, , , ,

Generální tajemník NATO přiznal plné zapojení NATO do války proti Rusku na Ukrajině

 Varoval, že pokud Vladimir Putin vyhraje, bude to porážka nejen pro Ukrajince, ale hlavně pro NATO! Běloruský front byl spuštěn kvůli tomu, že Minsk dostal zpravodajské informace o tom, že NATO a americká CIA plánují využít válku na Ukrajině a zkusí provést v Bělorusku znovu státní převrat se zapojením místního odboje a zbraní poskytnutých z Ukrajiny! Tichanovská prý slíbila, že v případě svržení Lukašenka by ihned požádala o vstup Běloruska do NATO!

Říj 11, 2022
VIDEO: Generální tajemník NATO přiznal plné zapojení NATO do války proti Rusku na Ukrajině a varoval, že pokud Vladimir Putin vyhraje, bude to porážka nejen pro Ukrajince, ale hlavně pro NATO! Běloruský front byl spuštěn kvůli tomu, že Minsk dostal zpravodajské informace o tom, že NATO a americká CIA plánují využít válku na Ukrajině a zkusí provést v Bělorusku znovu státní převrat se zapojením místního odboje a zbraní poskytnutých z Ukrajiny! Tichanovská prý slíbila, že v případě svržení Lukašenka by ihned požádala o vstup Běloruska

Ruské raketové útoky na energetické a komunikační cíle na Ukrajině nedávají NATO spát a efektivní vypnutí Ukrajiny bylo natolik drtivé, že Kyjev od úterý nařídil vypínání elektřiny po Ukrajině, a to hlavně ve večerních hodinách. Ruské údery byly vedeny na velké olejové transformátory a celé transformátorové stanice, které se starají o transformaci vysokého napětí na běžné nízké napětí. Rovněž se vyjasnila i otázka úderů na rafinérie, rakety Kaliber mířily na transformační stanice rafinérií, takže ty nejsou poškozeny po stránce ropné produkce, ale provoz je zastaven, protože rafinérie jsou bez elektrického proudu a bez elektřiny ani rafinérie běžet nemohou.

Po celé Ukrajině jsou stále obrovské problémy s platebními elektronickými systémy, většina bankomatů nefunguje, takže se stojí fronty před pobočkami bank a lidé vybírají hotovost na přepážkách, ale jenom ve chvíli kdy naskočí proud, protože i seznamy klientů jsou jen v elektronické podobě v počítačích. Některé pobočky si pořídily naftové elektrocentrály. A právě kvůli této situaci došlo k mimořádnému setkání ministrů obrany zemí NATO a na tiskové konferenci vystoupil generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

V projevu hovořil [1] o tom, že země NATO musí okamžitě zvýšit zbrojní výrobu, aby mohlo pokračovat vyzbrojování Ukrajiny, protože evropské i americké zbrojní sklady jsou skoro na suchu. Zbrojní podpora Ukrajině prý musí pokračovat, ale je třeba vyřešit navýšení zbrojení, protože Ukrajina si stěžuje, že se zastavují dodávky zbraní, protože sklady na západě jsou vyčerpány.

Stoltenberg bude usilovat o navýšení zbrojení a získání více peněz z rozpočtů států NATO pro zbrojařské firmy

Všechno, co bylo možné Ukrajině poslat, již bylo posláno a podle všeho zničeno Ruskou armádou. Ukrajina stále hlásí, že jí chybí zbraně. Zjevně i proto, že materiální ztráty ukrajinské armády jsou enormní a naprosto nepředstavitelné. Ministři obrany tak budou řešit, jak vyrobit více zbraní, a to bude znamenat zaplatit americkým a evropským zbrojovkám peníze ze státních rozpočtů, aby prodloužily výrobní směny, aby zavedly nepřetržitou výrobu.

To bude stát obrovské peníze, a ty mají poskytnout jednotlivé země, ale podle všeho tajně, aby o tom naštvané obyvatelstvo, které je na pokraji zhroucení při pohledech na faktury za plyn a elektřinu, nevědělo, nevzbouřilo se a nevyrazilo do ulic proti vládám, že sypou peníze do zbrojovek a do zbrojení, zatímco lidé mrznou v bytech ve svetrech a svítí jenom svíčkami ze strachu z faktur za elektřinu.

Volodymyr Zelenský a Jens Stoltenberg

Není proto divu, že Stoltenberg na tiskovce varoval, že pokud Putin vyhraje na Ukrajině, tak to bude porážka hlavně pro NATO. Dmitrij Medveděv na Telegramu okamžitě prohlásil, že tím Stoltenberg přiznal, že NATO bojuje na Ukrajině jako jedna ze stran konfliktu, protože jinak by těžko mluvil o porážce NATO, pokud prý Putin vyhraje. Tohle jenom ukazuje na situaci, jak NATO žene proces Drang nach Osten proti Rusku do extrému, takže si ocitujeme část z projevu Stoltenberga a z jeho tiskovky. Opravdu to stojí za to:

Stoltenberg: Když Putin vyhraje na Ukrajině, bude to hlavně porážka NATO

Mluvčí NATO Oana Lungescu: Začneme úplně nahoře s Deutsche Welle, NPR.

Teri Schultzová (Deutsche Welle / NPR): Děkuji. Pane generální tajemníku, řekl jste, že na této schůzce budete rozhodovat o tom, jak zvýšit národní zásoby a udržet své arzenály plné a zároveň dodávat více na Ukrajinu. Ale například u protivzdušné obrany, raketového systému vzduch-vzduch, který posílá Německo, to bylo něco, co Německo očekávalo, že si objedná samo. Estonsko poslalo na Ukrajinu celou svou dodávku raketometů. Takže se obáváte, že zatímco spojenci dodávají Ukrajině vše, co mohou, sami sebe nechávají doma bez ochrany? A jaké budou vaše výstupy z tohoto jednání, které to změní, pokud jde o výrobní procesy a jejich zefektivnění? Děkuji.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg: Spojenci NATO poskytli Ukrajině bezprecedentní podporu v podobě schopností, zbraní, munice, různých druhů vojenské podpory. A to je něco, co samozřejmě vítáme, a pak jsme to ze strany NATO podporovali od začátku invaze. Vlastně jsme to dělali už před invazí. Musíme si uvědomit, že spojenci NATO poskytovali Ukrajině podporu od roku 2014, včetně výcviku desítek tisíc ukrajinských důstojníků, vojáků, kteří nyní hrají klíčovou roli v obraně proti ruské agresi proti Ukrajině. Po invazi však spojenci přitvrdili.

A samozřejmě velmi velká část podpory, kterou spojenci NATO poskytli – Javeliny, systémy protivzdušné obrany, munice, kterou poskytli Ukrajině, byla převzata ze stávajících zásob. Takže tím snížili své zásoby. Ale bylo to správné, protože pro nás všechny je důležité, aby Ukrajina vyhrála bitvu, válku proti invazním ruským silám. Protože pokud Putin vyhraje, bude to nejen velká porážka pro Ukrajince, ale bude to porážka a nebezpečí pro nás všechny, protože to učiní svět nebezpečnějším a učiní nás to zranitelnějšími pro další ruskou agresi.

To je tedy důvod, proč jsme k poskytnutí podpory Ukrajině použili zásoby NATO, zásoby spojeneckých zemí NATO. Ale samozřejmě čím déle se tato válka protáhne, tím důležitější je, abychom také potom byli schopni tyto zásoby doplnit. Právě proto teď řešíme, jak můžeme zvýšit produkci? Abychom mohli produkovat více, a to jednak pro doplnění zásob, ale také pro další podporu Ukrajiny. Očekávám, že ministři na zítřejším a pozítřejším ministerském zasedání přijmou rozhodnutí o tom, jak využít proces obranného plánování NATO k tomu, abychom se dohodli na ambicióznějších cílech například v oblasti různých schopností, včetně prozkoumání možnosti zvýšení cílů, směrnic pro zásoby.

To poskytne průmyslu dlouhodobou poptávku. Zbrojaři potřebují investovat do nových výrobních kapacit, protože se jim podařilo zvýšit výrobu částečně tím, že více využívají stávající výrobní kapacity, ale pro skutečné zvýšení výroby je třeba provést nové investice. Očekávám také, že se dohodnou na tom, jak můžeme dále posílit naši interoperabilitu a zajistit, aby spojenci mohli spolupracovat a také společně nakupovat muniční kapacity částečně pro použití do zásob, ale také pro skutečné zajištění interoperability mezi spojenci. A jedinečný proces obranného plánování NATO je podle mého názoru nejlepším nástrojem, jak zajistit, aby spojenci byli koordinováni a skutečně poskytovali průmyslu dlouhodobé zprávy o poptávce, aby mohl zvýšit výrobu.

Zatímco firmy budou krachovat pro neschopnost platit faktury za plyn a elektřinu, vlády zemí NATO budou tlačit peníze do zbrojovek, aby vyráběly více zbraní pro Ukrajinu

Ano, nešálí vás zrak, je to přesně tak. V době obrovské inflace a energetické krize, když občané v ČR a na Slovensku padají na hubu, zavírají se první podniky a velké restaurace, které nejsou schopny platit 10x násobné faktury, které teď začínají přicházet firmám a podnikům, na které se nevztahuje zastropování a mají spotřebu větší než 3000 kWh (3 MWh) za rok, tak v této chvíli NATO hledá více peněz pro zbrojaře! Přitom ono slavné zastropování energií se týká jen domácností a malých živnostníků do spotřeby okolo 3 MWh za rok, a do toho se většina podniků, živností a firem ani omylem a náhodou nevejde.

Takto reprezentuje česká ministryně obrany Jana Černochová svoji zemi a české ozbrojené síly…

Na Slovensku to již začalo [2], tamní podnik SPP začal odpojovat od elektřiny první restaurace a jídelny, kterým přišly nové rozpisy měsíčních záloh navýšených 10x násobně. Restaurace na to nemají a musely zavřít provoz. Vlády v Evropě, kromě té německé, totiž budou lidem stropovat jen běžnou spotřebu, která u průměrné rodiny, která nepoužívá elektřinu k topení, činí zhruba právě ty zmíněné 3 MWh za rok. Pokud ale někdo topí elektřinou, má doma elektrický kotel na ohřev vody, kterou nemá jen na užitkové účely vody na mytí, ale i na topení v radiátorech, tak do toho limitu 3 MWh za rok prostě svoji spotřebu nenacpe a překročí ji raz dva.

Ukrajina se měla spolupodílet na destabilizaci Běloruska s cílem svržení Lukašenka a následně připojení Běloruska do NATO

A v této situaci vlastizrádci z řad ministrů obrany budou v Bruselu v centrále NATO přemýšlet, jak nasypat do zbrojařských firem více peněz, aby se podařilo znovu naplnit vojenské sklady municí a zbraněmi, protože země NATO všechno odevzdaly Ukrajině. Občané se přitom nic nesmí dozvědět. Vlády budou ty peníze zbrojařům posílat bokem, na neveřejných jednáních vlád, z navýšených státních rozpočtů na obranu atd. A víte, co je nejhorší?

Že zatímco se všichni díváme na Ukrajinu, tak britská MI-6 ve spolupráci s americkou CIA chystaly a zřejmě stále chystají státní převrat v Bělorusku za pomoci ukrajinské SBU a rovněž ukrajinské armády! Tato informace v úterý unikla z běloruských zdrojů v Minsku. Kyjev a ukrajinská SBU posílaly přes hranice do Běloruska zbraně. Povstalci proti Lukašenkovi měli destabilizovat Bělorusko a tím ohrozit Kreml tam, kde to nečekal.

Svetlana Tichanovská na americké ambasádě ve Vilniusu v roce 2019 řídila na dálku pokus o státní převrat v Minsku

A po vyvolání dalšího pokusu o státní převrat v Minsku měla prý podle plánu vůdkyně běloruské opozice Světlana Tichanovská oficiálně požádat Ukrajinu o vojenskou pomoc v boji za svobodu proti Lukašenkovi. V případě úspěšného puče měla Tichanovská po návratu do Minsku z exilu v čele nové vlády okamžitě požádat o vstup své země do NATO! Ano, přátelé, oni se nezastaví jen na Ukrajině, Američanům a Britům jde o vytvoření platformy proti Rusku nejen na Ukrajině, ale i v Bělorusku.

Není divu, že Luki je z toho na prášky a odcestoval předminulý týden za Putinem a dohodli okamžité zahájení budování spojeneckých vojsk v Bělorusku a přípravu na Běloruský front. V této situaci je jasné, že zatímco lidé v Evropě budou dřít bídu a klepat kosu zimou, ministři obrany zemí NATO chystají mohutné zbrojení za zády občanů a na jejich účet. Nejde už jen o Ukrajinu, anglosaský nepřítel má v hledáčku právě teď už i Bělorusko!

Zdroj:https://aeronet.news/video-generalni-tajemnik-nato-priznal-plne-zapojeni-nato-do-valky-proti-rusku-na-ukrajine-a-varoval-ze-pokud-vladimir-putin-vyhraje-bude-to-porazka-nejen-pro-ukrajince-ale-hlavne-pro-nato/

1 reply
  1. Pavel Stloukal
    Pavel Stloukal says:

    Nemyslím si,že vzhledem ke stavajíci situaci války na Dněpru a stavu západních ekonomik otevřou prostřednictvím ukrajinské armády druhou frontu v Bělorusku.Je to pouze zbožné přání Stolterbergů a spol.Rus ani zdaleka nevytáhl všechny vojenské trumfy,jako např.hypersonické zbraně,vycvičenou armádu brannou poviností,rostoucí silou ekonomiky,většinovou podporou ruského obyvatelstva a většiny států planety.

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *