Rusko právě dalo světu najevo, že NEbude chránit dravé patenty Big Pharma.
Rusko právě dalo světu najevo, že NEbude chránit dravé patenty Big Pharma.
Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi zde:
13.6.2024
/ Lance D Johnson /
Na Petrohradském mezinárodním ekonomickém fóru 2024 (SPIEF) vyvolal ruský poslanec mezinárodní debatu, když upřednostnil ochranu ruských životů před prosazováním práv duševního vlastnictví západních farmaceutických gigantů. Během panelové diskuse o bezpečnosti léčiv v rámci zemí BRICS zdůraznil poslanec Alexandr Petrov závazek Ruska chránit zdraví a blaho svých občanů a spojenců, i kdyby to mělo znamenat zpochybnění predátorských patentových zákonů a vybudování národního aparátu na výrobu léčiv.
Rusko zaujalo tvrdý postoj vůči západním farmaceutickým společnostem
Petrovův postoj vzbudil u mnoha lidí ohlas a zdůraznil význam národních priorit v oblasti zdravotnictví a rozumné hospodářské politiky před zájmy kamarádských společností, které na Západě přivádějí zdravotnické systémy k bankrotu. Petrov varoval západní farmaceutické společnosti před přílišným spoléháním na patentové zákony a prohlásil: „Když jde o životy a zdraví našich občanů a našich spojenců, porušíme je.“
Petrovův postoj není podporou duševního pirátství, ale naopak obhajobou právních mechanismů, které zajistí přístup k životně důležitým lékům, zejména tváří v tvář rostoucím cenám základních léků a v době, kdy čelí přívalu ekonomických sankcí, které ohrožují spravedlivý přístup ruského lidu k životně důležitým lékům.
Ústředním bodem diskuse byl případ Ozempicu, klíčového antidiabetického léku vyráběného dánským farmaceutickým gigantem Novo Nordisk. Po přerušení dodávek léku v důsledku západních sankcí Rusko reagovalo vydáním mimořádných licencí na výrobu generických verzí přímo v Rusku. Petrov ocenil rychlou reakci ruských farmaceutických firem a vyzdvihl jejich schopnost zmírnit nedostatek a udržet národní bezpečnost léčiv.
V panelu se rovněž diskutovalo o širším regulačním prostředí farmaceutického průmyslu. Ruský ministr zdravotnictví Michail Muraško zdůraznil význam účinné regulace, zejména ve světle skandálu s covidem-19, který odhalil omezení některých regulačních mechanismů zavedených některými státy. Murashko kritizoval záměrné bránění ruským vakcínám Covid ze strany americké vlády ve prospěch alternativ vyráběných na Západě. Na fóru jasně prohlásil, že „regulační mechanismy, které se některé národy snaží vnutit, nemusí nutně fungovat… pro světové zdraví“.
Vláda USA skutečně nešla v době globální krize příkladem. Federální pracovní skupina pro koronaviry diktovala nemocniční protokol, cenzurovala levné, ale účinné léčebné postupy a ignorovala právě to, co lékaři, bylinkáři a odborníci na výživu používali k účinné léčbě pacientů. Po odhalení, že farmaceutické společnosti a výrobci vakcín podplatili vědce v americkém Národním ústavu zdraví, je pro země BRICS ještě důležitější přerušit vazby s dravými vlivy.
Rusko se snaží bojovat proti omezujícím patentům, které umožňují západním farmaceutickým společnostem ovládat lidi.
Alexandre Cordeiro Macedo, prezident brazilské agentury pro hospodářskou soutěž, při podpoře spolupráce v rámci BRICS zdůraznil význam hospodářské soutěže pro rozvoj medicíny. Západní farmaceutické společnosti mají díky svým patentům exkluzivitu na trhu, což zvyšuje ceny a v podstatě omezuje přístup k lékům, i když by mohly být snadno dostupné generické verze. Vlády by podle něj měly zajistit jak zdravotní bezpečnost, tak spravedlivou hospodářskou soutěž ve farmaceutickém odvětví tím, že ukončí dravé praktiky farmaceutického průmyslu. Postavením se proti farmaceutickým zájmům by Rusko mohlo přivítat novou éru botanické medicíny, výživy a detoxikace, která léčí základní problémy globální epidemie chronických onemocnění.
V průběhu diskuse byl zdůrazněn závazek Ruska v oblasti inovací a dostupnosti zdravotní péče v rámci BRICS. Murashko a další řečníci zdůraznili ruský vývoj špičkových lékařských řešení, včetně pokroků v radioterapii, protialergické vakcinaci a personalizované léčbě rakoviny. Moskva se snaží využít své odborné znalosti k posílení spolupráce v oblasti zdravotní péče mezi členy BRICS a zároveň řešit nerovnováhu v celosvětovém obchodu s léčivy.
Rusko má nyní v plánu dovážet veškeré suroviny potřebné k výrobě vlastních léků. Neúspěchy globalismu nutí státy podnikat zásadní kroky v oblasti ochrany občanů jednotlivých zemí. Národy, které budou jednat nejrychleji a nejefektivněji, aby obnovily vlastní výrobu, energetiku, produkci potravin a léků, budou první, kdo si zachová svou suverenitu a zachrání se před kolapsem.
Zdroje zahrnují:
ZDROJ:
https://www.naturalnews.com/2024-06-13-russia-wont-protect-big-pharma-predatory-patents.html
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!