, , , , ,

Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?

Česká i Slovenská vláda se zaručily za dluhy Ukrajiny u bankéřů! Co z toho plyne?

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině, u které budeme splácet úroky a ručit, že ji Ukrajina splatí podrobně rozebereme

Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám a bude to po dobu několika let místo Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova vláda. Její ministr financí Zbyněk Stanjura byl za tento čin dokonce odměněn portrétní fotografií na čelní straně bruselského oznámení. O půjčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajině Slováci mají smůlu, jejich vláda to podepsala také. V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině u které budeme splácet úroky a ručit, že ji Ukrajina splatí  podrobně rozebereme

Ukrajina potřebuje 5 miliard EUR měsíčně, aby se nezhroutila. Proto potřebuje značné půjčky ,jenže úvěrový rating Ukrajiny je CC (Fitch). Což znamená: vysoké úvěrové riziko, pravděpodobně dojde k nesplacení dluhu.  Při tomto ratingu žádná soukromá západní banka Ukrajině nepůjčí ani vindru.

Aby se Ukrajina nezhroutila vymysleli Brusel a Stanjura následující fintu.  Země EU se za splácení Ukrajinské půjčky u bankéřů písemně zaručí a budou za Ukrajinu splácet také úroky z půjčky. Bankéři tak nenesou žádné riziko a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, protože se těší na mastné úroky. Z českých a slovenských kapes a mají také jistotu, že v případě nutnosti, když jim Ukrajina dluh nesplatí. Zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek  prodají ho v dražbě. Pro bankéře je to skvělý obchod, pro Čechy a Slováky katastrofa!

V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině u které budeme splácet úroky a ručit, že ji Ukrajina splatí podrobně rozebereme

V moderní ekonomice platí, že výše splátek státních dluhů roste s inflací. (Viz. Materiál ČNB, který toto naše tvrzení potvrzuje.) Dnes je navíc inflace vysoká, a tak by i půjčka Ukrajině měla mít vysoký startovní úrok.

O tom, že Ukrajina nebude schopná splácet svůj dluh, jsou přesvědčeni nejen bankéři (Fitch – CC), kteří varují před půjčkami Ukrajině, ale i MMF se sídlem ve Washingtonu. Ten pověřil svého experta Gavina Graye, aby provedl ve dnech 11. až 22. listopadu inspekci Ukrajiny. Pan Gray po ukončení inspekčních pohovorů do Washingtonu ohlásilVálka má nadále zničující sociální a ekonomický dopad na Ukrajinu. To zahrnuje značnou smrt civilistů. Přesídlení více než třetiny populace prostřednictvím migrace nebo vnitřního vysídlení a kolosální škody na infrastruktuře a výrobní kapacitě. Očekává se, že ekonomická aktivita se stabilizuje v roce 2023 s růstem na úrovni 1 procenta podle základního scénáře po letošním poklesu o 33 procent. Očekává se, že inflace zůstane v průměru zvýšená kolem 25 procent. S pokračující válkou bude Ukrajina i nadále vyžadovat značné vnější financování, aby zajistila dostatečné zdroje pro základní funkce státu a zároveň zachovala ekonomickou stabilitu.

25. října letošního roku, šéfka MMFKristalina Georgieva, (mimochodem prosazená Sörosem), oznámila, že Ukrajina bude potřebovat 5 miliard USD měsíčně po celé období, které MMF klasifikuje ve svých dokumentech jako recovery phase. Recovery phase je přitom MMF klasifikovaná jako období trvající 2 až 5 let. (Zde.Str.6) Přičemž z kontextu jejího proslovu ze 25. října letošního roku vyplývá, že recovery phase nastává, až po ukončení války, a nebo po jejím zakonzervování do latentního stavu jako v letech 2015-2020.

479 miliard USD (12 bilionů CZK, 170% celého HDP Česka za rok 2021, 240% HDP Ukrajiny 2021! 2,7% HDP celé EU) bude podle Kristaliny Georgievové potřebovat Ukrajina na svou poválečnou rekonstrukci! Pro srovnání. Celý Marshallův plán poválečné rekonstrukce Evropy realizovaný v letech 1948-52 měl hodnotu 13,3 miliardy USD, tedy pouhé 1,2% HDP USA v letech 48-52! Z těchto čísel je naprosto jasné, že není v silách současné EU, ani USA, které se potácí v krizi způsobené politikou Green Deal, a jen s obtížemi jejich ekonomiky konkurují čínskému vzestupu, aby sumu 479 miliard USD Ukrajině poskytly, bez toho, aby došlo k masovému zbídačení obyvatel EU i USA. Tím spíš, že k této sumě je třeba započítat již vyčleněné prostředky za letošní rok, které dosahují nejméně 50 miliard USD a EUR.

Na závěr listopadové inspekce na Ukrajině MMF nařídil Ukrajině dvě základní opatření.

Zvýšit výběr daní na předválečnou úroveň a zvýšit úrokové sazby z domácích finančních operací. Tento tlak bankéřů na Ukrajinu, aby vyždímala ze svých obyvatel každou hřivnu, kterou ještě mají. Vytvoří brzy situaci, kdy si budou moci Ukrajinci vybrat život v bídě na Ukrajině nebo slušný život v Evropě. Ukrajina tak přijde o miliony obyvatel v produktivním věku a zbytek populace nebude schopen vytvořit ani předválečné HDP 200 miliard dolarů. Tím se Ukrajina dostane na úroveň 300% zadlužení v poměru k HDP a nutně zkrachuje EU a USA nezbude, než převzít dluhy Ukrajiny a zaplatit je. Což vyvolá drastické snížení životní úrovně v USA i EU, inflaci a další Drahotu.

Tento pohyb Ukrajinců na východ vyvolá značný nedostatek bytů a pracovních příležitostí v Česku i na Slovensku, který bude navíc kulminovat v době kulminace energetické krize.  Krize způsobené ztrátou obchodních trhů EU v Africe, Americe i Asii ve prospěch USA a hlavně Číny. Celou bídu navíc umocní politika Green Deal, která potřebuje ještě větší investice, než rekonstrukce Ukrajiny. Další peníze ze sociálních transferů ve prospěch chudých obyvatel EU sebere i rozsáhlá zbrojní výroba, která se chystá. Dojde tak zřejmě k sociálním bouřím, dramatickému poklesu porodnosti, a v řadě západních zemí zřejmě i k národnostním a náboženským třenicím. Vlády Česka I Slovenska by si tak měli uvědomit, že jedině včasný mír na Ukrajině a přísná azylová politika, jsou jedinou možnou cestou ze současné krize.

Autor: Michael Svatoš

Článek vyšel 14.12.2022 na blogu michalapetr.com.

Zdroj: zvedavec.news

Zdroj:https://www.infovojna.bz/article/ceska-i-slovenska-vlada-se-zarucily-za-dluhy-ukrajiny-u-banker-co-z-toho-plyne

 

 

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *