, , , ,

Do Česka poslali drsně závadné ovoce. Prodává se všude. Vůbec ho nesmíte jíst, jinak skončíte zle

Do Česka poslali drsně závadné ovoce. Prodává se všude. Vůbec ho nesmíte jíst, jinak skončíte zle

12.12.2023

Petr Vavrenka

Vánoce jsou obdobím, kdy si lidé rádi dopřejí nejen nejrůznější cukrovinky, ale ve větší míře také kvalitní ovoce. To by na žádné bohaté tabuli zkrátka nemělo chybět. Lidé jsou ochotni akceptovat i vyšší ceny, za které je třeba plody aktuálně kupovat, ovšem málokdo si chce za tyto pálky koupit něco, co by v žádném případě neměl konzumovat.

Našlo se to tam

To se ale bohužel velmi jednoduše může stát. Už poněkolikáté se v České republice objevilo velmi závadné ovoce, jak varovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Ta ho dokázala zachytit, tentokrát v obchodním řetězci Albert, což není vůbec dobré.

Rozbor v akreditované laboratoři SZPI v Praze v předmětném ovoci potvrdil přítomnost pesticidu chlorpyrifos v množství 0,029 miligramů na kilogram (mg/kg), což je přibližně třikrát více, než stanovuje příslušný právní předpis,” uvádí ve svém hlášení SZPI.

O jaké ovoce se konkrétně jedná? Není to nic menšího než oblíbené broskve, navíc původem z Řecka. Prodávaly se v maloobchodních prodejnách Albert. Testovaný vzorek potom pocházel z prodejny tohoto řetězce na Masarykově náměstí ve Vysokém Mýtě.

Foto: Shutterstock

Už je to normou

Něco podobného by se každopádně nemělo stávat, ale v České republice už je to spíše pravidlem. Obchodní řetězce už ani nijak neskrývají, že se snaží nakupovat všude možně po světě to nejlevnější zboží, které potom servírují tuzemským zákazníkům.

 

 

 

 

 

 

Děkujeme za Vaší podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj našich nezávislých informačních platforem.
Podpořte nás, prosím, i finančně, překlady a vysílání opravdu stojí hodně peněz. Děkujeme.
Podpořit ZDE 👇👇👇:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IBAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP
Další zajímavé články najdete ZDE:
E-mail: podpora.volnyblog@protonmail.com
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *