Všechno je naopak! CO2 potřebujeme mnohem více, je ve skutečnosti dobrý pro planetu, ukazují vědecké studie
Všechno je naopak! CO2 potřebujeme mnohem více, je ve skutečnosti dobrý pro planetu, ukazují vědecké studie
25. prosince 2024
Nyní je vhodné se věnovat spíše lepším zprávám nebo odlehčené zábavě, jak si mnozí přejí, zde je tedy jedna z nich. I když jde o něco, co mnozí z nás dávno víme, přece jen je dobré si tento fakt i nadále připomínat.
V řadě nedávných vědeckých prací byly zveřejněny dramatické důkazy, že hladiny oxidu uhličitého jsou již „nasycené,“ což znamená, že lze očekávat malé nebo žádné další oteplování a zvyšující se hladiny CO2 jsou prospěšné.
Polovina lidských emisí je rychle vytlačována zpět do biosféry, říkají vědci, což způsobuje značný růst rostlin, které ničí hlad, zatímco zbytek vstupuje do „nasycené“ atmosféry a má minimální vliv na globální teploty.
Jeden z dokumentů, které akceptují lidskou účast na rostoucím CO2 , zveřejnila CO2 Coalition, která poznamenává: „Máme rádi CO2, vy byste ho také měli mít rádi.“
Žádná z těchto prací nebude zveřejněna v hlavním proudu, protože narušuje „ustálený“ příběh klimatické vědy spojený s politickou fantazií čisté uhlíkové nuly.
Ale názor, že lidé ovládají klimatický termostat vypouštěním CO2, což vede k nekontrolovatelným teplotám, patří k temnému období ve vědě, kdy byl zachycen k prosazování politických cílů.
V skeptických klimatických kruzích však pokračuje práce na pochopení toho, jak se řada plynů s oteplovacími vlastnostmi chová v chaotické, nelineární atmosféře. Dva nedávno publikované články zjistily, že zdvojnásobení CO2 v atmosféře vedlo k minimálnímu zvýšení teploty.
Vypočtené hodnoty lze považovat za hranice chybového rozmezí a podle dřívějších pozorování nepředstavují žádnou hrozbu pro klima na Zemi. Ničí také nejistý vědecký základ, na kterém čistá nula spočívá.
Osm tchajwanských vědců pod vedením profesora Peng-Sheng Wei zjistilo, že citlivost klimatu na zvýšení atmosférických hladin CO2 ze 100 na 400 ppm byla „zanedbatelně malá“ při 0,3 °C.
Článek je komplexní a zkoumá přenosy tepla jako funkci zeměpisné délky, zeměpisné šířky a nadmořské výšky, a také difúzní záření určené absorpčními pásy na základě vlnové délky, teploty a koncentrace nebo tlaku par oxidu uhličitého.
Vědci zde sledují úzké absorpční pásy v infračerveném (IR) spektru, které umožňují „skleníkovým“ plynům zachycovat teplo a ohřívat planetu. Mnozí tvrdí, že po určité úrovni se plyny „nasytí“ a ztratí většinu ze svých zahřívacích vlastností.
Jedním jednoduchým způsobem, jak to pochopit, je uvědomit si, že dvojitá izolace v podkroví nezachytí dvakrát tolik tepla. Zdá se, že hypotéza nasycení vysvětluje, jak byl CO2 v minulosti 10-15krát vyšší bez náhlých změn teplot, zatímco názor antropogenního oteplování nedělá nic víc, než že poskytuje vědecké krytí pro riskantní, ale módní extrémní eko strach.
Mezivládní panel pro změnu klimatu uvádí číslo klimatické citlivosti založené na zdvojnásobení úrovně CO2 kolem 3 °C. Ale mnoho klimatických modelů zvyšuje masovou veřejnou hysterii použitím „cest“ s mnohem většími a vysoce nepravděpodobnými odhady.
Posledně jmenované tvoří základ mnoha „vědeckých“ příběhů věrně hlášených nezpochybnitelnými mainstreamovými médii. Tchajwanští vědci zjistili, že oteplení přízemní teploty o 0,3 °C bylo spojeno se zvýšením ze 100 ppm na 350 ppm a nedošlo k žádnému dodatečnému oteplení, přestože CO2 dále vzrostlo z 350 ppm na 400 ppm.
Současná hladina CO 2 v atmosféře je 420 ppm.
Sedm rakouských vědců se také nedávno soustředilo na CO2 a infračervené spektrum a poznamenali, že budoucí zdvojnásobení plynu až na 800 ppm „neukazuje žádné zvýšení absorpce IR pro středový vrchol 15 u.“
Dospělo se k závěru, že to může vést k oteplení nejvýše o 0,5 °C. Vědci tvrdí, že klimatické modely a jejich vlivy na CO2 by měly být revidovány.
Nedávné články o saturaci CO 2 nejsou jediné, které byly v poslední době publikovány. Začátkem tohoto roku skupina polských vědců vedená Dr. Janem Kubickim dodala tři články argumentující, že nad 400 ppm koncentrace CO 2 již nemůže způsobit žádné zvýšení teploty.
V roce 2023 tři vědci, včetně profesora atmosféry Yi Huanga z McGill University, uvedli, že: „Přenos ve středu pásma CO2 se nezmění zvýšeným CO2, protože absorpce je již nasycená.
Chen a kol. v roce 2023 uvádí, že CO 2 měl výrazně snížený účinek na oteplování za předindustriálními koncentracemi. Bylo také zaznamenáno, že vlivy vodní páry a mraků se překrývají, a tak dominují absorpci CO2 v IR pásmu.
V roce 2022 stanovil německý profesor fyziky Dieter Schildnecht úroveň nasycení CO 2 na pouhých 300 ppm.
CO2 Coalition je vzdělávací nadace, která poskytuje fakta, zdroje a informace o „zásadní roli,“ kterou CO2 hraje v životním prostředí. Nedávno zveřejnila podrobný dokument, který uznal, že lidé přispěli zvýšení CO2, který se dostal do atmosféry v průmyslové době.
Článek má podtitul: „Jak lidské emise obnovují životně důležitý atmosférický CO2. Koalice dlouhodobě prosazuje roli, kterou hraje saturace při zmírňování účinku řady plynů s oteplovacími vlastnostmi.
Při své práci se často zaměřuje pozornost na roli, kterou hraje vodní pára, která tvoří asi 4 % atmosféry a přispívá až 80 % k životně důležitému oteplování Země. Nasycuje velké části infračerveného spektra a snižuje účinek jiných plynů v jejich vlastních specifických pásmech.
Ve správní radě koalice je významný profesor William Happer, který dlouho argumentoval opodstatněností hypotézy saturace, a nedávno se k ní připojil laureát Nobelovy ceny za fyziku za rok 2022 Dr. John Clauser.
Hladiny CO2 byly v minulosti mnohem vyšší, s důkazy o bohatém zvířecím a rostlinném životě. Mnoho rostlin se vyvinulo tak, aby prospívalo na vyšších úrovních, než kterými se dnes živí, což je období, o kterém někteří vědci tvrdí, že je jedním z období denudace CO2.
Ve svém nedávno publikovaném článku koalice uvádí, že čím vyšší je obsah CO2 v atmosféře, tím větší je tlak fyzikálních procesů na vytlačování CO2 do oceánů a vegetace.
Potvrzují to značné důkazy, i když nedávné podstatné „ozelenění“ planety je čtenářům závislým na mainstreamových médiích z velké části skryto. Ve skutečnosti nová „zelená revoluce“ krmí svět.
Autoři nedávné vědecké práce, Charles Taylor a Wolfram Schlenker, uvádějí: „Stále nacházíme velký efekt hnojení; zvýšení CO 2 o 1 ppm se rovná zvýšení výnosu o 0,4 %, 0,6 %, 1 % u kukuřice, sóji a pšenice.
Silné ozelenění Země je vidět na mapě, která byla poprvé zveřejněna v Donohue/CSIRO 2015 a znovu publikována v jiném nedávném článku od CO2 Coalition.
Článek zkoumal nutriční hodnotu rostlin rostoucích ve zvýšených koncentracích CO2.
Všimněte si, že zelená dominuje. Hnědou, která znamená větší úbytek vegetace, najdete na mapce minimálně:
Mapa byla vytvořena ze satelitních dat a ukazuje, že ekologizace mezi lety 1982-2012 vzrostla o 20-30 % v Indii, Západní Austrálii, Sahelu a Anatolské vysočině.
Novější práce Chen et al. 2024 zjistila, že ekologizace se v posledních dvou desetiletích skutečně zrychlila. Bylo zjištěno, že nárůst CO2 je dominantním hnacím motorem pozitivního trendu indexu listové plochy na většině globálního zemského povrchu.
ZDROJ: THE DAILY SCEPTIChttps://dailysceptic.org/2024/12/24/science-shock-carbon-dioxide-is-good-for-the-planet-peer-reviewed-studies-suggest/
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!