, , , , ,

Zatímco letectvo USA testuje novou smrtící taktiku, Putin nasazuje loď s hypersonickými raketami

Zatímco letectvo USA testuje novou smrtící taktiku, Putin nasazuje loď s hypersonickými raketami

Zatímco letectvo USA testuje novou smrtící taktiku, Putin nasazuje loď s hypersonickými raketami

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

 Na základě nových kroků obou stran se střet mezi Ruskem a aliancí NATO vedenou USA zdá být tento týden ještě více nevyhnutelnější.

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil válečné lodi nesoucí nové hypersonické rakety Zircon vyplout misi, během které se dostane do Atlantského a Indického oceánu. Jde o jasné varování pro USA a vojenskou alianci NATO, aby dopředu neeskalovaly svou podporu Ukrajině během očekávané zimní ofenzívy zahrnující ruské a běloruské síly.

„Zdá se, že záměrem rozmístění fregaty je dosáhnout maximálního možného vlivu na veřejnost, vzhledem k tomu, že to oznámil samotný Putin v televizním konferenčním hovoru se svým ministrem obrany Sergejem Šojgu.

Kromě Šojgua Putin mluvil is Igorem Krokhmalem, kapitánem fregaty, která nese jméno „Admirál flotily Sovětského svazu Goršků“, přičemž připomněl, že loď je vyzbrojena nákladem hypersonických raket.

Opět to bylo publikováno v koordinované zprávě, která poprvé představila nasazení nových hypersonických raket veřejnosti, informoval portál.

„Tentokrát je loď vybavena nejnovějším hypersonickým raketovým systémem Zirkon, který nemá soupeře. Rád bych popřál posádce lodi úspěch v jejich službách pro dobro vlasti,“ řekl Putin.

Kromě toho se očekává, že válečná loď přepluje Středozemní moře během atlantické části své mise. Časová osa plavby však zůstává utajena.

„Tato loď vyzbrojená Zirkony je schopna provést přesné a silné údery proti nepříteli na moři i na souši,“ řekl Šojgu v reakci na Putinovo prohlášení.

Pokračoval, že proti Zirkonu neexistuje žádná obrana. Tato raketa se dokáže vyhnout systémům protivzdušné obrany díky své schopnosti létat údajně až devětkrát vyšší rychlostí než zvuk.

„Jsem si jist, že takové silné zbraně umožní spolehlivě chránit Rusko před potenciálními vnějšími hrozbami a pomohou zajistit národní zájmy naší země,“ řekl Putin oběma vojenským důstojníkům.

USA testují novou smrtící taktiku

Mezitím, pravděpodobně v očekávání války s Ruskem nebo Čínou, americké letectvo testuje novou taktiku, která silám protivníka mimořádně ztíží obranu cenných cílů.

„Podle analýzy civilního výzkumníka amerického letectva, který se specializuje na čínské letecké a kosmické studie, jsou čínští vojenští představitelé pravděpodobně znepokojeni snahou amerických vzdušných sil vypouštět řízené střely z nákladních letadel.

Vypouštění zbraní z takových letadel by mohlo zkomplikovat nepříteli zaměřování cílů, ztížit mu detekci přicházející hrozby a poskytnout USA a jejich spojencům více možností, jak za nízké náklady zasáhnout své nepřátele.“

Střely s plochou dráhou se ani zdaleka nepohybují tak rychle jako hypersonické střely , které USA a Čína nadále vyvíjejí. Pokud je však umístíte na nákladní letadla a jiné lodě, které nejsou válečnými loděmi, nepřítel bude v počátečních fázích bitvy vystaven tlaku.

Musí totiž rychle určit, odkud mohou tyto rakety v danou dobu přiletět. V opačném případě by protivníci nebyli schopni bránit se před místy, odkud jsou zahajovány útoky.

„Čínská armáda pravděpodobně považuje tento systém nazvaný Rapid Dragon za věrohodnou hrozbu,“ napsal Derek Solen, vedoucí výzkumník v  Americkém institutu studií čínského letectva v článku z 22. prosince 2022 pro The Jamestown Foundation , což je think tank pro národní bezpečnost.

„MC-130J je perfektní letadlo pro toto využití, protože může přistávat a operovat z 900metrových startovacích a přistávacích drah, zatímco klasický bombardér to nedokáže,“ řekla podplukovnice vzdušných sil Valerie Knightová, velitelka 352. divize Special Operations Wing v listopadu zprávě po úspěšném testu rakety.

Zdroj:BADATEL https://www.badatel.net/kym-letectvo-usa-testuje-novu-smrtiacu-taktiku-putin-nasadzuje-lod-s-hypersonickymi-raketami/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *