Kanada: Patologové jsou zmateni nárůstem úmrtnosti z neznámých příčin

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

9.1.2024

Mnoho zemí světa řeší nadměrnou úmrtnost, která mnohde přetrvává i tři roky. S tím zřejmě souvisí i nárůst úmrtí z neznámých příčin, který se týká zejména mladších lidí. Tento problém je aktuálně diskutován v Kanadě, kde počet úmrtí z neznámých příčin značně narostl.

V Kanadě loni zemřelo z neznámých příčin 16 043 lidí, což je nyní příčinou úmrtí číslo 4. Ve srovnání s rokem 2019 se jedná o bezprecedentní nárůst.

Rakovina a srdeční choroby jsou stále na prvním a druhém místě. Překvapivě na 3. místě je COVID-19. Podle Kanadského statistického úřadu zemřelo v loňském roce na Covid-19 až 19 716 Kanaďanů, což je nejvyšší počet od začátku pandemie. Nebylo však údajně „bezpečné a účinné“ očkování jedinou cestou z této krize?

Když byla úmrtnost na Covid-19 mnohem nižší, lidé museli zůstat doma a nosit roušku.

Pokud se podíváme na provincii Alberta, vidíme, že v roce 2018 došlo celkem ke 150 úmrtím s neznámou příčinou smrti. V roce 2021 jich bylo 6724, což je téměř 45krát tolik. Byli patologové v Albertě neschopní nebo neochotní odpovědět na příčinu smrti?

Stejný trend se vyskytuje i u relativně mladých lidí: v roce 2018 došlo v Albertě k 94 úmrtím s neznámou příčinou smrti mezi lidmi ve věku 0 až 64 let, v roce 2021 jich bylo 5374, což je více než 57krát více. Většina úmrtí na Covid je mezi lidmi staršími 70 let, tak na co všichni ti lidé umírají? Neznámá příčina.

Ticho na toto téma je ohlušující. Proč patologové a zdravotnické úřady neříkají ani slovo o tomto explozivním nárůstu úmrtnosti z neznámých příčin od roku 2020?

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *