Odvolací soud se přiklonil na stranu lékařů ve sporu o Ivermectin
Odvolací soud se přiklonil na stranu lékařů ve sporu o Ivermectin
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi.
Tento měsíc americký soud rozhodl, že lékaři mohou předepisovat lék Ivermectin na léčbu nemoci Covid-19. Lék, za jehož objev dostali autoři Nobelovu cenu a který za desítky let zachránil miliony životů, se stal terčem negativní kampaně úřadů, jejímž cílem bylo zabránit jeho užití během pandemie.
27.9.2023 G. Sitař
Neuvěřitelná historie léku Ivermectin, kteří mnozí lékaři s úspěchem používali pro léčbu pacientů s nemocí Covid-19. Zdroj veškerých informací na konci článku včetně soudního rozhodnutí.
(1) Nobelova cena
Za objev léku, který je dnes známý jako Ivermectin, dostali jeho objevitelé, William C. Campbell a Satoshi Omura, Nobelovu cenu za medicínu v roce 2015 . Lék byl objeven v sedmdesátých letech. Ve zdůvodnění uvádí nadace Nobelovy ceny následující:
„Nemoci způsobené parazity sužovaly lidstvo po tisíciletí a a představují globální zdravotní problém. Pánové Campbell a Omura objevili nový lék, Ivermectin, jehož deriváty dramaticky snížily výskyt říční slepoty a lymfatické filariózy a jsou účinné proti vzrůstajícímu počtu parazitických onemocnění.”
„Tyto objevy daly lidstvu mocné nové nástroje k boji s vážnými nemocemi, které postihují stovky milionů lidí ročně. Důsledky v podobě zlepšení lidského zdraví a snížení utrpení jsou nedozírné.”
(2) Neberte to!
Po vypuknutí pandemie nemoci Covid-19 rozjely lékařské autority kampaň, ve které tvrdily, že Ivermectin je koňský odčervovač. Nejvyšší americká autorita přes léky, úřad FDA, uveřejnil na sociálních sítích příspěvek, který říkal: „Nejste kůň. Nejste kráva. Vážně, vy všichni. Zastavte to.”
(3) Americký odvolací soud rozhodl
Tři lékaři, kteří Ivermectin úspěšně použili při léčbě svých pacientů, zažalovali americký úřad FDA. FDA podle nich nemá pravomoc zakazovat lékařům předepisování schváleného léku, byť se dosud nepoužíval na léčbu nemoci, na kterou je předepisován.
Dále lékaři v žalobě uvádějí, že tvrzení FDA o koňském léku vedlo k tomu, že je lékařská komora popotahovala za předepisování Ivermectinu a lékárny odmítaly lék vydávat. Jeden z doktorů ztratil svoji pozici na lékařské fakultě.
Na počátku září rozhodl americký odvolací soud, že lékaři mají pravdu. FDA nemůže lékařům zakázat předepisování schváleného léku, FDA není lékař.
V úvodu rozsudku soudce píše:
„Nejste kůň. Takto úřad FDA oslovoval miliony Američanů za pomoci sociálních sítí uprostřed pandemie nemoci Covid-19. FDA upozorňoval, že někteří lidé léčili symptomy za pomoci veterinární varianty léku nazývaného Ivermectin. FDA se rozhodl na tuto praxi zacílit za pomoci příspěvku o koních. Příspěvek se rychle šířil přes média hlavního proudu a online kanály. Byla vynechána podstatná část informace: že Ivermectin existuje také v humánní verzi.”
(4) Austrálie
Australské úřady rozhodly v květnu 2023, že praktiční lékaři mohou předepisovat Ivermectin, neboť „existují dostatečné důkazy, že je to bezpečné”.
(5) Indie
Indický stát Uttarpradéš uvedl v roce 2021, že včasné použití Ivermectinu pomohlo úřadům udržet nízkou mortalitu v porovnání s jinými státy.
(6) Studie
Meta analýza 99 studií, které posuzovaly účinnost léku Ivermectin proti nemoci Covid-19 uvádí, že jeho použití statisticky významně snížilo riziko smrti a hospitalizace. 60 studií od 54 nezávislých týmů ze 24 zemí došlo ke stejnému závěru.
(7) Jaký závěr je z toho možné vyvodit?
Pozn autora:
Existuje levný a široce dostupný lék, za jehož objev dostali autoři Nobelovu cenu a který desítky let zachraňuje lidské životy. Byl podáván milionům lidí a nejsou známé závažné nežádoucí účinky.
Někteří praktičtí lékaři Ivermectin použili při léčbě nemoci Covid-19 a tvrdí, že s ním měli dobré výsledky, zejména pokud byl nasazen včas.
Úřady upozorňují že Ivermectin nemá vliv na léčbu nemoci Covid-19. Neříkají ale, že by Ivermectin měl vedlejší účinky. Pouze říkají, že nefunguje.
Člověk onemocní nemocí Covid-19. Dosavadní metody léčby přílliš nezabírají a lékaři říkají lidem, aby k nim vůbec nechodili, pokud na tom nejsou extra špatně.
Podle názoru praktika není v případě Ivermectinu co ztratit. Jedná se o lék, který bez následků užívají miliony lidí desítky let, byť na něco jiného, a důvěryhodní lékaři říkají, že s ním mají dobré zkušenosti.
Co učinily lékařské autority:
- Na sociálních sítích rozjely kampaň, že se jedná o koňský odčervovač.
- Zamlčely, že lék má využití v humánní medicíně. Že za jeho objev pro léčbu lidských nemocí byla udělena Nobelova cena.
- Zakázaly nebo nedoporučovaly lékárnám jej předepisovat s odůvodněním, že nebyl schválen pro léčení nemoci Covid-19.
- Lékaře, kteří jej s úspěchem používali pro léčení svých pacientů, popotahovaly. Ne za výsledky při léčbě, ale za použití léku, který podle nich nemá fungovat.
- Řekly sociálním sítím, aby mazaly pozitivní příspěvky o Ivermectinu, což sociální sítě udělaly.
Existují pouze tři možná vysvětlení:
- Informace zde uvedené jsou zavádějící nebo neúplné.
- Za druhé je závěr, ke kterému na první pohled vedou, z nějakého důvodu nelogický.
- Nebo se jedná o nejděsivější selhání lékařských autorit, co paměť sahá, a obludné zneužití institutu boje proti dezinformacím, za který zaplatily možná statisíce lidí předčasnou a zbytečnou smrtí. K tomuto závěru dospělo více lidí.
Žádná jiná možnost neexistuje.
ZDROJ:https://www.syrzdarma.cz/clanek/odvolaci-soud-se-priklonil-na-stranu-lekaru-ve-sporu-o-ivermectin
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!