, , ,

Německá vláda odmítla poslancům Bundestagu poskytnout informace, kdo stojí za útoky proti plynovodům Nord Stream!

Nord Stream, Německo, Bundestag

Německá vláda odmítla poslancům Bundestagu poskytnout informace, kdo stojí za útoky proti plynovodům Nord Stream!

Ministerstvo hospodářství prý disponuje informacemi od tajných služeb třetích stran a nemá dovoleno o pozadí útoků na plynovody nic sdělovat! Záběry švédského námořnictva zachytily část plynovodní roury Nord Stream 1 s čistým řezem a útočník odstranil 50 metrů plynovodu, aby nešlo potrubí snadno opravit! Někdo si dal fakt práci a vypadá to na americké námořnictvo, které mělo nad plynovodem hned několik cvičení se Švédy, Dány a celým NATO!

Německá poslankyně Bundestagu za Die Linke Sahra Wagenknecht se před nějakým časem obrátila na německé ministerstvo hospodářství a chtěla se podle zákona o svobodném přístupu k informacím dostat k podrobnostem o útoku na plynovody Nord Stream. Ministerstvo hospodářství jí ale odpovědělo, že žádné informace poskytnout nemůže, protože se jedná o utajované informaci tzv. třetí strany, takže poslanci Bundestagu se nic nedozví.

Pikantní skandál je okořeněný navíc tím, že němečtí poslanci mají ze zákona přístup k tzv. vyhrazeným informacím a státní orgány mají povinnost poskytnout poslancům informace, i když by to mělo být třeba na neveřejném zasedání Bundestagu s vyloučením veřejnosti a médií. Tohle je prostě strach Německa, protože by muselo ukázat na viníka, kterým je okupační mocnost nad Německem. Ukázat na americkou armádu, resp. námořnictvo a letectvo prostě nejde, takže poslanci Bundestagu jsou před vlastními občany za idioty.

Sahra Wagenknecht

Jenže ani tato varianta neprošla a ministerstvo zahraničí, které do věci vstoupilo, poslankyni argumentovalo tím, že nelze poskytnout informace poslancům ani v důvěrném režimu na neveřejném zasedání, protože se jedná o citlivé zpravodajské informace, jejichž samotné získání bylo tajné, a pokud by se informace probíraly v Bundestagu, došlo by k porušení slibu o utajení, který byl dán 3. straně. A protože 3. strana projednání v Bundestagu na uzavřeném jednání nepovolila, nemůže ministerstvo nikomu z poslanců nic poskytnout.

Německá vláda ví, kdo vyhodil do povětří Nord Stream, ale poslancům Bundestagu to sdělit nesmí, protože by to ohrozilo “blaho” a bezpečnost Německa

A to ani i když podle Ústavy na to mají právo. Jenže právo 3. strany, které poslanci neznají, má zřejmě vyšší moc než německá Ústava. Skandál, který pouze potvrzuje loutkový status Scholzovy německé vlády. Tohle by se za Angely nestalo, a to říkají lidé, kteří jí nemohli přijít na jméno. Je to přesně tak, že procesy se budou už jen pouze zhoršovat a každé další volby budou dopadat hůře a hůře pro národní zájmy. Zopakujme si, k čemu došlo. Ocitujeme si úryvek [1] z listu Berliner Zeitung:

Dne 26. září došlo k nejméně dvěma výbuchům na trasách plynovodů Nord Stream 1 a Nord Stream 2. To mělo za následek únik plynu do Baltského moře, na jehož dně se potrubí nachází. Kdo nebo co výbuchy způsobilo, není dosud jasné, alespoň ne oficiálně. Státy NATO a Rusko se shodují, že mají podezření na útok. Kdo útok provedl, však není jasné. Spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe vyšetřuje “závažný násilný sabotážní útok na dodávky energie”.

Téměř tři týdny po explozích však zjevně stále nejsou k dispozici žádná další zjištění, a nezačalo ani šetření na místě, Německo dosud ani nepožádalo o přístup do švédských vod, kde se nachází nejvíce poškozené potrubí Nord Stream 1. Pouze toto sdělilo ministerstvo hospodářství poslankyni Levicové strany v odpovědi na její písemný dotaz. Wagenknechtová chtěla vědět, co se německá vláda o těchto incidentech dozvěděla a jaká opatření přijala “sama, s EU, ostatními vládami a NATO”, aby zjistila, kdo je za škody zodpovědný. Odpověď ale nepřišla žádná. “Doposud nebylo možné provést vyšetřování na místě, proto spolková vláda nemá žádné spolehlivé informace o možných příčinách útoku,” píše ministerstvo ve své odpovědi.

Habeckovo ministerstvo odpovědělo vyhýbavě nebo dokonce vůbec neodpovědělo na otázku, jaká varování měla vláda před možnými útoky na ropovody a jaká případná opatření byla přijata. Státní tajemník pro hospodářské záležitosti Patrick Graichen napsal, že kritické infrastruktury, jako je plynovod Nord Stream, jsou v podstatě předmětem abstraktního ohrožení. Několik tisíc kilometrů potrubí nelze “plně zabezpečit” proti všem rizikům. Parlament nemá k dispozici žádné další informace.

Federální vláda “po pečlivém zvážení dospěla k závěru, že další informace nelze poskytnout – a to ani v utajované podobě – z důvodu blaha státu“. Důvodem je “pravidlo třetí strany” pro mezinárodní spolupráci mezi zpravodajskými službami. Podle tohoto pravidla podléhá mezinárodní výměna zpravodajských informací obzvláště přísným požadavkům na utajení. “Požadované informace se tedy dotýkají zájmů důvěrnosti vyžadujících ochranu v takové míře, že blaho státu převažuje nad parlamentním právem na informace a právo poslanců klást otázky musí výjimečně ustoupit zájmům důvěrnosti federální vlády.” Zjednodušeně řečeno: pravděpodobně existují nálezy, ale poslanci Spolkového sněmu se o nich nesmějí dozvědět.

Z tohoto důvodu německá vláda neodpověděla na otázku, “které lodě a vojska NATO” se nacházely v oblastech, kde došlo ke škodám od pozastavení dodávek plynu prostřednictvím Nord Stream 1, a které ruské lodě a vojska byly v tomto období spatřeny. I tato odpověď “by zahrnovala zveřejnění informací, které mají zvláštní dopad na blaho státu“, píše ministerstvo zahraničí. Utajení a uložení požadovaných informací proto nepřipadá v úvahu, “neboť je nepřijatelné i sebemenší nebezpečí, že by se o nich dozvěděli“.

Wagenknechtová tuto politiku utajování ostře kritizuje. “Spolková vláda nám de facto říká, že něco ví, ale ‘z důvodu blaha státu’ s tím nemůže seznámit ani poslance v tajné kanceláři Spolkového sněmu,” řekla v neděli listu Berliner Zeitung. Nyní lze jen spekulovat, která zjištění o autorství útoků by mohla ovlivnit německé národní blaho natolik existenčně, že je naprosto nezbytné je utajit. “V každém případě toto jednání znamená, že je znemožněna jakákoli kontrola a kritika federální vlády ze strany opozice.

Švédské námořnictvo tento týden zveřejnilo záběry z podvodního dronu, který natočil zničené potrubí Nord Stream 1 a byl to naprostý šok. Podle Švédů ze dna Baltského moře zmizelo 50 metrů potrubí, ale ne ve smyslu poškození potrubí v této délce, ale že je úplně pryč [2]. Někdo ho rozřezal a odvezl. Na místě zůstaly jen konce plynovodu s čistými řezy a kusy zohýbaného pláště. Kam mohlo zmizet 50 metrů potrubí, to nikdo netuší.

Útočník nejen vyhodil plynovod do povětří, ale navíc ukradl 50 metrů potrubí, aby nešlo lehce a snadno zalepit a opravit. NATO mělo v místech explozí dvě rozsáhlá cvičení těsně po sobě

Někdo prostě nechtěl, aby potrubí šlo snadno opravit, takže 50 metrů z plynovodu muselo zmizet. Je to jasné jako facka. Jak už informovala nejen ruská média, ale i bývalý americký senátor Richard Black [3], v době, kdy došlo k explozím plynovodů, tak na místě operovalo americké námořnictvo během cvičení BALTOPS 22, které proběhlo v červnu [4] a trvalo 13 dní, ale lodě USA zůstaly v Baltu až do konce září. A víte, kde se cvičilo nejvíce? Ve švédských vodách Baltu, nad potrubím Nord Stream. Pojďme si to ocitovat z amerického vojenského webu:

Cvičení BALTOPS 22

KIEL, Německo – Šestnáct spojeneckých a partnerských zemí NATO uzavřelo 17. června 2022 v německém Kielu 51. opakování operace Baltic Operations 2022 (BALTOPS22).

Během pobytu v přístavu budou účastníci reflektovat úspěchy a vztahy, které se vytvořily během třináctidenního cvičení, jehož se v Baltském moři zúčastnilo 47 lodí, 89 letadel a 7 000 příslušníků.

Cvičení BALTOPS díky vysoké míře komplexnosti prověřilo naši kolektivní připravenost a adaptabilitu a zároveň zdůraznilo sílu naší Aliance a odhodlání zajistit námořní oblast se svobodou plavby pro všechny,” uvedl viceadmirál Gene Black, velitel Šesté flotily USA a Námořních úderných a podpůrných sil NATO (STRIKFORNATO).

Operaci BALTOPS 22 velela a řídila ji americká Šestá flotila a STRIKFORNATO. Z velitelství štábu v portugalském Oeiras odpovídal kontraadmirál James Morley, zástupce velitele STRIKFORNATO, za to, že účastníci splnili všechny cíle výcviku.

My jsme zde [na cvičení STRIKFORNATO] bezpečně provedli ambiciózní výcvikový program jménem 16 spojeneckých a partnerských zemí, které se cvičení účastní, zlepšili jsme bojovou připravenost a prokázali schopnost bezproblémové spolupráce ve všech prostředích – ve vzduchu, na zemi i na moři,” řekl Morley.

Cvičení se zúčastnily Belgie, Bulharsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Litva, Lotyšsko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Švédsko, Turecko, Spojené království a Spojené státy. Tyto země se zúčastnily po boku ostatních, aby otestovaly flexibilitu, přizpůsobivost a schopnosti námořních a obojživelných sil.

Ačkoli to není poprvé, co se Švédsko účastní BALTOPS, tato iterace byla jedinečná, protože se shodovala s oslavami 500. výročí švédského námořnictva. Švédsko poskytlo BALTOPS 22 významnou podporu, včetně pořádání konference před vyplutím ve Stockholmu a četných akcí na švédském území a ve švédských vodách a vzdušném prostoru.

Ostrov Gotland ve Švédsku sloužil jako cvičiště pro několik leteckých výsadků a obojživelných výsadků z USS Kearsarge Amphibious Ready Group-22nd Marine Expeditionary Unit a švédských protějšků. Kromě toho cvičení zahrnovalo komplexní scénáře výcviku vyprošťování personálu a záchranu ponorky. Na jihovýchodě se lotyšské síly integrovaly s dalšími partnerskými zeměmi, aby nacvičily vylodění ve více oblastech, a polské cvičiště Ustka posloužilo během BALTOPS 22 jako základna pro náročné obojživelné výsadky.

Kontradmirál John Menoni, velitel Expediční úderné skupiny 2 a velitel všech obojživelných sil během cvičení, poznamenal, že BALTOPS 22 poskytl účastnickým silám dvoutýdenní prostor pro jednotnou činnost a “nejen zajištění dobrého fungování vysílaček a zbraní”, ale spíše “způsob, jakým plujeme a bojujeme společně”.

Protiponorkový a průzkumný Boeing B-8 Poseidon byl zachycen jako jediný stroj ve vzduchu nad místy výbuchů plynovodů Nord Stream

Menoni také zaznamenal několik případů, kdy síly překročily rámec známých metod vedení války a posunuly hranice pomocí nových technologií na moři i na pevnině. “Ať už šlo o lovení min pomocí UUV, vytrvalé zpravodajství, sledování a průzkum z pozorovatelného bezpilotního letounu, nebo o demonstraci hodnoty nově vznikajícího konceptu expedičních předsunutých základen námořní pěchoty (EABO), naši muži a ženy pokračují ve vývoji taktiky, technik a postupů, které v konečném důsledku významně přispívají ke zvýšení povědomí o námořní oblasti a zvyšují smrtelnost našich sil.”

Na moři lodě dolaďovaly taktické manévrování, protiponorkový boj, výcvik ostré střelby, operace proti minám a doplňování zásob na moři. Švédská ponorka účastnící se cvičení, britský torpédoborec protivzdušné obrany třídy Daring HMS Defender (D 36) a letouny dalších zúčastněných zemí trénovaly protiponorkový boj. Mezitím sloužily operace s minami jako ideální oblast pro testování nových technologií.

Vědci z pěti zemí přivezli do Baltského moře nejnovější pokroky v technologii lovu min pomocí bezpilotních podmořských vozidel (UUV), aby demonstrovali účinnost vozidla v operačních scénářích. Pracovní skupina BALTOPS pro protiminová opatření se vydala do celého baltského regionu, kde trénovala vyhledávání, exploataci a zneškodňování munice v kritických námořních kontrolních bodech.

Personál Severního kombinovaného leteckého operačního střediska NATO (CAOC) bezpečně řídil 89 letounů spojeneckých a partnerských zemí účastnících se cvičení BALTOPS 22, což představovalo největší integraci letectva v historii cvičení. Tato letadla operovala jak z námořních, tak z pozemních platforem. Provedly více než 400 vzletů, což je dvojnásobek počtu z roku 2021. Výcvik zahrnoval celé spektrum vzdušné domény, včetně cvičení vzduch-země, vzduch-vzduch, vzduch-země, protiponorkové cvičení, doplňování paliva, zpravodajské sledování a průzkum.

Ve snaze přizpůsobit se neustále se měnícímu operačnímu prostředí koordinoval štáb STRIKFORNATO několik dalších oblastí zaměřených na výcvik rozhodovacích schopností velitelů úkolových uskupení s ohledem na počasí, nové operační oblasti a personální podporu.

Francouzští a američtí účastníci sloužili jako meteorologický a oceánografický štáb BALTOPS 22 a poskytovali konzistentní, přesné a konkrétní informace o současném a předpovídaném stavu moře. Ve výcvikových scénářích cvičení se objevila také oblast vesmíru, která představovala realistické simulované výzvy včetně reakce na rušení, vesmírného počasí a dopadů na přesnost GPS.

Dopady na mise a dynamickou navigaci v námořní oblasti zůstávají hlavním principem výcviku BALTOPS. Ve snaze zvýšit nároky na rozhodování však cvičení STRIKFORNATO zahrnovalo strategie pastorační a duchovní podpory personálu v době krize. Toto začlenění do scénáře prověřilo schopnost účastníků poskytovat kaplanskou podporu ve složité námořní doméně a zároveň překonávat překážky a omezení v daném prostředí.

V případě konfliktu musíme být duchovně a psychologicky připraveni reagovat,” řekl kapitán amerického námořnictva Brian Weigelt, kaplan Námořních sil USA v Evropě a Africe a kaplan Šesté flotily USA. “Díky tomu, že si procvičíme schopnost poskytovat kaplanskou podporu zaměnitelně mezi jednotlivými zeměmi během potenciální krize, budeme schopni se v případě potřeby bezproblémově integrovat.

Plánování cvičení na příští rok již začalo a bude vycházet z úspěchů cvičení BALTOPS 22 a zahrne získané zkušenosti.

BALTOPS 22 je hlavní cvičení zaměřené na námořní dopravu v Pobaltí. Cvičení poskytuje jedinečnou výcvikovou příležitost k posílení kombinovaných schopností reakce, které mají zásadní význam pro zachování svobody plavby a bezpečnosti v Baltském moři.

Již více než 80 let navazují Námořní síly USA v Evropě a Africe (NAVEUR-NAVAF) strategické vztahy s našimi spojenci a partnery, přičemž využívají základy společných hodnot k zachování bezpečnosti a stability.

NAVEUR-NAVAF se sídlem v italské Neapoli působí v oblasti odpovědnosti amerických námořních sil v rámci velitelství USA v Evropě (USEUCOM) a velitelství USA v Africe (USAFRICOM). Šestá flotila USA je trvale přidělena k NAVEUR-NAVAF a využívá námořní síly v celém spektru společných a námořních operací.

STRIKFORNATO se sídlem v portugalském Oeiras je hlavním, rychle nasaditelným a flexibilním velitelstvím pro projekci námořní síly vrchního velitele spojeneckých sil v Evropě (SACEUR), které je schopno plánovat a provádět společné námořní operace v celém spektru.

Obojživelná loď USS KEARSARGE a průzkumný Boeing P-8 Poseidon pro námořní a protiponorkový boj zachyceny v místě explozí potrubí

A to nebylo všechno. Ke cvičení NATO BALTOPS 22 v Baltském moři se připojila americká obojživelná loď USS KEARSARGE [5] a její operace skončila na Baltu přesně 26. září v den explozí obou plynovodů. Přesně v okamžiku explozí nad plynovody kroužil americký letoun Boeing P-8 Poseidon, což zachytila sledovací data NATO a řízení letového prostoru.

 

Dalších několik dní byla celá oblast záměrně uzavřena pro veškeré lodě pod záminkou bezpečnosti kvůli unikajícímu plynu z potrubí, ale podle ruské rozvědky právě v těchto dnech po uzavření prostoru pro lodě došlo k odřezání onoho 50-metrového úseku potrubí, aby Nord Stream 1 nešel nouzově opravit.

Pokud totiž na potrubí vybuchla trhavina, tak by došlo k vytvoření díry v potrubí, kterou by šlo kusem plátu plechu nebo železa zaletovat a zavařit. A pokud by došlo k destrukci celého obvodu roury, bylo by možné z běžné lodě spustit na dno krátkou rouru, která by byla dlouhá jen tolik, jak velká díra v potrubí by byla.

Záběr dokonale čistého řezu

To by se odřízlo aquagenem a náhradní krátký kus potrubí by se navařil na Nord Stream 1. Oprava i se svačinou by zabrala 1 pracovní den a hotovo. A to nebylo dovoleno. Proto Američané rozřezali jako ty největší skety celých 50 metrů plynovodu na malé kusy, a je otázkou, jestli je odhodili někde opodál nebo je vyzvedli na lodě a odtáhli ke všem čertům. A proč 50 metrů potrubí?

Protože jak zaznělo na německé televizi před pár dny, k pokládce trubek jsou potřeba jak evropská povolení, tak i pokládkové lodě, kterých je na světě jenom 5. Jenže na 4 z nich jsou uvaleny sankce USA od podzimu 2020 (nesmí pokládat potrubí Nord Stream) a pátou lodí je ruská pokládková loď Akademik Čerskij, proti které jsou pro změnu uvaleny sankce EU, protože loď patří sankcionovanému Gazpromu.

Německo kvůli americkým a unijním sankcím na Rusko nemůže k opravě použít náhradní celé trubky od Gazpromu. Ten, kdo ukradl těch 50 metrů potrubí, to musel dobře vědět

Takže Německo může potrubí pouze zalepit kusem železného plátu anebo nahradit krátkou rourou o dálce maximálně dvou nebo tří metrů, ale pokud chybí několik celých úplných úseků značkových modulových trubek z produkce ruského Gazpromu, potom je Německo v pasti.

Bez pokládkových lodí nemůže Německo legálně potrubí opravit, protože na celé ty kusy a dílce potrubí od ruského Gazpromu jsou uvaleny americké a unijní sankce. To je doslova tragikomedie. Sankce podle německé televize nejsou dnes uvaleny už jen v podstatě na anonymní kusy plechu nebo pláty železa, kterými by to němečtí potápěči za normálních okolností běžné exploze a malé díry v potrubí jenom zaflikovali a zavařili. Když ale chybí celých 50 metrů potrubí, tak to pro Německo znamená konec nadějí na opravu.

Švédové totiž uveřejnili jen sestříhané sekundové záběry a nikoliv celou délku poškozeného úseku. Asi by se těžko vysvětlovalo, že potrubí je nejen vyhozené do povětří, ale že odtamtud zmizel celý úsek potrubí a trosky nejsou nikde k dohledání. A když někdo vyhodí do povětří plynovod ne na jednom místě, ale odstraní 50 metrů, tak snad i tomu nejtupějšími Němcovi prostě dojde, v čí prospěch “Cui Bono” by to mohlo být provedeno. A německá vláda, protože má stále vlastní zemi již 77 let pod okupační správou americké armády, musí držet hubu a krok.

Nesmí tudíž ani vlastním poslancům Bundestagu říct, že Američané německým domácnostem a průmyslu před nadcházející zimou rozmlátili a rozřezali ruský plynovod a tím ohrozili ekonomiku nejen Německa, ale i České republiky a obecně celé EU. Až dostanete koncem roku v ČR výpovědi z podniků, z továren, z montoven, z lisoven, prostě z firem, co vyrábí subdodávky pro německý průmysl, poděkujte Američanům a všem jejich loutkám. Nestačí jim vyhodit plynovod do luftu, ne ne, musí zajistit i to, aby nešel snadno opravit.

-VK-

Šéfredaktor AE News

ZDROJ: Aeronet news https://aeronet.news/nemecka-vlada-odmitla-poslancum-bundestagu-poskytnout-informace-kdo-stoji-za-utoky-proti-plynovodum-nord-stream-ministerstvo-hospodarstvi-pry-disponuje-informacemi-od-tajnych-sluzeb-tretich-stran/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *