, , , , , , ,

Fialový hladomor! Nejvyšší daně na potraviny v EU nestačí! Ještě se budou zvyšovat Blog-převzato z blogu M&P 

 Fialový hladomor! Nejvyšší daně na potraviny v EU nestačí! Ještě se budou zvyšovat

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Blog-převzato z blogu M&P

17.1.2023

Doslova všechny vlády celého světa letos snižují daně na elektřinu, plyn, léky a potraviny, aby pomohly svým občanům přežít současnou krizi. Jediná vláda Česka, druhé nejhorší země světa,  jde opět proti proudu, a bude letos lidem daně zvyšovat! Je na čase, abychom se situaci v Česku i na Slovensku podívali podrobněji.

Včera agentura Moody’s, jedna ze čtyř ratingových agentur světa oznámila, že se Evropa zřítí do dlouhodobé krize. Že nejhůře postižené země budou Slovensko! Německo a Itálie. Že se jejich ekonomika zhroutí na pandemickou úroveň! A že jižní země EU budou čelit hrozbě státního bankrotu (Zatímco bude přetrvávat vysoká úroveň inflace, mohlo by to mít pro některé jihoevropské země extrémně “vážné” důsledky pro hodnocení úvěrového rizika!) Tyto chmurné předpovědi ekonomického chaosu a zbídačení obyvatel EU rostou s každým dnem jako houby po dešti. Česká vláda se ale chystá místo pomoci a úlev lidem, zvyšovat daně!

Čeští asociálové sdružení kolem Petra Fialy se rozhodli sedřít z chudých Čechů kůži za živa, asi aby se jim pomstili za volbu Babiše v prvním kole prezidentské volby. Zatím co 23 zemí EU už za poslední tři měsíce snížilo daně na potraviny, léky, plyn a elektřinu, fialoví gauneři budou tyto daně jako jediní v Evropě zvyšovat! V Česku tak mají jako v jediné zemi na světě pouze chudí lidé platit náklady na ukrajinskou válku a další fialové nesmysly.

“Turecké hospodářství” je starý český termín pro vládu ekonomických diletantů a zlodějů, kteří před stopadesáti lety svými machinacemi proslavili Turecko po celém světě.  Brzy se ale už místo termínu “turecké hospodářství” začne po celém světě používat nový termín “fialové hospodářství”. Dnešní Turecko, zažívá nejen na rozdíl od Česka, jako jediná evropská země, ekonomický boom, růst exportu a příliv turistů, ale už se také rozhodlo, že sníží daň DPH na potraviny z 8 % na 1 %!,  a DPH na elektřinu na pouhých 8 %, aby snížilo inflaci, která Turky jako všechny obyvatele světa letos trápí. Ve fialovém hospodářství ale platí opačná pravidla – daně se zvyšují, aby se inflace zvýšila!

V Česku se tak opakuje situace z minulé krize 2008-2013. Současní ODS, opět aby byla zvolena, slíbila, že nebude zvyšovat daně i DPH, ale jakmile se uhnízdila v parlamentu, už chce daně a DPH zvyšovat! V Česku tomu bylo podobně v roce 2010, když vláda ODS zvýšila sazby daně DPH z 10% na 15%, a z 15% na 21%! Později vláda Sobotky a Babiše zavedla sníženou sazbu 10% zejména na léky, vodné a stočné, knihy, časopisy, noviny, a ubytování! Nyní chce ale fialová vláda zavést jedinou sníženou daň na 13 až 14%!

Pokud se ovšem podíváme do Španělska, zjistíme, že tam byla letos daň na potraviny snížena ze 4% na 0%! Co udělá ve stejné době lidojed Fiala, zvýší daň na kojeneckou výživu a léky z 10% na 14%, a daň na potraviny sníží z 15% na 14%! Proč, aby zvýšil zisky obchodním řetězcům, protože ty si zlevnění o 1% strčí rády do své kapsy!

Rozumíte tomu, ve Španělsku se dosud platila 4% daň za běžné pečivo, mouku, mléko, sýry, vejce, ovoce, zeleniny, luštěniny, hlízy, obiloviny, knihy, noviny, časopisy, léky, a sociální byty a bydlení! Teď bude na tyto potraviny 0%! Ale v Česku 14% na všechno, co je ve Španělsku za 0% a nebo za 4%! Španělsko dále snižuje DPH na zemního plynu z 21 % na 5 %! DPH na elektřinu z 10% na 5%!  V Česku je přitom stále fialová daň na plyn a elektřinu 21%!!!!

V Belgii se platí DPH z energií jen 6%, eurokrati se statisícovými platy se tam mají dobře! Ve Finsku se snížila daň na elektřinu jen na 10%, a na jízdy veřejnou dopravou na 0%! Portugalsko snížilo daň z elektřiny ze 13% na pouhých 6%! Nejbohatší země EU Lucembursko snižuje od 1. ledna daně na plyn a elektřinu z 8% na 7% a daně na léky, vodu, noviny a potraviny na 3%!

Co nám zbývá, než jít k volbám, a demonstrovat! Jedině tak se fialových lidojedů zbavíme!

Zdroj:https://www.michalapetr.com/map-1570-eu-fialovy-hladomor-nejvyssi-dane-na-potraviny-v-eu-nestaci-jeste-se-budou-zvysovat/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *