, , , , ,

Injekce vysokých dávek vitaminu C prokazatelně ničí rakovinu

Injekce vysokých dávek vitaminu C prokazatelně ničí rakovinu

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

19.2.2014 Ethan Huff

(NaturalNews) Převratný nový výzkum potenciálu vitaminu C v boji proti rakovině se dostal na stránky recenzovaného časopisu Science Translational Medicine . Tým výzkumníků z University of Kansas údajně testoval účinky vitaminu C podávaného ve vysokých dávkách intravenózně na skupině lidských subjektů a zjistil, že účinně eradikuje rakovinné buňky, zatímco zdravé buňky ponechává nedotčené.

Na základě dřívějšího výzkumu, který v 70. letech 20. století propagoval zesnulý Linus Pauling, chemik z Oregonské státní univerzity, který je dnes uznáván jako přední světový zastánce terapeutického vitaminu C, nový výzkum zahrnoval injekce vysokých dávek vitaminu C do lidských ovariálních buněk. Testy byly prováděny in vitro v laboratoři a také přímo na myších a skupině 22 lidských subjektů.

Podle BBC News testy ukázaly příznivé výsledky u všech tří modelů, protože vitamín C účinně cílil na buňky rakoviny vaječníků a přitom se vyhýbal zdravým buňkám. Výhody vysokých dávek vitaminu C byly pozorovány také ve spojení s konvenční chemoterapií, která ničí všechny buňky, zdravé i maligní, což nakonec vede ke smrti pacienta.

„Pacienti hledají bezpečné a levné možnosti v léčbě rakoviny,“ uvedla Dr. Jeanne Drisko, spoluautorka studie, pro BBC News ohledně zjištění. „Intravenózní vitamín C má tento potenciál na základě našeho základního vědeckého výzkumu a raných klinických dat.“

Výzkumníci připouštějí, že více pokusů na lidech s nitrožilním vitamínem C je nepravděpodobné, protože farmaceutické společnosti si vitamíny nemohou patentovat

Další krok pro tento typ výzkumu by obvykle zahrnoval použití stejných parametrů v rozsáhlé klinické studii na lidech, aby se zjistilo, zda je lze replikovat a potvrdit. I když je tato nová studie nepochybně sama o sobě přesvědčivá, překážky k získání širokého přijetí jejích zjištění zahrnují jejich replikaci v mnohem větší velikosti lidského vzorku.

Ale to se ve skutečnosti nemusí nikdy uskutečnit. A důvodem, říká výzkumný tým, je to, že takové pokusy vyžadují velké finanční prostředky, které obvykle pocházejí od farmaceutických společností, které mají zájem o vývoj patentovaného léku. Jinými slovy, farmaceutické společnosti se jen stěží zajímají o propagaci léčivých přínosů přírodních látek, jako je vitamín C, která decimuje konvenční rakovinový průmysl v hodnotě mnoha miliard dolarů, pokud se prozradí jeho přínos.

„Vzhledem k tomu, že vitamín C nemá žádný patentový potenciál, jeho vývoj nebude podporován farmaceutickými společnostmi,“ říká Qi Chen, hlavní autor nové studie. „Věříme, že nadešel čas, aby výzkumné agentury energicky podpořily promyšlené a pečlivé klinické studie s nitrožilním vitamínem C.“

Reakce konvenčního lékařského průmyslu na tato a podobná zjištění v průběhu let nebyla nic menšího než posměšná, což se dalo očekávat. Musíme racionalizovat desetiletí ohlašující rakovinupacienti přes rukavici chemoterapie, ozařování a chirurgie – s tristními výsledky – zatímco ignorování přirozených alternativ boje proti rakovině, jako je vitamín C, je pro tento mocný, vysoce ziskový průmysl těžko spolknoutelnou pilulkou, která by byla raději, kdyby všichni taková zjištění ignorovali, než přemýšlet o nich kriticky.

„[A]skorbát je zpracováván tělem různými způsoby, když je podáván orálně a intravenózně,“ píše Heidi Ledford pro Nature o této běžně nepochopené odchylce. Ukázalo se, že lékařsko-průmyslový komplex záměrně kazí konverzaci o vitaminu C tím, že smotává zřetelné účinky těchto velmi odlišných cest dodávání.

„Orální dávky [vitaminu C] působí jako antioxidanty, které chrání buňky před poškozením způsobeným reaktivními sloučeninami, které obsahují kyslík. Ale vitamín C podávaný intravenózně může mít opačný účinek tím, že podporuje tvorbu jedné z těchto sloučenin: peroxidu vodíku. Rakovinové buňky jsou zvláště náchylné k poškození takovými reaktivními sloučeninami obsahujícími kyslík.“

Zdroje tohoto článku zahrnují:

http://www.nature.com

http://www.bbc.co.uk

http://lpi.oregonstate.edu

http://science.naturalnews.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *