, , , , , , ,

Poslední argument, co ještě nezazněl. Blog-převzato z blogu Vidlákovy kydy

Vidlákovy kydy

Poslední argument, co ještě nezazněl

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Blog-převzato z blogu Vidlákovy kydy

Myslím, že se tady všichni víceméně shodneme na tom, že pokus hnutí ANO o vyjádření nedůvěry vládě je kampáááň před druhým kolem prezidentských voleb. V rétorické rovině prvního kola jde o přebití Baštova hesla, že odvolá vládu a pokud se Babiš dostane do kola druhého, bude to takový pěkný zlatý most na převzetí Baštových voličů, bez ohledu na to, co řekne Okamura. Ještě bych mohl dodat, že hlasování o nedůvěře tak trochu staví SPD před hotovou věc. Buď se přidají a nebo budou považováni za zrádce.

Pokud se Babiš do druhého kola dostane, bude jeho rétorika vypadat úplně jinak, než teď. Bude mít proti sobě jediného kandidáta a bude potřebovat posbírat všechny možné hlasy od všech možných skupin a názorových proudů. Proto bych čekal, že v takovém případě uslyšíme slovo mír mnohem častěji než teď. Rovněž uslyšíme mnohem častěji slovo Francie, ale také slovo Ukrajina a to v různých konotacích. Ale neuslyšíme to tak často, jak bychom asi chtěli, protože jde o téma velmi kontroverzní a člověk v něm snadno může udělat nějakou rétorickou chybu, za kterou pak zaplatí. Druhé kolo je přesně o tomto. Schwarzenberg prohrál, protože řekl, že Beneš patří do Haagu k soudu…. a neuměl hymnu. Drahoš prohrál, protože při debatě seděl v křesle jak na trní a poslouchal signály ze sluchátka. Je prostě strašně snadné to zvorat a nikdy nevíte, jaká blbost se rozmázne na internetu.

A to je ten druhý důvod, proč ANO spouští hlasování o nedůvěře vládě. Vládní podpora je velmi nízká, její sestřelení je záležitost veskrze domácí a veskrze populární. Pokud se to dobře pojme, je to velmi velmi silné téma, které může přebít spoustu jiných nedokonalostí. A teď si ještě představte, že by se to podařilo… vláda rozložená, libtardi rozložení, otěže přebírá Zeman, zároveň svými kroky dělá Babišovi další krytí před případnými chybami v kampani… Prostě samá pozitiva pro hnutí ANO.

Dovedl bych si proto představit, že na schůzi sněmovny, kde se o tom bude hlasovat, může jít o víc, než jen o laciný způsob, jak být imrvére na obrazovkách České televize. Co si budeme povídat, mezi poslanci současné pětikolky je hodně takových, kteří dobře vědí, že jestli se nestane nějaký zázrak, tak jsou ve sněmovně naposledy. Že jestli to takhle půjde dál, tak je Fiala všechny přivede zu grunde. Někteří na to samozřejmě reagují tak, že se snaží urvat, co se ještě urvat dá. Ale někteří si říkají, že by se z toho třeba ještě dalo nějak vycouvat.

Dovedu si docela dobře představit, jak Babiš sedí na utajené schůzce s nejmenovanými poslanci za ODS a říká jim, že když bude prezident, tak je funkce premiéra v podstatě volná. Že by se dala přerekonstruovat vláda, dalo by se dovládnout do řádných voleb… jen je třeba se zbavit se Fialy, Rakušana a Pekarové. Na ně se to všechno svede a k lizu se dostanou lidi, na které Fiala zapomněl… Stačí jen vládu shodit…

A to je můj poslední argument, proč není od věci volit Babiše. Čím silnější vstoupí do druhého kola, tím víc budou Blažkové, Kubové a Lidovci přemýšlet, jestli fakt není nejvyšší čas poslat Fialu na smetiště dějin, dokud mají ještě nějakou šanci si podržet prebendy. Pokud tihle všichni zjistí, že se Veľký Bocian tím prezidentem nejspíš fakt stane a bude jim schopen sypat písek do soukolí a bude mít zadarmo pozornost celého národa, tak by si mohli uvědomit, že s Fialou jedou na mrtvém koni. Čím více budou Babišova čísla vypadat jako referendum o vládě, tím spíše tak budou od vládních poslanců pochopena.

Pokud by na tuto hru byl ochoten přistoupit i Okamura, mohl by se třeba stát po Pekarové šéfem sněmovny… Tedy, jestli neudělá tu blbost a nepřidá se teď k Pětikolce ke všeobecnému honu na Babiše.

Prostě si myslím, že pokud Babiš dosáhne teď v prvním kole velmi dobrého výsledku, mohlo by se z hlasování o nedůvěře vládě stát i něco víc, než jen chytře zvolené téma kampaně pro druhé kolo. Není to samozřejmě jisté, každý poslanec sedí ve sněmovně sám za sebe, ale podle mě to je hratelné. Ve sněmovně pořád ještě sedí dost starých pravověrných klausovců a dost pravověrných lidovců. Navíc by funkce premiéra byla k mání…

Samozřejmě to záleží na Babišově volebním výsledku. Čím víc hlasů, tím lepší vyjednávací pozice a tím větší malomyslnost Blažků z Fialy, Rakušana a Síkely.

Berte to jako poslední argument do předvolební diskuse.

Na závěr bych chtěl poprosit všechny mé čtenáře, že bychom si dneska už mohli odpustit útočné komentáře. Každý volič je dospělý, volby jsou tajné, za plentou vás nikdo nekontroluje. Všichni tady politiku sledujeme a názor na jednotlivé kandidáty jsme si udělali na základě mnoha a mnoha rozborů. Řekli jsme si, jaká rizika z letošní volby plynou, teď se musíme rozhodnout, rizika prostě musíme přijmout a s výsledkem pak budeme žít.

Žádný volič není zrádce. Prostě jen má na celou věc jiný pohled a já bych stál o to, abychom tady na Kydech spolu dokázali žít i po volbách. Všichni jsme měli možnost argumentovat, měli jsme možnost přesvědčovat, někdy jsme byli úspěšní, někdy nebyli. Teď to rozhodne obálka v urně. Nikdo nevíme, jak to doopravdy dopadne.

Pojďme si dnes už jen zcela věcně říci, koho budeme volit. Bez emocí a urážek. Zítra budu dávat článek s tipovačkou, jak to dopadne. Tak ať k tomu máme alespoň v naší komunitě nějaké podklady.

Já to hodím Babišovi. Moje žena ještě stále neví. Moje schovanka to asi hodí Baštovi.

Zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/posledni-argument-co-jeste-nezaznel

1 reply

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] ZDROJ: Vidlákvy kydy https://volnyblog.news/posledni-argument-co-jeste-nezaznel-blog-prevzato-z-blogu-vidlakovy-kydy/ […]

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *