, , , , ,

Evropská unie pod českým předsednictvím navrhne balíček pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard EUR, za který má ručit všech 27 zemí EU

Evropská unie pod českým předsednictvím navrhne balíček pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard EUR, za který má ručit všech 27 zemí EU! Peníze poskytne ECB naproti evropským dluhopisům ručeným evropským rozpočtem, ale Maďarsko hodlá návrh zablokovat, protože Ukrajina prý již dostala peněz více než dost a už to stačilo! Právě proto Vít Rakušan znovu natočil video a přesvědčuje lidi, že vyšší ceny za energie jsou daní za svobodu a za podporu Ukrajiny! Fialova vláda přidá Ukrajincům 3 000 korun měsíčně na pokrytí cen bydlení v ČR, zatímco českým lidem sníží podporu v nezaměstnanosti a důchody!

Lis 7, 2022

Evropská unie pod českým předsednictvím navrhne balíček pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard EUR, za který má ručit všech 27 zemí EU! Peníze poskytne ECB naproti evropským dluhopisům ručeným evropským rozpočtem, ale Maďarsko hodlá návrh zablokovat, protože Ukrajina prý již dostala peněz více než dost a už to stačilo! Právě proto Vít Rakušan znovu natočil video a přesvědčuje lidi, že vyšší ceny za energie jsou daní za svobodu a za podporu Ukrajiny! Fialova vláda přidá Ukrajincům 3 000 korun měsíčně na pokrytí cen bydlení v ČR, zatímco českým lidem sníží podporu v nezaměstnanosti a důchody!

Zatímco evropské domácnosti, živnosti a podniky se hroutí pod právě přicházejícími novými zálohovými fakturami na elektřinu a plyn, tak Evropská unie v čele s Evropskou radou pod vedením Petra Fialy plánuje tento týden ve středu předložit v EU návrh nové pomoci Ukrajině ve výši 18 miliard EUR, za které má Brusel ručit Evropské centrální bance svým vlastním unijním rozpočtem v podobě tzv. garančního fondu, což znamená zaručení těchto peněz jednotlivými vládami 27 zemí EU, které tento úvěr potom budou splácet z daní, které zvýší vlastnímu obyvatelstvu  hlavně těm nejvíce zranitelným.

Ursula von der Leyen a Petr Fiala

Určitě jste zaregistrovali skandální a protilidový výpad lidovce a ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky, který oznámil [1], že plánuje snížit podporu v nezaměstnanosti .lidem propuštěným na dlažbu poté, co podniky a živnosti začnou propouštět lidi kvůli vysokým cenám energií. Pro česká média uvedl, že snížení a rovněž zkrácení podpory, na kterou si přitom lidé v ČR platí dopředu ze svých daní a mezd, by nemělo nikomu vadit, protože práce je prý dost. Lidem, kteří přijdou o práci, doporučil, aby si našli rychle jinou, protože práce je prý dost. Zkuste tohle říct v obci, kde zavře nadnárodní montovna, která zaměstnávala 5 000 lidí a obyvatele z přilehlých obcí široko daleko.

Fialova vláda sníží a zkrátí podporu českým nezaměstnaným a více jak 3 000 důchodců s průměrným věkem nad 90 let, kteří sloužili lidu a vlasti před rokem 1989

Zatímco Fialova vláda cupuje státní rozpočet a tuneluje peníze z rozpočtu ve prospěch ukrajinské junty, která peníze obratem převádí na Bahamy (viz. Zelenský a Pandora Papers), tak mezitím se hledají cesty, jak snížit deficit. A našli skupinu lidí, která se neumí bránit. Nezaměstnané a důchodce. Minimálně ty důchodce, kteří sloužili vlasti za minulého režimu a Jurečka ve sněmovně prosadil protiústavní diskriminační zákon, který snižuje důchody lidem na základě politického klíče.

Podařilo se mu ve sněmovně prosadit snížení důchodů lidem, kteří před rokem 1989 působili ve vysokých politických funkcích, či v řadách StB, SNB, u Pohraniční stráže nebo v Hlavním štábu Lidových milicí, a to navrhoval předseda KDU-ČSL Marian Jurečka již v minulém volebním období. Nyní se k návrhu vrátil a předložil v Poslanecké sněmovně upravenou verzi, kterou sněmovna schválila [2]. Za každý rok ve funkci mají mít snížený důchod o 300 Kč a týká se to prý asi 3 000 lidí s průměrným věkem nad 90 let.

Marian Jurečka, ministr práce a sociálních věcí

Zákon je samozřejmě protiústavní, protože zavádí sankce na bázi výkonu funkce pro stát, přičemž v roce 1990 byla zachována kontinuita práva, takže Jurečkův návrh je v rozporu s Ústavou a jedná se o diskriminaci na bázi politického klíče. Problém není ani tak v tom, komu ty důchody snižují o celých 33 let později.

Ale spíš v tom, že Fialenkova vláda, která se chová jako junta, schvaluje ve sněmovně zákony, které jsou namířeny proti vybraným skupinám obyvatel na bázi ideologického klíče. Chystají zákon na blokování webů, které píší proti vládě. Snižují důchody komunistům. Příště sníží důchody lidem, kteří se politicky angažují v lidových hnutích proti vládě. A protože to nestačí, tak ještě zadluží stát tím, že se Fialenkova vláda zaručí za balík 18 miliard EUR pro Ukrajinu.

Maďarsko prohlásilo, že balík 18 miliard EUR pro Ukrajinu zablokuje. Brusel pohrozil Budapešti odvetou a sankcemi

Jediná země, která oznámila, že návrh v EU zablokuje [3], je Maďarsko. Ministr zahraničí Péter Szijjártó totiž v pondělí pro média uvedl, že Ukrajina již dostala od EU dost peněz a už to prý stačilo. Tento výrok způsobil doslova oheň na střeše v Bruselu a znovu se začalo mluvit o sankcích proti Maďarsku za změny zákonů v poslední době, které omezují činnosti maďarských soudů a rovněž neziskových organizací.

Maďarsko má do konce tohoto roku lhůtu, aby zákony zrušilo, jinak EU hrozí zastavením dotací pro Maďarsko. Na hrozbu již reagoval dříve Viktor Orbán, že takový krok by vedl ke zvážení odchodu Maďarska z EU v důvodu porušení principu pravomocí členských zemí EU, které mají garantováno, že EU se nebude vměšovat do národních ústavních zákonů, které jsou nedotknutelné.


nbsp;

Maďarsko navázalo změny v soudním a neziskovém sektoru na úpravy maďarské Ústavy, aby Brusel neměl páku na jejich zrušení. Ukazuje se ale, že Brusel se rozhodl, že pokud Budapešť ústavní zákony nezmění, tak Brusel zastaví výplaty dotací z fondů EU. Český ministr vnitra ví, že situace mezi obyvatelstvem začíná houstnout, a proto natočil nové video, kde mimochodem tvrdí, že ceny za energie budou vyšší pro domácnosti, ale je to prý daň za svobodu a za to, že ČR stojí na správné straně, tedy na straně ukronacistické junty v Kyjevě. Je to stejná rétorika jako za Protektorátu, když rozhlas hlásil, že nedostatek másla a jeho nahrazování margarínem je daní za svobodu a za boj proti bolševismu, který se blíží z Východu.

Každý Ukrajinec dostane od Fialenkovy vlády o 3 000 Kč měsíčně více na dorovnání cen bydlení

Rakušanova rétorika tak připomíná výroky K. H. Franka o tom, že… český národ si vybral správnou stranu, je to strana Velkoněmecké říše, které patří budoucnost. Je to stejný narativ, tenkrát to byla náhražka másla margarínem, dnes je náhražkou energií pro změnu svetr. Jiná náhražka, jiná doba, ale stejný důvod. Válka proti Rusku a tažení proti Rusku na Ukrajině. A protože Petro Fialenko, tedy česko-ukrajinský premiér, opravdu miluje Ukrajince, tak si představte, jak se český rozpočet plácne přes kapsu na hýčkáni uprchlých Ukrajinců v ČR. Spočítali jsme to za vás a málem jsme zvraceli.

Ursula von der Leyen a Petr Fiala během summitu EU v Praze s deštníky proti inflaci

Fialenkova vláda schválila [4], že přidá všem uprchlým Ukrajincům na ubytování v ČR dalších 100 Kč navíc na každý den, protože kvůli inflaci a růstu cen energií už majitelé ubytoven křičí, že těch 300 Kč na den, které dostávali od Fialenkovy vlády každý den, prostě na pokrytí cen ubytování nestačí.

V České republice je v současné chvíli ubytováno 433 488 běženců. A protože příspěvek dostává každý Ukrajinec, včetně dětí, tak přidání stovky na den vyjde český státní rozpočet každý měsíc na více jak 1,3 miliardy korun! Každý měsíc! Chápete už, proč musí Jurečka vzít u huby české nezaměstnané lidi a důchodce?

Ročně přispěje vláda Pětidemolice uprchlým Ukrajincům jen na bydlení částkou dosahující skoro 63 miliard korun

Protože Fialenkova vláda přivedla státní kasu zu grunt, tak potřebuje peníze přesunout z jedné kapsy (od českých nezaměstnaných a důchodců) do druhé kapsy (ukrajinských běženců). To jsou priority Fialenkovy vlády. Ukrajinci na prvním místě! Ukrajinci tak v úhrnu dostanou 400 Kč na ubytování na hlavu a den, což v úhrnu znamená celkový náklad 5,2 miliardy korun na ubytování Ukrajinců každý měsíc! Za rok ubytování to bude prakticky 62,5 miliardy korun. Panečku, to je raketa! A to mluvíme jenom o drobných, o ubytování. Takže pro Ukrajince peníze jsou. Ale nejsou pro české nezaměstnané.

Žebříček priorit Petro Fialenka

Těm se bude podpora krátit, stejně jako důchodcům za to, že před rokem 1989 sloužili lidu a vlasti! Až vám zase bude Rakušan říkat, že drahota je daní za svobodu, tak mu odpovězte, že to není pravda. Drahota je důsledkem sankcí EU proti Rusku a důsledkem odstřihnutí se EU od laciných ruských energií a jejich nahrazení předraženým šmejdem z USA! Ano, je to šmejd, lidé nám hlásí do redakce, že LNG plyn nějak divně hoří, nemá takovou výhřevnost. Musí pustit sporák na vyšší výkon, než obvykle, aby uvařili jídlo. Všímají si toho hlavně hospodyňky.

Je to kvůli menšímu obsahu uhlovodíků v rozředěném LNG po zpětném uvedení do plynného skupenství v přístavním LNG terminálu v Evropě. LNG má menší výhřevnost než nezkapalňovaný zemní plyn. A válka na Ukrajině je důsledkem 8 let trvající neochoty kyjevské junty plnit Minské protokoly! Kyjev je plně zodpovědný za vypuknutí ruské vojenské operace a Kyjev musí nést veškerou zodpovědnosti za tento konflikt! Každý vlastenecký politiky musí mít v této konceptuální rovině jasno, jinak nelze mluvit o vlastenectví!

Zdroj:https://aeronet.news/evropska-unie-pod-ceskym-predsednictvim-navrhne-balicek-pomoci-ukrajine-ve-vysi-18-miliard-eur-za-ktery-ma-rucit-vsech-27-zemi-eu-penize-poskytne-ecb-naproti-evropskym-dluhopisum/

Všechno důležité najdete ZDE :https://volnyblog.news/
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *