EU chce rychlé zavedení 5G ve všech zemích, výzkumníci před tím varují
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
21.10.2023 Slovanka
Převzato:https://necenzurovanapravda.cz/
Již několikrát jsem zde přinesla informace o studiích 5G, které byly prováděny zejména ve Švédsku. Závěry byly takové, že čím blíže jsou k lidským obydlím, pracovištím či školám, tím horší mají vliv na lidské zdraví.
Evropská komise nyní vznesla požadavek, podle něhož by měly být 5G vysílače ve všech zemích EU takřka na každém kroku, prakticky by nebylo možné se tomuto záření vyhnout.
Je více než pravděpodobné, že zavádění 5G doslova na každém kroku souvisí se zřizováním chytrých a 15minutových měst. Počítá se s tím, že v těchto oblastech bude pod dohledem každý milimetr daného území, což samozřejmě předpokládá i všudypřítomný kvalitní signál.
Členka švédského výzkumného týmu, který se již 20 let zabývá vlivem bezdrátových technologií, před tak plošným zaváděním 5G varuje.
„Evropská komise předložila legislativní návrh na podporu dalšího zavádění sítí 5G. V praxi to bude znamenat explozi nové technologie milimetrových vln, která je zcela nevyzkoušená z hlediska dopadu na lidské zdraví a životní prostředí.
Tato nová radiační bomba bude přidána k již tak vysoké a nebezpečné radiaci, která existuje ve švédských městech,“ prohlásila Mona Nilssonová ze Švédské nadace pro radiační ochranu.
V únoru Evropská komise předložila návrh nařízení s názvem Gigabit Infrastructure Act (GIA). Nařízení je pro členské státy závazné. Deklarovaným záměrem je „usnadnit a urychlit“ zavádění 5G.
To znamená milimetrové vlny vyzařované z hustě namontovaných antén, umístěných například na sloupech veřejného osvětlení, dopravních značkách a podobně.
Návrh zajistí telekomunikačním operátorům rychlý přístup k veškeré veřejné infrastruktuře, aby mohli zřídit svá dálková zařízení. Cílem by bylo dosáhnout ještě vyšších bezdrátových přenosových rychlostí, které téměř žádný člověk nepotřebuje.
Zdá se, že návrh je dárkem velkým společnostem, které z něj budou těžit. Jedná se především o společnosti, které dodávají zařízení pro 5G, a také Ericsson, který je světovým lídrem v oblasti 5G zařízení.
Společnost je závislá na neustálém prodeji nových technologií, aby si udržela vysoký obrat a vysoké požadavky na zisk. Pokud nová generace mobilních telefonů nebude úspěšná, Ericsson zbankrotuje. Tak to znělo před zavedením 3G, tak to znělo před zavedením 4G a tak to musí být s 5G a pak 6G a tak dále.
Důsledkem je neustálá spirála dalšího záření.
Orgány odpovědné za zdraví a radiační ochranu zároveň mlčí o neustálém přílivu hlášených zranění a špatného zdravotního stavu v důsledku zvyšujícího se záření, kterému jsou vystaveny.
Také zavírají oči před hromadícím se množstvím vědeckých důkazů o škodlivosti a místo toho tvrdí, že důkazy o škodlivosti nejsou známy nebo jsou nedostatečné. Stovky vědců již mnoho let stále intenzivněji varují před vážnými následky a potřebou chránit lidi a životní prostředí (viz www.5gappeal.eu).
Po dlouhou dobu však měly potřeby Ericssonu a dalších telekomunikačních společností přednost před starostmi o lidské zdraví a životní prostředí.
3G bylo zavedeno bez předchozího bezpečnostního testování, stejně jako 4G. Neproběhly ani žádné bezpečnostní testy pro 5G, které je nasazeno od roku 2020 a vysílá mikrovlny na frekvenci 3,5 GHz.
Když začali být lidé v roce 2020 násilně vystavováni záření 5G v domácnostech a školách, nebyly provedeny vůbec žádné studie o zdravotních účincích.
Mona Nilssonová k tomu říká:
„Za posledních 20 let jsem dokumentovala, jak jsou lidé poškozováni bezdrátovými technologiemi. Také jsem byla schopna použít měřiče, abych viděla, jak se radiace během těchto 20 let exponenciálně zvýšila, zejména ve městech. To je nárůst 100-1000 krát a zdaleka největší nárůst je u 5G na 3,5 GHz v kombinaci s 4G+.
Společně s výzkumníkem Lennartem Hardellem jsem provedla a publikovala první čtyři případové studie o zdravotních účincích záření ze základnových stanic 5G ve světě. Všechny ukazují, že 5G poškozuje lidské zdraví a že 5G vede k dramatickému nárůstu radiace.
U všech těchto studovaných lidí se vyvinuly různé příznaky, které byly popsány ve vědecké literatuře po dobu 50 let jako účinek mikrovlnného záření (například potíže se spánkem, bolesti hlavy, srdeční problémy, abnormální únava).
Tyto alarmující výsledky by měly vést k zastavení zavádění. Místo toho však chce vláda usnadnit a urychlit zavádění ještě více potenciálně vysoce škodlivých technologií.
Švédové se tak stávají nedobrovolnými účastníky gigantického, nebezpečně vynuceného experimentu. Telekomunikační společnosti a úřady, které dávají této technologii zelenou, nikdy nebyly povinny prokázat, že je tato technologie bezpečná.
Místo toho je důkazní břemeno nesprávně přeneseno na lidi, kteří jsou poškozeni, a když jsou předloženy důkazy, setkají se s ignorací.
Jak jsme k tomuto selhání systému dospěli? Jak je možné, že pasivní orgány tak flagrantně selhávají ve svém poslání chránit lidi před škodlivým zářením?
Kdo omlouvá nedostatek bezpečnostních testů tvrzením, že „nikdy není možné prokázat, že je něco neškodné?“ Kdo dá zelenou nebezpečným novým technologiím, když pouze hádá, že nejsou škodlivé?
Demokratická společnost musí zajistit, aby lidé a životní prostředí nebyli poškozováni nuceným vystavováním se stále novým formám záření, kterým lidé nikdy předtím v historii vystaveni nebyli. 5G již ublížilo příliš mnoha lidem a masový experiment musí být nyní zastaven.“
Tolik výpověď švédské vědkyně, která se této problematice věnuje prakticky po celou dobu masového zavádění mobilních technologií.
Je zarážející, že na podobné výzvy nikdo kompetentní nereaguje již jen proto, že tomuto záření zejména ve městech později neujdou ani ti, kteří se nyní o zavádění všudypřítomných 5G vysílačů zasazují.
Pokud by byli tito výzkumníci ojedinělým hlasem, dalo by se nad tím mávnout rukou. Ale na nebezpečí 5G upozorňuje i mnoho dalších odborníků. Jenže i jejich hlasy jsou potlačovány…
Situační hlášení k zavádění restrikcí na občanská práva v oblasti civilního držení zbraní 08-2023
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
01/08/2023 Author Tomáš Gawron
Po půlroční odmlce, během níž jsem dopsal publikaci Nutná obrana v právní praxi, se mohu opět věnovat činnosti v rámci zbrojnice.com. S ohledem na delší přestávku mezi články je na místě provést shrnutí současného stavu zavádění restrikcí na občanská práva v oblasti civilního držení zbraní.
1. Univerzální zákaz olova
Zákaz olověných broků pro účely lovu vešel v účinnost 16.2.2023. Obecně je nazýván “zákazem olova v mokřadech“, vzhledem k širokému výkladu slova mokřad, zahrnujícímu i kaluž vzniklou na poli po krátké letní přeháňce, je jeho reálný dosah výrazně širší.
V současnosti nadále probíhá příprava úplného zákazu olova ve střelách a brocích, tedy zahrnující také užití pro sportovní střelbu. Echa k tomu uvádí (EC NUMBER(S): 231-100-4, ANNEX XV RESTRICTION REPORT
PROPOSAL FOR A RESTRICTION, s. 136):
Obavy o životní prostředí plynoucí ze sportovní střelby s olověnými střelami jsou obdobné jako v případě sportovní střelby s olověnými broky, tedy kontaminace půdy, pronikání olova z půdy na povrch a/nebo do povrchových vod (které mohou být užívány jako pitná voda), kontaminace rostlin rostoucích na kontaminované půdě, toxicita olova pro ptáky, další zvěř i chovaná zvířata.
Zájmy České republiky v této věci zastupuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, které zřejmě selhává, když v řadě kategorií reportu Echa je v kolonce ČR uvedeno “bez odpovědi” (srov. např. s. 138).
Analýza ECHA z 24. března 2023 navrhuje tři možná řešení (s. 437):
- Úplný zákaz prodeje olověných střel.
- Zákaz užití olova pro sportovní střelbu s možností podmíněného povolení v místech podléhajících každoročnímu odtěžení olova. Zde musí být dosaženo následné vyzvednutí alespoň 90% váhy střel. Buďto prostřednictvím záchytových zařízení a dopadového valu chráněného střechou a se zajištěním ochrany půdy, kde je potřeba. Při současném zákazu užívání plochy k zemědělské produkci. Tento návrh je údajně inspirován současnou praxí v Německu.
- Povinné informování spotřebitelů (sportovních střelců) o riziku olova a povinné uvádění rizik olova na obalech ve chvíli prodeje.
12. dubna 2023 Echa formálně podala návrh k zařazení olova na seznam látek podléhajících zvláštnímu povolení.
Ambice Evropské unie zakázat olovo ve střelách, byť k němu neexistuje účinná alternativa, v současnosti představují největší ohrožení budoucnosti občanských práv v oblasti civilního držení zbraní. S ohledem na provázanost civilní a vojenské produkce střeliva tato iniciativa z dlouhodobé perspektivy představuje ohrožení také pro obranyschopnost kontinentu.
Co můžete udělat: Obrátit se na Ministerstvo průmyslu a obchodu, případně na své zástupce ve výboru pro bezpečnost, se žádostí o informace ohledně aktuálních kroků České republiky v souvislosti s připravovaným univerzálním zákazem olova ve střelách a brocích.
2. Likvidace trhu s balistickou ochranou
Česká obchodní inspekce v průběhu předcházejících měsíců provedla celou řadu nájezdů na české výrobce, dovozce a prodejce střeleckého vybavení, se zaměřením především na balistickou ochranu.
Dle zcela nového výkladu ČOI by balistická ochrana měla podléhat nařízení o osobních ochranných prostředcích, byť dle dosavadního výkladu spadala do výjimek z tohoto nařízení.
Pravděpodobným výsledkem kroků ČOI bude, že velcí výrobci a dovozci se z trhu balistické ochrany zcela stáhnou. Vedle dodávek bezpečnostním a obranným složkám je pro ně totiž naprosto okrajovým. Pro ty “malé” naopak bude prakticky a finančně neúnosné plnit podmínky evropského nařízení (v ČR požadované atestace nelze vůbec získat).
Výsledkem tedy bude buďto úplná nedostupnost balistické ochrany na českém trhu, nebo markantní nárůst její ceny.
Co můžete udělat: Obrátit se na své zástupce ve výboru pro bezpečnost se sdělením znepokojení ohledně tohoto vývoje.
3. Návrh nového zákona o zbraních
23. května 2023 vláda formálně schválila návrh nového zákona o zbraních (Eklep č. ALBSCJRBT5UB, sněmovní tisk 465), čímž byl nastartován legislativní proces jeho schvalování parlamentem.
Vládní návrh ve svém základu navazuje na mininovelu z ledna 2021. Změny, které stojí za pozornost, se týkají např. flobertek nebo bezúhonnosti (těm se budu věnovat ve zvláštním článku).
V důsledku zásahu legislativní rady vlády byl z návrhu zákona vypuštěn současný § 1 odst. 1, který stanoví: Právo nabývat, držet a nosit zbraň je zaručeno za podmínek stanovených tímto zákonem.
Toto ustanovení bylo do zákona vloženo v rámci mininovely jako základní výkladový princip k zaváděným restrikcím vynuceným evropskou směrnicí. Například k těm týkajícím se standardních zásobníků a zbraní nové kategorie A-I. Narozdíl od zbytku mininovely přitom o úvodním ustanovení sněmovna hlasovala individuálně (jednalo se o návrh poslance Pavla Růžičky). Legislativní experti tak nejenže přinášejí bolehlav držitelům zbraní, ale cíleně se vymezili proti již jednou konkrétně vyslovené vůli zákonodárce.
Co můžete udělat: Obrátit se na ministra vnitra, a dále svého poslance a senátora se žádostí o nápravu v tomto směru.
4. Bankovní tažení proti civilnímu držení zbraní
Již řadu let se zhoršují reálné možnosti podnikání pro držitele zbrojních licencí v důsledku prosazování woke ideologie a hoplofobie v interních pravidlech bank a přidružených společností. Ty v čím dál větší míře odmítají poskytovat služby jak držitelům zbrojních licencí, tak i dalším podnikatelům v příbuzných oborech. Oproti očekáváním na tom nic nezměnila ani ruská válka proti Ukrajině. Tedy alespoň ne pokud jde o trh civilních zbraní a doplňků a menší a střední podniky.
Co můžete udělat: Zjistit si, jak se v tomto směru chová vaše banka a případně přejít k hoplofobií nezasažené konkurenci.
5. Přezkum směrnice, příprava změn v oblasti dovozu a vývozu
Zásadním nepřímým dopadem souvisejícím s následným přezkumem implementace směrnice je zařazení flobertek mezi ostatní zbraně v návrhu nového zákona o zbraních. V ostatních ohledech je v souvislosti se samotnou zbraňovou směrnicí, která byla přijata s “auto-novelizačním” opatřením (článek 24), v Bruseli až překvapivé ticho.
Mimo úzkou oblast zbraňové směrnice se EU nyní soustředí na novelizaci pravidel pro vývoz, dovoz a tranzit zbraní.
Tomuto tématu se věnuje článek EU pod falešnou záminkou připravuje restrikce dovozu a vývozu civilních zbraní a střeliva.
Co můžete udělat: Zachovat bdělost, neb jak přijímání unijní legislativy popsal Jean-Claude Juncker: “Rozhodneme se pro něco, necháme to ležet a čekáme, co se stane. Pokud nikdo nevyvolá povyk, protože většina lidí nerozumí tomu, co bylo rozhodnuto, pokračujeme krok za krokem, dokud není cesty zpět.”
6. Zákon 14/21
Ministerstvo vnitra
V současnosti drží základní aprobaci dle nadstavbového zákona pouze 749 osob, přičemž pokročilou aprobaci drží pouze 139 osob.
Ministerstvo vnitra je zásadním způsobem nespokojeno s relativně nízkým zájmem střelecké veřejnosti o programy střelecké přípravy. Nízký zájem dává na vrub jejich relativní obtížnosti, případně vysokému stupni “militarizace” výcviku.
Proto se nyní diskutuje zavedení alternativ, které by byly dostupnější pro běžné držitele zbraní.
Ministerstvo obrany
MO ve vztahu k zákonu č. 14/2021 Sb. stále zcela selhává, byť při jeho přijímání bylo předvídáno zavedení dvojkolejnosti pro zajišťování potřeb jak vnitřní bezpečnosti, tak i obrany. Toto selhání je o to zásadnější ve světle současné bezpečnostní situace, a zejména zkušeností z ukrajinského bojiště, kde na řadě míst, např. úvodní týden na sumské frontě nebo v mykolajivském směru, bylo zapojení ozbrojených civilistů naprosto klíčové.
Je přitom zřejmé, že v rámci “linie MO” by bylo na místě provádět výcvik ve směrech, které jsou pro “linii MV” okrajové a v nichž mají jednotlivci extrémní přidanou hodnotu, jako např. střelba na velké vzdálenosti (500+ m).
Co můžete udělat: Obrátit se na Ministerstvo obrany a na zástupce ve výboru pro obranu s žádostí o vysvětlení, proč MO ani dva a půl roku po přijetí zákona č. 14/2021 Sb. nepřipravilo žádný program střelecké přípravy a aprobací civilních držitelů zbraní.
7. Zbrojnice.com
S dopsáním publikace Nutná obrana v právní praxi se nyní mohu vrátit k činnosti v rámci zbrojnice.com. S ohledem na omezené časové možnosti budou mít dlouhodobou prioritu sekce Monitoring nutné obrany a Čestná zmínka. Uvítám případné náměty na zpracování článků do těchto sekcí (pokusím se dohledat ty, které jsem dostával v průběhu posledních měsíců, ale obávám se, že všechny už nenajdu).
Kniha Nutná obrana v právní praxi je koncipována primárně pro obhájce, vyšetřovatele, státní zástupce a soudce. Dle vyjádření prvního recenzenta (advokát se zaměřením na nutnou obranu) je nicméně napsána dostatečně srozumitelně, aby byla zajímavá i pro širší veřejnost s hlubším zájmem o problematiku.
Co můžete udělat: Pokud zastupujete společnost, která by chtěla podpořit vydání publikace “Nutná obrana v právní praxi” prostřednictvím umístění inzerce v knize, pak mi prosím napište email.