, , , ,

Nakládání se zkapalnělým plynem je velmi neekologické, chlorovaná voda kontaminuje moře

Nakládání se zkapalnělým plynem je velmi neekologické, chlorovaná voda kontaminuje moře

Celý článek si můžete poslechnout v audio verzi ZDE:

14.2.2023

Všimli jste si, jak ti, kdo chtějí naplňovat zelenou agendu a tvrdí, že se snaží „chránit planetu,“ na druhou stranu podporují přesně to, co jde opačným směrem?

Tedy zatímco uhlíkové daně pro každého občana jsou již zcela jasně danou realitou blízké budoucnosti, přičemž trestán bude každý majitel „neekologického“ bydlení či dopravního prostředku, tak ti, kdo tuto politiku prosazují, způsobují sami mnohem horší poškození životního prostředí.

To vidíme jak ve stále fanatičtějším válečném štváčství, kdy zbraně zasílané na Ukrajinu samy nemalým dílem přispívají k ničení životního prostředí, tak například v prosazování dovozu předraženého zkapalnělého plynu z USA.

Pomineme-li globalisty tak často zmiňovanou uhlíkovou stopu, která je samozřejmě mnohem větší než v případě plynu potrubního (ovšem ideologicky nečistého), pak i samotné LNG terminály způsobují značné znečištění životního prostředí.

Ekonomická válka Evropy proti Rusku si nevyžádá oběti pouze v evropském průmyslu. Masový dovoz kapalného plynu místo ruského potrubního plynu způsobuje obrovské ekologické problémy. Chlorová voda kontaminuje citlivé Waddenské moře. Manipulace ze strany Uniperu prý porušuje různé zákony.

Zemní plyn je ve skutečnosti považován za poměrně čistý ve srovnání s mnoha jinými uhlovodíky jako zdroji energie. Zejména dodávka potrubím je čistá, nekomplikovaná a poměrně levná.

Ale s energetickou válkou proti Rusku (a výbuchem dvou plynovodů Nord Stream) tento zdroj plynu vyschl. Dlouhodobé dodávky zkapalněného zemního plynu nyní zajišťují základní dodávky pro Evropu. Za vysokou cenu, jak se ukázalo. Nejen z finančního hlediska, ale také ve vztahu k masivním škodám na životním prostředí.

Terminál LNG ve Wilhelmshavenu v severním Německu například vypouští obrovské množství chlóru z čištění terminálové lodi Höegh Esperanza do řeky. Ta se však vlévá do Waddenského moře, které je zvláště citlivou ekologickou zónou.

Zpráva Deutsche Umwelthilfe (DUH) zjistila, že provozovatel, energetický gigant Uniper, porušuje ekologické předpisy a zákony. S tím se však skupina, která byla teprve nedávno uchráněna od daní, nechce smířit. Je nutné vyčistit odpařovací loď biocidem.

Každému by však mělo být jasné, že vypouštění až 178 milionů metrů krychlových biocidně ošetřené jezerní vody nemusí být nutně prospěšné pro flóru a faunu regionu. To samozřejmě také vyvolává otázku, jak toto masivní chlorování vody ovlivňuje ryby, z nichž některé končí na talíři lidí.

Znovu se tak ukazuje, že nepromyšlené politické reakce  nakonec napáchají více škody než užitku. Politici svými energetickými sankcemi proti Rusku zasazují nejen ničivý úder evropskému průmyslu, ale zřejmě také umožňují zničení citlivého Waddenského moře.

ZDROJ: Necenzurovaná Pravda, Slovanka https://necenzurovanapravda.cz/2023/02/nakladani-se-zkapalnelym-plynem-je-velmi-neekologicke-chlorovana-voda-kontaminuje-more/

Dočetli jste jeden z našich článků? Nezapomínejte, prosíme, na dobrovolný příspěvek, které je příspěvkem k další nezávislosti a na fungování ! Volného blogu a také investicí do jeho budoucnosti. Více o financování zdola se dozvíte ZDE:  https://volnyblog.news/podporit-provoz-volny-blog-cz/
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *