, , , , , ,

Dlážděno dobrými úmysly Blog- převzato z blogu Vidlákovy Kydy

Dlážděno dobrými úmysly

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

Blog- převzato z blogu Vidlákovy Kydy

Dnešní článek bude antitezí včerejšího textu o Baštovi. Víte, já si teď čtu svoje texty staré víc než rok, které jsem psal před parlamentními volbami. Tedy… čtu si hlavně tehdejší komentáře pod články. A mám intenzívní pocit deja-vu. Ono se nám totiž ve na politické scéně ve skutečnosti vůbec nic nezměnilo. Sice nám už víc než rok vládne Blyštivý Péťa, ale předvolební argumentace se nepohnula ani o píď. Dokonce i ten kovid tam pořád hraje zhruba stejnou roli.

Já si tehdy psal s lidmi od Luboška Volného. Respektive, oni i psali se mnou, protože jsem pro ně byl podporovač očkování a přitakávač ke covidové diktatuře. Když jsem tehdy psal, že covid je taková česká prohraná válka a že nebude hlavním tématem voleb, tak jsem byl za zrádce národa. Co já tehdy dostal mailů, že je třeba volit srdcem, že Babiš chce tuhle republiku navěky zavřít a jedinou nadějí je lízátková revoluce… Bili se za svůj názor neobyčejně srdnatě a fakt upřímně věřili tomu, že se u nás něco změní.

Já tenkrát psal, že pětikolka se sjednotila, z Babiše udělali během covidu toho největšího gaunera. Na jedné straně žalovali do Německa, jak to tu Babiš nezvládá a Němci měli pocit, že tady virus zakořenil a pořád měli požadavky kvůli pohybu přes hranice… a na druhé straně ti žalobníčci házeli Babišovi klacky pod nohy aby nic udělat nemohl. Doba covidová byla ukázková akce líbodémo, jak dělat úspěšnou politickou gerilu na úrovni páté kolony. Doma si hráli na zastánce svobody a zvenku ponoukali orgány EU a Německa, aby měly na Babiše co nejtvrdší karanténní požadavky.

Před volbami jsem tehdy doporučoval, že je třeba volit Babiše a kdo toho není schopen, ten ať volí SPD. Že ostatní se do sněmovny nejspíš nedostanou a špatně to dopadne. Užil jsem si svoje. Volný přece dostane dvacet procent. Trikolóra se také zasazuje za svobodu od koronaviru… Okamura naopak je příliš měkký a příliš jde covidalarmistům na ruku.

Celkem to byly tisíce a tisíce mailů od lidí, kteří si byli jistí, že to má Volný v kapse a já pro ně byl ten největší nepřítel, který mluví o taktice a určitě je zaplacený od Máry Prchala, aby naháněl hlasy Babišovi. Těch výzev, aby mě nikdo neposlouchal, že tomu nerozumím… Těch nadávek, že jsem se konečně odkopal, těch dotazů, kolik stříbrných jsem za svojí agitku dostal…

Den po volbách všechny tyto hlasy utichly, dostavila se kocovina a ta trvá dodnes. Ukázala se realita. Ukázalo se, že všechny ty obrovské podpory byly ve skutečnosti malé. Že takhle fungují sociální sítě – zařídí vám, že se na nich seznámíte jen s lidmi, kteří mají stejný názor a izolují vás od těch, kteří mají názor jiný. Volba srdcem zajistila výhru pětikoalice a nastolila Blyštivého Péťu. Média jsou ho plná, abyste mohli vidět, jak se vám směje do očí.

Teď je to stejné. Bašta vede úspěšnou kampaň a já tu zase házím hrách na stěnu, že taktika je důležitější, že o skutečné Baštově podpoře nevíme nic. Zbytečně tu říkám, že covid je i rok od konce epidemických opatření znovu argumentem pro volbu srdcem. Nefungovalo to před rokem, teď to také nebude fungovat. Argument ad covidum vedl do pekla už při parlamentních volbách, vážně si myslíte, že po roce nabyl nějaké lepší platnosti? Podotýkám, že se nechalo naočkovat bezmála sedmdesát procent populace. Na ně žádné tečkovací argumenty neplatí. Naopak… jen je to vytočí, protože jim připomínáte prohru jejich názoru.

Stejně tak se nic nezměnilo na Babišovi. Nepřibyla žádná nová lepší kauza. Je pořád stejný. Nezměnil taktiku. Tak jak objížděl republiku tenkrát, tak ji objížděl i dál, až dodnes. Stále má kolem sebe profesionály, kteří rozumějí svému reklamnímu řemeslu a má dost peněz na skutečné průzkumy veřejného mínění, takže asi ví, jak si doopravdy stojí a podle toho volí své kroky. Je jediný, kdo dělá soustavnou předvolební práci dlouhodobě. On má republiku opravdu objetou do všech koutů. Všichni ostatní se v podstatě vynořili teď před volbami a pak zase zapadnou.

Jsme v naprosto stejné situaci jako v září 2021. Znovu je volební cesta vydlážděna dobrými úmysly a já znovu říkám, že dobré úmysly vedou do háje. A ptám se, jestli vůbec v dějinách našich voleb existovala situace, kdy volba srdcem zafungovala a něco tomuto národu přinesla? Vždyť bychom už měli být poučeni, ne? Pamatujete na Zemanovo heslo o spálené zemi a Klausovu mobilizaci? A pak klidně upekli opoziční smlouvu… Bez ohledu na volbu srdcem svých voličů. Bloger Vlk od tohoto okamžiku stále odvíjí svou nechuť k Zemanovi. Podobně dopadla naděje po volbě Věcí veřejných… a mohl bych pokračovat dál a dál.

Jen… Zemana za prezidenta nikdo nevolil srdcem. Tam si byli všichni vědomi jeho problematických vlastností. Všichni věděli, jak to s ním doopravdy je. Byl zvolen se skřípajícími zuby jako menší zlo proti Schwarzenbergovi i Drahošovi. A řekněme si upřímně – až do Vrbětic to nedělal nijak špatně. A Vrbětice bych mu za zlé neměl – podívejte se, jak moc nás naši transatlantičtí bratři hnali do války… nějaký Zeman byl jen malá překážka… jen zašlápnout. Nevíme s jakou tvrdostí ho přinutili držet basu.

Kolikáté volby se rozhodujeme mezi vrabcem v hrsti a holubem na střeše? Kolikáté volby se příliš velké množství voličů rozhodne pro holuba a díky tomu nemáme ani toho vrabce…

Uvědomuje si tu někdo, že kdyby nám teď vládl Babiš a měli jsme takhle drahé energie, tak by byla všechna média proti němu a nutila ho, aby s tím něco udělal? Ale ne, on byl příliš velké zlo a tak nám vládne Fiala a všechna média ho za drahotu chválí. Babiš by možná také držel s Amíky basu ohledně války, ale média by po něm za energetickou drahotu šla… celé to stropování cen by s Babišem nejspíš vypadalo o dost jinak.

Kdyby byl Babiš premiér, tak by se o Láďovi Vrábelovi neříkalo, že je to dezolát s exekucemi. To by byl bojovník za svobodu proti oligarchickému premiérovi a už by se možná našel nějaký libtardí milionář, který by jeho dluhy zaplatil. Demonstrace by měly pokrytí i od České televize a všichni čelní protagonisté by byli zváni do televize a Marek Wolner by se jich uctivě ptal na jejich názory… když teda bojují proti hentomu zlému premiérovi. Možná i Mikuláš Minář by utrousil, že má s Láďou Vrábelem společný zájem….

To jen jako příklad, abyste věděli, jak by vypadal praktický rozdíl mezi premiérem Fialou a premiérem Babišem i kdyby šel Babiš na ruku ojrosoudruhům úplně stejně jako Fiala.

Vidlácky to vidím následovně:

Od parlamentních voleb se nic nezměnilo. Všechny vnější podmínky zůstaly víceméně stejné. Preference stran se nijak zvlášť neposunuly ani za covidových lockdownů, nevidím žádný důvod, proč by se měly nějak dramaticky posunout teď. Drahota zatím dopadá na ty, kteří už zradikalizovaní byli. Plyn nejspíš přes zimu vydrží, Němci ho prostě sehnali dost a firmy, které kvůli drahým energiím zavřely, na ty si už nikdo nevzpomene.

Tehdy byla média proti Babišovi, dneska jsou pro Fialu. To se tak akorát vyrovnává s pětikoaličním propadem popularity. Ne, nevěřím v žádné dramaticky velké voličské změny. Už stihlo zase dospět dalších sto tisíc nových voličů a z nich půlka má libtardsky vygumováno v hlavě a budou volit Nerudovou, protože jsou dutí stejně jak ona. Druhá půlka se k volbám nebude vůbec obtěžovat.

Nezměnila se ani euforie, že teď už se to konečně povede. Že konečně máme toho ideálního lídra, který to dokáže. Tehdy to byl Volný, dnes je to Bašta. Říkám to s vědomím, že Bašta, narozdíl od Volného, dělá svojí kampaň dobře a udělal na mě velmi příznivý dojem. Jo, může se stát, že se štěstí jednou unaví a volba srdíčkem se vyplatí. Možná se voličské nálady skutečně posunuly… Ale podle příspěvků na fejsbůku se to nepozná. To je jen těšínské jablíčko. Stojí to za případný desátý neúspěšný pokus v řadě? Stojí to za pětikoaličního prezidenta a pětikoaliční ústavní soud?

Hele, tahle situace mě tak štvala, že jsem porušil další svoje pravidlo a několikrát jsem napsal Márovi Prchalovi. Chtěl jsem se dostat k Babišovi a nějak mu zkusit říct, aby se o těch milion propadlých hlasů alternativy sakra také trochu ucházel… žádná použitelná odpověď… Mám sto chutí vám všem říct, ať to hodíte Baštovi… ale prostě nevěřím, že se Bašta může do druhého kola dostat. Naše bitvy zde na Kydech a fejsbůku tam ven moc neprosakují a když se bavím s lidmi mimo sociální sítě, ti vidí prezidentskou volbu úplně jinak. Jsem si ale už skoro jistý, že Baštova podpora bude stačit na to, aby se do druhého kola nedostal ani Andrejko.

Už asi měsíc se připravuju na to, že Pětikolka svůj pochod institucemi řádně dokončí a není žádná síla, která by to změnila. Všechny události to spíš potvrzují než vyvracejí. Všechny vnější podmínky jsou nastaveny stejně, jako posledně. A všechny voličské nálady jsou rovněž stejné.

Co jiného mohu říci, než že výsledek bude také stejný?

Zdroj:https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/dlazdeno-dobrymi-umysly

1 reply
 1. NT9
  NT9 says:

  Večerníček 🖐️🐬😉🍀🍀🍀

  Jednoduché řešení. Nepředpokládám, že by ústava definovala, či zakazovala dělený mandát. Takže zvolíme Babiše s tím, že dá první rok prezidentury Baštovi, který učiní co slíbil a předá do roka či předčasně funkci svému následovateli.
  Tím dojde po volbách k návratu ANO a SPD do funkcí s lepším backgroundem. Všichni budou spokojeni, všichni dostanou co chtěli, či bylo třeba. A konzervovaný fašismus by se vrátil do regálů ve skladu. Takže teď to záleží na Babišovi.
  Dobrou noc děti.

  Odpovědět

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *