, , , , ,

JEŠTĚ POŘÁD VÁM TO NEDOCHÁZÍ??? Na celém území ČR začal platit zákaz venkovního chovu drůbeže

zákaz chovu drůbeže

JEŠTĚ POŘÁD VÁM TO NEDOCHÁZÍ??? Na celém území ČR začal platit zákaz venkovního chovu drůbeže

13.12.2022

Státní veterinární správa (SVS) zakázala na celém území České republiky venkovní chov drůbeže, opatření bude platit od středy. Důvodem je rostoucí počet ohnisek vysoce patogenní ptačí chřipky. Chovatelům drůbeže s výjimkou holubů a běžců, jako jsou pštrosi, veterináři nařídili umístit chované ptáky do budov. Tam, kde to není možné, je třeba maximálně omezit kontakt chované drůbeže s volně žijícími ptáky. Informoval o tom mluvčí SVS Petr Vorlíček. Stejné opatření bylo naposledy vyhlášeno loni koncem listopadu.

V Česku bylo od začátku letošního prosince potvrzeno šest nových ohnisek ptačí chřipky, pět v malochovech drůbeže a jedno ve velkochovu kachen na výkrm, uvedla SVS. Poukázala tak na chov ve Frahelži na Jindřichohradecku, kde bylo kvůli nákaze 5. prosince utraceno 15 000 kachen. „Čtyři z ohnisek se nacházejí ve Středočeském a dvě v Jihočeském kraji. Ve všech případech se jednalo o vysoce patogenní variantu subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka,“ dodala SVS.
Nových ohnisek podle veterinářů přibývá v celé Evropě. Nebezpečí zavlečení nákazy do chovů se vždy výrazně zvyšuje v době migrace volně žijících ptáků, upozornila SVS. „Změny zdravotního stavu či zvýšené úhyny v chovech je třeba neprodleně hlásit místně příslušné krajské veterinární správě,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Podle nařízení se také v chovech mohou pohybovat jen lidé, jejichž činnost je pro péči o drůbež zcela nezbytná. Vodu a krmivo musejí všichni včetně chovatelů holubů a běžců podávat uvnitř budovy případně pod přístřeškem, který zabrání kontaminaci výkaly volně žijících ptáků. Před kontaminací se musí chránit i skladované krmivo, stelivo a voda. Chovatelé registrovaní v ústřední evidenci hospodářských zvířat, na jejichž hospodářstvích není drůbež či ptáky možné umístit do budov, o tom musejí neprodleně informovat krajskou veterinární správu.

Zdroj: ČTK https://nasregion.cz/na-celem-uzemi-cr-zacal-platit-zakaz-venkovniho-chovu-drubeze-310956/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 

2 replies
 1. Kevin
  Kevin says:

  A když položíš otázku, zda mají izolovaný „vir“ subtypu H5N1, nemůžeš dostat kladnou odpověď. Je to přesně jako s virem SARS. Existuje pouze v počítačové databázi. To znamená pouze ve virtuální realitě.

  Chtějí nás prostě zbavit potravin a natlačit do výrobků z červů.

  Odpovědět
 2. Martin
  Martin says:

  A opět stejná ,,virová melodie“ jen s jiným podtextem. Boj s neviditelným nepřítelem pokračuje. Největším neštěstím pro tento národ jak vidno, jsou nevědomí zaměstnanci státních institucí a úřadů. Mnozí se jistě již tetelí jak budou možná opět s policií ČR obcházet chovatele a udělovat tučné pokuty a ,,rozdávat kulatá razítka“. Koneckonců zkušenosti jim můžou předat zaměstnanci KHS, nacvičeno to mají dokonale v souvislosti s kontrolou dodržování povinného nošení roušek a respirátorů a covid certifikátů z posledních dvou let.

  Tupcům nebo zbabělcům nevadí když zlikviduje zákazem či statisícovou pokutou jiného obyčejného člověka. Kde není vědomí není ani svědomí. Kvůli takovým užitečným idiotům začaly a pokračují tyto likvidační procesy. Likvidace lidí a jejich svobodného života již po několikáté v historii opět započala v roce 2019 nově s mRNA terapií, pokračuje přes vysoké ceny paliv, energie, vysoké ceny potravin, teď zákazy venkovního chovu. Vždyť to svinstvo páchané na lidech za ty poslední více jak dva roky je už tak průhledné, jako i jejich obhajující průhledné lži.

  Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *