Masivní propouštění zaměstnanců po celém světě: Levicově extremistické Sorosovy nadace ve vážných problémech?
Masivní propouštění zaměstnanců po celém světě: Levicově extremistické Sorosovy nadace ve vážných problémech?
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
4.2.2024
Open Society Foundations pana Sorose zaměstnávala v roce 2021 po celém světě zhruba 1700 lidí. Počet zaměstnanců se nyní zřejmě snížil pod 500. Několik kanceláří, především v Africe, ale také v Barceloně a Baltimoru, bylo uzavřeno. Snížení počtu zaměstnanců bude pravděpodobně mnohem drastičtější, než bylo oznámeno v červenci 2023, kdy se oficiálně hovořilo o 40 %. Kritici doufají, že samozvaný světový vůdce ztratí vliv na vlády a společnosti.
Nejprve k definici pojmu. Co je považováno za „levicový extremista“? Každý, kdo chce změnit nebo odstranit takzvaný „základní svobodný demokratický řád“, je považován za extremistu. Levicový extremista je tedy nepřítelem demokracie – tedy odpůrcem svobodného utváření vůle v populaci, která by měla v konečném důsledku vést k demokratickým rozhodnutím. George Soros a jeho různé iniciativy často využívají levicového extremismu, protože jednotlivci a organizace, které mají k této politice kladný vztah, jsou velmi naivní a nepozemské, a proto mnohem snáze kontrolovatelné. O tom, že Soros uvažuje, je známo od Sorosových úniků, kdy se objevily četné e-maily. Jeden z nejslavnějších výroků v něm: „ Merkelová je nejlepším spojencem USA proti Rusku “.
Soros se se svou Open Society Foundation snaží o masivní vliv na formování mínění. Lobbing se pokouší nebo institucionalizuje na mnoha úrovních, ať už jde o politické instituce, média nebo nevládní organizace. V roce 2016 výše uvedené úniky zveřejnily, že několik rakouských poslanců bylo považováno za „spolehlivé spojence“ Sorose a jeho nadace. Tehdy to byli Eugen Freund (SPÖ), Ulrike Lunacek (Zelení), Angelika Mlinar (NEOS), Evelyn Regner (SPÖ), Michel Reimon (Zelení), Monika Vana (Zelení), Josef Weidenholzer (SPÖ). Intenzivní je zejména vazba na Neos, která v době svého založení chtěla pravděpodobně představovat jakési levicové ÖVP. V roce 2017 se současná šéfka Neos Beate Meinl-Reisinger v tiskové zprávě ohradila proti strašlivé mediální kampani proti židovskému narozenému Georgi Sorosovi, která se údajně odehrávala v Maďarsku.
Samotnému Sorosovi je nyní 93 let a stále více ho zastupuje jeho syn Alexander Soros (38), který vstupuje a vystupuje z elity „bohatých a krásných“ a také dostává v Rakousku kdykoli jmenování, včetně nejvyšších politiků. Soros vydělal své obrovské bohatství, nyní v hodnotě téměř 7 miliard dolarů, v 90. letech minulého století sázením proti britské libře šterlinků. Ale to není vše, v jeho nadacích je zaparkovaných mnohem více peněz, které se používají proti západním demokraciím. V roce 2016 odhadl Forbes jeho majetek na 25 miliard dolarů – 18 miliard dolarů šlo do jeho nadací. A každý, kdo chápe závažnost peněz, ví, že tyto částky se pravděpodobně do dnešního dne výrazně zvýšily. Na vlastní domovské stránce je jako aktiva uvedeno „více než 22 miliard USD“. Během třiceti let bylo údajně investováno kolem 30 miliard USD.
Investice Sorosovy nadace nejsou vždy transparentní – kolem amerických voleb vždy proudí spousta peněz na podporu „demokratického“ prostředí americké levice. I když to bylo sporné, peníze tekly také do rasistických násilných organizací, jako je Black Lives Matter. Soros také podporuje lobbing a sítě, které prosazují agendu potratů a sebevražd.
Ale nyní k doufejme pozitivnějšímu vývoji. Open Society Foundations oznámily, že budou masivně snižovat svou pracovní sílu. Z 1 700 zaměstnanců v roce 2021 jich v roce 2024 zůstalo méně než 500, jak sestavil „ hlas lidí “ s odkazem na Bloomberg . Bloomberg uvedl šest kanceláří v Africe, které byly uzavřeny v roce 2023. Celkem bylo uzavřeno „více než tucet kanceláří v Africe a Asii“ a tyto byly odstraněny z domovské stránky organizace. Zavřeny byly také pobočky v Barceloně (Španělsko) a Baltimoru (USA).
Organizace loni oznámila, že se chce z Evropy z velké části stáhnout. Postupy jsou však v tomto ohledu rozporuplné, George Soros tuto orientaci na konferenci v Rakousku popřel. Ve skutečnosti chtějí změnit „strategický směr“ a stáhnout se pouze z některých oblastí práce . Spíš se chtějí více angažovat ve východní Evropě. Kritici by to nazvali „zažehnutím“ – po vyjmenování podpory Ukrajiny Soros konkrétně jmenoval Moldavsko jako aktuální projekt. Pokud tedy v příštích několika letech vypuknou v Moldavsku nepokoje nebo povstání, můžete přijít na to, odkud přicházejí.
Důležitou roli by v tom měla sehrát CEU, univerzita Open Society Foundations, která slouží jako školící hřiště pro kádry a vysílá své absolventy na významné pozice v různých zemích. Tyto seznamy absolventů můžete jistě porovnat s Young Global Leaders Klause Schwaba, až na to, že ve skutečnosti prošli mnohaletým akademickým studiem u Sorose – a byli pečlivě připraveni na očekávané úspěchy pro Sorosovu říši. Poté, co byla univerzita zakázána v Maďarsku, spolková vláda ÖVP-Zelená v Rakousku, ruku v ruce se socialisticky řízenou Vídní, ráda přivedla tuto „vzdělávací instituci“ do rakouského hlavního města.
Nesdílíme hodnocení „hlasu lidu“, že jde o případ stažení Sorose, protože celosvětový odpor je příliš velký.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!