného.

Gen. Sergej Surovikin, velitel SVO na Ukrajině

Příznivci rychlého vítězství Ruska na Ukrajině sbírali kusy rozbitých hodin, které jim spadly ze zdi po zhlédnutí videa, zatímco ruští rezervisté v tom “těžkém rozhodnutí” na 100% vyčetli, že Surovikin tím měl na mysli plnou a neomezenou mobilizaci v Rusku, o které se neustále mluví mezi lidmi, protože ani obyčejní lidé v Rusku už nevěří, že částečná mobilizace do 300 000 mužů dokáže zajistit konec války na Ukrajině a hlavně demilitarizaci a denacifikaci Ukrajiny.

O těžkém rozhodnutí vyhlásit částečnou mobilizaci totiž už mluvil před časem i Sergej Šojgu, ministr obrany, který koncem srpna prohlásil, že generální štáb stojí před těžkým rozhodnutím, a jen krátce poté Vladimir Putin na televizi skutečně to těžké rozhodnutí oznamoval v podobě částečné mobilizace. O plné mobilizaci se v Rusku mluví jako o naprosté jistotě, a to zřejmě příští rok na jaře, nebo spíš před začátkem jara. Pokud nemáte čas na zhlédnutí videa výše, tady je přepis rozhovoru:

Rozhovor médií s generálem Sergejem Surovikinem

Obecně lze situaci v zóně speciální vojenské operace označit za napjatou. Nepřítel neopouští žádné pokusy o útok na pozice ruských vojsk. Především se to týká Kupjanského směru, Krasnolymanského, Nikolajeva a Krivoj Rogu. My a Ukrajinci jsme jeden národ a chceme jediné: aby Ukrajina byla nezávislá na Západě a NATO. Stát, který je přátelský k Rusku. Nepřítelem je zločinecký režim, který žene občany Ukrajiny na smrt. Za tímto účelem se snaží napadnout naši obranu. Proto ozbrojené síly Ukrajiny stahují všechny dostupné rezervy do první linie. Většinou se jedná o síly divadelní obrany, které ani neprošly plnohodnotným výcvikem. Ve skutečnosti je ukrajinské vedení odsuzuje ke zničení.

Tyto jednotky mají zpravidla nízkou morálku. Aby ukrajinský zločinecký režim odvrátil prchající z frontové linie, používá zátarasy složené z nacionalistů, kteří střílejí na každého, kdo se pokusí opustit bojiště. Každý den ztrácí nepřítel stovky mrtvých a raněných. Jak již řekl vrchní velitel ozbrojených sil Ruské federace, máme jinou strategii. Nesnažíme se o vysoké tempo postupu, každého vojáka metodicky šetříme malým nepřátelským útokem. Tím se nejen minimalizují ztráty, ale také se snižuje počet obětí mezi obyvatelstvem. V současné době kombinované uskupení sil přijímá veškerá opatření k posílení bojové síly útvarů vojenských jednotek, vytvořením dalších záloh, obranných a obranných linií a pozic osídlení bojiště. Nadále pokračují zásahy vojenských objektů vysoce přesnými zbraněmi. Tato infrastruktura ovlivňuje bojovou účinnost ukrajinských vojsk, aby se snížil jejich bojový potenciál.

-Jak byste charakterizoval činnost ruského letectva v blízkosti protivzdušné obrany?

Speciální vojenská operace potvrdila účinnost leteckých komplexů a prostředků protivzdušné obrany, které máme k dispozici. Během operace osádky operačně-taktické armády a letectva provedly více než 34 000 bojových letů a použily více než 7 000 řízených zbraní protivzdušné obrany. Nejnovější hypersonické střely Kinžal se dobře a spolehlivě osvědčily při ničení cílů. Žádný ze systémů protivzdušné obrany nepřítele nebude schopen této střele odolat a zabránit jí v dosažení cíle. Nejvyšší pohotovost vykazují také strategické střely s plochou dráhou letu. Zatímco pro cvičení je možné vyzdvihnout pátou generaci víceúčelového letounu SU-57, který má široké možnosti výzbroje při každém letu. Řeší mnoho plánovaných úkolů zasahování cizích vzdušných cílů. Bezpilotní letectvo mělo taktéž více než 8000 vzletů a úderné bezpilotní drony zničily více než 600 nepřátelských objektů.

-Chersonská oblast se rozhodla zorganizovat a umožnit odjezd obyvatel regionu do Ruské federace a připomněla stále častější ostřelování ze strany ozbrojených sil Ukrajiny. Jak můžete toto rozhodnutí okomentovat?

Situace v této oblasti není snadná. Protivník zaměřuje údery na infrastrukturní objekty a obytné domy v Chersonu, na společenské, ekonomické a výrobní objekty infrastruktury. Rakety Himars zasáhly Antonovský most a Kachovskou vodní přehradu, na které je zastaven provoz. Město má tedy problémy se zásobováním potravinami. Existují určité problémy s dodávkami vody a elektřiny. To vše nejenže značně ztěžuje život obyvatel města, ale také je přímo ohrožuje na životě. Životy a všechno ostatní. Vedení NATO po ukrajinském vedení již požaduje, aby kyjevský režim zahájil operaci na chersonském směru.

Nepočítají, kolik to bude stát obětí z řad ukrajinských ozbrojených sil, tak i z řad civilistů. Máme údaje o možnosti použití válečných metod kyjevským režimem v oblasti města Cherson, o přípravě Kyjeva na raketové údery na přehradu Kachovské vodní elektrárny, o vedení raketových a dělostřeleckých úderů na město bez rozlišení cílů. Doufají, že vše může vést ke zničení infrastruktury významného průmyslového centra, a to bez 40 velkých civilních obětí.

Za těchto okolností je naším prvořadým úkolem chránit životy a zdraví civilistů. Proto především Ruská armáda zajistí bezpečný odchod obyvatelstva v rámci programu přesídlení, který již ruská vláda vyhlásila. Naše další plány a akce týkající se samotného města Cherson budou záviset na vojenské a taktické situaci. Opakuji, že již dnes je situace velmi obtížná. V každém případě, jak jsem již řekl, budeme vycházet z potřeby co nejvíce zachovat životy obyvatel a našich vojáků. To je pro nás prioritou. Budeme jednat vědomě, včas a nebudeme vylučovat ani ta nejtěžší rozhodnutí.

Surovikin je připraven učinit i těžká rozhodnutí

Třetí skupina Rusů na sociálních sítí ale přečetla poslední větu ze Surovikinova projevu tak, že tím pohrozil Ukrajině použitím tvrdých a brutálních prostředků a úderů, kterými byl Surovikin v Sýrii prohlášen. A k tomuto výkladu se přikláním i já, protože Surovikin není generál, který byl dosazen do funkce proto, aby předal Ukrajincům dnes již oficiálně ruská města v prostoru Novoruska.

Každopádně přesun obyvatelstva z Chersonu do Ruské federace může z města udělat pevnost a válečnou zónu, de facto nový Stalingrad a v projevu jasně zaznělo, že vláda v Kyjevě je vládou zločinců, což potvrzuje, že Surovikin se pokusí při jakékoliv příležitosti ospravedlnit své metody ze Sýrie a pošle na Kyjev bomby a bude to sypat v kobercích na vládní budovy v Kyjevě a na cokoliv, co se bude hýbat a bude mít designaci příslušnosti ke kyjevské juntě.

Ruský exkavátor pro strojové ražení zákopů a protitankových linií

Podle informací z fronty se Ruská armáda horečně zakopává po celé délce fronty a nejde jen o nějaké drobné zákopy, na linii v Chersonské oblasti přijíždí míchače s betonem, náklaďáky s roxory, svářecí čety, budou se budovat železobetonové bunkry. Doslova Gustavova linie. To na jedné straně znamená, že Rusové nebudou chtít ustoupit, ale rovněž se na to půjde dívat i tak, že nebudou chtít ani postoupit.

Ruská armáda totiž opravdu prošla vývojem od rozpadu SSSR a na Ukrajině vede válku americkým způsobem, tedy za použití v první řadě raket a precizních úderů, za pomoci dalekonosných houfnic, raketometů a děl. To znamená válku bez kontaktu s nepřítelem naživo z očí do očí. K takovým střetům dochází jen v DLR ve směru na Arťemovsk, Soledar a další města v DLR, kde Ruská armáda a lépe řečeno PMC Wagner a skupina Achmat Ramzana Kadyrova než Ruská armáda provádí v podstatě urban warfare a boj v městské zástavbě ulici po ulici.

Igor Strelkov Girkin je zpátky na frontě!

Situace v DLR se opravdu v mnohém odlišuje. Kyjevská junta v těchto městech za 8 let vybudovala de facto městská opevnění, vybetonované bunkry, betonové protitankové linie, to všechno jen díky tomu, že Igor Strelkov Girkin byl v roce 2014 Kremlem zastaven a nebylo mu dovoleno obsadit Donbas snadno a rychle, což v té době šlo velmi snadno.

A nebyl zastaven vlastně Kremlem, ale lidmi kontrolujícími Kreml okolo RŽK a FŽO s napojením na Izrael a na ukrajinské oligarchy, kteří oklikou intervenovali do Kremlu, aby Putin zastavil obsazování majetků židovských oligarchů s izraelskými pasy na Ukrajině, že to není dovoleno. Je to paradoxní, ale Igor Strelkov se před pár dny prý “dobrovolně” přihlásil do spec-operace na Ukrajině. Na Telegramu se objevila jeho fotka v odvodové uniformě. Na fotce je se svojí manželkou Miroslavou Reginskou při loučení.

Igor Strelkov Girkin před odchodem na frontu  a Miroslava Reginskaja

Ale na sociálních sítích se šíří informace, že to až tak dobrovolně prý nebylo, že mu přišel mobilizační rozkaz. Podle jeho Telegramu je na frontě od 14. 10. tohoto roku. Boje jsou prý zlé, ale je živ a zdráv. Podle jeho příznivců byl odveden jako velící důstojník, protože v hodnosti plukovníka bylo prakticky jisté, že bude povolán v první vlně. Možná šlo i o odvetu někoho z generálního štábu, protože na svém Telegramu nebyl snad jediný den, aby nekritizoval Kreml a generální štáb za neschopné vedení operace. Pod Surovikinem se můžeme tedy dočkat úplně všeho, i těžkých rozhodnutí s těžkým srdcem, s těžkou myslí, s těžkými, opravdu těžkými bombami a těžkým hodnocením všeho, co uvidíme a uslyšíme.

Zdroj: https://aeronet.news/video-general-sergej-surovikin-ve-vubec-prvnim-rozhovoru-pro-media-prichystal-mnoha-rusum-sok-protoze-na-taktice-se-pry-nic-menit-nebude-general-zopakoval-ze-prioritou-specialni-vojenske-operace/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *