, , ,

Skandál v RFA! Do klece vpustili Olega Serdyuka, který má tetování s nacistickou tématikou

Skandál v RFA! Do klece vpustili Olega Serdyuka, který má tetování s nacistickou tématikou

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

18.12.2022

Turnaj RFA 7 je za námi, v hlavních zápasech k žádnému překvapení nedošlo a z výhry se tak mohli radovat Václav Sivák, Miroslav Brož i Tadeáš Růžička. Ovšem organizace udělala jednu velkou chybu, a tou bylo v puštění do klece Olega Serdyuka, který má tetování s nacistickou tématikou.

Organizace RFA má za sebou poslední turnaj v tomto roce. Turnaj s pořadovým číslem 7 nám nabídl i první titulový zápas.

Václav Sivák na body porazil Patrika Záděru, z výhry se radovali i Miroslav Brož či Tadeáš Růžiška, jenž zvítězili na TKO. Ačkoliv se RFA v některých ohledech zlepšila, přesto udělala jednu obrovskou chybu.

Tou byl start Olega Serdyuka. Mistr české republiky v MMA podlehl na body Gergely Csibimu, ovšem po zápase se zvedla obrovská vlna kritiky na jeho jméno kvůli něčemu naprosto jinému, než byl jeho výkon.

Serdyuk, který má na Instagramu za jménem číslovku 88, jenž symbolizuje nacistický pozdrav „Heil Hitler,“ má na nohou nacistické tetování.

Konkrétně na obou stehnech. Fanoušci si toho okamžitě všimli, přičemž organizaci vyčítali, jak je možné, že někoho takového do klece vůbec vpustí.

„Ještě že nevyhrál ten pán, který má za jménem na IG číslovku 88, na jednom stehně vytetovaný znak neonacistického pluku Azov a na druhém stehně znak Železného kříže,“ napsal na Instagram fanoušek s přezdívkou tomasko119.

K situaci se poté vyjádřili i zástupci organizace

„Došlo k tomu, že ten kluk to vzal na poslední chvíli v podstatě včera, tím nám vytrhl trn z paty, protože jeho soupeř by přišel o zápas a celou přípravu. A nějakým způsobem se tohle podcenilo,“ vysvětlil situaci matchmaker Martin Wodecki.

„Souhlasím s tím, co řekl Martin. Chceme se od toho naprosto distancovat. Pro mě je to zcela nepřijatelné a je mi to líto. Věřím, že už se to vícekrát nestane,“ dodal promotér Marhanský.

Podobný případ řešili i v Oktagonu s Radkem Roušalem. Po velké vlně negativních reakcí byl ale jeho zápas po vážení zrušen, poté co si nechal tetování změnit, mu již organizace dala znovu šanci.

Zdroj: RFA

RUIK.cz https://www.ruik.cz/skandal-v-rfa-do-klece-v-pustili-olega-serdyuka-ktery-ma-tetovani-s-nacistickou-tematikou/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=862940&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *