, , , , , , ,

Fanatismus voličů a příznivců Fialy nezná mezí

Fanatičtí příznivci Fialy a Pětikoalice je obhajují až za hranice lidského rozumu

Fanatismus voličů a příznivců Fialy nezná mezí

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

 

22.12.2022

Pár týdnů před prezidentskými volbami, které za stávající situace k lepšímu nic moc změnit nemohou, jsou nám do hlavy vštěpováni 3 kandidáti Aspen Institutu.

Z nichž ani jeden není třeba i jen pro referendum o vystoupení z EU či pro změnu chování k Ruské federaci, oslavuje Fialovo vláda roční fungování a sama na sebe pěje chválu. Není v tom osamocena, 22% občanů této země v tom ,,jede“ s ní a vynáší ji do nebes. To samé se děje v Bruselu, kde jeden z největších škůdců Evropy a ekoterorista Frans Timmermans hovoří o jednom z nejlepších předsednictví. Je to vcelku logické, Fialův předklon před vrchností až k zemi se stane legendárním.

22% není mnoho, ale Pětikoalici to stačí. Zbývající část občanů České republiky s předsedou ODS a jeho okolím jistě nesouhlasí, ale buď jde o mlčící většinu nebo je média ignorují. Záměrně jsme zmínili občany, obyvatelů je o půl miliónů více a balí se do žlutomodrých vlajek dávajíc Čechům najevo, že jim to tu také patří. Ti sice zatím volit nemohou, ale Fialu budou za svůj pohodlný azyl jistě milovat. Kdyby dostali volební právo, rázem by měla Pětikoalice o pár set tisíc voličů více. Vraťme se k Čechům, Moravanům a Slezanům žijícím v České republice. Kritici vlády jsou umlčováni, někteří doslova perzekuováni a na straně vlády jsou i kapacity z oblasti soudnictví. Například Bradáčová se vyjádřila k svobodě slova s tím, že není nekonečná a kdo si to myslí, patří za mříže. O médiích nemá cenu ani hovořit, přerod v totalistickou liberální mediální žumpu můžeme velmi dobře vnímat u Seznamu a ČT, občas lehce vybočí Prima-CNN, ovšem skutečně jde vždy spíše o výstřelek, který nezůstane přehlédnut. K demokracii má práce našich médií dále než Fábie k F1.

Fanatičtí příznivci Fialy a Pětikoalice je obhajují až za hranice lidského rozumu.

Dovolíme si citovat dva z nich. Slova byla vzata z Facebooku a jejich význam jasně ukazuje, jak jsou dotyční mimo realitu. Citujeme:,, Fiala nám zachránil 179 miliard o který nás málem připravil Bureš, zajistil nám zase slušné jméno ve světě, jeho vláda naplnila zásobníky, do roka budeme mít doklady v elektronické podobě v mobilu, máme zdarma pomoc od Ameriky a pomoc, kterou jsme poskytli my, nám z drtivé většiny zaplatí EU, zajišťuje se budoucí stavba potrubí přes Polsko, abychom nebyli závislí na válečném agresorovi…Za rok více práce, než Babiš za 8 co byl ve vládě. Po Babišovi zdědil mandatorní výdaje, které jsou vyšší, než příjmy státu a o 200 miliard dražší obsluhu dluhu. Přesto dokáže podporovat firmy i nemakačenka, která si neumí vydělat na plyn a elektřinu. K tomu: Příspěvek 5k na každé dítě. Odpuštění poplatku OZE u elektřiny. Snížení spotřební daně u phm. Zastropování elektřiny na 6kč. Navýšení příspěvků na bydlení až o 4500kč. Pronájem terminálu v Nizozemí. Smlouvy s Katarem o dodávkách lng. Zvýšení slevy na poplatníka o 3k. Dvě mimořádné valorizace důchodů. Naplnění zásobníků a nákup státní rezervy v nich. Snížení regulované složky elektřiny o 17%. Dohoda o sdílení zásob plynu napříč eu v případě nedostatku. A to vše se schodkem o 100miliard nižším než navrhoval Babiš. Atd atd.“ Konec citátu.

Pojďme se na tuto obhajobu Fialy člověkem prohlašujícího za nejlepšího premiéra v historii ČR podívat blíže.

  1. Netušíme, jakých 179 miliard Fiala zachránil a odkud, ale tušíme, kolik jich zpronevěřil k prosazování vlastních zájmů. Pokud dotyčný myslí nějaké peníze z EU, například pozastavené dotace, pak by si měl uvědomit, že celý systém dotací je pouhé nepoctivé přerozdělování peněz ukradených jednotlivým státům.
  2. Slušné jméno ve světě jsme měli dva tři roky po tzv.Sametové revoluci, poté už to bylo opět jen poklonkování silnějším, v čemž Havel vynikal. Především před USA. Všichni se na nás vrhnuli a špičkoví světoví predátoři rozebrali pod jeho dohledem vše, co tu po komunistech zbylo. Pravdou je, že právě bývalí komunisté na tom soukromě vydělali nejvíce, protože byli u rozprodávání.
  3. O plných plynových zásobnících a terminálu na LNG je drzost hovořit. Od ruského plynu nás odříznul Topolánek a jeho nákup je nejdražší v Evropě již déle. A za Fialy cena ještě vystoupala, přičemž LNG je navíc dražší a rozhodně nás nespasí. Navíc dostat ho k nám je zatím jen těžko uskutečnitelné. Smlouva s Katarem byla zveřejněna kde?
  4. Digitalizace osobních údajů a dokladů je dalším stupněm k totální kontrole a rozhodně většina z nás nestojí o to prokazovat se mobilem, zvláště když známe možnosti jeho zneužití.
  5. Pomoc od USA je myšlena jaká? Dodávky předražených zbraní? Navíc nijak špičkových. To je byznys a ne pomoc, navíc pro nás prodělečný. A že by nám EU vyplatila peníze, které posíláme na Ukrajinu? Tak proč proboha chybí v národním rozpočtu, jehož reálný schodek je vyšší než za Babiše? Babiše nemáme rádi, zadlužoval republiku, ale Fiala ho předčil a dokonce si půjčuje za Ukrajinu a za její dluhy se zaručuje zbytkem našeho majetku.
  6. Nemakačenka, kteří si neumí vydělat na elektřinu a plyn, stvořila Fialovo vláda. Jsou to senioři, mladé rodiny a samoživitelky. Takto nazvat občany, pro které je nejvyšší zastropování energií v Evropě likvidační, je vrcholem arogance. Podpora sociálně slabších (ne nepřizpůsobivých) je povinností státu a jeho úroveň je směšná. Vláda se na tyto lidi doslova vykašlala. Přitom se výrazně podílí na této celkové situaci svou nenávistí k Ruské federaci a podlézáním Bruselu. Snižování spotřební daně bylo nahrazeno marží prodejců a nemělo vliv na ceny PHM. Příspěvky na bydlení jsou fata morgánou, dosáhne na ně minimum lidí. Ceny elektřiny máme nejvyšší v Evropě, přestože ji levně vyrábíme a dodáváme do EU.
  7. Valorizace důchodů není zásluha Fialy, ale vychází z povinnosti dané zákonem schváleným dříve, než se Pětikolka dostala omylem a machinacemi k moci. To není zásluha, ale povinnost, kterou chtějí ukončit novým zákonem.
  8. Solidarita v případu nedostatku plynu a spolupráce napříč EU je výsměchem a chimérou, doufejme, že nás němečtí vlastníci zásobníků a tomto vyřčeném nesmyslu brzy nepřesvědčí už tuto zimu.

Naivnost lidí s médii vymytým mozkem připomíná dobu covidovou.

Nakonec přidáme pro zamyšlení ještě slova dalšího cvoka ze sociálních sítí, byť je to psychiatr. Citujeme:,, Prosím Vás, k tomu nedostatku léků. Fiala nemůže za vaše posr.né životy. A Brusel také ne. Může za to vaše nenažranost. Mravní závěr roku 2022 by se dal shrnout takto: Není dobré spoléhat na ropu a plyn z Ruska. I když je levný (další level je – není dobré spoléhat se na ropu a plyn, ale tam ještě nejsme). Není dobré spoléhat se na výrobu surovin pro léky v Indii a Číně, i když je to levné. Jsme strašně bohatá společnost. I chudí u nás jsou bohatí ve srovnání s velkou částí světa a o střední a vyšší třídě nemluvě. Je na čase si začít říkat, jestli má naše chování smysl v dlouhodobém kontextu.“ Konec citátu. O autorovi si udělejte úsudek sami a neptejte se nás, o kolik lépe se mají lidé v zemích od nás na Západ a proč, zda li se o ně vlády v době krize jimi vyvolané postarali lépe než Pětikoalice o nás a proč tomu tak je.

Jindřich Kulhavý

Zdroj:Pravý prostor https://pravyprostor.net/?p=153791&fbclid=IwAR0H74FjIdMPKrBVs5nRyJEU8u86ex5KyBl4LfURHRpGocVFVUu_Itedqkc

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *