, , , , ,

Ukrajinský ministr zahraničí se přiznal, že Ukrajina stojí za teroristickými útoky proti Belgorodu a Krymu!

 Myslel si, že hovoří s bývalým americkým velvyslancem v Rusku! Vovan a Lexus ale rozhovor natočili už v září a ministr se tak přiznával ke všem útokům na Krym. Na mostě ve skutečnosti vybuchl americký kamion a nebyl to ruský Kamaz, navzdory tvrzení šéfa ostrahy z uvolněného videa, ve kterém analyzuje explozi na mostě! Rentgenový snímek kamionu zachycuje kamion DAF na vjezdu do Ruska na hranicích s Osetií, nejde tak o chybu FSB!

Dvojice ruských recesistů Vovan a Lexus si připsali další zářez, když se jim podařilo vytáhnout z ukrajinského ministra zahraničí Dmitrije Kuleby přiznání, že Ukrajina stojí za teroristickými útoky na ruské město Belgorod a rovněž na vojenské cíle na Krymu [1]. Oba dva recesisté vystupovali jako bývalý americký velvyslanec v Rusku Michael McFaul, který proslul svým nepřátelstvím k ruské vládě a při rozhovoru napodobovali jeho amerikanizovanou ruštinu. Kuleba se ničím netajil a nakonec se rozpovídal i tom, jak je to s útoky na ruské pohraniční město Belgorod a rovněž s útoky na Krym.

Ukrajinský ministr zahraničí prohlásil, že čistě v soukromém rozhovoru může McFaulovi přiznat, že za útoky na civilní cíle v Belgorodu a na vojenské cíle na Krymu stojí Ukrajina. Na ruské město Belgorod, které se nachází v Belgorodské oblasti Ruska a je vzdáleno asi 40 km od ukrajinských hranic, pravidelně dopadají rakety z ukrajinských pozic a míří na bytovky, paneláky, rodinné domy, tržnice, na školy a na místní rozvody elektřiny. Z hlediska války nedávají tyto útoky na Belgorod moc velký smysl, protože ve městě nejsou žádné klíčové body vojenské infrastruktury Ruské armády, ale i kdyby byly, tak ukrajinské rakety a dělostřelecké granáty dopadají na civilní objekty a cíle. Kuleba se tedy domnělému americkému ex-velvyslanci přiznal, že Ukrajina se podílí na terorismu proti civilním cílům, minimálně v případě Belgorodu. V otázce Krymu se přiznal k útokům na vojenské ruské cíle. Ovšem to hlavní je, co Kuleba řekl, je na začátku.

On totiž prohlásil, že pokud se ho McFaul ptá, kdo stojí za tím, když někde v Belgorodu nebo na Krymu vyletí něco do povětří, kdo za tím stojí, tak za tím stojíme my, tedy Ukrajina, potvrdil Kuleba. Ovšem během odpovědi si založil ruce přes prsa, což je mimovolní znak nejistoty a neříkání celé pravdy. Když si někdo založí ruce do sebe, je to mimovolní projev nejistoty a nepravdivého či polopravdivého výroku. A víme, proč tomu tak je.

Ukrajinci za většinou raketových útoků nestojí, střelbu a navádění obstarávají vojáci zemí NATO

Některé exploze v Belgorodu a na Krymu pochopitelně jsou dílem Ukrajinců a ukrajinské armády, ale podle všeho to vypadá, že jenom drtivá menšina. Drtivou většinu úderů provádí američtí a britští vojáci, kteří komunikují s americkými AVACS letadly, které navádí palbu na ruské cíle na Krymu. S tímto nemá Ukrajina a ukrajinští vojáci už od května nic společného. Jakmile byly dodány na Ukrajinu americké systémy HIMARS a další těžká technika z USA, u těchto zbraní a při jejich obsluze začala ruská elektronická rozvědka registrovat jenom a pouze angličtinu.

Americký kamion na strážnici u vjezdu na Krymský most

Některé anglické výrazy mají polský přízvuk, některé britský akcent a některé typický americký přízvuk. Proto Kuleba při odpovědi založil ruce křížem a odpověděl, že za útoky stojí Ukrajina, ale v podvědomí ví, že to není úplně ze 100% pravda, protože za mnoha útoky je de facto NATO. Tyto mimovolní projevy jsou naprosto spolehlivým indikátorem. Kulebovo založení rukou je bohužel překryto českými titulky, ale originál videa bez titulků můžete vidět zde.

Výbušné video s přiznáním Kuleby bylo z nějakého důvodu drženo v tajnosti celý měsíc

Podle obou ruských recesistů byl rozhovor natočen v průběhu září a tedy v době před útokem na Krymský most, takže Kulebovo doznání nelze automaticky aplikovat na přiznání se k útoku na most. Samotný Kuleba ale toto generalizování zodpovědnosti za všechny takové útoky sám nabídl, když řekl, že když někde něco vyletí do povětří v Belgorodu nebo na Krymu, tak jsme to my, Ukrajinci! Ukrajinský ministr zahraničí tím udělal své zemi medvědí službu.

Protiruské sociální sítě zpochybňovaly autenticitu kamionu, protože na rentgenovém snímku neseděl počet náprav tahače a zavěšení zadní rezervy. RTG snímek ale zachycuje tahač DAF na přechodu Verchnij Lars v Osetii

Pokud je pravda, že video bylo natočeno již v průběhu září a není důvod tomu nevěřit, když to tvrdí oba ruští recesisté, tak teoreticky přichází v úvahu, že ruské tajné služby mohly vzít Kulebu za slovo a když došlo k explozi na Krymském mostě, tak teď už se z toho Ukrajina nevymotá, protože díky výroku Kuleby je teď Ukrajina zodpovědná za všechno, co odteď vyletí do povětří na Krymu nebo v v Belgorodu. Tohle opravdu Kuleba nedomyslel, jak mocnou zbraň dal tímto výrokem do rukou ruské straně a ruské rozvědce. Okolo Krymského mostu je totiž stále více a více podivností.

Na Krymském mostě explodoval americký kamion! Jak příznačné…

V neděli jsme na Aeronetu přinesli článek [2] o tom, že bezpečnostní služba Krymského mostu přinesla video, které zachycuje, že exploze mohla přijít z jiného místa, než byla korba kamionu. A šéf bezpečnosti na videu níže komentuje, že se jedná o kamion Kamaz Largus. Jenže, i tato informace se ukázala jako nepřesná, resp. zcela mylná. Naše redakce začala pátrat po typu a modelu kamionu, protože ve středu uvolnila FSB fotografii rentgenového snímku kamionu, který neodpovídá kamionu na videu, jenž zachycuje kontrolní stanoviště před vjezdem na Krymský most. Na protiruských sociálních sítích [3] začali hned jásat, že objevili hoax a podvrh neschopné ruské FSB, protože rentgenový snímek neodpovídal kamionu a jeho konstrukci na videu z kontrolního stanoviště mostu, viz. video níže. Zatímco na videu je vidět, že tahač návěsu má celkem 3 nápravy a na každé straně tahače 3 kola, na rentgenu je snímek dvounápravového tahače. Stejně tak na rentgenu chybí na návěsu vzadu zavěšená rezervní pneumatika a rovněž i ochranný podjezdový rám pod návěsem. Jenže tyto nesrovnalosti mají jednoduché vysvětlení. Rentgenové snímky kamionů se provádí pouze na státních hranicích Ruska a na krymském mostu žádné hranice nejsou, ani žádné rentgenové stojany. Rentgenový snímek pochází z hraničního přechodu Verchnij Lars mezi Severní Osetií a Ruskem a zachycuje dvounápravový tahač značky DAF XF s typickým německým návěsem značky Tautliner.

Šéf bezpečnosti Krymského mostu nerozeznal Kamaz od amerického tahače

Kamion po přejezdu ruských hranic zamířil do centrálního skladu v ruském městě Armavir. To bylo 6. října. O den později si pro zboží přijel jiný kamion, který palety s plastovým materiálem a výbušninami uvnitř palet naložil a odvezl na Krymský most. Tento kamion ovšem nebyl Kamaz Largus, jak tvrdil na videu níže šéf bezpečnosti Krymského mostu při komentování videa zachycujícího explozi. Naší redakci se podařilo zjistit, že se jednalo o americký kamion značky International Truck řady RH Series, což je třínápravový tahač a přesně ten, který je zachycený na videu probíhající bezpečnostní kontroly před vjezdem na Krymský most. Pokud budeme oficiální tezi FSB považovat za správnou, potom na mostě explodoval americký kamion International Truck RH Series [4] a nikoliv Kamaz Largus, což je opravdu zásadní omyl šéfa bezpečnosti mostu, že nedokáže typicky americký kamion s prodlouženým čumákem rozeznat od Kamazu. A dokonce ani ten kamion, který náklad přivezl do Ruska nebyl Kamaz, ale DAF XF.

Ilustrační fotografie amerického kamionu International Truck RH Series s plachtovým návěsem. Na krymském mostě měl tahač skříňový návěs.

Nejde to tak označit za omyl v komunikaci, že někdo něco popletl, protože žádný Kamaz nikde nefiguruje po celé cestě nákladu s náloží. Tyto chyby a nedopatření opravdu narušují oficiální příběh a navozují pocit, že není vyloučeno, že tu explozi mostu mohla zinscenovat ruská strana, protože už v polovině září věděla a měla od obou recesistů k dispozici doznání ukrajinského ministra zahraničí k tomu, že když cokoliv vyletí do povětří na Krymu, jsme za tím my, Ukrajinci! Tohle je prostě velice podivné, že Vovan a Lexus čekali až tak dlouho, aby video publikovali, jako by čekali, že to vypustí až ve chvíli, kdy se to bude hodit.

Tento kamion DAF přivezl do skladu v Rusku náklad s výbušninami z Gruzie

Vovan a Lexus ale nahrávku z nějakého důvodu publikovali až dnes 13. října, prakticky s měsíčním zpožděním. Na co a proč s publikováním čekali tak dlouho? Chápete? No, není přece nic krásnějšího, než když tvrdíte, že za výbuchem na Krymském mostě stojí Ukrajinci, a potom za pár dnů vyjde video, ve kterém se ministr zahraničí Kuleba jako truhlík a největší trumbello chvástá tím, že když někde něco vyletí na Krymu do povětří, tak v soukromém rozhovoru, jenom mezi námi, pane velvyslanče, se k tomu můžeme přiznat, ano, jsme to my, Ukrajinci! Chápete? Kdyby tupost kvetla, Kuleba by byl obsypaný květy jako jabloň na jaře.

Ministr zahraničí Ukrajiny svým výrokem, že za čímkoliv, co vybuchne na Krymu, stojí Ukrajinci, poskytl Ukrajině velmi nebezpečnou medvědí službu

Díky útoku na Krymský most má teď Ukrajina oficiální nálepku teroristického státu a je možné reklasifikovat speciální vojenskou operaci na speciální protiteroristickou operaci s cílem odstranění současné ukrajinské vlády, včetně Kuleby. To bylo hlavním cílem. Až do útoku na most totiž v Kremlu nebyla ochota páté kolony přiznat Ukrajině status teroristické země, chyběl totiž prokazatelný a pro Rusko neoddiskutovatelný teroristický útok, který by byl symbolem útoku teroristů proti ruské státnosti.

A protože Ukrajinci se k útoku neměli, protože Američané jim podle všeho zatím z vlastních obav nedovolili na Krymský most zaútočit, tak k tomu útoku prostě muselo dojít nějak jinak. Nikdo již teď nebude moci v Kremlu bránit reklasifikaci Ukrajiny na teroristický stát, pátá kolona se bude muset stáhnout, minimálně v otázce výměny ruských velitelů speciální operace, kteří začnou dělat na Ukrajině pořádky. A už začali.

Podle FSB náklad vyjel z Oděsy přes Rumunsko, Turecko, Arménii a Gruzii až do skladu v Armaviru v Rusku. Tam byl náklad přeložen na americký kamion, který vyrazil na Krym

Neochota Ukrajiny otevřeně se přiznat k útoku na Krymský most a připsat si zásluhu v podobě nějaké konkrétní ukrajinské jednotky, které by byl úder na most připsán, pouze ukazuje tu situaci, že Ukrajinci mají jen nějaké omezené možnosti a schopnosti úderů, ale je jim jasné, komu ve skutečnosti jakýkoliv útok na Krymský most přijde vhod, komu posílí pozici v bojovém plánování.

Neochota ochranky mostu uvolnit další záběry z videokamer na mostě, které by prokazatelně potvrdily, že výbuch přišel z kamionu, neschopnost šéfa bezpečnosti rozeznat Kamaz od amerického kamionu, dlouhé čekání Vovana a Lexuse na to, aby mohli publikovat výbušné a třaskavé prohlášení ukrajinského ministra zahraničí o tom, že když něco vybuchne na Krymu, je za tím Ukrajina, to všechno prostě zapadá do sebe jako skládačka. A ve chvíli, kdy Kuleba generálně přizná, že Ukrajina stojí za všemi výbuchy na Krymu, tak je v podstatě vymalováno. Kyjevská vláda je od této chvíle vládou teroristické země. Oficiálně! Jenom k tomu nestačilo 8 let ukrajinského terorismu páchaného na obyvatelích Donbasu, ale muselo dojít k útoku na ruský symbol, na kus mostu na Krymu.

Zdroj:https://aeronet.news/video-ukrajinsky-ministr-zahranici-se-priznal-ze-ukrajina-stoji-za-teroristickymi-utoky-proti-belgorodu-a-krymu-myslel-si-ze-hovori-s-byvalym-americkym-

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *