Polsko: Tusk začal provádět čistky v médiích a nastolovat tvrdou LGBTQ agendu

Celý článek si můžete poslechnout v audioverzi zde:

22.12.2023

Ještě předtím, než byla stávající Tuskova vláda v Polsku ustanovena, tvrdil tento sedmilhář voličům stávající polské vládní koalice, že přinejmenším konzervativní politiku ponechá víceméně „nedotčenou.“

Poláci – a to dokonce včetně voličů stávající vládní koalice – jsou povětšinou zastánci konzervativních názorů, takže LGBTQ agenda se v zemi neměla nikdy příliš šanci uchytit. S podobným programem by také neměly žádné strany šanci získat většinu.

Nyní dochází v zemi ke tvrdým čistkám v médiích – a to zřejmě s posvěcením Bruselu, jako tomu bylo nedávno v případě Slovinska, kde totální výměnu personálu veřejnoprávních médií posvětila přímo Jourová.

Přesně tak vypadá bruselská „demokracie.“ Povoleny jsou jen jednostranné názory a média „jediné pravdy,“ což už tu také jednou bylo. Tedy u nás je to tak již dlouhodobě, protože na mainstreamu se ani jiné, než Bruselem posvěcené názory dosud nikdy nesměly objevit. A pokud ano, tak jen proto, aby byly záhy dehonestovány.

To, že EU nepřipouští politickou a názorovou pluralitu, je tedy naprosto jasné podle postoje k jednání slovinské a nyní i polské vlády, jejíž čistky jistě Bruselu nijak vadit nebudou, spíš naopak.

Polsko v současné době poskytuje významnou případovou studii toho, co se stane, když konzervativní země změní svou vládu, která ji chce znovu sladit se zbytkem „liberální“ Evropy.

Složení nové vlády, jejíž klíčové sociokulturní postoje zastávají zástupci levicové a krajně levicové strany Lewica, kteří se netají svými otevřeně protikřesťanskými a pro-LGBTQ názory, dokazuje, že tvrzení současné vlády, že je nejlepší alternativou, a to i pro konzervativce, byla falešná.

Kulturní válka však v posledních dnech nabrala novou intenzitu, když vláda hned po svém nástupu do úřadu oznámila svůj záměr podrobit si veřejnoprávní média, počínaje státní televizí TVP.

Premiér Tusk  odvolal generální ředitele a členy dozorčí rady nejen televizní stanice TVP, ale také polského rozhlasu a tiskové agentury PAP a jmenoval nové dozorčí rady, které budou volit nové ředitele.

Stalo se tak zjevně bez předchozího upozornění, a tedy v rozporu s platnými pravidly, jak uvedly přímo dotčené osoby. Polský Ústavní soud zpochybňuje pravomoc vlády provést tak náhlou a dalekosáhlou restrukturalizaci, ale jeho pravomoc vláda uznává jen částečně, kvůli latentnímu sporu o právní stát.

Tváří v tvář tomuto vývoji jsou příznivci bývalého vedení televize TVP, včetně poslanců, od úterního večera ukryti s některými zaměstnanci v hlavní budově kanálu a museli být násilně vystěhováni bezpečnostními službami, což vedlo ke zranění některých lidí, kteří byli násilně evakuováni.

Zasáhla také policie, nejprve aby ochránila lidi ukryté v budově, ale poté podpořila vládu, podle svědků stále chaotické situace. Všechny programy kanálu byly až do odvolání odříznuty z vládního rozhodnutí a vysílají pouze statické obrázky.

Očekává se, že do Vánoc bude dokončena restrukturalizace hlavních veřejnoprávních médií: hrozí bezprecedentní vlna propouštění všech, kdo názorově neodpovídají nové vládě.

A nejde zdaleka jen o média, kde je vidět razantní změna směřování politiky. Jde to znát třeba i na sestavování vlády.

Novou ministryní pro rodinu a sociální věci byla zvolena Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (viz obrázek), otevřená podporovatelka LGBT komunity a odpůrkyně tradiční rodiny.

Nová polská globalistická vláda také potvrdila, že je připravena  urychlit legalizaci manželství osob stejného pohlaví, na základě směrnice Evropského soudu pro lidská práva (ESLP).

Evropský soud pro lidská práva se sídlem ve Štrasburku vydal v úterý verdikt, v němž prohlásil, že současné polské zákony, které uznávají manželství jako svazek muže a ženy, porušují právo na respektování soukromého a rodinného života uvedené v článku 8 Evropské úmluvy o lidských právech.

Rozhodnutí o partnerství osob stejného pohlaví, které tento týden oznámil Evropský soud pro lidská práva, je zřejmě úvodní salvou v řadě liberálních politik, které mají být uzákoněny za nové Tuskovy vlády.

Nově jmenovaný premiér řekl, že uznání LGBT by je velkým symbolickým vítězstvím nad starým režimem strany Právo a spravedlnost, a to navzdory tomu, že Tusk během kampaně tvrdil, že zachová konzervativní politiku.

Tusk tak v zemi velmi výrazně otáčí kurz – a vydává se směrem k tvrdému liberalismu, který prosazuje EU. K tomu bude samozřejmě patřit také cenzura jiných názorů a mimo jiné ochota otevřeně se připojit k migračnímu paktu EU.

Jisté je, že čistky v médiích nebudou nijak napadány Bruselem, podobně, jako tomu bylo v případě Slovinska, kam naopak přijela Jourová osobně čistky podpořit…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *