, , , , , , ,

Šéf ruské rozvědky Sergej Naryškin varoval, že Polsko chystá anexi západní části Ukrajiny

"Za válku jsou zodpovědné Západ a Ukrajina a Rusko je nevinná oběť" .

Šéf ruské rozvědky Sergej Naryškin varoval. Polsko chystá anexi západní části Ukrajiny. Přípravy již dalece pokročily, včetně zaúkolování polských médií pro získání veřejné podpory pro anexi! A šéfka Evropské komise vyrobila skandál, když provalila utajované informace ze svodky NATO.O skutečných ztrátách Ukrajiny ve válce. Jenže současně odhalila slabost Evropské unie a strach z Ruska. Protože Brusel se bojí sáhnout na peníze ruských oligarchů! V projevu zaznělo, že Ukrajina dostane peníze na obnovu až po zrušení sankcí na Rusko! A to si Kyjev počká!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Pro 2, 2022

Šéf ruské rozvědky SVR Sergej Naryškin poskytl [1] ve středu ruské agentuře RIA Novosti exkluzivní rozhovor. Ve kterém odhalil, že Polsko pokročilo v přípravě na anexi západní části Ukrajiny. A  byly zahájeny kroky pro získání podpory polské veřejnosti pro takovou operaci. Paradoxně tak v této chvíli platí, že pouze plánovaná a dosud oficiálně nepotvrzená ruská zimní operace může zachránit západ Ukrajiny od polské anexe.

Takže očekáváný severní front z Běloruska by měl vlastně funkci obrany Ukrajiny před polskou invazí. Jednalo by se tedy o bratrskou pomoc Ruska Ukrajině. O tom, že Polsko chce znovu připojit Halič k Polsku. Ve Varšavě o tom  štěbetají vrabci na střechách, protože je to de facto veřejné tajemství. Polsko má jedinečnou příležitost sáhnout si na své historické území, právě ve chvíli, kdy je Ukrajina ve válce s Ruskem. Je to naprosto ideální chvíle, která se již nemusí nikdy opakovat.

Sergej Naryškin, ředitel ruské zahraniční rozvědky SVR

Invaze na Ukrajinu by podle všeho měla zástěrku internacionální mírové pomoci Kyjevu, které by se kromě polské armády účastnila. Možná jen symbolicky i česká a zřejmě i slovenská armáda. Pod záminkou ochrany civilního obyvatelstva na Ukrajině. Poté co Rusko zahájí zimní operaci a byla by spuštěna Kyjevská operace, která by měla za následek evakuaci ukrajinské vlády do Lvova.

Ukrajina by v takové chvíli požádala Polsko, ČR a Slovensko o přímou vojenskou pomoc. Přičemž Polsko potřebuje pro operaci Prahu a Bratislavu. Jako fíkové listí pro alibi, že jde o spojeneckou operaci více zemí NATO a ne o solitérní invazi polské armády. Oficiálně by to Varšava deklarovala jako mezinárodní mírový kontingent Polska a několika dalších zemí NATO. Na pomoc Ukrajině před ruskou agresí na západě Ukrajiny, ale podle všeho bez oficiálního souhlasu NATO. Podle ruské SVR by šlo o polskou iniciativu, ovšem s nejvyšší pravděpodobností vojensky podpořenou Prahou, Bratislavou a pobaltskými státy. Minimálně Litvou a Lotyšskem, zatímco Estonsko se drží zatím v ústranní.

Šéf ruské SVR varoval před plánem Varšavy na anexi Haliče na Ukrajině, podle dalších informací Polsko chystá “koaliční” misi na Ukrajinu

Naryškin v rozhovoru pro RIA Novosti publikoval jen část informací, kterými disponují ruští novináři. Všechno, co se děje v České republice okolo nové Řehkovy válečné doktríny, fanatické obsese Petra Fialy Ukrajinou a  podivného výcviku ukrajinských vojáků v ČR. Podle ruských novinářů ve skutečnosti napojené na plán Polska. Na intervenci na Ukrajině s maskovacím příběhem o alianční operaci více než jednoho státu NATO, i když nepůjde o operaci NATO. Model invaze má mít charakter trilaterální bratrské pomoci 3 zemí. Minimálně tyto obrysy informací nyní unikají k ruským novinářům a od nich i do naší redakce. A dává to smysl, zapadá to všechno do sebe a do vzorce událostí, které se právě dějí.

Náčelní GŠ AČR Genmjr. Karel Řehka

Ukrajina bez ruské vojenské pomoci nepřežije. Bude Polskem roztrhána ze západu, protože nemá sílu na to, aby kontrolovala své hranice. Ukrajinská armáda byla zničena. Přišla o více jak 100 000 profesionálních vojáků a teď už má jenom nevycvičené brance, mladíky a starce. Takže většinu profesních pozic v ukrajinské armádě musí obsazovat žoldáci z celého světa.

Právě v těchto hodinách zabíjí ruští vojáci stovky polských žoldáků v Artěmovsku (Bachmutu). Všude na radiových stanicích z vysílaček je slyšet křik a řev v polštině a volání k Bohu. Všude samí Poláci na cestě k  Banderovi  peklo války. Ukrajinci již došli v Artěmovsku, už nejsou, jenom polští žoldáci. A za tyto oběti bude Varšava již brzy po Kyjevu žádat kompenzace, to nebude zadarmo. Ocitujme si proto rozhovor se Sergejem Naryškinem:

Klíčová část z rozhovoru Sergeje Naryškina

Téma vměšování Polska do vnitřních záležitostí Ukrajiny a dodávek vojenského vybavení kyjevskému režimu. Bylo v naší zemi opakovaně nastoleno na různých úrovních od expertů až po nejvyšší vedení. Ředitel Služby zahraniční rozvědky (SVR) Sergej Naryškin v exkluzivním rozhovoru pro RIA Novosti hovořil o tom, jaké nové informace mají naši zpravodajci o agresivních plánech Varšavy a také o jednáních o jaderné bezpečnosti.

– Sergeji Jevgenijeviči, SVR již dříve opakovaně učinila prohlášení o agresivních záměrech Polska vůči Ukrajině. Objevily se nějaké nové informace o této problematice?

Informace, které přicházejí do SVR naznačují, že Varšava urychluje přípravy na anexi západoukrajinských zemí .Území Lvova, Ivano-Frankivska a větší části Ternopilské oblasti Ukrajiny.

Polské vedení se snaží jednat aktivně a vytrvale. Z obavy, že se jeho starší partneři v NATO budou v nadcházejících zimních měsících snažit vyjednávat s Moskvou. Přičemž nebudou brát ohled nejen na zájmy Ukrajinců, ale ani na zájmy Poláků. Mezitím je Varšava přesvědčena, že si zaslouží velkorysou kompenzaci za vojenskou pomoc poskytnutou Kyjevu. Přístřeší pro četné ukrajinské migranty a konečně za nedávný raketový úder na polské území, který Varšava v tichosti “spolkla” na popud Spojených států a předních evropských zemí.

Polský prezident Andrzej Duda preventivně pověřil příslušné služby, aby v krátké době připravily oficiální zdůvodnění polských nároků na západní Ukrajinu. Výchozím bodem probíhajícího archivního výzkumu je volyňský masakr z roku 1943. Podle polských odborníků tato tragická epizoda “nezvratně dokazuje” podíl Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) . Ukrajinské povstalecké armády (UPA) na genocidě polského národa. Varšava je přesvědčena, že informace, které jsou k dispozici ve státních archivech, jsou dostatečné pro uplatnění silného restitučního nároku vůči Kyjevu.

Polská administrativa chce tomuto kroku dát podobu “iniciativy zdola“. Za tímto účelem se plánuje zahrnout mezi žadatele i potomky obětí ukrajinských nacionalistů žijících v Polsku. Kromě toho dostali redaktoři předních polských médií pokyn, aby začali v zemi burcovat veřejnost k “potřebě sebrat polské země”.

Aby zajistilo legitimitu plánovaných územních akvizic. Rozhodlo se polské vedení využít úspěšných ruských zkušeností s navracením území předků prostřednictvím referend o nich. Jako “testovací balónek” polské tajné služby “vypustily” do ukrajinských médií informaci o údajné přípravě plebiscitu na téma připojení k Polsku ve Lvovské oblasti Ukrajiny. Očekává se, že reakce významných regionálních aktérů i běžných občanů budou pečlivě sledovány a analyzovány.

Rádi bychom Poláky předem varovali před ukvapenými falešnými analogiemi a vyzvali k pečlivějšímu studiu jejich historie. Nezapomeňte, že je plná hořkých příkladů střetů mezi polskými a ukrajinskými nacionalisty. Neměli bychom znovu opakovat stejné chyby?

– Charge d’affaires USA v Moskvě Elizabeth Roodová nedávno pro agenturu RIA Novosti uvedla, že jste během nedávného setkání s ředitelem CIA Williamem Burnsem diskutovali o otázkách jaderné bezpečnosti a strategické stability. Dříve jste se otázkám ohledně těchto rozhovorů vyhýbal. Mohl byste se nyní s ohledem na prohlášení paní Roodové k této události vyjádřit?

Rád bych potvrdil slova paní Roodové. Kromě toho mohu poznamenat, že nejčastěji používanými slovy na tomto setkání byly “strategická stabilita”, “jaderná bezpečnost”, “Ukrajina” a “kyjevský režim”.

VIDEO: Ursula von der Leyen práskla na Kyjev, že přišel ve válce už o více jak 100 000 vojáků

Polsko má v EU vlastní a velice specifické ambice a buduje mohutnou armádu, která brzy bude jednou z největších v Evropě. Což podporuje polské nacionalistické ambice vzhledem k historickému revanšismu, který je mezi mnoha Poláky zakořeněný. Mezi Poláky a Ukrajinci panuje obrovská historicky zlá krev. A to paradoxně právě kvůli Stěpanu Banderovi a masakru na Volyni. Bratříčkování Kyjeva a Varšavy od února tohoto roku je výjimka. Do značné míry falešná póza, která je maskována jen jedinou věcí a to je společný anti-rusismus Ukrajiny a Polska.

To je společná věc, na které se Kyjev s Varšavou bezpečně shodnou. A protože Kyjev má blíže k USA a k Varšavě. Není divu, že Ursula von der Leyen  tento týden naschvál vypustila naplno do světa. Práskla v přímém přenosu údaj z tajných materiálů NATO.  Ukrajina již ve válce přišla o více jak 100 000 vojáků. Kyjev přitom přiznává jen 13 000 mrtvých. Ukrajinská televize její vystoupení sestříhala a pasáž o počtu obětí vystřihla. Video níže porovnává vlevo necenzurovanou a vpravo Ukrajinci zcenzurovanou verzi videa.


nbsp;

Informace zazněla během projevu šéfky Evropské komise, která tepala do Moskvy, že Rusko musí jít před soud a zaplatit všechny škody Ukrajině. Jenže gynekoložka Leyenová ukázala slabost celé Evropské unie a obrovský strach z ruských oligarchů. V projevu totiž navrhla, jak se bude financovat obnova Ukrajiny. A ten návrh vypadá tak, že zmrazených 300 miliard EUR z aktiv ruské centrální banky a dalších 19 miliard EUR z aktiv ruských oligarchů se vloží do fondu.

Fond bude spravovat EU a následně se peníze budou investovat. Přičemž výnosy z investic se budou používat na pomoc Ukrajině. A následně, až budou sankce proti Rusku zrušeny, tak poté prý Rusko bude donuceno uhradit Ukrajině všechny náklady na renovaci. V ruské televizi se z toho málem skáceli smíchy, protože Leyenová tím odhalila naprostou bezzubost Evropské unie a strach z ruské odvety.

Ukrajina žádné peníze ze zmrazených ruských aktivu v EU nedostane, pouze výnosy z investic. A to je skoro nic.

Abyste tomu rozuměli, tak návrh Leyenové neznamená konfiskaci peněz ruské centrální banky a peněz ruských oligarchů, ale jedná se o investiční zhodnocení těchto peněz. Přičemž Ukrajina dostane pouze výnosy z těchto investic, nikoliv samotný kolaterál, tedy vklady do investic.

A teprve po zrušení sankcí proti Rusku prý bude Moskva přinucena zaplatit Kyjevu obnovu Ukrajiny. Tedy jinou cestou a z jiných zdrojů, než jsou tyto zmrazené assety ruské centrální banky a oligarchů. Prostě suma sumárum Kyjev předem nic nedostane, žádné peníze ruské centrální banky zmrazené v EU. Žádné peníze oligarchů pouze investiční a pokud nějaké budou. Panečku, to je kádr ta Ursula! Nechci slevu zadarmo!

Anexe Ukrajiny nanečisto… Andrzej Duda objímá Volodymyra Zelenského

Pouze se ukazuje, proč je Brusel k smíchu i Varšavě, která si jede vlastní politiku v EU. Vlastní politiku si jede i Budapešť. Velká Británie už odešla z unie a Brusel prostě ztrácí veškerý respekt. Mohli by ruské peníze zkonfiskovat, ale to by vedlo k odvetě a ke konfiskaci majetků všech subjektů zemí EU v Rusku. Jsou to majetky v mnohem větším objemu než 319 miliard EUR. To je ten pravý důvod!

Takže, zatímco v Evropském parlamentu klepou kosu ve svetrech. V Rusku se válí smíchem po zemi v přetopených panelácích. Na plynu na pánvi se smaží šašliky a v hrnci vaří pelmeně. A Naryškin vlastně nepřímo naznačil, že Ukrajinu čeká de facto bratrská pomoc na záchranu západní Ukrajiny před polskou invazí. Taková je realita v šílené a absurdní komedii okolo Bruselu a Ukrajiny. Bylo by to k smíchu, kdyby přitom neumírali tisíce a tisíce lidí ve válce. Nejen o těchto událostech budeme hovořit dnes v pátek od 19:30 na Svobodném vysílači CS. Pokud budete mít čas, nalaďte si nás. Těšíme se na vás.

Záznam pořadu

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj:https://aeronet.news/sef-ruske-rozvedky-sergej-naryskin-varoval-ze-polsko-chysta-anexi-zapadni-casti-ukrajiny-a-pripravy-jiz-dalece-pokrocily-vcetne-zaukolovani-polskych-medii-pro-ziskani-verejne-podpory-pro-anexi/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *