Špičkový onkolog promluvil: „Ive*mektin se prokázal efektivnější než chemoterapie“
Špičkový onkolog promluvil: „Ive*mektin se prokázal efektivnější než chemoterapie“
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
14/10/2024
(Baxter Dmitry, The People’s Voice ) Podle světoznámého kanadského onkologa Dr. Williama Makisa citováním významné mezinárodní studie o rakovině prokázal, že ivermektin je účinnější než chemoterapie a bez jakýchkoli vedlejších účinků oslabujících organismus.
Dr. Makis tvrdí, že zjištění studie vyžadují zásadní posun v léčbě pokročilého karcinomu prsu, jelikož důkazy ukazují, že ivermectin dokáže výrazně překonat tradiční chemoterapii.
Podle Dr. Makisa, lék proti parazitům ivermektin zaznamenal ohromující výsledky – překonal široce používaný chemoterapeutický lék paclitaxel a zničil rakovinné kmenové buňky, tedy ty, které jsou zodpovědné za metastázy a recidivu onemocnění.
Doktor Makis zakládá svou naléhavou prosbu na studii mexických výzkumníků z roku 2017, která měla zásadně změnit léčbu rakoviny prsu.
Studie publikovaná pod názvem „Ivermektin jako inhibitor rakovinových kmenových buněk“ odhaluje, jak ivermektin ničí kmenové buňky rakoviny prsu, čímž nabízí novou naději pacientům, kteří bojují s pokročilými stádii tohoto onkologického onemocnění.
Rakovinné kmenové buňky jsou sice malá, ale silná subpopulace buněk v nádoru. Na rozdíl od většiny nádorových buněk mají schopnost neomezené obnovy a jsou do značné míry zodpovědné za metastázování rakoviny do jiných částí těla a recidivu po léčbě.
Tradiční chemoterapeutické léky, jako je paclitaxel, se primárně zaměřují na běžné nádorové buňky, přičemž kmenové nádorové ponechávají nedotčené, což umožňuje návrat nebo rozšíření rakoviny.
V roce 2009 výzkumníci z Massachusseského technologického institutu (MIT) a Harvardu zjistili, že další antiparazitický lék, salinomycin, dokáže ve srovnání s chemoterapií snížit počet kmenových buněk rakoviny prsu více než 100krát (tj. na 1% původního množství).
Mexičtí vědci na základě tohoto objevu a po screeningu 1 623 sloučenin identifikovali ivermektin jako molekulu, která se nejvíce podobá salinomycinu.
Studie zjistila, že ivermektin nejenže zabíjí kmenové buňky rakoviny prsu, ale působí ještě mnohem účinněji než chemoterapie .
Podle výzkumníků ivermektin přednostně inhibuje životaschopnost populací rakovinných kmenových buněk v porovnání s celkovou populací rakovinových buněk. Opačný průběh byl pozorován při léčbě paclitaxelem.
Klíčová zjištění studie jsou:
1. Ivermektin překonává chemoterapii (paclitaxel) – zaměřuje se na rakovinové kmenové buňky, které jsou odolné vůči tradiční léčbě.
2. Ivermektin ničí rakovinové kmenové buňky – tyto kmenové buňky jsou zodpovědné za časté selhání léčby rakoviny, metastázy a recidivu, díky čemuž je ivermektin účinným nástrojem pro prevenci šíření nebo návratu rakoviny.
3. Ivermektin snižuje expresi „kmenových genů“ – tyto geny jsou vysoce exprimovány v rakovinných kmenových buňkách a jejich potlačení oslabuje schopnost rakoviny regenerovat se.
Studie rovněž zdůrazňuje dlouhodobý bezpečnostní profil ivermektinu, který se používá k léčbě milionů pacientů s parazitickými onemocněními, jako je onchocerciáza. Vzhledem ke svému prokázanému bezpečnostnímu profilu je ivermektin silným kandidátem pro použití při léčbě rakoviny.
Navzdory těmto pozoruhodným zjištěním se ivermectin k léčbě rakoviny prsu příliš nepoužívá.
Dr. Makis tvrdí, že příčina spočívá v systémových bariérách v rámci medicínského a farmaceutického průmyslu. Potenciál ivermektinu překonat chemoterapii totiž zpochybňuje současný model léčby rakoviny, který se ve velké míře spoléhá na drahé a málo účinné léky.
Závěr
Podle doktora Makise a studie z roku 2017 by se ivermektin měl podávat všem pacientkám s pokročilou rakovinou prsu.
Jeho schopnost zacílit a eliminovat rakovinné kmenové buňky by mohla výrazně snížit riziko selhání léčby, šíření metastáz a recidivy onemocnění. Tím nabízí nový silný nástroj v boji proti této smrtelné nemoci.
Proč se tedy ivermektin nepoužívá? Jak říká Dr. Makis: „Myslím, že všichni známe odpověď.“
Autor: Baxter Dmitry, Zdroj: thepeoplesvoice.tv , Zpracoval: Badatel.net
ZDROJ :
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!