Příspěvky

Putin má v PASTI ukrajinské vojáky ve „smrtící zóně“; Rusko plánuje VYMÉST Zelenského muže PRYČ!

21. 7. 2025

 

Další komentář není potřeba.

 

ZDROJ:

https://www.youtube.com/watch?v=UjseuXD_ajY

 

 

Michael Svatoš : Iránská noční deklarace: “Hra ještě neskončila Trumpe! Jaderné zbraně nebyly zničeny!

Michael Svatoš : Iránská noční deklarace: “Hra ještě neskončila Trumpe! Jaderné zbraně nebyly zničeny! Překvapení budou následovat!”. Dnes proběhnou v Kremlu klíčové rozhovory Irán-Rusko! Česko, Německo, Slovensko a Itálie už v doletu iránských střel Soumar – mapa! Analýza vývoje!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:

23 června, 2025

Od pátku do neděle jsem byl hostem ve Vracově a v Bratislavě na konferencích vlasteneckých stran a hnutí, a vrátil jsem se až včera večer, a proto nebyly analýzy. Děkuji za pochopení, a děkuji všem, s nimiž jsem měl přes víkend možnost diskutovat, a seznámit se.

Admirál Ali Shamkhani, (vpravo), jeden ze 48 členů tzv. Rady pro dohled, tedy člen nejvyšší skupiny poradců nejvyššího vůdce Iránu ajatolláha Ali Khamenei, (vlevo) se v noci na dnešek velmi sarkasticky vysmíval Trumpovi i jeho bombardovacím útokům proti iránským jaderným zařízením: “Hra ještě neskončila, obohacený uran, vědecké schopnosti i politická vůle Iránu (vytvořit jaderné bomby) nebyly (americkými bombardovacími údery) zničeny. Politická a operační iniciativa je nyní na straně, která hraje chytře a vyhýbá se nečekaným útokům. Překvapení budou následovat!

Mapa zachycuje Trumpovy bombardovací útoky proti iránskému centru obohacování uranu v podzemním bunkru Fordow. Podle ruských tvrzení nejméně jedna bomba zasáhla ventilační šachtu, a je tak možné, že objekt poškodila. Bunkr je nejméně 100 metrů pod povrchem, a US bomby GBU-57 by tak podle všech svých známých charakteristik do něj neměly proniknout.

Jaderný bunkr Fordow nejeví po Trumpově bombardování známky poškození, hlásila včera po bombardování iránská agentura Tasmin, a odvolávala se na “místní iránské činitele”.

Další iránské zařízení na obohacování uranu Isfahan bylo včera napadeno pouze raketami Tomahawk. Podle satelitních snímků se zdá, že nejméně tři ze čtyř vchodů do podzemního komplexu jsou zavaleny. Nicméně je známo, že Irán od pátku tyto vchody sám “intenzivně zahrnoval zeminou”, a není tak jasné, zde rakety Tomahawk dokázaly “zeminou zahrnuté vchody do tunelů” dostatečně poškodit, a zda systém podzemních chodeb a tunelů utržil nějaká poškození.

Další vývoj po poslední “US-bombardovací” eskalaci kolem konfliktu Irán-Izrael je nejistý. Těsně před Trumpovým úderem varovalo spojené velitelství všech iránských válečných sil Khatam al-Anbia Central Headquarters všechny dodavatele zbraní Izraeli, že se stanou terči odvetných iránských válečných útoků. Iránští válečníci se navíc v noci na dnešek vychloubali, že včera proti Izraeli poprvé v historii vypustili rakety Kheibarshekan, ve variantě nesoucí vícenásobné samostatně manévrující hlavice. Podle ruských map, některé iránské rakety úspěšně prorazily izraelskou obranou:

V noci na dnešek Trumpova administrativa všemi svými kanály důrazně varovala, že jakýkoli odvetný útok za americké bombardování iránských jaderných zařízení namířený proti americkým vojáků a civilistům přinese jeho pachatelům extrémní následky. V USA se zdvíhá odpor proti další z nekonečné série amerických válek proti nepohodlným muslimským režimům, která už trvá přes dvacet let, tím spíš, že se nyní zdá, že série může pokračovat novou, ještě vyšší intenzitou. Irán je ze všech režimů napadených USA v posledních dekádách rozhodně nejsilnější. A disponuje schopnostmi teoreticky zasáhnout se slušnou mírou pravděpodobnosti řadu amerických vojenských základen, které se nacházejí v dosahu jeho raket, nebo raket spřátelených rebelských Húsiú – viz mapa níže:

Dosah raket Húsiú znázorněn na velké mapě. Dosah iránských raket Cоумар podle malé mapy sahá až na střední a východní Slovensko, a na jih Itálie. Bílé hexagony jsou US válečné základny, které se nacházejí v iránském dostřelu. O iránských střelách Cоумар se spekuluje, že by mohly mít dolet až 3000km. Vzdálenost ze severozápadního Iránu u arménských hranic do Prahy je přitom jen 2650km. Pokud jsou tedy spekulace správné, je i celá ČR v dosahu těchto raket Cоумар, a Fialova vláda není stále schopna zařídit ani jednu baterii raket Patriot, nebo podobných anti-raket, na naši ochranu před tímto potenciálním iránským útokem! Opět se tak krásně ukazuje, jak celou Fialovu politickou bandu ochrana našich občanů před potenciálními riziky, vyplývající z jejich avanturistické politiky, nezajímá ani za mák.

Iránský ministr zahraničí Abbas Araghchi v noci na dnešek náhle přiletěl do Moskvy k důležitým jednáním s Putinem. US ministr zahraničí Marco Rubio prý nebyl z příletu Aragččího do Ruska nijak šťasten, meldovala v noci spokojeně ruská média. Arraghchi v 02.12 z Moskvy tvrdil, že jednání s Putinem by měla být vážnější a těsnější než obvykle, a že budou sloužit zájmům obou zemí. Minulý týden iránský parlament konečně ratifikoval Rusko-iránskou strategickou dohodu uzavřenou letos v lednu, ale ta zatím jen definuje, že žádná ze stran dohody nebude poskytovat pomoc jakékoli zemi, která jednu ze stran dohody napadne. Irán se snaží získat politickou i vojenskou ochranu od Ruska, nebo Číny, a pozdně noční vyhlášení Aragččího tento poslední trend iránské politiky potvrzují.

První důsledky Trumpova bombardování Iránu se v noci na dnešek českého času už začaly projevovat na burzách v USA. Dolar posílil podle očekávání o 0.3%, (dolar obecně posiluje v dobách geopolitických krizí), cena ropy vzrostla o 3.6%, a akcie spadly o 0.6 až 0.7%. V případě, že Irán uzavře Hormuzský průliv očekává se růst ceny ropy přes 100 USD za barel. To vyvolá podle Bank of England růst inflace, a tím růst úrokových sazeb. (pozor hypotéky!) Zda Irán opravdu uzavře Hormuzský průliv, kudy proudí 20% světové ropy, jak včera odhlasoval jeho parlament, se ukáže zřejmě až po jednání Putin-Araghchi.

Uzavření Hormuzského průlivu je dvousečná zbraň, a Irán průliv zřejmě neuzavře bez podpory Číny a Ruska, tedy nejméně podle výsledku jednání Aragččího s Putinem. Ačkoli uzavření průlivu by poškodilo čínskou ekonomiku, Čína může toto opatření podporovat, protože v noci na dnešek ústřední platformy tamních komunistů nadšeně kvitovaly nejnovější nečekané rozpory mezi USA a Japonskem. Japonsko se prý naštvalo na Trumpovu administrativu, která po něm neomaleně požaduje, aby zvýšilo vojenské výdaje, a zrušilo na 1. července naplánované společné jednání ministrů obrany a zahraničí obou spojeneckých zemí. Podle komunistických hlášení, třetí nejvýše postavený představitel Pentagonu Elbridge Colby vznesl požadavek, aby Japonci zvedli své vojenské výdaje na 3.5% HDP, a to tamní vládnoucí liberálně-demokratické samuraje značně znepokojilo. V zemi se totiž 20. července konají volby do horní komory parlamentu a očekává se, že liberálně-demokratičtí samurajové v nich ztratí část křesel, která zatím drží ve své moci. V Japonsku je všem jasné, že zvýšení válečných výdajů na 3.5% HDP se v zemi neobejde bez zvýšení daní, a japonská veřejnost zvyšování daní v důsledku zvyšování vojenských výdajů ostře odmítá, a samurajská ne-liberálně-demokratická opozice ještě ke všemu postavila svoji předvolební kampaň na požadavku snížit spotřební daně. Všichni samurajové dohromady jsou navíc uraženi Trumpovými výhružkami uvalení cel, a neomaleným zasahováním aparátčíku Pentagonu do výlučné suverenity Japonska při určování jeho vojenských výdajů. (Fialova politická banda podporuje uvalení 5% HDP vojenských výdajů na občany ČR, jen tak pro zajímavost.) (Kdo je přední americký protičínský jestřáb Elbridge Colby, a jaké jsou jeho názory, jsme rozebírali v analýzách MAP 1588MAP 1698, a MAP 2265, a vzhledem k současnému vývoji není od věci si analýzy opět přečíst.)

Možná nejpozitivnější zpráva přišla z Iránu těsně před 03.00 dnešního rána, a podle ní nebyla v neděli večer ohlašovaná 21. vlna odvetných iránských raketových útoků proti Izraeli odpálena, a rakety, které na Izrael v noci na dnešek útočily, byly pouze jemenské, (Húsiové). A to by naznačovalo, že Irán připravuje prostor pro dnešní jednání Putin-Araghchi. Rusko má zájem na stabilitě Iránu, protože přes něj buduje přepravní koridor sever-jih. Čína i Indie mají obdobný zájem tímto koridorem transportovat do Ruska své zboží výměnou za ruské energie a suroviny. Rusko-iránský koridor je přitom absolutně závislý na jediném iránském přístavu Bandar Abbas, (mapa se otevře zde),  přes který proudí 50% zahraničního obchodu Iránu, a 85-90% všech kontejnerů, ostatní iránské přístavy jsou ve špatném stavu, a železniční doprava v zemi je rovněž velmi špatně rozvinutá. Je tak možné, že Irán, Rusko, Čína i Indie budou hledat deeskalaci konfliktu, aby nevyprovokovaly úder Izraele a USA proti přístavu Bandar Abbas a iránské železniční infrastruktuře. Protože arabské a muslimské režimy včetně Turecka jsou rozzuřeny na Irán i Washington za Gazu i údery na Irán, lze očekávat, že neuzavření Hormuzského průmyslu, a deeskalace války Izrael-Irán může přinést Rusku, Číně a Indii vyšší politické výhody, než eskalace. Ostatně tento vývoj už včera odpoledne předpokládal bývalý velvyslanec USA v Rusku Michael McFaulkterý tvrdil, že Putin i Xi budou brzy oslavovat Trumpovo bombardování Iránu, a ačkoli možná přineslo okamžitý kýžený výsledek zastavení iránského jaderného programu, jeho další důsledky povedou ke ztrátě vlivu USA v oblasti.

Je pondělí 23. červen 2025, 04:24 ráno. Naše analýzy čte odhadem nejméně 10 tisíc lidí denně, kdyby každý přispěl desetikorunou měsíčně, nebyly by starosti. Protože tomu tak není, a doba je zlá, o to víc děkuji od srdce čtenářům, kdo nás i v dnešní těžké době podporují, aby naše analýzy mohly i nadále pokračovat! Mail na mne kpv0249@gmail.com.

Děkujeme Vám za pomoc! Vaše dary nám umožňují Vás informovat! Demokracie umírá ve tmě! Bez informací se nemůžeme správně rozhodnout, koho volit! Proto se snažíme informovat o všech! Nesloužíme žádné straně ani hnutí. Pokud někoho podporujeme, jde pouze o jednotlivé osoby, které osobně známe. Děkujeme, že naše pořady sledujete a naše články čtěte. Naši činnost můžete podpořit darem na účet 2902739284 / 2010, IBAN CZ79 2010 0000 0029 0273 9284, BIC FIOBCZPPXXX, Své platby prosím označte slovem DAR. Děkujeme! Všechny překlady jsou volné a v kontextu

ZDROJ:

https://www.michalapetr.com/map-2337-iranska-nocni-deklarace-hra-jeste-neskoncila-trumpe-jaderne-zbrane-nebyly-zniceny-prekvapeni-budou-nasledovat-dnes-probehnou-v-kremlu-klicove-rozhovory-iran-rusko-cesk/

 

Děkujeme za Vaší podporu, moc si vážíme Vaší přízně. Dar bude použit na provoz a rozvoj našich nezávislých informačních platforem.
Jsme nezávislé médium bez reklam, bez cenzury, bez propagandy, bez mainstreamu.
Naše překlady fungují převážně díky Vaší podpoře.
Pokud Vám překlady přinášejí užitek a informace. Zvažte zaslání daru na náš účet na další překlady.
Děkujeme, redakce VOLNÉHO blogu.
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

Robert Fico napadá Západ kvůli zákazu přeletu; vyhlašuje alternativní trasu na Putinovu přehlídku…

8. 5. 2025

ZDROJ:

https://www.youtube.com/watch?v=zgWF70y28t0&t=29s

 

YouTube kanál Mgr. Lubomír Volný – komentované zprávy v rubrice ŽIVĚ
Volný bloG podporuje MÍR 🕊
Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

 

Pavel J. H*játko : ŽALUJI VÁS

Pavel J. H*játko : ŽALUJI VÁS

Celý dopis si můžete poslechnout v audio verzi zde:

3.5.2025

(Otevřený dopis vládě, prezidentovi a celému režimu tzv. „liberální demokracie“)

Žaluji vás, že jste zneuctili sliby dané po listopadu 1989, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí – a místo toho jste předali moc nad národem byrokratickým monstrům, zahraničním zájmům a domácím kmotrům.

Žaluji vás, že jste Českou republiku proměnili v experimentální kolonii globalistických zájmů, kde už nezáleží na občanech, ale jen na plánech vašich nadnárodních sponzorů, bodech z Bruselu a aplausu v zahraničních médiích.

Žaluji vás, že jste zničili průmysl, prodali fabriky, zdevastovali podniky a z našich rukou udělali levnou pracovní sílu cizích firem.

Žaluji vás, že jste dopustili stav, kdy pracující člověk žije hůř než ten, kdo systém jen zneužívá — a ještě máte tu drzost tomu říkat spravedlnost.

Žaluji vás, že pohrdáte dělníky, seniory, řidiči, zdravotními sestrami, hasiči – těmi, kdo tahají tuto zemi na zádech – ale zato adorujete nevolené úředníky, marketéry a provládní aktivisty.

Žaluji vás, že jste z Prahy udělali stát ve státě – bublinu odtrženou od reality, kde rozhodují o životě lidí ti, kteří nikdy nepracovali (mimo kancelář).

Žaluji vás, že jste proměnili policii a armádu v nástroje ideologické kontroly, místo toho, aby chránily národ a jeho bezpečí.

Žaluji vás, že jste z justice udělali kastráta pravdy – kde spravedlnost určuje nálada médií, nikoli zákon.

Žaluji vás, že jste spojili politiku s mafií, ekonomiku s vydíráním a spravedlnost s pokrytectvím.

Žaluji vás, že jste promrhali naději generací a republiku rozkradli do poslední molekuly státní suverenity.

Žaluji vás, že jste zadlužili naše děti kvůli válkám cizích zemí a korupci vlastního vládnutí – nikoliv kvůli školám, nemocnicím nebo důstojnému stáří.

Žaluji vás, že legalizujete fašismus pod rouškou „liberálních hodnot“, zatímco umlčujete opozici, kriminalizujete svobodu slova a zavíráte lidi za názory.

Žaluji vás, že vaše spravedlnost je slepá jen tehdy, když se to hodí. Když krade oligarcha, je to „investice“. Když protestuje matka samoživitelka, je to „radikalismus“.

Žaluji vás, že jste naši zemi proměnili v montovnu, naši vlajku v hadr na schody eurokanceláří a náš jazyk v cizí přízvuk bez identity.

Žaluji vás, že jste pod záminkou „pomoci“ otevřeli brány masové migraci a ukrajinizaci společnosti, zatímco Češi třou bídu s nouzí a jsou cizinci ve vlastní zemi.

Žaluji vás, že zatímco vyhazujete miliardy na zbrojení, klimatické fantasmagorie a neziskové organizace, čeští důchodci se rozhodují, jestli si koupí léky, nebo jídlo.

Žaluji vás, že jste opustili nemocné, staré, postižené, duševně zlomené – a místo pomoci jim posíláte kontroly, exekuce a psychologickou likvidaci.

Žaluji vás, že naše děti se bojí budoucnosti, mladí utíkají do ciziny a starší nemají sílu protestovat – protože každý, kdo zvedne hlas, je označen za nepřítele a následně nějak perzekvován.

Žaluji vás, že jste z lidí udělali statistiky. Ze sebevražd grafy. Z bezdomovců rušivé elementy. Z obětí vašich rozhodnutí „chybné jednotky systému“.

Žaluji vás, že jste proměnili školství v ideologickou laboratoř, kde se děti neučí myslet, ale papouškovat – a z učitelů jste udělali propagandisty a cenzory.

Žaluji vás, že jste z médií udělali hlásné trouby režimu, které šíří strach, nenávist a propagandu – místo pravdy, diskuze a svobody.

Žaluji vás, že jste z kultury udělali grantovou žumpu, kde je umění nahrazeno ideologií, a morálka exhibicí dekadence.

Žaluji vás, že z mužů děláte zbabělce, z žen objekty, z dětí pokusné králíky. Z národa psychicky zlomené stádo.

Žaluji vás, že pohrdáte tvrdě a poctivě pracujícími lidmi, co tahají tuto zemi na zádech, zatímco vyznamenáváte politické kariéristy, servilní udavače a bezpáteřní hloupé fanatiky.

Žaluji vás, že jste spravedlnost proměnili v zbraň moci a cenzuru ve standard. Dnes už se nesoudí činy, ale myšlenky. Je zde nemálo politických vězňů odsouzených za prakticky totožné činy, za které odsuzoval lidi i vámi toliko opovrhovaný režim před rokem 1989.

Žaluji vás, že budujete digitální koncentrák – s ID, kamerami, sledováním a plánovanou kontrolou přes banky, účty a pohyb občanů.

Žaluji vás, že naše hranice jsou otevřené všemu cizímu a nepřátelskému – ale zavřené pro potřeby vlastních lidí.

Žaluji vás, že jste stvořili systém, kde se víc vyplatí lhát, mlčet a sloužit než mluvit pravdu a stát vzpřímeně.

Žaluji vás, že vyhrává ten, kdo má kontakty, granty a PR – a prohrává ten, kdo má pravdu, svědomí a odvahu.

Žaluji vás, že oslavujete „evropské hodnoty“, zatímco v České republice denně umírají lidé na samotu, chudobu a beznaděj.

Žaluji vás, že si dovolujete mluvit o „slušnosti“, když žijete ze lží, podvodů a arogance moci.

Žaluji vás, že jste nám vzali domov, jazyk, klid, víru v budoucnost – a nabídli místo toho digitální peklo, kde se občan měří jen podle užitečnosti, loajality a poslušnosti k systému.

Žaluji vás, že po vašem působení zůstane společnost fatálně rozdělená, nemocná, zchudlá a ponížená – a že za to všechno odmítáte nést odpovědnost.

Žaluji vás, že jediné, co umíte, je lhát, vyhrožovat, trestat, odebírat, umlčovat a svádět vinu na jiné.

Žaluji vás, že za vaší éry došlo k největšímu morálnímu, duchovnímu a civilizačnímu úpadku této země od roku 1939.

Žaluji vás, že tahle země, kterou jste slíbili chránit, je pod vaší správou zmrzačená, ponížená a vykradená – a že to jediní, kdo to skutečně cítí, jsou ti, kteří nemají žádnou moc.

Žaluji vás, že si myslíte, že to všechno projde. Možná nyní a možná ještě i pár desítek let, ale nebojte se, všeho do času.

Pavel J. Hejátko

 

 

Doněcké vlakové nádraží se otevře 9. května

Doněcké vlakové nádraží se otevře 9. května

30.04.2025

Doněcké vlakové nádraží, které nepřijímalo vlaky od roku 2014, obnoví provoz 9. května. Jak informoval první zástupce generálního ředitele Federálního státního jednotného podniku „Železnice Novoruska“ Oleg Kalevatych, od tohoto data začne nádraží přijímat příměstské vlaky.

„Ano, stanice se otevře. Od roku 2014 na stanici nejezdí. Od 9. května budou z nádraží odjíždět příměstské vlaky,“ řekl.

Připomeňme si, že v DLR byly po dlouhé přestávce způsobené ostřelováním ozbrojenými formacemi Ukrajiny spuštěny dieselové lokomotivy v testovacím režimu. Budou operovat mezi Doněckem, Makejevkou, Yasinovataya a Volnovakha. Podle hlavy republiky bude obnova silniční sítě pokračovat, protože je důležitá pro rozvoj ekonomiky regionu.

Kromě toho byla v Doněcku zahájena obnova Putilovského mostu. Byl poškozen v roce 2015, v době, kdy Lidové milice zastavily průlom tanků ukrajinských ozbrojených sil.

V únoru se ukázalo, že ruský prezident Vladimir Putin vyzval k projednání otázky rozvoje nákladní a osobní železniční dopravy s Krymem přes nové regiony Ruské federace. Kabinet ministrů byl spolu se společností Ruské železnice pověřen projednáním otázky položení železnice mezi Krymem a centrální částí země přes území LLR, DLR, jakož i Záporožské a Chersonské oblasti.

 

Na základě materiálů Komsomolskaja Pravda , Gazeta.ru , Lenta.ru

 

 

Protiproud : Nedovolme přepisování dějin: Osvobodil nás Sovětský svaz. Byl jsem při tom.

Protiproud : Nedovolme přepisování dějin: Osvobodil nás Sovětský svaz. Byl jsem při tom.Vytvoří Brusel Říši násilím a krví? Jak zahubit EU jejími zbraněmi? Trump má jasnou vizi. Mezifáze? Proč jsem pokáral Turka? S kým se spojí Babiš po volbách?

29. 4. 2025

uvádí rozhovor Petra Hájka s Václavem Klausem nejen o brutálním pokusu propagandistů přepsat orwellovsky historii, ale především o tom, zda na troskách politické struktury u nás doma i v Bruselu je možné zahlédnout světélka naděje – a jestli mezi ně patří i Trumpova kontrarevoluce

 

Odkaz na rozhovor:

https://protiproud.info/nepodvoleni-250428-vaclav-klaus/

 

Obsah:

  •  Vítejte nepodvolení!
  •  Přepisování historie v souvislosti s 80. výročím osvobození
  •  V Moskvě 2010 jsem byl při tom
  •  Pravdu je nutno vymazat hlavně z paměti mladých generací
  •  Sporný předvolební tah Filipa Turka
  •  Z politických stran se stala karikatura
  •  Vítězství neziskovek v české politice
  •  Standardní politická struktura je v troskách
  •  Brusel – temné místo světa
  •  Jak zahubit EU jejími zbraněmi?
  •  Ukrajina sice do EU nevstoupí, ale Ukrajinci u nás ano
  •  Co všechno ještě chce Černochová na Ukrajině rozbít?
  •  Krize jako záminka ke vzniku Spojených států evropských
  •  V USA to trvalo 200 let a stálo to hodně krve
  •  Spojí se EU v superstát násilím?
  •  Trump má jasnou vizi
  •  Oslabení dolaru a pokus zatřást světem
  •  Opětovné rozdělení světa na tři bloky?
  •  Trump je mezifáze před multipolárním světem
  •  Dojde i v Německu k trumpovské kontrarevoluci?
  •  S kým se spojí po volbách Babiš?
ZDROJ:

https://protiproud.info/nepodvoleni-250428-vaclav-klaus/

 

YouTube kanál Mgr. Lubomír Volný – komentované zprávy v rubrice ŽIVĚ
Volný bloG podporuje MÍR 🕊
Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

Jsme na pokraji něčeho, co bude velmi důležité pro celý svět! Separátní mír?

Jsme na pokraji něčeho, co bude velmi důležité pro celý svět! Separátní mír? Podle Trumpova vyjednavače jsou USA blízko k přelomové dohodě s Ruskem! Šéf SVR zopakoval strategické cíle Ruska pro mír na Ukrajině! Mezitím z Bílého domu unikl dokument o tom, že Trump chce prakticky zastavit financování NATO! Masakr jaltskou sekyrou 2.0 v přímém přenosu!

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:

 

Dub 16, 2025

V podstatě jsem svědky Závodu míru, který ale nejedou cyklisté na trase mezi NDR, ČSSR a Polskem, nýbrž mezi Bílým domem a Kremlem. A nejede se o medaile, ale o to, jestli v Evropě bude zachován mír, anebo se celý kontinent utopí v ohni III. sv. války, do které ji chtějí vehnat eurosvině z Bruselu a z tzv. evropských liberálních partají rozesetých jako mor po celé Evropě. Pokud se totiž nepodaří uzavřít mír mezi Ruskem a USA, nebude ani mír na Ukrajině, a v konečném důsledku brzy ani v Evropě.

 

 

Minulý týden jednal v Petrohradu Trumpův vyjednavač Steve Witkoff přímo s Vladimirem Putinem a jednání trvalo téměř 5 hodin, přičemž na konec došlo k ujednání o tom, že Rusko i USA usilují o trvalý mír, nikoliv jen o příměří. Witkoff rovněž uvedl, že jednání už pokročila do bodu, kdy obě strany jsou na pokraji něčeho, co bude velmi důležité pro celý svět. Znělo to velmi tajemně.

Trumpův vyjednavač neupřesnil, co konkrétně by to mělo být, ale tajnosti, které okolo toho jsou drženy, naznačují zkrátka rámec, kdy Kreml a Bílý dům se dohodnou na míru separátně, tzn. bude to bez Ukrajiny, která prostě bude postavena před hotovou věc. Dokonce není vyloučené, že USA oficiálně uznají Rusku připojené ukrajinské regiony, zatímco Rusko v budoucnu uzná USA třeba připojení Grónska.

Takže se nakonec schyluje k separátnímu míru mezi Ruskem a USA, ale bez Ukrajiny a EU?

 

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://aeronet.news/jsme-na-pokraji-neceho-co-bude-velmi-dulezite-pro-cely-svet-separatni-mir-podle-trumpova-vyjednavace-jsou-usa-blizko-k-prelomove-dohode-s-ruskem-sef-svr-zopakoval-strategicke-cile-ruska-pro-mir/

 

YouTube kanál Mgr. Lubomír Volný – komentované zprávy v rubrice ŽIVĚ
Volný bloG podporuje MÍR 🕊
Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

Jak to sakra ten Putin dělá? Místo bankrotu a obrovských dluhů po sankcích nejnovější ekonomické údaje Ruska

Jak to sakra ten Putin dělá? Místo bankrotu a obrovských dluhů po sankcích nejnovější ekonomické údaje Ruska

11.04.2025

Autor článku
Z povolených zdrojů

Ruské mezinárodní rezervy dosáhly nového historického maxima: na konci dubna činily 658 miliard dolarů. Oznámila to ruská centrální banka.

Podle Centrální banky Ruské federace vzrostly za poslední týden ruské mezinárodní rezervy o 12,4 miliardy dolarů, tedy o 1,9 %. „Ke 4. dubnu činily 658 miliard amerických dolarů. Předchozí historický rekord – 650 miliard dolarů – byl zaznamenán 21. března,“ uvedla centrální banka Ruské federace v prohlášení .

Mezinárodní (také známé jako zlaté a devizové) rezervy jsou zahraniční aktiva s vysokou likviditou držená Bankou Ruska a vládou. Mezi aktiva patří měnové zlato, zvláštní práva čerpání (SDR), rezervní pozice v MMF a držba v cizí měně.

 

Celý článek si můžete přečíst zde:

https://skrytapravda.cz/z-ekonomiky/2505-jak-to-sakra-ten-putin-dela-misto-bankrotu-a-obrovskych-dluhu-po-sankcich-nejnovejsi-ekonomicke-udaje-ruska

 

YouTube kanál Mgr. Lubomír Volný – komentované zprávy v rubrice ŽIVĚ
Volný bloG podporuje MÍR 🕊
Přeložila redakce VOLNÉHO bloGu.
Děkujeme za vaši podporu na další překlady, bez zaplacených aplikací není možné překládat videa:
Transparentní účet: 115-4977920247/0100
Důvěrný účet: 107-1458980287/0100
„Na Kafe“: 27-1664400247/0100
IAN: CZ82 0100 0001 1549 7792 0247
SWIFT: KOMBCZPP

Putin ukládá ukrajinským občanům, aby se do 10. září legalizovali v Rusku

Putin ukládá ukrajinským občanům, aby se do 10. září legalizovali v Rusku

20.3.2025

Ukrajinští občané, kteří pobývají v Rusku bez právního důvodu, by měli opustit zemi nebo si vyřešit svůj právní status do 10. září 2025, uvedl prezident Vladimir Putin ve svém výnosu. Příslušný dokument je zveřejněn na oficiálním portálu právních aktů.

Kromě toho jsou cizinci, kteří se nacházejí na území Doněcké a Luhanské lidové republiky, Záporožské a Chersonské oblasti, povinni do 10. června potvrdit absenci HIV a drogové závislosti.

V dokumentu se uvádí, že Ukrajinci, kteří byli zaregistrováni pomocí otisků prstů a fotografie, budou zproštěni správní odpovědnosti za porušení režimu pobytu v Rusku, pokud požádají policii o jejich legalizaci.

Tentýž výnos stanoví, že podmínky pobytu cizinců ve čtyřech nových regionech se prodlužují na dobu trvání pracovní smlouvy, nejdéle však do 31. prosince 2025 včetně.

Od 5. února platí v Rusku zvláštní režim vyhošťování cizinců, kteří jsou v zemi nelegálně. Nyní mohou o vyhoštění rozhodovat vedoucí a náměstci územních a dopravních policejních oddělení, vedoucí migračních služeb ministerstva vnitra.

Cizinci, kteří se v Rusku zdržují bez potřebných dokladů, jsou vedeni v registru kontrolovaných osob, dokud nejsou vyhoštěni nebo dobrovolně neopustí zemi. Zařazení do registru je doprovázeno řadou omezení, včetně zákazu stěhování do jiného regionu bez ohlášení, nákupu nemovitostí a vozidel a uzavírání manželství.

V prosinci loňského roku podepsal Putin dekret, který zavazuje všechny nelegální migranty v Rusku, aby si do 30. dubna 2025 legalizovali svůj status nebo opustili zemi. Kromě biometrických a lékařských testů museli migranti, kteří hodlají v Rusku zůstat, potvrdit znalost ruského jazyka, ruské historie a zákonů a také splatit stávající dluhy.

Na začátku března bylo v registru kontrolovaných osob více než 680 000 cizinců, kteří neměli žádný legální důvod k pobytu v Rusku.

Úřady začaly přijímat opatření ke zpřísnění migrační politiky v Rusku po teroristickém útoku v Crocus City Hall u Moskvy. Zahynulo při něm více než 140 lidí a přes 500 dalších bylo zraněno. Strážci zákona zadrželi více než 20 osob, včetně čtyř pachatelů – občanů Tádžikistánu.

 

Podle RBC, RIA Novosti, TASS

Z ukrajinského zajetí se vrátilo 175 ruských vojáků

Z ukrajinského zajetí se vrátilo 175 ruských vojáků

19.03.2025
 

Mezi Ruskem a Ukrajinou proběhla výměna zajatců podle vzorce 175 za 175, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

„V důsledku vyjednávacího procesu bylo vráceno 175 ruských vojáků z území kontrolovaného kyjevským režimem. Výměnou bylo přemístěno 175 válečných zajatců ukrajinských ozbrojených sil,“ uvedlo oddělení.

Kromě toho bylo ukrajinské straně jako gesto dobré vůle vráceno 22 vážně zraněných válečných zajatců, kteří vyžadují neodkladnou lékařskou péči.

Ministerstvo obrany dodalo, že ruští vojáci jsou již na území Běloruska, kde se jim dostává psychologické a lékařské pomoci. Dostali také možnost zavolat svým příbuzným. Bojovníci budou brzy převezeni do Ruské federace k léčbě a rehabilitaci.

Ministerstvo poznamenalo, že SAE poskytly zprostředkovatelské úsilí během návratu ruského vojenského personálu ze zajetí.

Ruský prezident Vladimir Putin již dříve v rozhovoru s americkým vůdcem Donaldem Trumpem oznámil plánovanou výměnu válečných zajatců s Ukrajinou podle vzorce 175 ku 175.

 

Na základě materiálů Ren-TV , Sputniku a novin Izvestija