, ,

Po vraždě 2 mužů v LGBT baru v Bratislavě se namísto standardního postupu, se odehrávají v nejvyšších patrech slov. politiky podivné manévry.

  • Po vraždě 2 mužů v LGBT baru v Bratislavě se namísto standardního postupu začínají odehrávat v nejvyšších patrech slovenské politiky podivné manévry, do hry bude přizvána FBI, Europol a prokuratura oznámila, že dojde možná na překvalifikování činu na terorismus, možná i řízený ze zahraničí! Útočník byl synem kandidáta bývalé Harabinovy strany Vlast a studentem gymnázia pro vysoce nadané jedince s vysokým IQ, po svém činu zanechal i manifest! Budeme svědky snahy o politizaci zločinu s cílem utáhnout šrouby na internetu proti “radikalizaci” i proti “radikálním” politickým stranám?

Slovenskými médii od středy otřásá kauza vraždy dvou mužů v LGBT klubu “Tepláreň” v Bratislavě, kde ve večerních hodinách došlo ke střelbě. V té době neznámý mladík vyzbrojený pistolí, která prý byla v legálním držení jeho otce, zahájil palbu a zastřelil dva muže v klubu a navíc postřelil i jednu ženu, barmanku, která byla převezena do nemocnice. Střelec z místa utekl, ale druhý den ve čtvrtek byl nalezen mrtev v jednom z parků v Bratislavě, spáchal sebevraždu. Útočníkem byl 19-letý Juraj K. a zanechal po sobě manifest, který naše redakce operativně získala a momentálně jej studujeme. Jak se záhy ukázalo, jednalo se o syna jednoho z kandidátů bývalé Harabínovy strany Vlast.

A ihned poté začalo na Slovensku doslova mediální a politické peklo. Současná vládní garnitura zjevně vycítila obrovskou šanci na přijetí drakonických zákonů na zákaz “radikálních” politických stran na Slovensku a na zákaz “radikálních” webů a platforem jakkoliv kritizujících neoliberální Hegerovu vládu.V Bratislavě se rozpoutala doslova mediální hysterie a důvodem je právě napojení vraha na kandidáta bývalé Harabínovy strany Vlast, která vloni vyhlásila bankrot [1]. Je to šance na přijetí obdoby zákona Patriot Act po vzoru Spojených států. Juraj K. se totiž prý radikalizoval v souvislosti s politickými postoji a vlivem rodiny a společnosti, ve které se pohyboval, tedy s odkazem na vlasteneckou politickou činnost otce.

Zradikalizovaný střelec byl synem jednoho z kandidátů bývalé Harabinovy strany. Záminka pro přijetí slovenského Patriot Act zákona

Střelec na sociálních sítích na Twitteru hlásal nenávist proti LGBTQ++ komunitě, ale i proti Židům a rovněž proti sórošovským a neoliberálním médiím na Slovensku. Po jeho činu se ale strhlo doslova politické zemětřesení, protože speciální prokuratura již oznámila, že případ bude zřejmě překvalifikovaný z trestného činu vraždy na terorismus a ke spolupráci bude přizvána i FBI a Europol [2].

Podle informací zdrojů naší redakce našli vyšetřovatelé v elektronických zařízeních, v počítači a v mobilních telefonech pachatele jisté stopy, že střelec komunikoval s určitou skupinou osob v cizině, hlavně na americkém Twitteru, a jeho radikalizace prý mohla být podnícena ze zahraničí, včetně plánování. Jednalo by se tak o mezinárodní strukturu, kterou by bylo možné vykreslit jako bezpečnostní hrozbu, když osoby z ciziny působí na syna slovenského politika, který je kandidátem vlastenecké strany, aby páchal terorismus.

Sociální sítě zaplavily fotky pietních míst, zde dokonce z USA z Orlanda

Bylo by tak možné vystavět konstrukci na přijetí zákonů, a to i na evropské úrovni, které by třeba zakazovaly činnost “radikálních” stran, a to právě s odkazem na tento případ, kdy syn se stal obětí tzv. “radikální” propagandy nějaké vlastenecké strany, případně webu nebo sociální sítě, která vedla syna kandidáta této strany až ke spáchání teroristického činu. V takovém případě by cílem vyšetřování nebyl ani tak střelec, který je již po smrti, ale především jeho okolí, rodina a politická činnost otce.

Třeba Harabinova stará i nová politická strana a osoby, které mohly s Jurajem K. komunikovat na sociálních sítích z ciziny, např. z Ruska. K tomuto směru to podle všeho vede, tedy ke snaze postavit šílenou vraždu dvou lidí z LGBT komunity do roviny nikoliv vražedného činu vyšinutého mladíka, ale do roviny důsledku politické indoktrinace mládeže k terorismu, za kterou prý stojí radikální vlastenecké strany na Slovensku a jejich politické programy.

Pokud dojde k překvalifikování na terorismus, dojde zřejmě k přijetí zákonů proti radikalizaci s cílem blokovat radikalizující zdroje, weby a vlastenecké politické strany

Nemyslete si, že politici teď roní slzy pro dva vyhaslé životy, to je pouze politická póza, protože cítí obrovskou šanci v podobě tragické smrti dvou lidí na přijetí zákonů a opatření proti vlasteneckým subjektům. Nebuďte překvapení, pokud budou za čas přijaty na Slovensku současnou vládou zákony a opatření proti “radikalizaci” osob a subjektů.

Budou potom zřízeny úřady na Slovensku, které budou monitorovat weby a zavírat je, a to s odkazem na hrozbu radikalizace čtenářů, posluchačů nebo diváků, podle toho, jestli weby píší, vysílají rozhlasem, nebo publikují videa. S odkazem na tyto dvě vraždy budou blokovány všechny weby na Slovensku, které někdo označí za zdroje šířící potenciálně radikalizační materiály. A aby bylo zabráněno radikalizaci, jako to potkalo Juraje K. ve středu, tak budou ty weby zablokovány. A neskončí to jenom u webů.

Záběr střelce z bezpečnostní kamery na Zámecké ulici v Bratislavě, kde se klub Teplárna nachází

Bude to aplikováno i na politické strany a na jejich weby. Jestliže se objeví nějaký příspěvek na webu politické strany, který třeba bude vyzývat k demonstraci proti vládní politice ukrajinizaci školství, bude to označeno za potenciální radikalizační materiál a web bude zablokován v první instanci. A ve druhé instanci bude dán podnět Nejvyššímu soudu na rozpuštění strany, která radikalizuje společnost. Žádná jiná partaj než neoliberální a pro-západní nebude smět kandidovat do voleb, všechny vlastenecké budou postupně zablokovány a zakázány, a to právě s odkazem na střelbu radikalizovaného syna kandidáta bývalé Harabinovy vlastenecké strany.

Tohle je skutečným důvodem toho, proč dochází k tak obrovské politizaci vyšetřování těchto vražd, proč se do toho mediálně zapojuje i prezidentka Zuzana Čaputová a pořádají se průvody politiků k uctění památky obou zastřelených mladých lidí. Smrt obou je tragédie. Ale nehorázná politizace jejich smrti je ještě větší tragédií. Je to součást formování informačního pole na přijetí kroků, opatření a zákonů na zablokování vlasteneckých webů a politických vlasteneckých subjektů na Slovensku.

Přizvání FBI a Europolu zavání snahou o politizaci a vytvoření chlapcovy teroristické radikalizační linky někým z ciziny

Má to všechny rysy jako 11. září v USA, kde amerických Kongres pod záminkou boje proti skryté hrozbě radikalizace Američanů přijal drakonický zákon Patriot Act, který umožňoval odposlouchávat všechny telefonické hovory všech Američanů v USA, umožnil provádět interferenci do soukromé elektronické pošty, umožňoval zadržovat Američany bez obvinění po neomezeně dlouhou dobu.

A to všechno pod záminkou hrozby možné radikalizace některých Američanů, že by se mohli zradikalizovat a začít páchat terorismus. A teď mi řekněte, nepřipomíná vám to teď něco? Ano, je to snaha o přijetí podobných zákonů i na Slovensku, aby bylo zabráněno radikalizaci občanů pod stejnými šlechetnými důvody, jako tím argumentovali tvůrci Patriot Act.

Údajné Jurajovy statusy na Twitteru v angličtině. Vpravo koláž symbolu Černého slunce “Herešav”, kterou slovenští novináři připojili k útočníkově motivu

Začnou hlásat: Budeme monitorovat všechny sítě, budeme monitorovat občany a jejich radikalizaci, zablokujeme radikální weby, zablokujeme radikální politické strany a hnutí, a to s odůvodněním hrozby, která je možná podněcována z ciziny. A to nám potvrdí FBI, která zjistí, že radikál byl v kontaktu s lidmi z Ruska. A kruh se uzavřel. Pokaždé, když někde někdo začne střílet na lidi, je to vražda.

Ale ve chvíli, kdy se ukáže, že jde o synka politika z jisté vlastenecké strany, najednou se začnou politici zaklínat zákony a opatřeními, které mají jedno společné, omezení svobod. A hned potom z politiků vypadnou drakonické zákony na osekání občanských práv. Cítí totiž příležitost, jak se zbavit vlastenecké opozice. Na tohle si musí slovenská alternativa, nejen mediální, ale i politická dát obrovský pozor. Snahy o zneužití či využití děsivé dvojité vraždy pro politické cíle by na Slovensku rozhodně nebyly poprvé, zejména při vzpomínce na události z roku 2018, že?

Nejen o této kauze budeme hovořit dnes v pátek od 19:45 hodin na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna aktuální témata z domova i ze světa. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořadu na SVCS

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ AERONET ZDE
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *