, , , , , , ,

Sahra Wagenknecht v Bundestagu vyzvala k jednání s Ruskem a k obnovení nákupů energií

Poprask během projevu

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

2.11.2022

Sahra Wagenknecht se v Bundestagu postarala o poprask během projevu, když vyzvala k jednání s Ruskem a k obnovení nákupů ruských energií, protože bez levného ruského plynu a ropy se německá ekonomika zhroutí! Německý tisk už hlásí zavírání desítek průmyslových podniků, přestože plynu v zásobnících je dostatek, ale jeho cena je pro německý průmysl likvidační! Německé závody zvažují přesun podnikání do USA, kde je plyn 8x levnější než v Německu!

VIDEO: Sahra Wagenknecht se v Bundestagu postarala o poprask během projevu, když vyzvala k jednání s Ruskem a k obnovení nákupů ruských energií, protože bez levného ruského plynu a ropy se německá ekonomika zhroutí! Německý tisk už hlásí zavírání desítek průmyslových podniků. Přestože plynu v zásobnících je dostatek, ale jeho cena je pro německý průmysl likvidační! Německé závody zvažují přesun podnikání do USA, kde je plyn 8x levnější než v Německu!

Poslankyně Bundestagu za Die Linke Sahra Wagenknecht se již 8. září tohoto roku postarala o obrovský poprask během svého projevu.  Záznam ale začal na sociálních sítích kolovat až v posledních dnech v důsledku oznámení některých německých podniků. Dostatek plynu na zimu jim neřeší situaci, protože ten plyn je příliš drahý a není ekonomicky možné jeho cenu promítnout do navýšené ceny režie výroby a produkce.  Zboží by se stalo neprodejným a nekonkurence schopným na trhu.

Dochází tak počátkem listopadu přesně k tomu, před čím jsem v moha mých článcích varovala už před mnoha měsíci. Pro zajištění konjunktury a hospodářského růstu v Evropě je zapotřebí na vstupech výroby zajistit energie, které splňují dvě podmínky. Za prvé, energií musí být dostatek. A za druhé, energie musí být dostatečně levné. Pokud nebudou splněny obě podmínky současně, povede to ke kolapsu a zavírání podniků a průmyslu.

Přesně toto v těchto dnech potkává Německo. Scholzova vláda sice před 2 týdny slíbila, že uvolní 200 miliard EUR na kompenzace cen energií firmám a průmyslu, jenže už krátce poté se ukázalo, že to nebude stačit, protože kompenzování cen povede k nastartování spekulace na burzách v Lipsku a v Amsterdamu.

Když spekulanti budou vědět, že německá vláda přestřelené spekulační ceny zaplatí, bude to pro ně podnět, aby na burzách šroubovali ceny elektřiny a plynu ještě  výše.  Habeckovo ministerstvo hospodářství totiž dělá tu samou chybu ,jako vláda Petra Fialy. Nikdo nemá odvahu zastavit nákupy plynu a elektřiny z burz, protože na tom profitují hedgeové fondy s majetkovým vlastnictvím v USA. Především Black Rock a JP Morgan.

Cena plynu je v Německu 8x vyšší než v USA, od kterých Německo LGN plyn nakupuje

Když Německo začne subvencovat ceny energií pro německý průmysl, povede to k tzv. sifonovému jevu na burze. Tento jev spočívá v tom, že čím více se něčeho nakupuje za přemrštěnou cenu, tím více zájemců to přitahuje a cena o to rychleji roste. Dochází tak k tomu, že k plynu z USA v LNG zásobnících se chce dostat co nejvíce zemí a strhne se na burzách tzv. licitace, tedy dražba a přeplácení protivníků. A na tento styl nákupů těch 200 miliard EUR pro německý průmysl prostě nestačí. Zásobníky v Evropě jsou dnes naplněny z velké části zkapalněným plynem z USA, který byl získán frakováním z břidlicového podloží v USA.
Robert Habeck, ministr hospodářství

To je proces, který narušuje nejen podzemní zdroje vody, ale narušuje pevnost zemské kůry, což vede k zemětřesením a propadům půdy v USA. Po USA ale může zůstat potopa.  Nadnárodní koncerny těžící frakovaný plyn nezajímá. Jenže cena tohoto plynu v Evropě je 8-násobná v porovnání s cenou v USA takže mnoho německých podniků paradoxně zvažuje, že v Evropě uzavře fabriky a přesunou se s výrobou do USA.  Likvidace německého průmyslu v přímém přenosu, je to proces masivní deindustrializace Německa. Pokud nemáte čas na video výše, přepis projevu Wagenknechtové je zde:

Projev Sahry Wagenknecht v Bundestagu o nejhloupější vládě v Evropě

Paní předsedající, dámy a pánové! V Německu hrozí sociální a hospodářská katastrofa. Miliony lidí se bojí o budoucnost, o rostoucí životní náklady, o horentní účty a stále častěji také o své zaměstnání. I když se to na ministerstvo hospodářství zatím nedostalo: “V klíčových odvětvích se zavírají podniky po tuctech,” píše Handelsblatt. Protože, pane Habecku, v ekonomice to bohužel není stejné jako v politice. Ministr, který už nic nedodává, bohužel nemusí vyhlásit insolvenci; vy jste toho nejlepším příkladem.

Ale podnik, který už nemůže kvůli vysokým cenám nic prodávat  zmizí z trhu.  Jednoduše řečeno znamená: pokud nezastavíme explozi cen energií, pak německý průmysl se svou silnou střední třídou bude brzy jen vzpomínkou na staré dobré časy. Vysoké ceny energií, které jsou mnohem vyšší než v mnoha jiných evropských zemích, nespadly z nebe, ale jsou výsledkem politiky. Na jedné straně jsou důsledkem vaší naprosté bezpáteřnosti vůči šmelinářům a krizovým spekulantům. Společnosti těžící minerální ropu letos v Německu vydělají o 38 miliard eur více než v průměru za posledních několik let. Výrobci elektřiny dokonce 50 miliard eur  peníze, které se denně tahají z kapes občanů. Jiné země na toto selhání trhu již dávno reagovaly cenovými stropy nebo alespoň zdaněním nadměrného zisku. Francie omezila zvýšení cen elektřiny na 4 %, nemusela jezdit do Bruselu a vést dlouhá jednání. Litr benzinu stojí ve Francii o 40 centů méně než u nás.

A příspěvek vysoce kompetentního německého ministra hospodářství k energetické krizi? Nechává energetické lobbisty napsat zákon o poplatku za plyn, kvůli kterému budou občané, rodiny a podniky, které už tak trpí, platit ještě více. No, opravdu si musíte říct: S takovým nápadem musíte přijít jako první. Když se na to podíváte, tak máme opravdu nejhloupější vládu v Evropě. Ale nejen to, že jste příliš zbabělí na to, abyste si zahrávali s vítězi krize, největším problémem je váš grandiózní nápad zahájit bezprecedentní hospodářskou válku proti našemu nejdůležitějšímu dodavateli energie. Ano, válka na Ukrajině je samozřejmě zločin.

Ale představa, že Putina potrestáme tím, že uvrhneme miliony rodin v Německu do chudoby, a že zničíme náš průmysl, zatímco Gazprom bude mít rekordní zisky – ano, jak hloupé to je? Levná energie je nejdůležitější podmínkou existence našeho průmyslu. A kde jste našel náhradu, pane Habecku? S americkými dodavateli frakovacího plynu, kteří v současné době vydělávají 200 milionů eur z každé jednotlivé cisterny! Jistě, můžete tak naplnit zásobníky benzinu, ale nezabráníte zkáze rodin a malých a středních podniků, které nakonec musí platit tyto měsíční ceny.

A už to začíná. Skutečnost, že spotřeba plynu v průmyslu klesla téměř o pětinu, není způsobena náhlým zvýšením účinnosti, ale tím, že výroba již dramaticky klesá. Mimochodem, preferovaným cílem pro přesun výroby se v poslední době staly opět USA, protože cena plynu v Německu je nyní osmkrát vyšší než v zámoří. Udělat Ameriku znovu velkou? Drahá strategie pro německou vládu!

Generální ředitel DIHK (pozn. Asociace komor německého průmyslu a obchodu) předpokládá, že Německo bude za několik let chudší o 20 až 30 procent, pokud bude pokračovat současná strategie. Ano, ať se nám to líbí, nebo ne, chceme-li zůstat průmyslovou zemí, potřebujeme v dohledné době ruské suroviny a bohužel i ruskou energii. Ukončeme proto fatální hospodářské sankce! Jednejme s Ruskem o obnovení dodávek plynu! Nejsme nezávislí. Obelháváte sebe i nás. Vážený pane Habecku, je možné, že je vám jedno, co si myslí vaši němečtí voliči. Nemáte však právo ničit skromnou prosperitu a budoucnost milionů lidí, z nichž většina vás nevolila. Proto odstupte, pane Habecku! Protože vaše doživotní prodloužení (ve funkci ministra) jistě povede k roztavení reaktoru německé ekonomiky.

Děkuji.

Jak sami z projevu vidíte, to není jen likvidace průmyslu a blahobytu v jedné zemi v Evropě, to není jen servilita Fialovy protektorátní vlády k USA a jejich plánu na rozvrat Evropy s cílem jejího následného ovládnutí a použití v tažení proti Rusku (a Číně), ale je to proces, který plně ochromil a ovládl i největší ekonomiku v Evropě, Německo. A znovu vidíme, že je to proces destrukce Německa zevnitř za účasti německých vládních politiků a vládních partají. Není to nějaký nepřítel zvenčí, nějaký okupant, který by ničil průmysl a domácnosti v dané zemi, ale jsou to přímo zástupci v parlamentech, kteří vzešli z voleb, přímo občané si tam tyto destruktory a škůdce navolili.

Deindustrializace rozvinuté Evropy jako proces subverze prováděné vlastními našimi politiky – zrádci!

Je to proces, který je duplikován prakticky ve všech zemích západní civilizace, je to proces Drang nach Osten a buďme přesnější, dnes je to již zcela zjevně proces Drang nach Russland a je řízen pohrobky německých nacistů evakuovaných do USA po roce 1945, kteří ovládli politické procesy v USA a vytvořili stínovou americkou nacistickou vládu Deep State. Po 77 letech od války se znovu jejich plány vrací na místo činu, tedy do Evropy a do Německa.

Ale rovněž i do Sudet, do Českomoravska a jeho Protektorátu. Na Slovensko,  Polsko a Ukrajinu. Znovu vlají nacistické symboly, hákové kříže, runy SS a znovu se hajluje, už nejen na Ukrajině. Znovu se strhávají symboly osvoboditelů, odstraňují se pomníky maršálů. Místo nich se staví pomníky kolaborantům s nacisty za II. sv. války  Vlasovcům a dalším.

Sahra Wagenknecht při projevu v Bundestagu

Je to proces subverze prováděné proti našim národům a ekonomikám našimi vlastními politiky. Je to proces revizionismu a současně nacistického revanšismu namířeného v odvetě proti Rusku za porážku ve II. sv. válce. Proto i Německo musí být přivedeno znovu na ekonomické dno, aby se Němci radikalizovali a znovu přijali nacionalistické procesy řízení, které budou opět namířeny na Rusko.

Němcům budou vymývány mozky z médií, stejně jako Čechům a Slovákům, že za jejich bídu, propad životní úrovně a ztrátu úspor v inflaci může Rusko a Vladimir Putin. A divili byste se, jak to funguje. Lidé v EU trpí kvůli sankcím uvaleným na Rusko.  Vlády lidem a podnikům říkají, že za jejich ekonomické a energetické obtíže může Putin. A když to budou říkat hodně dlouho, mnoho lidí tomu vážně uvěří. I takto lze v lidech pěstovat nacifikaci a anti-ruské postoje.

Zdroj:https://aeronet.news/video-sahra-wagenknecht-se-v-bundestagu-postarala-o-poprask-behem-projevu-kdyz-vyzvala-k-jednani-s-ruskem-a-k-obnoveni-nakupu-ruskych-energii-protoze-bez-levneho-ruskeho-plynu-a-ropy/?fbclid=IwAR1wHB

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *