EUROPOSLANKYNĚ GREGOROVÁ: ,,FERJENČÍKU, JDI DO PRD*LE!“

PIRÁTSKÁ KRIZE NEBERE KONCE!

EUROPOSLANKYNĚ GREGOROVÁ: ,,FERJENČÍKU, JDI DO PRD*LE!“ PIRÁTSKÁ KRIZE NEBERE KONCE!

Ještě před několika měsíci to vypadalo, že Piráti zažijí obrovský vzestup. Nasvědčovaly tomu kromě průzkumů také vnitřní záležitosti ve straně. Piráti se se na volby připravovali velkolepě. Již několik měsíců před volbami si rozdělovali ministerstva. Vydávali prohlášení o budoucí vládě a předjímali své první kroky coby vládnoucí strana. V současné době je, ale nálada u Pirátů na bodu mrazu. Proč?

PIRÁTSKÁ KRIZE

Volební výsledek koalice Pirátů a Starostů byl hluboko pod jejich očekávání. Ještě horší byl pak výsledek pro samostatné Piráty. Z 22 poslaneckých mandátů se straně podařilo obhájit pouze 4. Voliči pomocí preferenčních hlasů (kroužků) vynesli na přední příčky kandidáty Starostů a nezávislých. Piráti jsou tak nejmenší stranou ve sněmovně.

Frustrace z kroužkování brzy přerostla v konflikt s koaličním partnerem. Piráti obvinili Starosty z porušení koaliční smlouvy. Podle analýzy, kterou si Piráti nechali vypracovat, se Starostové dopustili řady chyb při kampani a poškozovali tak Pirátské kandidáty.

Vnitřní neklid v Pirátské straně se promítl také v jejich pozici ve vládě. Piráti dostali tři ministerská křesla a navzdory předvolebních odhadů se Jakub Michálek (Piráti) nestal ministrem spravedlnosti. Řadu pirátských poslanců si ministři obsadili na pozice svých náměstků.

STANOU SE PIRÁTI NOVOU KSČM?

Už tento víkend (8.1.) proběhne online sjezd Pirátské strany, na kterém se bude volit také nové vedení. Největší kontroverzi vzbuzuje kandidátka Jana Michailidu, která Pirátům krátce šéfovala už v roce 2014.

Michailidu se otevřeně hlásí ke komunismu. Sebe samou označuje jako „demokratickou komunistku“ dle původního Marxova učení. Kritizuje duševní vlastnictví a podporuje silnou sociální politiku.

Kromě Michailidu vyzve Bartoše také ostravský radní David Witosz a senátor Lukáš Wagenknecht.

GREGOROVÁ VS. FERJENČÍK – JDI DO PRDELE, FERJENČÍKU!

Kandidaturu komunistky Michailidu kritizoval Mikuláš Ferjenčík. Ten byl donedávna poslancem za Piráty. Svůj mandát neobhájil. Ferjenčík se na pirátské skupině ptal, zda je strana připravena komunistické myšlenky veřejně obhajovat.

Ostré odpovědi se mu dostalo od Markéty Gregorové, europoslankyně Pirátů a dlouhodobé kritičce současného vedení strany.

Gregorová se sprostě ohradila vůči Ferjenčíkovi a spustila tak mohutnou lavinu konfliktů a hádek napříč stranou. Piráti tak zažívají krušné období a ztrácí řadu svých voličů. Navrátí se Piráti zpět mezi trpasličí strany a opustí už v příštím období sněmovnu?

Zdroj:https://odchod.eu/europoslankyne-gregorova-ferjenciku-jdi-do-prdle-piratska-krize-nebere-konce/

Další informace a zprávy najdete ZDE:https://volnyblog.news/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *