Neplodnost a těhotenství: živočišná strava pomáhá zmírnit účinky toxinů z životního prostředí
Neplodnost a těhotenství: živočišná strava pomáhá zmírnit účinky toxinů z životního prostředí
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:
14.2.2023
Válka proti potravinám je skutečná, jak dokládá novozélandský návrh zákona o omezení přírodních produktů a uvolnění biotechnologií a syntetických potravin. Ve jménu vykonstruované ideologie změny klimatu Světového ekonomického fóra/OSN se zároveň tlačí na svět, aby přestal jíst přírodní zdroje masa a omezil možnost farmářů produkovat živočišné produkty.
To vše je součástí organizovaného plánu. Plán, který realizuje hrstka korporací, které přebírají kontrolu nad našimi dodávkami potravin, zatímco Světové ekonomické fórum a jeho spolupracovníci propagují myšlenku laboratorně vyráběných potravin a rostlinné stravy s příměsí hmyzu .
Dr. Paul Saladino a Dr. Joseph Mercola poukazují na zdravotní přínosy potravinářských produktů živočišného původu a poskytují určitý pohled na to, proč kromě ziskuchtivosti jsou globalističtí zločinci tak odhodláni omezovat a odstraňovat náš přístup k přirozeně vyrobeným potravinám, které jsou vhodné. pro lidskou spotřebu.
Heart & Soil, společnost založená Dr. Saladino, aby pomohla lidem vrátit se ke způsobu, jakým jedli naši předkové, vytvořila 20minutové video pojednávající o zdravotních výhodách živočišné stravy, když jsou ženy těhotné nebo chtějí otěhotnět.
Vrátíme-li se k nutričním kořenům konzumace méně sacharidů, žádné zpracované potraviny a živočišná strava mohou pomoci zmírnit účinky environmentálních toxinů, jako jsou všudypřítomné plastifikátory, které jsou hlavními složkami Heart & Soil.
Údaje ukazují, že míra neplodnosti po desetiletí roste v tom, co Shanna Swanová, PhD, nazývá „1% efekt“, popisující klesající počet spermií, testosteronu a plodnosti a rostoucí výskyt rakoviny varlat a potratů – to vše kolem 1 % ročně.
Je důležité poznamenat, že falešné maso není maso, ale ultrazpracované potraviny s geneticky upravenými komponenty; průmysl tvrdí, že má menší uhlíkovou stopu než maso CAFO, ale výměna jednoho nefunkčního systému za jiný není řešením.
Ultra-zpracované potraviny mají vysoký obsah toxických chemikálií, jsou málo výživné a mají vysoký obsah sacharidů, což vše negativně ovlivňuje výsledky těhotenství. Obsahují také kyselinu linolovou, která poškozuje citlivost na inzulín a způsobuje srdeční choroby, demenci a obezitu.
Video níže – přepis videa:
Mohl se klíč k plodnosti a zdravému těhotenství skrývat v naší minulosti? Jednou z největších otázek, kterým ženy dnes čelí, je: „Jaké potraviny bych měla jíst pro zdravé těhotenství? A přestože se řídí běžnými radami a „dělají všechny správné věci“, mnoho žen stále bojuje s emocionálním, fyzickým a finančním otřesem neplodnosti a náročným těhotenstvím. V Nourished se setkáváme s matkami a lékařskými specialisty, kteří šli proti proudu a vrátili se k tradičním živočišným potravinám, o nichž bylo vždy známo, že podporují matku a dítě. Protože před prenatálními vitamíny byly tyto potraviny ceněny pro svou schopnost podporovat početí a tvorbu zdravých, krásných miminek: „Aniž bychom znali názvy vitamínů obsažených v těchto potravinách, izolované tradiční společnosti uznaly jejich význam ve stravě a hojně jedly živočišné produkty, které je obsahují. Správně věřili, že takové potraviny jsou nezbytné pro plodnost a optimální vývoj dětí.“ – Sally Fallon, výživné tradice Vzhledem k tomu, že 1 z 5 párů nemůže otěhotnět a mnoho žen se snaží dosáhnout zdravého těhotenství, všichni víme, že se tento problém dotkl. Sdílejte s nimi prosím tento film v naději, že jim pomůže zažít radosti zdravého rodičovství. Nakupujte doplňky s nejbohatšími živinami na planetě: všichni známe někoho, koho se tento problém dotkl. Sdílejte s nimi prosím tento film v naději, že jim pomůže zažít radosti zdravého rodičovství. Nakupujte doplňky s nejbohatšími živinami na planetě: všichni známe někoho, koho se tento problém dotkl. Sdílejte s nimi prosím tento film v naději, že jim pomůže zažít radosti zdravého rodičovství. Nakupujte doplňky s nejbohatšími živinami na planetě:
Dr. Joseph Mercola
Ve výše uvedeném 20minutovém videu Dr. Paul Saladino, zakladatel společnosti Heart & Soil, která pomáhá lidem vrátit se ke způsobu, jakým jedli naši předkové, 1 pojednává o vztahu mezi poklesem plodnosti a jídlem, které většina mužů a žen přijímá. jíst dnes. Dieta je často označována jako standardní americká strava (SAD), která se skládá z vysoce zpracovaných potravin s vysokým obsahem sacharidů.
Jedním z největších zdravotních problémů v USA je váha. Podle sídísí 2 trpí 73,6% dospělých nad 20 let nadváhou, včetně obezity, přestože většina lidí se snaží být štíhlá a v rámci zdravého váhového rozpětí.
Dlouho jsem psal o výhodách konzumace cyklické ketogenní diety , která se zaměřuje na minimální příjem sacharidů , což může pomoci dosáhnout a udržet si zdravou váhu. Kromě toho, že ketogenní dieta snižuje riziko nadváhy a obezity, snižuje také chronický zánět a produkuje mnohem méně reaktivních forem kyslíku.
Vyloučení cukru a sacharidů také pomáhá snížit riziko chronického zánětu, který je jádrem mnoha chronických onemocnění, které „společně představují hlavní příčiny invalidity a úmrtnosti na celém světě“. 3
I když doporučuji, aby sacharidy neobsahovaly více než 5 % stravy, podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí 4 je průměrný příjem sacharidů u mužů 45,9 % jejich stravy; průměrný příjem sacharidů u žen je 47,4 % jejich stravy.
Ve své knize „Epidemie obezity: Co ji způsobilo? Jak ji můžeme zastavit? Zoe Harcombeová uvádí, že základní chybou dietních plánů je nepochopení termodynamického zákona. Podle ní existuje složitá biochemická dynamika, se kterou se nepočítá, když se počítají pouze přijaté a vydané kalorie.
Termodynamika se týká pohybu energie. Například energie, která se spotřebovává na zpřístupnění bílkovin tělu, je 25 až 30 %. Stejný efekt u sacharidů je však 6 až 8 %. Obezita je sice významným zdravotním problémem, ale není jediným zdravotním problémem vyvolaným konzumací stravy s vysokým obsahem sacharidů.
Srovnání vedle sebe je působivé
Ve výše uvedeném videu Saladino a porodní asistentka Lindsey Meehleisová diskutují o nedostatku živin v SAD a o tom, jak ovlivňuje plodnost a výsledky těhotenství. Saladino a Meehleisová navrhují a viděli, že návrat k výživově bohaté stravě živočišného původu může pomoci zmírnit expozici glyfosátům a mikroplastům narušujícím endokrinní systém a plodnost v životním prostředí.
Ve videu jedna matka dvou dětí, která v době natáčení čekala třetí dítě, vypráví o svém sedmiletém vegetariánském období. Popisuje se jako „uzavřená“ poté, co si přečetla titulky, ale sama informace příliš nezkoumala.
Teprve když se seznámila se svým manželem a ten se začal vyptávat na její nízkou energii a chronické podřimování, začala uvažovat o tom, že vegetariánská strava s vysokým obsahem obilovin a alternativ masa jí možná neposkytuje správnou výživu. Jiná matka vypráví svůj příběh o tom, jak se ve svých 30 letech dozvěděla, že 40 % jejích vajíček nemusí být vzhledem k jejímu věku životaschopných.
Přesto po přechodu na živočišnou stravu snadno otěhotněla a po celou dobu těhotenství se cítila neuvěřitelně zdravá. Saladino, porodní asistentka i matky, s nimiž byly vedeny rozhovory, zdůrazňovali potřebu zařadit do jídelníčku maso z vnitřností a svěřili se, že je na celém světě považováno za lahůdku, protože jde o „jedny z nejvýživnějších potravin na planetě“.
Vnitřnosti obsahují důležité živiny, jako je cholin, selen, hořčík, vitamin A, zinek a železo. A na rozdíl od laboratorně vyráběných doplňků stravy jsou biologicky dostupnější. Meehleisová vypráví o své interakci s těhotnou ženou ve 30. týdnu, které nasadila doplněk stravy ze srdce a jater. Již o týden později tato žena Meehleisové napsala, že se po pouhém týdnu přidávání „nejlepšího multivitamínu přírody“ cítila nejlépe za celé těhotenství.
Saladino se obává, že těhotenské vitamíny nejsou tak biologicky dostupné jako maso z orgánů a „způsobují více škody než užitku, protože dávají lidem falešný pocit bezpečí. Mají představu, že nemusím přemýšlet o tom, co jím,“ říká. „Mohu dál jíst nezdravé jídlo nebo nejíst dostatek živočišných potravin.“
Meehleis vysvětluje význam placenty jako orgánu, který zásobuje dítě živinami během růstu a vývoje. „To je to, co dítě vyživuje. Tohle je domov dítěte a my se musíme dívat na to, co dnes dáváme do svého těla.“ Právě v tomto bodě videa si prohlíží dvě placenty vedle sebe.
Jedna patří matce, která se po celou dobu těhotenství stravovala čistě vegetariánsky, a druhá matce, která se stravovala výživově bohatou živočišnou stravou. Placenta matky, která se stravuje vegetariánsky, je o poznání světlejší a chudokrevnější barvy a nevypadá tak hustě a zdravě.
„Nemohu uvěřit rozdílu v kvalitě placenty, a to nejen v kvalitě placenty, ale následně i ve výživě toho, v čem dítě rostlo a co dostávalo po celou dobu těhotenství.“ Dále vysvětluje rozdíly, které může cítit v jednotlivých orgánech.
„Je prostě zřejmé, že v kvalitě a konzistenci těchto placent je tak obrovský podstatný rozdíl.“ Zatlačí na několik oblastí placenty a řekne: „Tomu se říká kalcifikace. Když ji nahmatáte, je tvrdá a má trochu pískovou konzistenci. Je to v celé placentě a není to to, co bychom v těhotenství chtěli vidět.“
Míra neplodnosti stoupá
Saladino a Meehleis ve videu poukazují na vliv mikroplastů a ftalátů narušujících endokrinní systém na plodnost. Vědci zaznamenali snížení plodnosti v posledních desetiletích a chápou důsledky, které to má pro budoucnost lidstva. V roce 1992 se o možném poklesu plodnosti poprvé dozvěděla doktorka Shanna Swanová z Icahn School of Medicine at Mount Sinai v New Yorku.
Je reprodukční epidemioložkou a profesorkou environmentální medicíny a veřejného zdraví. Přečetla si studii5 , která ukazovala důkazy o klesající kvalitě spermatu za posledních 50 let, a zdálo se jí to extrémní. Šest měsíců strávila vyhodnocováním 61 studií, které byly zahrnuty do přehledu, a tím začala její desetiletá cesta za odhalením tohoto znepokojivého trendu.
Díky dlouholetému pečlivému výzkumu zjistila, že za klesající plodností stojí třída chemických látek zvaných ftaláty, které jsou tak všudypřítomné, že CDC uvedla, že „expozice ftalátům je v americké populaci široce rozšířená“.6 Odhaduje se, že na celém světě se ročně použije 8,4 milionu tun změkčovadel, včetně ftalátů.7
Kniha Swanové „Count Down“ vychází ze studie z roku 2017 , jejímž byla spoluautorkou a která zjistila, že počet spermií klesl od roku 1973 do roku 2011 o 59,3 %. Nejvýraznější pokles byl zjištěn u mužů ze Severní Ameriky, Evropy, Austrálie a Nového Zélandu, kde mnozí z nich měli koncentraci spermií nižší než 40 milionů na mililitr, což je považováno za hranici, kdy má muž problém oplodnit vajíčko.
U mužů z těchto zemí došlo k 52,4% poklesu koncentrace spermií a 59,3% poklesu celkového počtu spermií, což je koncentrace spermií vynásobená celkovým objemem ejakulátu. Swan nazývá zjevnou synergii mezi plodností a reprodukčním zdravím „1% efektem“, protože údaje ukazují, že počet spermií, testosteron a plodnost klesají, zatímco rakovina varlat a potratovost stoupají – to vše přibližně o 1 % ročně.9
Falešné maso není maso
Meehleis a Saladino ve videu hovoří o svých pacientech, jejichž problémy s plodností se podařilo zvrátit poté, co se vzdali zpracovaných potravin a zaměřili se na živočišnou stravu. Je však důležité poznamenat, že bez ohledu na to, jak moc se zpracovatelský průmysl snaží, aby jeho výrobky vypadaly a působily jako skutečné maso, falešné maso není maso. To zdaleka ne.
Ve skutečnosti falešné maso dokonale odpovídá definici ultrazpracovaných potravin, které obvykle obsahují pět a více složek, z nichž mnohé se v domácí kuchyni běžně nepoužívají.10 Mezi výrobky z falešného masa patří také falešná krev zpracovaná z geneticky upravených kvasnic, která má napodobovat chuť a strukturu skutečného hovězího masa.11
Zatímco FDA klasifikoval Impossible Burger jako obecně uznávaný jako bezpečný („GRAS“) na základě údajů poskytnutých Nebraskou a Wisconsinskou univerzitou12 , jiní odborníci o tom přesvědčeni nejsou.
Podle Centra pro bezpečnost potravin13 je 94 % sójových bobů pěstovaných v USA geneticky upraveno. Pro stanovení bezpečnosti pro člověka při konzumaci chemických sloučenin není dostatek údajů14 , protože tyto sloučeniny jsou vyráběny z geneticky pozměněných kvasinek sklízených z geneticky pozměněných sójových bobů.
Ultrazpracované potraviny přispívají k obezitě,15 rostoucímu počtu kardiovaskulárních onemocnění a zvýšenému riziku úmrtí ze všech příčin.16 Průmysl používá strategie, jak tento produkt prezentovat jako zdravější a šetrnější k životnímu prostředí, což mnohé vede k přesvědčení, že potraviny, které konzumují, chrání jejich místní ovzduší a vodní zdroje. Jedním z tvrzení je, že výrobky jsou udržitelné a zanechávají menší uhlíkovou stopu než tradiční produkce hovězího masa.
Když se to porovná se zařízeními CAFO, kde se se zvířaty zachází nehumánně, používání antibiotik přispívá k rozsáhlé rezistenci vůči antibiotikům a odpadní produkty poškozují ovzduší a vodní zdroje, mohou se hodnotit o něco lépe. Jak se však ukázalo v minulosti, přechod od jednoho nefunkčního systému k druhému není řešením.
Aby bylo možné posoudit a porovnat dopad typické produkce hovězího na životní prostředí s falešným masem, nechal Impossible Burger vypracovat studii od společnosti Quantis 17 a Beyond Meat zadal studii od University of Michigan. 18 Obě společnosti zjistily podobné výsledky. Shrnutí zveřejněné na Impossible Foods 19 ukázalo, že jejich produkt snížil dopad na životní prostředí o 87 % až 96 % ve studovaných kategoriích.
White Oaks Pasture v Blufftonu ve státě Georgia odpověděla a zadala a publikovala stejnou analýzu společnosti Quantis20, která ukázala, že ranč má čisté celkové emise v záporných číslech ve srovnání s masem CAFO. Emise ve White Oaks byly také mnohem nižší než průměrná produkce sójových bobů, která je základem pro rostlinné hamburgery a falešnou krev.
Kromě toho emise z White Oaks Pasttures zahrnovaly velkou negativní sekvestraci uhlíku v půdě , o které jsem v mnoha článcích vysvětloval, že je zásadní pro ochranu před znečištěním ovzduší a změnou klimatu. Jinými slovy, techniky regenerativního zemědělství jsou zdravější pro životní prostředí, produkují zdravé produkty pro lidskou spotřebu a živí půdu, takže půda pokračuje v produkci rok co rok.
V mém rozhovoru pro rok 2021 ( Bitchute, 10. března 2021 ) se Saladinem jsme diskutovali o stravě od nosu po ocas u afrického kmene Hadza , který patří mezi nejlepší dosud žijící reprezentace způsobu života raných lidí. Jejich strava je především maso a zahrnuje maso z orgánů a pojivovou tkáň, hlízy, bobule a ovoce a med ze stromu baobab. Chronická onemocnění jsou vzácná a mnoho z nich zůstává vitálních až do vysokého věku.
Jak kyselina linolová poškozuje vaše zdraví
Problémy s ultrazpracovanými potravinami během těhotenství nekončí toxickými chemikáliemi, nedostatkem výživy a vysokým obsahem sacharidů. Většina zpracovaných potravin má také vysoký obsah omega-6 mastných kyselin, konkrétně kyseliny linolové. Každý muž, žena, dítě a miminko zažívá škodlivé účinky kyseliny linolové.
Zpracované oleje ze semen, také označované jako rostlinné oleje, poškozují váš imunitní systém, který hraje důležitou roli při ochraně plodu a matky během těhotenství. Výzkumníci 21 zjistili, že existuje jedinečná třícestná komunikace mezi imunitním systémem, těhotenskými hormony a střevní mikroflórou, která hraje roli v nepříznivých výsledcích těhotenství.
V roce 2022 imunolog z CNBC News označil cukr za „nejhorší potravinovou složku pro váš imunitní systém“, 22 z velké části proto, že přispívá k inzulínové rezistenci a obezitě, která zvyšuje zánět a způsobuje poškození krevních cév. Co ale většina „odborníků“ na zdraví prostě nechápe, je, že oleje ze semen jsou ještě horší než cukr.
Nejen, že je většina omega-6, které jíte, včetně olejů ze semen, poškozena a zoxidována zpracováním, ale i když jsou tepelně neupravené a nedotčené, když je konzumujete v jakémkoli, ale malém množství, vaše tělo je degraduje na volné radikály, které poškozují prakticky každou tkáň. ve vašem těle.
Saladino v podcastu vysvětlil, že kyselina linolová „narušuje citlivost na inzulín na úrovni vašich tukových buněk“, 23 v podstatě je činí citlivějšími na inzulín – a protože vaše tukové buňky kontrolují citlivost na inzulín zbytku vašeho těla uvolňováním volných mastných kyselin, skončíte s inzulínovou rezistencí.
Inzulínová rezistence a vysoká hladina glukózy v krvi mají škodlivý vliv na rostoucí plod. 24 Zvyšuje riziko, že se dítě narodí předčasně, bude mít problémy s dýcháním, příliš vysokou hmotnost nebo nízkou hladinu glukózy v krvi. Vysoká hladina glukózy v krvi během raného těhotenství může ovlivnit vývoj srdce, mozku, plic a ledvin dítěte.
U dospělých jsou oleje ze semen zodpovědné za srdeční choroby, věkem podmíněnou degeneraci šedé kůry mozkové, cukrovku, obezitu a demenci.25 V rozhovoru s Tuckerem Goodrichem26 , který se od IT systémů pro řízení rizik, kde vyvinul program používaný dvěma největšími hedgeovými fondy na světě, přesunul k lékařskému výzkumu, vysvětlil, že u zvířat se obvykle vyvine rakovina, když kyselina linolová dosáhne 4 až 10 % příjmu v potravě.
Většina Američanů však konzumuje přibližně 8 % kalorií ze semenných olejů. To znamená, že jsme daleko za hranicí bezpečnosti zjištěnou v laboratoři. Údaje27 také ukazují, že úmrtnost na kovid-19 je silně ovlivněna množstvím konzumovaných nenasycených tuků. Příjem nenasycených tuků je spojen se zvýšenou úmrtností na covid-19, zatímco příjem nasycených tuků, které se vyskytují ve stravě živočišného původu, riziko úmrtí snižuje.
Autoři poznamenali, že nenasycené tuky „způsobují poranění [a] selhání orgánů připomínající covid-19“.28 Všechny údaje naznačují, že ženy, které jsou těhotné nebo chtějí otěhotnět, mají lepší zdravotní zkušenosti, když jedí stravu živočišného původu a vyhýbají se ultra zpracovaným potravinám.
Zdroje a odkazy
- 1 Live Ancestral 23. srpna 2022
- 2 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, obezitu a nadváhu, horní část
- 3 Přírodní medicína, 2019;25(12)
- 4 Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, strava/výživa
- 5 BMJ, 1992; 305 (6854)
- 6 CDC, Ftaláty Factsheet
- 7 CNN, 20. února 2021
- 8 Aktualizace lidské reprodukce, 2017;23(6)
- 9 Sustainable Pulse, 26. února 2021
- 10 Aktuální vývoj ve výživě, 2019;3(2) Tabulka 1
- 11 Novinky o bezpečnosti potravin, 10. září 2019
- 12 Národní kompas, 23. listopadu 2017
- 13 Centrum pro bezpečnost potravin, O geneticky upravených potravinách
- 14 spotřebitelských zpráv, 29. srpna 2019 Subhead Impossible Burger, 55 % DTP
- 15 BMJ, 2019;365
- 16 BMJ, nové důkazy spojují ultra zpracované potraviny s řadou zdravotních rizik
- 17 Quantis, Comparative Environmental LCA of the Impossible Burger s konvenčním mletým hovězím burgerem
- 18 University of Michigan, 14. září 2018
- 19 Impossible Foods, Environmental Life Cycle Analysis
- 20 Quantis, Hodnocení uhlíkové stopy regenerační pastvy na pastvinách s dubem bílým
- 21 Best Practices and Research Klinická gastroenterologie, 2020; 44(101671)
- 22 CNBC, 15. ledna 2022
- 23 YouTube, 23. června 2020, min 1:44:10
- 24 Národní institut diabetu a onemocnění trávicího traktu a ledvin, Těhotenství, pokud máte cukrovku, podkapitola 1
- 25 YouTube, 26. srpna 2021, min 00:25
- 26 Bitchute, 11. prosince 2020
- 27, 28 Gastroenterologie, 2020;159(3)
ZDROJ: The Exposé https://expose-news.com/2023/02/14/animal-based-diets-mitigate-environmental-toxins/
Howdy! I just want to offer you a big thumbs up for the great information you have got here on this
post. I’ll be coming back to your web site for more soon.