, , , ,

Rusko chce proti tankům Abrams nasadit robotické tanky

Rusko chce proti tankům Abrams nasadit robotické tanky

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

O tancích Abrams, které se chystají USA poslat na Ukrajinu, psalo mnoho západních médií. Ovšem většina zatajila hned dvě skutečnosti. Jednak USA nemají nyní k dispozici 31 tanků, které slíbily, protože ty, které má v užití armáda, nesmí darovat, takže  musí nakoupit tanky přímo z výroby, což nějakou dobu potrvá.

Uvedenou skutečnost sice část mainstreamu okrajově zmínila, nicméně co nebylo vůbec medializováno je fakt, že tyto M1 Abrams jsou upravenou verzí a budou zbaveny „tajného“ uranového pancíře.

Po zprávách o tancích vyrobených NATO, které zaplaví Ukrajinu, bývalý šéf ruské vesmírné agentury Dmitrij Rogozin  ruskému listu Pravda řekl, že Marker, což je nový robotický tank, bude schopen zničit západní tanky, včetně amerického Abramse“ a německých Leopardů.

Rogozin vysvětlil, že robotický tank automaticky rozpoznává a útočí na ukrajinská zařízení, včetně tanků NATO, a to vše díky svému systému umělé inteligence a technologii strojového učení.

„Bojová verze robota Marker má elektronický katalog v řídicím systému, který obsahuje snímky cílů jak ve viditelné, tak v infračervené oblasti,“ řekl.

Ředitel Muzea protivzdušné obrany, plukovník ve výslužbě Jurij Knutov, řekl ruskému listu Lenta.ru: „Robot tak může identifikovat tanky NATO a bude vyzbrojen kulometem a protitankovou střelou s dosahem až asi šest kilometrů.“

Ve středu Rogozin napsal na svém  telegramovém kanálu :

„Šoková verze robota Marker, který vstoupí do zóny speciálních operací (Donbas) v únoru, bude schopna automaticky detekovat a zasáhnout ukrajinské vybavení, včetně amerických tanků Abrams a německých tanků Leopard.“

Jedním z hlavních problémů, s nimiž se mohou ukrajinské síly setkat u M1 Abrams, kromě hmotnosti a plynového turbínového motoru, je to, že se jedná o starší verze, které jsou zbavené „tajného“ uranového pancíře. To by mohlo znamenat, že tyto tanky jsou zranitelné.

Podle Politico je export Abramů s utajovaným pancéřováním zakázán, protože panují obavy, že tanky, pokud by byly zachyceny, by mohly být replikovány.

Přetrvávající otázka zní, jestli tyto „odlehčené“ Abramy vydrží protitankovou raketu.

Přesně tyto tanky chce poslat Biden na Ukrajinu:

 

A  celkem zajímavé je i toto video:

 

ZDROJ: Necenzurovaná Pravda, Slovanka https://necenzurovanapravda.cz/2023/01/rusko-chce-proti-tankum-abrams-nasadit-roboticke-tanky-video/

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *