Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
IVAN DAVID
To není moje cynické prohlášení. Takto to vidí stále ještě většina Evropského parlamentu. Před dvěma týdny totiž schválili zásadu, že právo Evropské unie, je nadřazeno právu členských států. Nikdo to našim poslancům neřekl. Fialově vládě to vyhovuje. Je služkou cizích zájmů.
Podle tohoto rozhodnutí tedy neplatí to, co říká Ústava České republiky ve svém prvním článku, tedy že Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát.
Svrchovanost totiž znamená, že Česká republika je plnoprávným subjektem mezinárodního práva a je nezávislá na cizí moci.
Podle většiny poslanců Evropského parlamentu máme být zcela závislí na vůli nikým nevolených úředníků Evropské komise, dojmech a představách poslanců cizích zemí a domácích zrádcích a premiérech v Evropské radě včetně Petra Fialy o němž už snad nikdo nepochybuje, že slouží cizí moci.
Pro tento návrh hlasovalo 430 poslanců včetně právníka Polčáka zvoleného za StaN, Niedermayera a právníka Pospíšila zvolené za TOP09, lidovce Zdechovského, Charanzové z hnutí ANO, Maxové za jakousi Socdem, Tošenovského z ODS a všech Pirátů. To je 12 z 21 poslanců zvolených za ČR. Ti všichni si přejí udělat z naší Ústavy cár papíru.
Plivu na ně! Hluboce jimi pohrdám. Už dlouho. Toto je jen další důkaz jejich zrady. Ti všichni pošlapali naši státnost vybojovanou ve světových válkách.
Jenže Evropská unie není žádný stát a nemá ústavu. Její přijetí bylo totiž opakovaně odmítnuto referendem v několika státech.
Evropská unie je jen mezinárodní organizace založená Smlouvou o Evropské unii. Sama Evropská unie není ani smluvní stranou této smlouvy.
Přijatý návrh přiznává, že Smlouva o Evropské unii nikde ani nenaznačuje, že by nařízení a směrnice Evropské unie byly nadřazeny právu členských států.
Dokument se snaží vzbudit dojem, že jde o drobné nedopatření. To je lež. Toto ustanovení bylo i v Lisabonské smlouvě záměrně vynecháno, protože návrh „evropské ústavy“ s principem nadřazenosti práva Evropské unie v referendech neprošel.
Pokud se nevzepřeme, Česká republika jako subjekt mezinárodního práva zanikne, protože už vůbec nebude moci uplatňovat vůli svých občanů. Zrádci ve zločinném spolčení s poslanci a premiéry jiných států a úředníky Evropské komise sloužícími nadnárodním korporacím chtějí zrušením zbytků práva veta dokonat likvidaci naší státnosti.
My v SPD nechceme čtvrtou říši. To, co se vojensky nezdařilo nacionálně socialistickému Adolfu Hitlerovi, pokládá za už jisté vítězství velvyslanec Německa Kühne, zastupující zelenosocialistickou koalici. Drze prohlásil: „Pokud se budeme schovávat za to, že si potřebujeme symbolicky zachovat zdání státní suverenity, a prosazovat do společných ujednání vlastní banální proklamace, nesmíme se divit, že se brzy ocitneme na smetišti dějin.“. A dodal: „Jednoduše zde není žádný zbytek suverenity, který by mohly členské státy uplatnit proti Společenství.“.
Pirátovi Lipavskému se to jako sluhovi cizích zájmů určitě libí.
Ještě jsme nepřestali být svrchovaným státem, jak se o to zrádci snaží.
Podle přijatého dokumentu náš stát byl zrušen judikaturou Soudního dvora Evropské unie. Ten se odvolává na vlastní rozsudky a „duch“ Smlouvy o Evropské unii. Jednotlivé státy prý nesmějí uplatňovat vlastní vůli, protože by to prý ohrozilo cíle Smluv.
Jenže my jejich cíle nesdílíme. Ve všech členských státech Evropské unie sílí odpor proti vzniku „čtvrté říše“ z mezinárodní organizace, která měla sloužit občanům členských států, ale dnes jim chce diktátorsky vládnout.
Toto volební období Evropského parlamentu se chýlí ke konci. Sílí politické strany které s námi souhlasí. V mnoha zemích vyhrají volby. Svět se prudce mění a věřím, že zastavíme stoupence diktatury globálního zla a jejich velvyslance zlé vůle.
Na smetišti dějin se musí ocitnout oni. A všechna moc musí znovu vycházet z lidu.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/CESKO2023-678x381-1.jpg381678Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2023-12-10 10:54:072023-12-10 10:54:07Ivan David: Ústava České republiky je cár papíru?
Máte doma Wi-fi? Pokud ano a navíc má signál dosah po celém bytě či domě, můžete být pod celodenním dohledem. Totéž se samozřejmě týká i vašeho pracoviště. Současné technologie to již umožňují.
Jak dlouho potrvá, než se začne tato technologie zneužívat k totálnímu sledování každého jedince?
Více informací o současných možnostech totálního dohledu najdete ve videu:
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/1984_is_now.jpg355600Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2023-12-10 10:21:382023-12-10 10:30:10Velký bratr tě sleduje: Orwellův svět se stává realitou
Federální celní služba zaznamenala mnohonásobný nárůst vývozu zlatých slitků ze země
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
8.12.2023
Federální celní služba Ruska (FCS) oznámila, že se z Ruska začalo vyvážet více zlatých prutů.
„Prohlášení cestujících na zlato se nevydává, pokud jej jednotlivci vyvážejí. <…> Ale mohu říci, že v zásadě z toho, co vidíme, z toho, co je evidováno, dochází k mnohonásobnému nárůstu exportu zlatých slitků. Zaznamenáváme skutečnosti o porušení. Při opětovném použití schémat, kdy je zlato převzato pod rouškou vývozu bez celní kontroly do země Euroasijské unie (EAEU). A pak je přemístěn ve sterilní zóně <…> na palubu letadla létajícího mimo unii,“ uvedl úřadující šéf Federální celní služby Ruslan Davydov.
Podle jeho pozorování se díky restrikcím stává zlato stále oblíbenějším platebním prostředkem. Existují ale také západní omezení obchodu s tímto kovem.
„Na prodej ruského zlata byly uvaleny sankce právnickými osobami. Pravděpodobně se proto snaží toto zlato přepravovat pro komerční účely pomocí fyzických osob, takzvaných kurýrů,“ vysvětlil.
Úřadující šéf Federální celní služby také uvedl, že ruští celníci provedli operaci s cílem zajistit 243 kg zlata.
Předtím celníci zadrželi ve Vnukovu šest pašeráků při pokusu propašovat do SAE 45 zlatých slitků v hodnotě 800 milionů rublů.
Kvůli skokovému nárůstu cen zlata začali Rusové nakupovat více zlatých šperků: podle studie 585*Golden se prodeje zlatých náramků a těžkých řetězů na podzim meziročně zvýšily o více než 80 % a 50 % respektive. Od začátku roku se fyzický objem transakcí se zlatem na moskevské burze zvýšil 2,68krát (+167,65 %) ve srovnání se stejným obdobím loňského roku – až na 73,9 tuny.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/jones-carlson.jpg6751200Lenka PeterkováLenka Peterková2023-12-09 20:25:322023-12-09 20:25:32Alex Jones varuje v rozhovoru s Tuckerem Carlsonem před tím, co na nás globalisté chystají
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/2ce9e088cd78cc7f1eae69922c2affa52c2bd3ba651aa2853aa90.jpg383680Lenka PeterkováLenka Peterková2023-12-09 19:45:062023-12-09 19:45:06Mezinárodní petice proti udělení Nobelovy ceny za vývoj genových injekcí
Před pár měsíci se do českých obchodů začalo ve velkém dostávat maso, u kterého byla zjištěna značná problematičnost. Státní zemědělská a potravinářská inspekce hned několikrát hlásila, že v něm zjistila salmonelu, což je jedna z nejhorších věcí, které se mohou v případě masa stát.
Maso se přebalí
Šlo přibližně o pět různých případů, přičemž hned v několika z nich hrála hlavní roli dodavatelská společnost WE Trade. Toto kuřecí maso přitom pocházelo ze sta procent z Ukrajiny. Pokud jde o české chovy, žádný takový problém letos evidován nebyl.
Před dovozem kuřecího masa z této země přitom varovala i Agrární komora České republiky nebo čeští drůbežáři. Podle nich jsou tyto chovy v zoufalém stavu a zdaleka nesplňují přísné podmínky, které jsou kladeny na ty tuzemské. Je přitom velkou otázkou, proč z nich české supermarkety maso dovážejí.
Respektive, tato otázka má jasnou odpověď. Důvod je ekonomický. Toto pochybné maso nakoupí velmi levně. Navíc dojde k přebalení na Slovensku, takže se tváří bezproblémově a může být prodáváno za poměrně vysoké ceny. Každopádně, dalo by se očekávat, že poté, co se ve velké míře objevily problémy, od této praxe obchodní řetězce upustí. Jenže se tak nestalo.
Foto: Shutterstock
Případ jako přes kopírák
Státní zemědělská a potravinářská inspekce teď hlásí další zjištěný případ, který se týká znovu obchodního řetězce Tesco, který už u tohoto produktu jednou totožný problém měl. A shodou okolností je to zase ten samý dodavatel, a sice společnost WE Trade.
V kuřecích prsních řízcích Tesco se tedy opět našla salmonela. Bohužel ale opět došlo k tomu, že kontrola doběhla až zpětně, a tak jsou tato masa s datem použitelnosti 28. září a 12. října 2023 již prodána a podle všeho zkonzumována.
Z tohoto pohledu je třeba vnímat naše nedávné doporučení, abyste raději žádný produkt od společnost WE Trade nekupovali. Kdo se jím řídil, nemohlo se mu nic stát.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/maso-800x500-1.jpg500800Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2023-12-09 16:44:032023-12-09 16:44:03V Česku je další otrávené maso. Už úplně všude. Supermarkety si libují, jak na tom vydělávají majlant
Ladislav Větvička:Mísení národů a multikulturní idioti
duben 2015
V rozhovoru pro iDNES z roku 2015 (z doby, kdy jim moje nazory ještě nevadily) jsem našel par řadek, kere stoji za to si připomenut.
Mimochodem, všechny moje rozhovory, včetně tohoto, možete najit v knize Prezidentské kecy, která je k sehnání na webu Knihu chraň!
Sice cestuješ, ale trvalejší mísení národů je Ti proti srsti. Kdo přesně je „multykulturni česky kolaborant“?
Právě proto, že cestuju, vidím, že všude, kde na jednom území žijí dva kmeny, tak je to jen otázka času, než jeden z nich získá převahu, vyvraždí muže druhého kmene a asimiluje jejich ženy a děti. Někdy to trvá stovky let, někdy jen malou chvilku. K žádným mísením národů nedochází. Vidím jen vraždy, genocidu a vyhánění. Češi a Němci. Arméni a Turci. Američani a Indiáni. Ukrajinci a Poláci. Angličani a Irové. Turci a Řekové. Srbové a Albánci. Poláci a Rusi. Židi a Arabi. Sinhálci a Tamilové, Rusi a Ukrajinci.
Mír nastane až tehdy, kdy každý kmen má jasně stanovená pravidla a hranice. Multikulturní český kolaborant je slovy velkého vůdce Vladimíra Iljiče „užitečný idiot“, který si myslí, že naše společnost může být obohacena kdejakým Hotentotem a dělá vše pro to, aby Hotentota tady dostal, živil ho a platil pobyt jeho i jeho tisícihlavé rodiny. Všimněte si, že multikulturní český kolaborant to nikdy nedělá za své peníze. Vždy za peníze všech ostatních, a bude tvrdit, že to je pro naše dobro.
Typickým multikulturním českým kolaborantem je třeba ta paní podporující náboženské hadry a symboly ve škole, zakazující vybrat si, jestli chci mít ve svém bytě Ukrajince, Křováka, Cikána nebo Rusa. Multikulturní kolaboranti jsou politici, kteří podporují různá pravidla pro různé rasy a národnosti místo stejného metru pro všechny. Demokracie je nadvláda většiny s respektováním práv menšin. Systém, který multikulturní kolaboranti prosazují, je nadvláda menšin s nerespektováním práv většiny.
To vše placeno z daní posledních pracujících bláznů, kteří ještě nežijí jak paraziti z dotací a grantů ve státní sféře. Multikulturní kolaboranti se usadili obzvláště ve školství, které pak produkuje naprosto zbytečné multikulturní idioty nevhodné k jakékoliv práci. Multikulturní kolaboranti blokují rychlou, jasnou a rozhodnou práci soudů a policie. Multikulturní kolaboranti nás zbavili armády a nechali hranice bez dozoru.
Jsme v nejpříznivějším období svých dějin. Nemusíme čelit ani německé rase, ani germanizačním pokusům, ani bolševickým pazgřivcům. Ale čelíme nenápadné multikulturní degeneraci. Bohužel si už čtvrt století myslíme, že nepotřebujeme armádu, že hranicema může projít kdejaký mamlas a o naši bezpečnost se bude starat Amerikán (intelektuální představa) nebo Rus (bolševická představa).
Naše země musí vyměnit ombucmáňu, vyhnat multikulturní kolaboranty z jejich pozic, ze soudnictví, školství, policie a státní správy především. Obnovit akceschopnou armádu, mít pod dozorem hranice. Zastavit přísun demoralizujících dotací, vyrovnat rozpočet a splatit dluhy. Vystoupit z mezinárodních spolků, které nás přivedly do dnešního degenerujícího stavu. Jinak si koledujeme o pořádný průser. Moc času nám nezbývá. Další velký pád akcií a ekonomiky je před námi. A válka v Evropě je na spadnutí.
Pokud je vám blízké vnímání světa, prezentované ve výše uvedeném textu, podpořte nás. Bo kdo jiný, než vy? A kdy jindy, než fčil? Dnešní režim to za vás rozhodně neudělá.
Dar Literarnimu & cestovatelskemu klubu Ladislava Větvičky
možete poslat na učet 1030513055/5500 z ciziny pak na IBAN: CZ2355000000001030513055. SWIFT: RZBCCZPP
Všeobjímající cenzura nebude nikdy možná: Návrhy vyhledávání Google odhalují poškození vakcín
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
8. prosince 2023
Pokud do vyhledávání Google zadáte tři slova „od očkování“, získáte řadu návrhů, které kritiky očkování příliš nepřekvapí. Mainstream je naproti tomu opět ostudný. Protože tyto návrhy vyhledávání jsou neúplatné, odrážejí to, co lidi skutečně zajímá a pro co hledají řešení. Od očkování jsou unavení a neustále nemocní. To odpovídá pozorování v každodenním životě.
Google zaručeně zaměstnává mnoho specialistů a nově i umělou inteligenci, aby splnil vládní cenzurní požadavky. Všechno se ale potlačit nedá. Tentokrát se v německém vyhledávání Google stalo něco smysluplného. Pokud dnes, 8. prosince 2023, zadáte hledané výrazy „od očkování“, Google provede následující na základě nejčastějších vyhledávacích dotazů ostatních lidí:
Tento výsledek dokazuje, že mainstream může lhát, jak chce. Lidé jsou nemocní. Jste unaveni. Mají se špatně. Jste neustále na nemocenské. Častěji se nachladíte. A dostávají Covid častěji. Důvodem je, že údajné očkování ve skutečnosti způsobilo vážné poškození organismu a imunitního systému. Můžete to popřít a skrýt na systémových médiích – ale výsledky vidí každý ve vašem okruhu přátel a známých.
Náš tip – nechte tuto malou Google zábavu vyzkoušet všichni lidé, kteří stále věří vládě a farmaceutickému průmyslu. Možná vás napadne, jak se to mohlo stát.
Google tímto způsobem často odhalil nepříjemné pravdy. Poučíme se z toho, nikdy nebude existovat všeobjímající cenzura. Lidé vždy narazí na detaily, ze kterých lze vyčíst pravdu. Musíte se jen chtít dívat – a pak se směle ptát na ty správné otázky na správných místech. Především se musíte naučit říkat „ne“, když se tvrdí, že vláda něco dělá z lásky k lidstvu a že s tím musíte bezpodmínečně souhlasit.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/seit-der-impfung.jpg6801200Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2023-12-09 09:51:242023-12-09 09:51:24Všeobjímající cenzura nebude nikdy možná: Návrhy vyhledávání Google odhalují poškození vakcín
Na ukrajinských sociálních sítích se šíří výbušná nahrávka Zelenského a jeho manželky Oleny, kde spolu hovoří o korupci na Ukrajině! Autenticita nahrávky nebyla potvrzena a může jít o podvrh, ale situace v Kyjevě je kritická a pokud z USA nepřijdou okamžitě peníze na výplaty vojáků, tak ukrajinská armáda přestane bojovat! Britský Telegraph už napsal, že Evropa se chystá na to, že Ukrajina válku prohraje!
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
8.12.2023
Právě spuštěná celoplošná mobilizace na Ukrajině pro muže od 17 do 70 let spojená s dobrovolnou náborovou kampaní i pro muže nad 70 let a pro ženy od 18 do 60 let věku s sebou nese první počátky lidových nepokojů, kdy se Ukrajinci staví na odpor odvodovým komisařům už ve velkých skupinách, protože v Kyjevě a ve velkých ukrajinských městech se začala šířit informace, že Zelenský brzy rezignuje a válka skončí, proto Ukrajinci nechtějí jít na frontu a zahynout krátce před koncem války.
To byla obrovská smůla zahynout před ukončením konfliktu, když se zdá být tak blízko. To by byla opravdu špatná volba. Není proto divu, že se na ukrajinské sociální sítě, které ještě nedávno fanaticky hnaly do vítězné války proti Rusku, najednou začínají obracet proti Zelenskému. Právě na ukrajinských kanálech Telegramu se začalo šířit video, jehož autenticita zatím nebyla potvrzena a může jít o podvrh.
V dnešní době je možné falzifikovat prakticky cokoliv, včetně nahrávek, takže uniklou nahrávku Zelenského s jeho ženou Olenou je potřeba brát opatrně, ale zatím nikde nedošlo k odmítnutí nahrávky, ani prezidentská kancelář v Kyjevě na existenci uniklé nahrávky zatím nereagovala, takže není vyloučeno, že nahrávka je autentická a byla pořízena nějakým zaměstnancem prezidentské kanceláře, anebo byla pořízena přímo SBU s cílem diskreditovat Zelenského.
Podle ruských novinářů prý může jít o nahrávku delšího rozhovoru z počátku týdne, kdy probíhala telefonická komunikace mezi Zelenským a ministrem zahraničí USA Antony Blinkenem kvůli neúspěšnému schvalování balíku více než 100 miliard USD pro Ukrajinu a Izrael, který se zasekl na republikánském odporu v Senátu amerického kongresu.
Korupce je motorem války na Ukrajině, vysvětlil Zelenský své manželce
Zelenský v nahrávce vysvětluje Oleně v rozčílení, že právě dohovořil s Blinkenem, a ten mu tlumočil žádost prezidenta Bidena, aby Zelenský něco začal dělat s korupcí v ukrajinské armádě. Zelenský sprostě nadává a manželce řečnicky vysvětluje, že tohle, co po něm chtějí z USA, nejde splnit, protože celá administrativa v Kyjevě by se zhroutila bez korupce. Následně komentuje stav na frontě, že jenom blázni jdou do války umírat pro ideu, tedy pro myšlenku svobodné Ukrajiny. Naprosto všichni tam do té války jdou kvůli penězům, naprosto všichni. A pokud USA nepošlou peníze, tak nebude na výplaty vojákům a válka skončí. Ano, to je naprostá pravda a realita.
Olena a Volodymyr Zelenský
Ve válce na Ukrajině se točí obrovské peníze a vojáci si vydělávají takové platy, které by si v životě v civilu nikdy nevydělali. Dochází na slova českého prezidenta Petra Pavla, který v polovině roku na summitu NATO ve Vilniusu v rozhovoru uvedl [1], že Ukrajina má čas pouze do konce roku. Ano, Petr Pavel to věděl dopředu, jako bývalý předseda vojenské sekce NATO disponuje zákulisními informacemi a věděl, že Američané ke konci roku prostě uzavřou kohouty, protože v USA se blíží prezidentské volby.
Biden se možná snaží přes Ukrajinu odvést pozornost od skandálu jeho syna, který byl právě obviněn z korupce a praní špinavých peněz
A přesně to se právě teď děje a mnoho médií i politiků je přesto překvapených, jako by to nečekali, jako by to byla novinka, jako by před tímto vývojem nikdo dopředu nevaroval. Britský list The Telegrpah k tomu ve čtvrtek napsal článek, že Putin je blízko k vítězství a Evropská unie by měla být zděšena, protože ji možná čeká zánik, který potkal Svatou říši Římskou. Joe Biden dokonce po neschválení peněz pro Ukrajinu v Senátu prohlásil [2], že pokud Kyjev nedostane peníze, může to vést až k tomu, že bude nutné do války proti Rusku poslat americké vojáky.
Joe Biden a Volodymyr Zelenská na summitu NATO ve Vilniusu
K tomu prý dojde ve chvíli, kdy Ukrajina padne a Putin se prý nezastaví a bude pokračovat dál a napadne členské země NATO. Biden se možná jen snaží odvést pozornost médií od svého syna Huntera, který byl v pátek obviněn [3] z několika trestných činů spojených s praním špinavých peněz a hrozí mu až 17 let vězení. Skandál Huntera Bidena zřejmě postihne i jeho otce, prezidenta Joea Bidena, který čelí impeachmentu kvůli stejné věci, kvůli korupci a praní špinavých peněz. Ocitujeme si krátkou část z článku Telegrafu:
Putin je blízko vítězství. Evropa by měla být vyděšená
Vzhledem k tomu, že ukrajinský konflikt uvízl na mrtvém bodě, nelze ignorovat možnost, že by ruský prezident Vladimir Putin mohl ze své neuvážené invaze vyjít jako vítěz, a to se všemi důsledky, které by to mělo pro bezpečnost Evropy.
Skutečnost, že se Ukrajině nepodařilo v létě dosáhnout rozhodujícího průlomu v protiofenzívě, téměř umlčela optimistické předpovědi ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a jeho vysokých velitelů, že Kyjev má vítězství na dosah. Namísto toho hrozí, že ukrajinské vyprávění sklouzne k obviňování kvůli odmítnutí západních spojenců poskytnout Kyjevu zbraně potřebné k prolomení patové situace na bojišti. Jak ukrajinský vůdce poznamenal v nedávném rozhovoru: “Nedostali jsme všechny zbraně, které jsme chtěli, nemohu být spokojen.”
Představa, že by ruská armáda byla 21 měsíců po ruské invazi na Ukrajinu stále schopna vést ofenzivu, se zdála být ještě před několika měsíci, poté co Moskva utrpěla řadu ničivých neúspěchů, nemyslitelná. A i když je stále velmi nepravděpodobné, že by Putin dokázal splnit svůj cíl dobýt celou Ukrajinu a nastolit v Kyjevě loutkový režim, jakýkoli závěr, který povede k tomu, že si Kreml udrží významné oblasti ukrajinského území, bude oslavován jako vítězství.
Takový výsledek by představoval pro západní alianci značnou výzvu, neboť její schopnost čelit ruské agresi by byla po veškeré vojenské podpoře, kterou Ukrajině poskytla, zpochybněna. Také by to povzbudilo Putina v přesvědčení, že může podnikat další agresivní akce na východním křídle NATO s vědomím, že Západ nemá zdroje ani odhodlání vzdorovat expanzivním záměrům Kremlu.
Na nedávné obranné konferenci v Berlíně zazněl scénář soudného dne, podle něhož Evropě hrozí stejný osud jako Svaté říši římské za Napoleona, a to, že bude v budoucím konfliktu s Ruskem “smetena“, protože NATO nebude schopno bránit východní křídlo Evropy.
A přestože Moskva představuje zjevnou hrozbu, západní představitelé se zdají být ochotni přisuzovat jí vážnost, kterou si zaslouží. Argument, který zazněl v počátečních fázích ukrajinského konfliktu – že zajištění těžké porážky Ruska odradí Putina od dalších agresivních činů – nahradila únava z války a touha ukončit nepřátelství za každou cenu, i kdyby to mělo vést k posílení Ruska.
To, že se ruské hrozbě nevěnuje náležitá pozornost, je patrné i ve Velké Británii, kde analýza podzimního prohlášení Jeremyho Hunta z minulého měsíce naznačuje, že vláda pravděpodobně nesplní svůj závazek zvýšit výdaje na obranu z 2 % na 2,5 % HDP, což je klíčový požadavek pro lepší vybavení našich ozbrojených sil, aby mohly čelit ruské hrozbě. Zdá se, že Evropa se nejen chystá nechat Ukrajinu prohrát válku, ale má jen malou chuť bránit se proti budoucím aktům ruské agrese.
Celý článek, který je mnohem delší než výše uvedené výtahy, najdete zde.
Výhra Putina na Ukrajině povede k povalení většiny vlád v Evropě
Analýza situace v článku na Telegrafu je naprosto trefná. Celá Evropská unie trpí sankcemi uvalenými na Rusko, německé automobilky a průmysl v Porůří se prakticky zastavil a dopady na celou Evropu jsou katastrofální, zatímco HDP Ruska za rok 2023 atakuje evropská maxima, zatímco některé země EU, třeba jako Česká republika, se utápí v inflační recesi a v mínusových číslech růstu HDP způsobených mafiánskou vládou Petra Fialy, která si vzala za rukojmí nejprve důchodce, potom podnikatele a živnostníky. Fialova vláda tomu říká “restart” Česka, ale ve skutečnosti jde o likvidaci pozůstalosti toho, co z Česka po více jak 30 letech od Kabátové revoluce zůstalo.
Za Nutellou do Německa
A teď si vláda za rukojmí vzala vlastně už všechny občany s výhledem na novoroční zdražování potravin, které bude největší ze všech 27 zemí Evropské unie. Polské a německé řetězce očekávají, že v roce 2024 by mohlo potraviny v zahraničí nakupovat až 30% českého obyvatelstva. Rovněž se očekává 24-hodinová stávka s požadavkem na demisi neschopné Fialovy vlády.
Vladimir Putin nevystřelil na území NATO ani jednu střelu, ale jeho konceptuální výhra na Ukrajině “postřílí” a položí postupně většinu vlád v Evropě. Bez Ruska nemůže Evropská unie přežít. Je to ekonomicky nemožné. Průmysl Evropy bez levných ruských surovin nemůže konkurovat ani USA, ani Asii, ani Číně. Kdo tohle z evropských politiků neví, kdo to nepochopil, skončí na dlažbě. Cílem je teď obnova Ukrajiny a Marshallův plán 2.0 za každou cenu. I za cenu porážky Ukrajiny. To už by teď mělo dojít i těm nejtupějším politikům.
Nejen o tomto tématu budeme hovořit dnes v pátek od 19:30 na Svobodném vysílači CS. Všichni jste srdečně zváni k poslechu našeho pravidelného pořadu.
https://volnyblog.news/wp-content/uploads/2023/12/ZelenskyOlenaInterview-700x394-1.jpg394700Jana Černeková-ŠiketováJana Černeková-Šiketová2023-12-09 08:24:482023-12-09 08:24:48Na ukrajinských sociálních sítích se šíří výbušná nahrávka Zelenského a jeho manželky Oleny, kde spolu hovoří o korupci na Ukrajině!