, , , ,

Brusel nařídil Česku a Slovensku zvýšit daně na potraviny a energie o 50%, jinak přijdou o dotace!

česko aně

Brusel nařídil Česku a Slovensku zvýšit daně na potraviny a energie o 50%, jinak přijdou o dotace!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Brusel se definitivně zbláznil! Podle výpočtů belgické poslankyně Europarlamentu Sary Matthieu, členky strany Zelených, bude muset Česko a Češi do roku 2050 každý rok investovat do tzv. dekarbonizace domů a bytů 237 miliard korun, jinak nesplní dekarbonizační nařízení EU, a bude stamiliardová pokuta! (Údaje pro Slovensko na konci analýzy.)

V Česku je skoro 5 milionů bytů a domů. Každý majitel českého domu a nebo bytu tak bude muset z vlastní kapsy průměrně zaplatit 1,1 milionu korun, aby splnil nejnovější bruselské nařízení. Pomoc od vlády se splněním nařízení nedostane, protože český státní rozpočet je už teď podle vládních ekonomů ve strukturálním deficitu přes 220 miliard korun. (Strukturální deficit = rozdíl mezi příjmy a výdaji státu, který nezapočítává vlivy ukrajinské války a energetické krize, a další mimořádné protikrizové výdaje.) Podle vlády, aby se strukturální deficit odstranil, je třeba zvýšit daně, snížit zdravotní péči a důchody! Dekarbonizaci budov přitom prosadila v Bruselu Česká vláda, jmenovitě ministr Jurečka. Fiala musí být blázen, protože nejdřív nechá vyhlásit, že vláda musí snižovat veřejné výdaje, výdaje na zdravotnictví a důchody, a zvyšovat daně, aby odstranila 220 miliard strukturálního deficitu Česka, který způsobil Babiš, a potom pošle do Bruselu magora Jurečku, aby tam na Česko prosadil uvalení každoroční platby 237 miliard za dekarbonizaci! To je evidentní případ pro doktora Chocholouška. Fialova levá půlka mozku nejspíš neví, co dělá pravá!

Žádná česká vláda nemůže hospodařit každý rok až do roku 2050 s rozpočtovým deficitem nejméně 437 miliard CZK, jak vymysleli v Bruselu! (200 miliard strukturální deficit, 237 miliard roční náklady dekarbonizace.)

Aby Česko dekarbonizační cíl Bruselu do roku 2050 splnilo, musela by vláda Česka zvýšit měsíční zdanění každého Čecha včetně důchodců a nemluvňat o 1879 korun měsíčně! Pro Vaši představu, Česko letos vybere na dani DPH, kterou platí občané ze všeho, co si koupí v obchodě asi 500 miliard korun. Aby Česko získalo 237 miliard korun na každoroční plnění nejnovějšího bruselského dekarbonizačního nařízení, bude muset Fiala zvýšit daně DPH o 50%, a nebo donutit občany, aby vše zaplatili z vlastních kapes rovnou. Pokud Fiala zvolí cestu vládních subvencí na dekarbonizaci,  za potraviny už nebudete platit 15% dan, ale 22,5% dan. Za koupi auta a nebo nového bytu, či jeho přestavbu už nebudete platit 21% dan, ale 31,5% dan!  Třeba konkrétně, za populární základní lék ibuprofen budete muset platit ne 10% daň, ale 15% daň! Vzhledem k tomu, že DPH tvoří necelou polovinu vybraných daní v Česku, je možné také o 50% zvednou zdanění občanů a firem. Toto zvýšení daní se už ovšem plánuje pro snížení strukturálního deficitu (200 miliard), a tak na dotace občanům pro plnění dekarbonizačních nařízení nezbydou peníze!

Každého občana Česka, tak čeká buď investovat do své nemovitosti 1,1 milionu, a nebo platit zvýšený nájem, a nebo platit zvýšené daně! Nebo se také Češi mohou rozhodnout, že Fialu i s celým Bruxelae pošlou do důchodu! A na to je už nejvyšší čas, protože  dekarbonizace budov představuje pouze investiční náklady na dekarbonizaci budov. A k nim (236 miliard ročně) je třeba ještě připočítat platby dekarbonizačních poplatků (tzv. Jurečkovné), které představují celkem 28 miliard ročně – podrobně v MAP-1543.

Fialovi vládní ekonomičtí poradci tvrdí, že výdaje na české důchody budou v roce 2060 neudržitelné, protože vygenerují deficit 4% HDP! Asi jim to taky moc nepálí, protože výdaje Česka jen na Jurečkovu dekarbonizaci budou v letech 2027-2050 představovat 3,36% HDP Česka! Pokud tedy má být neudržitelný deficit důchodů až v roce 2060 (4% HDP), jak může být udržitelný deficit dekarbonizace 3,6% HDP v letech 2027-2050?! Odpověď je jediná, protože dekarbonizaci budou muset platit Češi z nových daní, poplatků a plateb! A nebo jde o další případy pro doktora Chocholouška!

Belgická poslankyně Europarlamentu za zelené Sara Matthieu oznámila, že v letech 2027 až 2050 bude muset region Flandry, včetně Bruselu investovat 6 miliard EUR ročně do dekarbonizace budov, aby byl splněn cíl EU. Region Flandry má 6,6 milionu obyvatel, a je co do budov srovnatelný s Českem. Proto jsme čísla Matthieu přepočetli na počet Čechů a Slováků. Nutno dodat, že v Belgii jsou naprosto jiné platy. Medián mezd, tedy mzda, kterou bere nejméně 50% obyvatel Flander je 75 000 CZK. Medián českých mezd v listopadu byl jen  34 993 KČ. Přes tento nepoměr mezd Čechů a Belgičanů, poslankyně Matthieu varovala, že Belgičtí chudí lidé si nebudou moci dovolit platit nařízenou dekarbonizaci, a že Belgie na ni ani nemá peníze! Česko ani Slovensko žádné dotace na chudé ani z Bruselu nedostanou, protože podle bruselských statistik je v Česku jenom 10,7% lidí chudých a na Slovensku 16%, kdežto v Belgii s dvojnásobnými platy je 20% chudých lidí!

Že to v České vládě nikomu moc nemyslí je jasné z případu madam Černochové. Ta se rozhodla nakoupit 210 švédských bojových vozítek pěchoty, jedno za 247 milionů korunRusko přitom letos produkuje jeden tank T-14 Armata za 150 milionů korun. Švédské vozítko pěchoty CV-90 je sice hezké a na propagandistický fotkách se bude vyjímat, ale proti tankům T-14 Armata, které se právě prý už připravují k ofenzívě, evidentně předražené.

Perlička na závěr. Ještě v roce 1938 Československo vyrábělo tanky pro Švédsko, protože Švédové to moc neuměli. Když tanky pro Švédsko zabavil Hitler, Švédové od něj na oplátku dostali licenci a technickou dokumentaci na výrobu českých tanků. Kde ty časy jsou, teď už nevyrábíme nic. Tanky kupujeme z Německa, děla z Francie, transportéry z Rakouska, bojová vozidla ze Švédska a letadla z USA. Vláda nám tvrdí, že se to vyplatí. No nedivme se potom, že ve všech zemích mají vyšší platy než v Česku, když od nich ty předražené zbraně kupujeme! A to ve Španělsku i v Itálii už zrušili DPH na potraviny! (Viz. Předchozí analýza) Asi jsme tu na východě EU za blbce!

Michael Svatoš

ZDROJ: INFOKURÝR http://www.infokuryr.cz/n/2022/12/29/brusel-naridil-cesku-a-slovensku-zvysit-dane-na-potraviny-a-energie-o-50-jinak-prijdou-o-dotace/

2 replies
  1. aamater
    aamater says:

    Kto ponesie za toto svinstvo zodpovednosť? Prečo boli uzatvorené takéto nevýhodné zmluvy? Prečo do dnešného dňa neboli plne odtajnené zmluvy, ako to urobili zo zmluvou Sputnik V? Toto je cielený útok na naše peňaženky!!! Je to organizovaná skupina, ktorá spáchala tento podvod. Aj pre toto by malo Slovensko okamžite opustiť tento spolok debilov!!! A následne by mali opustiť aj (zto) NATO!!! Samozrejme je potrebné vyhnať okupačné vojská z územia Slovenska a to čím skôr!!! Treba odstúpiť od zmluvy ktorá nie je legitímna, lebo porušila ústavu Slovenskej republiky!!! Tak, že tak!!! Mysleniu zdar!!!

    Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *