Skotsko: Desítky větrných turbín poháněných dieselovými generátory vylévají do krajiny hydraulický olej
Skotsko: Desítky větrných turbín poháněných dieselovými generátory vylévají do krajiny hydraulický olej
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:
6.2.2023
Opakovaně zde upozorňuji na zcela neekologické větrné elektrárny, které by měly brzy hyzdit celou Evropu. I přes desítky nesporných důkazů o jejich škodlivosti vůči životnímu prostředí jsou tato monstra stále více prosazována. Mnohde se kvůli nim vykácely hektary lesa, který je tím nenávratně ztracen.
Zde konkrétně narážím na Skotsko, kde bylo kvůli větrným turbínám vykáceno 14 milionů stromů. K tomu si připočtěte neekologickou výrobu i likvidaci, tisíce zmasakrovaných ptáků a nenávratné škody v případě, že dojde k havárii takového větrníku.
A jak se nyní ukazuje, tak z turbín, kvůli nimž byly vykáceny hektary lesa, navíc unikají tisíce litrů hydraulického oleje….
Skotská, zeleným šílenstvím posedlá levicová separatistická vláda, byla nyní v plné nahotě odhalena po zjištění, že desítky gigantických větrných turbín na pevnině musí být připojeny k dieselovým generátorům, z nichž unikají tisíce litrů hydraulického oleje do krajiny.
Společnost Scottish Power – vedená Španělem Ignaciem Galanem – je dceřinou společností španělské firmy Iberdrola. Nyní tato firma připustila, že asi 71 jejích turbín muselo být v prosinci připojeno k dieselovým generátorům, aby se udržely v teple, přičemž whistleblower přiznal, že problémy s turbínami jsou hluboce zakořeněné.
„Během prosince bylo 60 turbín v Arecleochu a 11 v Glenn App odpojeno kvůli poruše kabeláže… Aby se tyto turbíny mohly znovu napájet, dieselové generátory běžely více než šest hodin denně,“ prozradil.
„Turbíny jsou pravidelně odstaveny kvůli poruchám, kdy energii ze sítě spíše odebírají, než aby ji vyráběly, a také pracují na poloviční výkon po dlouhou dobu kvůli dílům, které nebyly vyměněny,“ pokračoval.
„Špinavý hydraulický olej je také pravidelně rozprašován po celém skotském venkově kvůli prasklinám v mechanismech. Bezpečnostní standardy se nezlepšily od roku 2017, kdy byl na větrné farmě Kilgallioch zabit pracovník.“
Záznam dále uvádí, že asi 4 000 litrů unikajících hydraulických olejů bylo turbínami „rozstřikováno na krajinu,“ což má značný ekologický dopad.
„Skotská vláda chce učinit naši zemi atraktivní pro zahraniční investory, protože 40 procent větru, který vane po celé Evropě, vane přes Skotsko. To by však nemělo znamenat, že se smíříme s tím, že naše vodní cesty a příroda jsou znečištěny uhlíkem z dieselových generátorů a hydraulického oleje,“ stěžoval si whistleblower, který evidentně skutečně věří v agendu klimatických změn.
„Lidé by si měli být vědomi toho, že zatímco jejich náklady na energii stále rostou, naše větrné farmy nefungují tak efektivně, jak by mohly kvůli chamtivosti korporací,“ dodal – možná v odkazu na fakt, jako je plat 11 milionů liber, který pobíral španělský předseda Scottish Power v roce 2021, kdy byli regulérní Skotové drceni pod prudce rostoucími účty za energii.
Richard Tice, vůdce Reformní strany – dříve Strany pro brexit – si nedávno stěžoval, že asi 83 procent britských větrných turbín na moři je v zahraničním vlastnictví, přičemž největším jednotlivým vlastníkem je vláda Dánska, členského státu EU.
„My, britští daňoví poplatníci, platíme obrovské dotace spojené s inflací, abychom vytvořili ještě větší zisky pro dánské daňové poplatníky. Čím to je?“
Colin Smyth, poslanec skotského parlamentu (MSP) za levicovou Skotskou labouristickou stranu v regionu, připustil, že „nutnost používat dieselové generátory k odmrazování vadných turbín je ekologické šílenství,“ a zaútočil na skotskou decentralizovanou vládu – také vedenou dvěma dalšími levicovými stranami, jmenovitě separatistickou Skotskou národní stranou (SNP) v koalici se skotskými Zelenými – za to, že jejich rétorika o čisté nule je velmi odlišná od reality a obvinil je z nepoctivosti.
Labouristická strana však sama není ani zdaleka prosta fiaska souvisejícího s větrnou energií ve Walesu, kde řídí decentralizovanou vládu.
Jde o skandál s obří větrnou turbínou, která stála miliony liber. Tato turbína se v loňském roce kvůli silnému větru zřítila a vyděsila místní vesničany.
Větrné turbíny, které mají problémy s větrem – zdrojem, ze kterého by měly být schopny čerpat obnovitelnou energii – nejsou zdaleka nijak výjimečné, přičemž jiné velšské turbíny se rozzářily jako obří světla poté, co vichřice způsobila jejich vzplanutí v incidentu v roce 2014.
K podobným nehodám větrných turbín dochází poměrně často. Nedávno došlo například ke zřícení turbíny v poměrně nové větrné elektrárně ve Švédsku a asi před měsícem se zřítila vlivem větru starší větrná turbína v Holandsku.
Je jen otázkou času, než pod nějakou takovou turbínou zůstane ležet náhodný kolemjdoucí…
ZDROJ: Necenzurovaná Pravda, Slovanka https://necenzurovanapravda.cz/2023/02/skotsko-desitky-vetrnych-turbin-pohanenych-dieselovymi-generatory-vylevaji-do-krajiny-hydraulicky-olej/
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!